CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2994|Reply: 6

badan cepat naik. oh tidak!

assalamualaikum kepada pembaca semua,

cerita saya ni tak ada lah panjang sangat. just nak tanya pendapat awak semua, saya ni bekerja dalam aircond dan selalu kena "make-up".kerja shift. dulu badan sekeping je. sekarang badan naik mendadak. ramai yang tegur juga la. saya jadi malu pun ada. tetapi nafsu makan tinggi.bila datang tekanan nya tu,selera makan mendadak. korang ada tak cara yang berkesan untuk mengatasi nya? saya nak cantik macam dulu.

teh sanna,
jamu lanhsing
terbaik

senang ja.

makan kuat, then workout.
bagi balance lah..

Kalau bella org islam... amalkan berpuasa sunat... in sya allah...puasa nie bagus utk sistem badan kita... masa berbuka tu jgn pulak melantak lebih2... relax2 jer makan... xperlu mkn makanan berlemak... boleh punyer lah!

bunga pun sama... asyikk nk makan jeee... sedihnyeee

salam semua...memula ingat nak post threat baru but since dah ada aku post kat sini je la...

kes aku hampir sama dgn TT nih...

aku badan pernah naik dulu...sekitar 80Kg ++. sampai pinggang saiz 34. then aku start work out 6 bulan dan berjaya kurangkan ke 66kg. saiz pinggang boleh turun ke 30-31. masa nih kalau check BMI, BMR aku dah jatuh pada tahap ideal la utk ketinggian aku 172cm. then aku still teruskan aktiviti gym aku...cuma lepas puasa baru2 ni aku kurang sikit aktiviti gym sebab kesibukkan kerjaya ( sebulan 2 kali je)...dan 1 bulan lepas aku timbang berat aku naik jadi 72kg. itu pun lepas aku rasa ketat pakai seluar saiz 30. kena pakai saiz 31-32 baru selesa sikit. so aku start work out 3 kali seminggu, kawal diet aku balik...cuma yg musykilnya semalam aku timbang berat aku naik jadi 74.5kg walaupun saiz seluar aku boleh pakai balik saiz 30-31. tapi aku ada perasan yg lemak aku ada sikit lagi sekitar perut dan dagu.

yg musykilnya kenapa berat aku bertambah naik pulak? adakah sebab aku start ambik supplement fat burner?

Follow Us
bersenam la dik.. cara selamat untuk kurus..