CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5229|Reply: 32

Dilemma meroyan gedek2

dia (A)
sorang kita suka, kerja biasa2 jer, ada side income, hensem comel tapi tak perasan hensem(that's what makes you beautiful! nananananana nananana ), sensitif dan mudah amik hati walaupun jarang dia luahkan, suka berlawak jenaka, tak macam jejan tipikal melayu  yang bersangka buruk dan kuat cemburu dan ego. dia jenis yang tak suka berdrama, boleh tahan matang la pemikiran walaupun masih muda. sering menasihat yang baik2 dan sedia membantu bila ada masalah. Solat  tak tinggal, keturunan baik2, pandai mengurus perbelanjaan dan kehidupan, sedikit malas...yela, bukan sedikit, byk juga,...medium...mmm... terutama nak bangun pepagi nak g keje

dia(B)
seorang lagi berpangkat besar, keje gomen, badan tinggi ala2 sado dulu bekas model tapi sekarang ada hitam dan bambam cket dah kurang menarik minat. jenis bukan kaki gaduh, sentiasa boleh menerima teguran, gigih rajin berkerja dan belajar, enjoy apa yang dia buat. Malangnya macam tipikal jejan melayu: wlpn solat memang tak tinggal, tau hukum agama tapi...kuat menggatal, pastu nak pempuan suchi sahaje kot nak sebagai isteri padahal ko bukan main, nak pegang la, nak peluk la nak cium org la (BUKAN GURAU< memang dia nak buat betul2) and mengaku penah berkissy dengan sape ntah.kurang matang sikit la nak memahami wanita

kalau anda la seorang perempuan bercinta dengan si A, memang asyik2 sangat tetapi atas sebab2 tertentu dia belum ready kawin, n disebabkan ketampanan dia sering buat kita insecure , manakala si B nak potong line, nak kawin bagai tapi hati anda kuat nak memilih si A. adakah tindakan ini ibarat menolak jodoh??. Adakah ini yang dikatakan yang di kejar tak dapat yang dikendong berciciran??? adakah lelaki gatal B macam boleh dibuat laki??

baidewai si B tau pasal si A, tapi si A tak tau pasal si B. dan pempuan yang meroyan gedek2 sudah pertengahan 20an, adik beradik kat bawah pun dah kawin dah beranak, rakan sebaya apatah lagi... keje sektor pendidikan,spesis jilbab bukan jilboobs, cuma waktu manyauk longkang depan umah jilbab memang terbang , batas sosial dijaga, ada juga org puji2 cantik... macam nak kawin je, macam nak kawin je... Last edited by buapakperut on 20-11-2014 05:33 AM

Kalau saya, sekalipun A tu tak wujud, sekali2 saya tak akan pilih B. Lelaki gatal dan tak pandai jaga maruah perempuan ni tak masuk buku langsung.

Terlepas ke, tercicir ke, B tetap tak masuk list. Laki gatal mcm mana nak jadi laki? Baik bujang dari jadi isteri kepada lelaki gatal nak pegang2 ni. Maruah kita tak pandai nak jaga, nak buat suami mcm mn?

So...kalau saya...B memang tak masuk senarai. Si A pulak, doakan je lah... kalau ada jodoh...alang2 pilihan lain tak de kan..so tunggu je...melainkan datang pulak yang lebih baik, baru fikir semula

B BUKAN pilihan saye..

shahana posted on 20-11-2014 06:13 AM
Kalau saya, sekalipun A tu tak wujud, sekali2 saya tak akan pilih B. Lelaki gatal dan tak pandai jag ...

Hmm.... maksud awok perangai gatal tu akan membawa akibat buruk sekiranya dibawa ke gerbang perkahwinan nanti? si B ini walapun liar kelakuannya, tapi dia jenis boleh terima ajaran la, perlukan kawalan. tapi mungkin payah nak ubah tabiat buruk tu.. and then bukan kebanyakan lelaki bertabiat buruk miang itu ke? tapi si A memang menyenangkan la... bukan suchi murni sangat, at least tak scary la dia punya ayat dan sikap

khailya posted on 20-11-2014 06:29 AM
B BUKAN pilihan saye..

sebab sejarah dia ke? tak kan bagi peluang dia berubah? tak nak tolong pimpin dia ke? soalan macam tt mama raezi kui3...

buapakperut posted on 20-11-2014 02:59 PM
sebab sejarah dia ke? tak kan bagi peluang dia berubah? tak nak tolong pimpin dia ke? soalan macam ...

hikhik sejarah mungkin berulang dik...
hat asal2 tak gatal pun boleh jadi gatal merenyam.. ini pulak yg sememangnyer menggatal..

Follow Us
buapakperut posted on 20-11-2014 02:47 PM
Hmm.... maksud awok perangai gatal tu akan membawa akibat buruk sekiranya dibawa ke gerbang perkah ...

sure ke boleh kontrol perangai laki? seriously? bagi aku kalau laki tu perangai camtu sblm kawin, lps kawin akan sama je..memang ada org berubah tapi nak tunggu berubah kena org tu sendiri nk buat..bkn sbb nk berubah sbb org lain suruh..

solat istikharah je ...ade la jwnpn

fifie_olin posted on 20-11-2014 03:15 PM
solat istikharah je ...ade la jwnpn

baru nak cakap bende yang samer...nway..lelaki B mintak dijauhkan lah...\lainla kalau tak kisah suami nanti pasang- pasang -pasang -pasang lain...

B bukan pilihan ahkak!

even ko terpaksa andartu, lagi baikk kau bela anak yatim drpd kawen ngan B!

kawen ngan B, kau akan MAKAN HATI dik non!

lps tu, satu keja pulak ahkak2 porum ni nak nasehatkan kau!

matahari7001 posted on 20-11-2014 01:50 PM
baru nak cakap bende yang samer...nway..lelaki B mintak dijauhkan lah...\lainla kalau tak kisah su ...

ye...x yah ssh2 nk mntk pendpt kat porum ni kan

sy sokong A..ade ciri2 mcm bf sy kecuali ade side income dan hensem tapi takde masalah bangun pagila...hehehe pilihla A drpd B..takut makan hati je..cr awk explain pun mcm nampak la awk pun suka kan A..
kelebihan B ialah dia kerja gomen jew..tp perangai tu yg kite kena pilih.. sy sokong awak pilih A!!

@buapakperut  si B reject!!!!!

sebagai lelaki, aku rasa lebih baik kau pilih B, sebab lelaki A tu boleh jadi lebih dasyat dari lelaki B cuma dia tak cerita je, dan lelaki B ni gentleman lah, jumpa kau terus nak kahwin. sebab bukan mudah seorang lelaki nak buka mulut ajak seorang wanita ni kahwin selagi dia belum bersedia dengan tanggungjawab. aku rasa kalau kau mengahwini lelaki B, kau mesti happy. sebab dia jujur. bukan senang nak jumpa lelaki jujur mengaku pernah kiss2, pernah pegang2. kau pun sebagai wanita jaga maruah. jangan bagi mana-mana lelaki pegang kau selagi belum kahwin.
pendapat aku jela, maaf kalau kau sentap.  

org xbyk ckp ni ssh nk jgka dia cmne,nuyul pilih b.

sembang cam terer.. dua dua nak balun tp diri x sempurna.. B tau A.. A xtau B.. memang ang kaki bikin masalah.. dari segi gaya ang.. mana2 satu ang pilih akan tetap masalah.. sebab cara ang pikir dan kehidupan ang..

2 2 haukkkk ! Cari len  

Kalau aku..aku pilih A....hehehe

power nko. sampai berebut org nk kat nko. siap boleh pilih2 tu. hebat.

kenarihitam posted on 22-11-2014 08:10 PM
Kalau aku..aku pilih A....hehehe

pilih, pilih ... jangan x pilih. seronok nko ya.

12Next
Return to list New