CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 7229|Reply: 34

pengalaman seram saya penah alami

nak kongsi gak la pengalaman seram pernah alami, tp saya tak pandai buat karangan sangat asal boleh jela.. tahun 1999 first time saya start kehidupan pelaut, time tu rank saya sebagai kadet/training dan idup sebagai kadet atas kapal ni ibarat pencacai/balaci paling low class la dalam kapal tu.. segala keje remeh temeh seme serah kat saya... nak di jadikan cerita kapal training saya tu sebulan sebelum tu baru 2 org mati tekena minyak panas... dan pastu ade la aktiviti usik mengusik malam2.
crew dalam kapal panggil hantu pling2 sebab time tido menda tu datang la melawat bilik crew dlm bilik.. tengah tido atau baring atas katil jap lg plig dia duk berdiri kat pintu.. kejap kat toilet.. tp ade gak panggil hantu gay sebab tengah tido tiba2 kene tindih tp ade crew sorang pernah cerita dia tendang menda tu masa kene tindih pastu dah tak kene kacau dah..
  pengalaman saya plak.. saya time tu engine kadet, so banyak masa duk dalam engine room la. kapal kat melaka, tp tak masuk port lagi.. so separuh crew turun ke darat pe darat.. shopping ke enjoy ikut suka masing2. saya plak kene jaga engine room watchkeeping, watchkeeping biasa 4 jam, 4-8, 8-12,12-4 so malam tu saya kene cover duty member sebab dia turun darat 8 sampai 12 mlm yg spoiled sebelum turun ade member pasang cerita nang nak dah tertengok plak.. pastu turun engine room sebab kena jaga utk malam tu... sepanjang 8 - 12mlm tu takde apa2 berlaku apa2 pun.. pukul 12 mlm nak naik bilik sebab dah abis watch tetiba ade engineer call suruh cover duty 12-4 sebab crew 12-4 ni mabuk teruk takut eksiden jadi, ngn berat hati iyekan jela jaga lagi untuk 4 jam.  kat kapal tu engine room dia ade paip bocor kat bawah so dalam setengah jam akan ade alarm keluar so kene la tengok takut jadi apa2. dlm pukul 1 ke 2 pagi tu.. tengah duk dlm control room (control room ni tingkap kaca besar) tengah lepak2 kat kerusi.. tiba2 vroommm.... bayangan itam lalu depan control room laju tak sempat perati tp nampak la ade benda lalu, time tu tgh baca majalah dlm hati dah suspen tp kontrol wat2 tak nampak... x lama pastu alarm plak keluar, nak reset alarm ni kene turun bawah ibarat saya kat tingkat 4 alarm kat ground floor.. tp boleh reset kat dlm control room tu... tp pesanan crew dalam sejam dua kene gak turun tengok takut banjir dalam engine room stop alarm pastu duk termenung kejap amik semangat sebab sepanjang pkl 12 tu suasana seram dah terasa, pukul 2 kot ade menda lalu.. ikutkan hati tamau keluar gi reset tp kalau tak buat lagi teruk nanti.. nak tak nak saya keluar gi reset dan check  valve semua ok..  boleh tahan sampai pukul 4, naik balik  control room mujur tak jadi apa2.. tp sebelum pkl 4 tu ade sekali lagi nampak menda tu lalu mujur dia vroom laju.. huhu wat2 tak nampak
pukul 4 kawan pun turun gantikan saya tp tak cerita kat dia pun. terus naik tido
  tp sepanjang duk kat kapal tu takat usik2 camtu jela.. kemuncak dia dlm 3 4 bulan pastu.. saya yg dah strees (3 bln x jejak darat, 3 bulan x tengok matahari, kerja je memanjang tambah chief engineer wat oder pelik2 ayat dia 'you kadet no sunday no saturday everyday is monday 8 morning until 8 night') so satu malam dah lupa sebab apa.. tp tgh stress la.. saya turun engine room pkl 3 pagi cari hantu ngn batang mop siap jerit panggil keluar.. tp tak keluar2.. tp pastu xde ganguan utk saya hehehe sampai la off kapal tu. next time cite hantu kapal lain plak..

kalau buat perenggan lagi senang nak bace..

ye la.. klu ade perenggan x de la pinau sgt mate kami nak baca

cite best.. tp baca x leh berenti lajuuuu jer takut x jmpa tempat berenti td.

best citer ko ni...pasal kapal2 ni
sure banyak citer misteri ni
citer la lagi

khailya posted on 20-11-2014 02:23 PM
kalau buat perenggan lagi senang nak bace..

wokey nanti cuba wat perenggan.. minggu depan dah naik opis.. tak lama lagi nak belayau balik.. so ambe cite apa yg ingat jela.. ikutkan takde la mau ingat sangat. maklum la time keje duduk dlm engine room sorang2 kalau asyik teringat leceh nak wat keje...
   ok 2 3 tahun pastu naik satu kapal bulk.. jalan dia biasa jauh2 sebulan kat laut biasanya.. kapal ni dah modern sikit ade system UMS so maknenya pas pukul 5 aktivate UMS engine room xyah ade org jaga cuma sapa yang duty je la standby kat bilik yg ade alarm, so kalau ade machinery yg problem org tu kene settelkan la pukul brp pun.. sampai la pagi esok org lain plak ganti. dalam 2 3 bulan pas saya joined kapal tu.. satu malam alarm keluar pkl 3 pagi kot time tengah sedap tido.. so terpaksa la gi check apa problem dia.. dah setel reset lepak dalam control room kejap maklum la baru pas wat keje berpeluh2.. tgh lepak isap rokok tetiba nampak kelibat dalam workshop.. workshop ni bertentangan  ngn control room..
    tp pikir2 balik sapa pulak nak turun engine room pukul 3 4 pagi ni.. esok pukul 8 dah start keje... dalam hati suspen gak ni org ke setan tp sebab malam tu duty saya nak tak nak kene gi check gak so slow2 gi workshop nak check kelibat tu...  sampai2 je dalam workshop tengok org tgh mencangkung rupa2 nya bos no2 2nd engineer tgh bersihkan paip tah dah lupa huhu wat suspen je.. takleh tunggu pagi nanti ke nak wat keje.. dah konpem org sy pun chow naik tido esok nak keje lagi..
   kapal ni takde la seram sgt cuma kelibat 2nd engineer tu jela wat seram tu sekali.. tp yang lain dia ngusik lain.. ade satu malam tu.. time saya duty pukul 2 3 pagi gak la.. compressor rosak xleh nak reset2 dah kene setel time tu jugak kalau tak kelam kabut nanti (kapal banyak guna angin utk gauge so xde angin macam2 alarm keluar) bila dah siap setengah repair tinggal nak pasang balik.. sy pun rileks kejap pegi isap rokok dlm control room, tengah duk rileks tetiba drawer keluar sendiri tetiba.. pikir2 mungkin ombak kot gelongsor.. jap lagi... dlm kapal tak bergoyang pintu almari pulak terbukak sendiri aish dah lain macam ni.. sebab almari tu ade lock utk tahan rolling.. pastu ade la lagi drawer lain ngn dan pintu lain terbukak lagi dalam hati cakap.. hai labu ko nak main drawer plak.. ko main la ikut suka kau jgn kacau aku wat keje dah pastu sy pun keluar dari control room sambung balik kerja dah siap kene masuk balik control room nak kene tukang UMS setting balik tp bila masuk drawer ngn pintu tu semua dah tetutup balik.
   dah siap setting semua gi naik bilik balik dah rugi masa  tido 2 3 jam.. tp time tu sebenarnya satu je saya mintak jangan la dia tunjuk rupa depan saya huhu ko naik main drawer ke apa ke lantak la.. janji dia tak kacau saya, saya pun tak kacau dia.. cuma jangan befikir ke arah tu je, sebab pas saya balik jumpa balik crew engine kapal tu.. dia cerita.. malam kalau ade alarm dan dia kene repair dia cerita cam nampak kaki tebuai2 kira cam ade org duk atas paip pastu kaki dia terhayun2 buai susah nak wat keje dia cakap. mata asyik nak perhati sekeliling. apa pun mujur la saya tak jumpa yg tu.. tp moral story pada saya kalau dah spesis kene keje cam saya.. kene keje sorang2 time malam2 takyah la dengar cerita hantu org cerita, pastu kurangkan tengok cerita seram sebab time kadet saya dah kene terbayang hantu kat siling sebab baru pas tengok cerita nang nak.. nak lari tak boleh sebab tugas nak tak nak hadap jela..

Follow Us
gaza posted on 20-11-2014 03:09 PM
ye la.. klu ade perenggan x de la pinau sgt mate kami nak baca

cite best.. tp baca x leh beren ...

wokey dah buat perengan dah sori maklum la tak pandai wat karangan

edoraixora posted on 20-11-2014 03:36 PM
best citer ko ni...pasal kapal2 ni
sure banyak citer misteri ni
citer la lagi

biasa2 je om.. cerita pengalaman je.. banyak dah lupa mana yg buat saspen je masih teringat

waaaa.. mesti byk cite kekwn awk kan..ye laa meh la share lg.. best

cerita yang menarik.

igtkan keje atas kapal takde hantu2 ni...huhuhu

Errr..punctuation pun kene tambah ni..tang kene noktah,kene noktah.tang koma,kene koma. Semput lak ai rasa bila baca dengan nada senafas ni..

fadzyjemi posted on 21-11-2014 02:18 AM
waaaa.. mesti byk cite kekwn awk kan..ye laa meh la share lg.. best

cerita tu banyak tp saya yg jarang nak dengar sangat om.. tp takpe la saya kongsi sikit2 apa yg saya ingat

khailya posted on 21-11-2014 09:06 AM
igtkan keje atas kapal takde hantu2 ni...huhuhu

kapal takde hantu kot... tapi banyak eksiden dan kadang2 melibatkan kematian.. tu kadang2 jadi spoil sikit

Clover_Hill posted on 21-11-2014 09:15 AM
Errr..punctuation pun kene tambah ni..tang kene noktah,kene noktah.tang koma,kene koma. Semput lak a ...

huhu sori.. baru belajar, tak pandai buat karangan.. biasa komen je..

banyak pula guru bahasa melayu dalam thread ni..hurm len kali sambung lagi yee..best pula cerita hantu dalam kapal ni..asyik2 hantu di kuburan la,rumah lama la..boring..

sedi78 posted on 21-11-2014 03:02 PM
huhu sori.. baru belajar, tak pandai buat karangan.. biasa komen je..

Takpa..selow-selow dayung..lama2 terar la tu..

cerita dah syiok dah..

GadaGitGitGaT posted on 22-11-2014 02:29 AM
banyak pula guru bahasa melayu dalam thread ni..hurm len kali sambung lagi yee..best pula cerita han ...

Orang bui pandangan yang membina utk memantapkan lagi jalan cerita..bukan saja-saja nak tunjuk talent jadik guru bahasa ka apa..

cerita yang bagus bukan hanya pada jalan cerita,tapi pada 'kosmetik'nya jua..

Ok menarik gak cerita ni....tp kalu ada gmbr lg bgus....penah jupe hantu air tak....

Clover_Hill posted on 22-11-2014 10:17 PM
Orang bui pandangan yang membina utk memantapkan lagi jalan cerita..bukan saja-saja nak tunjuk tal ...

Kannnn..... Kalau cara olah ayat tak berapa kena memang boleh spoil mood nak membacanya.

12Next
Return to list New