CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: linnnda

[Tempatan] Alasan dollah salleh kalau kalah dgn myanmar

Team harimau tua vs myanmar.

padan muka malaysia kalah
anyway aku sokong thailand utk edisi kali ni

lordvoldemort posted on 21-11-2014 03:09 PM
kt ASEAN ni Thailand & Singapore ja Malaysia payah nak beat sebab player depa cerdik-cerdik...

My ...

Dlm asean ni malaysia takde masalah sgt nak lawan negeri mana2 pun sbnarnya kecuali sgpore.

Dgn sgpore mmg susah sgt nk menang, mcm badi pulak, selalu kalah dgn seri je.

Selemah2 team sgpore pd suatu ketika pasti tetap akan menang atau seri dgn malaysia

Agak susah msia nk mng aff thn ni sbb satu kmpulan dgn sgpore dan tuan rmah ialah sgpore

Apa2pun, asean mmg agak susah nak jd power dlm bola sepak sbb fizikal org asean rendah2

Jepun dan korea power dlm bola sbb saiz tubuh mereka yg tinggi setaraf omputeh skang ni

Tak percaya org jepun tinggi melangit skang ni? Try lepak kat kedai buku kinokuniya klcc kat segmen buku jepun, byk org jepun lepak sana, rata2 tinggi mereka lebih tinggi dr org malaysia tak kira melayu, cina, india dan kaum2 lain di malaysia ni

nampaknya defand Malaysia sudah mula mantap..

tgk match td Zubir Azmi dah cekang tp si Mahalli plak kerap bocor....adoyaiiii

tgh nampak Gary yg byk main peranan attacking dari SHukor Adan......Matyo nmpk masih tercari2 ruang dan peluang sementara Amri rajin naik dan turun.....

Apek x perlu diulas biarpun byk bola yg patut dia tangkap kemas termuntah tp recovery dia cepat dan tangkas disamping intercept dari Fadhli SHas dan Afif yg laju mampu menutup pintu gol malaysia dari dibocori

axl_bach posted on 23-11-2014 09:59 PM

tgh nampak Gary yg ...

mat yo terpaksa cari bola sebab tengah mesia hancor.....dia kena turun bawah sket bawak bola kedepan...umpama bos yang kena buat kerja anak buah....
mahali boleh guna individu skill utk kasi lepas 3 org palyer myanmar....dalam tarik 2 3 org tu..yang lain kena overtake tempat mahali...bawak kedepan....

Follow Us
kucingTomey posted on 23-11-2014 04:41 PM
tgok kau takkan mengaku...albudukki sampai cerah....merata tempat dalam trit berkaitan bola......t ...

org kedag cmni. prasan bgos. xnk mgaku kalah. aku ingt msa thread mokhtar dahari die persoalkam ape yg bgos psal mokhtar dahari ni.

caprut posted on 23-11-2014 10:09 PM
org kedag cmni. prasan bgos. xnk mgaku kalah. aku ingt msa thread mokhtar dahari die persoalkam ap ...

abaikan komen aku yang belakang2 tu......aku sudah setel secara baik dengan axl........baru FIFpro

kucingTomey posted on 23-11-2014 10:02 PM
mat yo terpaksa cari bola sebab tengah mesia hancor.....dia kena turun bawah sket bawak bola kedep ...

Belah kanan memang terasa laaa ketiadaan kembar Mahalli si WanZAck Haikal....Alex xbyk ancaman yg dia mampu buat....nampak dia x konfiden dgn bola....Mahalli cam biasa steady n confiden habis nak ollekan player lawan......mmg dia kena ada Wan Zack baru kaw2 serangan belah kanan

kiri plak aku x nampak Kunalan bleh wat sesuatu,mmg tempat tu kena ada Kecik.....Zubir ok mmg x kasi ruang....

even rata2 player msia aku tgk x konfiden dgn bola, si Gary tu nampak cam clueless gak bila bola di kaki cam sengaja slow down utk dijatuhkan senang dpt foul jer......adoyaiiiiii

tengah??yg tu mmg xleh nak cakap pe....kita mmg ketandusan playmaker...bila laa nak lahir sorg playmaker yg punya kemahiran 30% dari Iniesta pun jadi laaa.....ni ada si Nazmi Faiz xlekat plak.....Shukor Adan ntah apa dia wat pun aku xtau......attacking ker defensive pun aku dah pening.....

Centreback mmg bleh dipuji....

caprut posted on 23-11-2014 10:09 PM
org kedag cmni. prasan bgos. xnk mgaku kalah. aku ingt msa thread mokhtar dahari die persoalkam ap ...

ehhhhh,mau cucuk angin plak.....bila aku persoalkan apa yg bagus pasal Supermokh???cer ko baca leklok....aku mmg akui dia sorg pemain yg hebat, in term of player Sgor no doubt dia lagenda....tp pada aku in term of national player dia cam overhyped....kalo ko x suka statement aku ko kuar laa hujah balas kat tred tu......n

ni nak cucuk angin plak antara aku dgn tucin budak kontan lepak TC layan freestyle depan Chatime.........lol

axl_bach posted on 23-11-2014 09:59 PM

tgh nampak Gary yg ...

Aku tak paham kenapa dollah nak letak shukor first eleven? Tempat dia tu kena ganti dgn badrol coz main kat padang sintetik ni kena ada org yg ada kemampuan shoot jauh mcm badrol .. Kalau dah tau 1 pemain hilang patut try la shoot2 jauh...

lkick2113 posted on 23-11-2014 10:56 PM
Aku tak paham kenapa dollah nak letak shukor first eleven? Tempat dia tu kena ganti dgn badrol coz ...

Saya kenal pemain sy,lol

tp btol laaa, td x nmpak pun try dari jauh, ada laa dari Mahalli n Amri 2-3x......patut kena utilise pemain yg mampu merembat dari jarak 30-40 ela macam Baddrol....nak kata Shukor nih ada kelebihan pengalaman mudah2 gak kena rampas bola dari kaki dia.......so camner tu

axl_bach posted on 23-11-2014 11:10 PM
Saya kenal pemain sy,lol

tp btol laaa, td x nmpak pun try dari jauh, ada laa dari Mahalli n Amr ...

Lepas ni lawan Thailand kat std. Jln besar lagi... Harap2 ada lah badrol dalam 1st eleven.. Patut kena ramai player mcm mahali tu yg comfortable dgn ball.. Yg aku tgk selain dia amri je yg comfortable dgn ball

lkick2113 posted on 23-11-2014 11:31 PM
Lepas ni lawan Thailand kat std. Jln besar lagi... Harap2 ada lah badrol dalam 1st eleven.. Patut  ...

Baddrol pun aku cam x baper harap dia main 1sy eleven dgn team national...sbb style tackle dia tu yg wat aku rasa dia pun prone utk dpt kad gak.....style tackle kedua2 kaki dia bleh kata bahaya gak laa.....better dia jadi supersub utk 30 minit terakhir.....tp x dinafikan keupayaan rembatan kiri dan kanan Bad patut digunakan sepenuhnya lawan Thai yg kita dah tau kemampuan dorg bermain dlm unit pasukan yg sgt mantap

Gary Robbat ni pehal..da ader kad kunin masih nak stampede pemain lawan...akai takda kaaa.....

Thailand @ Singapork lg mantop. Kira HM dpt masuk semifinal pun dh kira bertuah

Seri dengan myanmar? Ini satu pencapaian yg membanggakan bagi skuad Malaysia

Piya mana piya......?
We want piya! We want piya!

midfil cam haram..shukor adan n gary tu DM xde playmaker utk thru passing mcm chopot, piya n badd simpan buat pekasam ngong tul la

matyoyo ngong jugak nak sua kaki jah pon utk skor tu pon xlepas puiii

Post on 24-11-2014 10:48 AM |View author' posts
midfil cam haram..shukor adan n gary tu DM xde playmaker utk thru passing mcm chopot, piya n badd simpan buat pekasam ngong tul la

matyoyo ngong jugak nak sua kaki jah pon utk skor tu pon xlepas puiii