CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pink012

Zain Saidin Disalah Anggap Beri Susu kat anak, Che Ta marah!

Jangan ditegur che ta ni,dia tak boleh ditegur...iols risau nanti dia upload pulak gambar zain tengah menyusu badan Baru pengsan semua followers ig sheols

aku dulu pun minum susu FM...ehehhe...Alhamdulillah aku masih taat kat ibu bapa dan sihat...

bosannya cerita makcik ni.....

kalu nk ikut kn kan mmg mummy2 zaman skrg ni x suka bg direct breastfeed...
diaorg ni mmg prefer pump and give bottle to baby....
dr pengalaman adik ipar i alasannya takut tet kendur

KelisaOren posted on 21-11-2014 06:24 AM
Jangan ditegur che ta ni,dia tak boleh ditegur...iols risau nanti dia upload pulak gambar zain tenga ...

Zain bagi susu badan??? Auuuum sangat...

sesetengah ibu memang susu badan terlampau banyak...baby pun dah kenyang...so diaorang pam pakai tangan jer tak guna alat pun masuk dalam botol...

Follow Us
AshkieLa posted on 21-11-2014 01:34 PM
yg menegur pun... Che Ta tu beranak bukan 1st baby... anak2 dia dh besar panjang..pandai2 ade yg dh  ...

setuju dgn last line tu...

azimodin posted on 21-11-2014 02:22 PM
Well said ahkak.... sokongan BF mom seperti ahkak la yg kami ibu2 baru harapkan. Sy sebenarnya ras ...

kerek nya minah tu...sok ni tuhan tarik tetek tu baru tau sangat la nikmat yang tiada

pink012 posted on 21-11-2014 02:06 PM
sokong sokong sokong! btw, tahniah sebab jadi volunteer on bf matters, byk perkongsian ilmu yg dpt ...

sbb masa time kena kat kita tuh susahnya nak minta pendapat org kan,xtau nak tnya sapa sbb masa tu mmg tak mcm skrg nih..mmg perit.dahlah beranak time raya,nak call org sana sini pun xde yg nak melayan nak dengar masalah kita kan..

kena salah tanya org lain plak ajaran yg dibagi,sbb tu paham bila ade ibu2 yg tak berjaya nak susukan baby ngan susu ibu sepenuhnya..kita paham dia takde sokongan,kurang pendedahan dan maybe tak punya kekuatan dr segi mental dan fizikal tuk harungi semua nih..bygkan kalo dah org sekeliling pun tak beri sokongan cemana kan..

tu belum yg ada masalah kesihatan bagai,kita mmg pahamlah.

bila ade ibu2 yg perlukan sokongan kita bantu dia jgn sesekali lah menilai dan menghentam org tu tak patut,kita just bg panduan dia nak ikut ke tidak itu terpulang sbb keputusan akhir adalah pd ibu tu sendiri.
penah lah sorang member nih dia minta mcm2 nasihat kat saya sudahnya dia xmampu  nak teruskan penyusuan susu ibu tu just masa dlm pantang je bila naik kije dia tk mampu nk ngepam bagai segala keje2 yg renyah tu lah..so dia stop n bg susu formula..
yg lucunya dia takut nak bgtau saya sbb pikir sy akan marah..sy kata not saya takkan marah itu keputusan dia,sy tak berhak masuk campur dia minta nasihat dan sokongan kita bagi tp saya takkan buat keputusan tuk diri dia..saya pasti dia dah buat yg terbaik bkn saja tuk anak dia tp juga tuk diri dia kan.
Last edited by Suchi on 21-11-2014 02:36 PM

Suchi posted on 21-11-2014 01:07 PM
trend skrg kot supaya isteri leh rehat
so dorang pam susu sesiap.. biasa tgk cam  ni bila  tnya jaw ...

good one ! harap2 che ta baca ni.

eyansss posted on 21-11-2014 02:14 PM
yang aku guna skang ni, avent yang botol baru... sebab avent ni ada dua jenis botol...  pastu yang ...

Oo gitu... Baiklah acik eyansss... Akan ku riki2 seme jenama2 ini di pasaran kelak. Ai pon xbeli brg baby apa lg sbb baru lg tp isok dah lama sket nt nk p cari seme brg baby then boleh la tgk skali jenama yg uolls cakapkan ni.

cikenet posted on 21-11-2014 02:27 PM
diaorg ni mmg prefer pu ...

kalau ikut pengalaman saya mummy2 zaman sekarang lagi suka direct bf. yg tak mampu je bg thru botol/cawan.

honeybucuk posted on 21-11-2014 02:16 PM
i tolong jawapkan ok..

ada brand nuk, avent, tommie..banyak actually....

Oo gitu... Baiklah uolls, nanti ada masa ai pon akan riki2 jugak la seseme benda ni n mekaseh bebanyak jugak kat uolls atas info bergambar ini.

eyansss posted on 21-11-2014 02:19 PM
ada satu pill ni...  actually dia herbs...  kawan aku penah kasik kat aku...  lupa lak aku apa nam ...

ok jugak halba (fenugreek) tu.. tapi tak tahan badan pulak yang berbau.

bagus gak zain tolog che ta tu...

uols bising je lebey.....

eyansss posted on 21-11-2014 02:21 PM
tq honey...  i terlupa lak brand yang dah start up, nuk...  yang ni pun dapat a very good feedback ...

nuk brand ke 2 i try after avent...avent kene reject.

murah sikit compare dgn lain. sbb i hantar 3 botol ke baby sitter. kat rumah pakai 2.
pastu every 6 months nk kene tukar botol susu. tak larat la mahal2..susu dia lagi.
kecik pun ye. i boleh simpan dalam termos to keep warm.

nuk premium besar ala-ala tommie.

i mmg pelik bf mum yg kutuk fm mum ni.walaupun i boleh fully bf sampai my daughter 1y6m. lepas tu campur smpi sekarang.
tp setiap org kan lain kes.

my sis 3 kali beranak.3 3 anak dia tak dpt bf walaupun susu ada. sbb problem dgn nipple dia.
bengkak susu tak yah citer la..ulang alik hospital sbb sakit. sampai doctor suruh amik pil stop susu. dia kata kenapa nk bahayakan nyawa.

kesian sangat tengok dia..memang rasa payahnya la nk bagi baby dia susu.

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

eyansss posted on 21-11-2014 02:11 PM
yup yup...  harga tu agak mahal la jugak...  cam kes aku ni, aku kena gak la beli sebab anak aku m ...

uols amik anak angkat ke?maaf tanya sebab ade sebut injection bagaikan..
takpelah kalo dah sehabis daya kita buat tapi tak blh takpelah..
bukannya saja2 maleh nak nyusu anak bagai ke apa..tu pun kalo dah camtu kita takleh nak kata apa juga
hak memasing..

Suchi posted on 21-11-2014 01:07 PM
trend skrg kot supaya isteri leh rehat
so dorang pam susu sesiap.. biasa tgk cam  ni bila  tnya jaw ...

putting susu ade banyak saiz kot..yang newborn memang ada size utk newborn laa..ayaa iolls pun ade anak kecik..full breastfeed & pump masuk botol becoz iolls bekerja..ape masalahnye??

cikenet posted on 21-11-2014 02:27 PM
diaorg ni mmg prefer pu ...

Anak kedua ai ..ai bg direct je..xprnah pam pon
Elok je tegang..jangan bg penuh la breast tu dgn susu..
Kalo.anak tido je baru soh pam..
Kbtln.anak.ai.mmg kuat susu

Suchi posted on 21-11-2014 02:15 PM
ok sebenarnya selagi ada permintaan selagi itulah ada susu maksudnya kalo nak susu sentiasa ada ke ...

Ooo means kena kerap menyusu, tp kalau kita x menyusu tp kerap mengepam pon sama jugak x ? Mekaseh uolls sbb share seme ni.

Uolls, ai hanya p klinik kerajaan skali ja sbb ai dok follow up kt swasta sbb ai kje spital swasta so senang ai p check up naik tgkt 2 je tp kwn2 ai ada cakap walaupon check up swasta still kena buat buku merah so ai pon buat la buku merah tp nurse plak cakap kat ai kalau dah check up swasta xyah dah la buat buku merah n ai pon konpius la so ai igt ai teruskan kat swasta je la.

Tp ai suka p klinik kerajaan jugak sbb dia bg info lg padat dr spital ai ni tp tu la, sbb masa je xde nk g kerajaan. Pastu xsangka plak klinik kerajaan utk ibu n anak free. Huhu...

Haa kalau uolls xkeberatan nt uolls bgtau la kat ai mana nk p kursus menyusu tu yea, ai berharap sangat dapat pergi. Lebiu so much