CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: black-shirt

[Tempatan] Jokowi & Nelayan Malaysia

Muntz posted on 22-11-2014 09:03 AM
Typical stupid leader camtu lah. Tengok ucapan kat APEC pun dah tau tahap mana intelektual dia.  : ...

nak naik harga minyak la katakan muntz....  tak gitu...

Typical stupid leader camtu lah. Tengok ucapan kat APEC pun dah tau tahap mana intelektual dia.  : ...

Hehehehe .... Do you want to say that Najib and other UMNO leaders are very SMART and GENIUS?

If yes ... I will support you because They have succeed to TIPU-TIPU all of you selama ini ....

XxNotTruexX posted on 22-11-2014 12:47 PM
Hehehehe .... Do you want to say that Najib and other UMNO leaders are very SMART and GENIUS?

I ...

ofcoz la msia better than yindon..... negara gagal.....
kami kritik je pemimpin... tak mcm kamu tadah je apa pemimpin kamu buat.....
btw mrt yindon bila nak siap.... taknak bukak thread nak buat perbandingan ka?

tunggu apa lagi indon ni, nak letup, letup jerrr......

dcruins posted on 22-11-2014 12:55 PM
tunggu apa lagi indon ni, nak letup, letup jerrr......

kapal siam ke kapal msia...
btw ade komen kata bkn statemen jokowi pun... media yg sensasikan sempena nak kasi rakyat tutup mulut isu minyak....
yindon bodoh ni senang je diperdaya... bangkit je isu msia... harus sibodoh semua bangkit menyokong pemerintah.... maruah negara beb....

ngok jokowi.

Follow Us
jokowi boleh buat apa saja di negara dia.

kita pn boleh buat apa yang patut di negara malaysia. jagalah sempadan jangan bolos. jaga kedaulatan negara, jangan jadi pengkhianat negara sendiri. bagi ic kat pendatang. rasuah kemauskan pati. jangan cari pati saja tapi cari lah dalangnya juga. jangan sibuk spend duit negara macam air saja. bandingkan saja imigresen dan kastam singapore dgn malaysia, supaya boleh maju.

Aku tak kisah diorang nak buat apa dengan nelayan kita yg ceroboh perairan diorang tapi aku paling seriau dengan lanun2 & marin2 diorang yang berkeliaran kat perairan kita dan culik dan tunda bot nelayan kita sampai keperairan diorang lepas tu caj ceroboh sempadan diorang.

Banyak dah dengar cerita macam ini dari nelayan kita.....

btw, aku sokong jokowi bakar kapal nelayan malaysia yg bersalah, lantak korang la kan.. tp enforcement kami mmg x bakar, kami jual melalui tender. enjin 250 kuda, sape xnak oi jual murah2
Yup .... Lain negara lain jenis enforcementnya ...

Tetapi yang tak saya mengerti ... banyak benar budak di cari forum ini yang menulis caci-maki dan antah-berantah yang saya tak paham konteksnya dengan jusul thread ini .... Apakah ini juga hasil pendidikan dan indoktrinasi Ketuanan Melayu? ... .

XxNotTruexX posted on 22-11-2014 12:47 PM

I ...

Aku tak support Najib and UMNO. Sarawak has no UMNO presence. Study your fact first.

dino posted on 22-11-2014 12:22 PM
nak naik harga minyak la katakan muntz....  tak gitu...

Makin dia naik presiden nie, makin banyak isu2 nasionalisme disebarkan sbb nak tutup dia punya isu naik harga minyak dgn isu2 lain. Mark my words - he'll be as hopeless as SBY. Mgkin yg makin marak ialah semangat nasionalisme, the rest, none.

ibarat mcm ni lah...

jgn mentang2 syg kat anak...apa2 yg anak kita tu buat semua betul je..semua dibela...anak org je yg salah...yg jahat..

kalau kau jentik anak aku..siap kau nanti...

tak sado...entah2 kelaku anak kat luo mcm hantu jebon...     

Kerêta_Angin posted on 22-11-2014 02:49 PM
ibarat mcm ni lah...

jgn mentang2 syg kat anak...apa2 yg anak kita tu buat semua betul je..semua  ...

Jika ada masalah hubungan antara Indonesia dengan Malaysia ... maka mulai lagi kata-kata sakti seperti ini diucapkan oleh pejabat-pejabat Malaysia:
Malaysia, menurut Dubes Kerajaan malaysia di Indonesia, Zahrain, menghormati visi pemerintahan Jokowi yang akan keras menjaga kedaulatan dan kepentingan maritimnya. Namun, pendekatan itu sepatutnya tetap menjaga tensi hubungan bilateral dengan negaranya.

"Kita berbagi wilayah laut. Kita juga berkepentingan dengan isu-isu maritim mulai dari pantai hingga lautan," tandasnya.

Jadi teringat kata-kata keramat ini selalu diucapkan ... "Kita adalah saudara serumpun se-Nusantara" ... ketika terjadi konflik di Ambalat, Tanjung Datok etc etc

Jokowi tak tau ke rakyat dia keluar masuk malaysia naik bot haram sampai karam mati semua yang tolong selamat orang kita juga...haishh indon ni

jangan lah kita berentem...di harap semua menghormati keputusan jokowi sb ini wilayah indonesia....saya juga gk akan argue n marah n akan accept. ..kalau pemerintah malaysia mw buat begitu atau cara lain yg difikir baik utk malaysia..respect each other

slavehunter posted on 22-11-2014 03:51 PM
Jokowi tak tau ke rakyat dia keluar masuk malaysia naik bot haram sampai karam mati semua yang tolon ...

saya ucapkan terima kasih kepada yg membantu

pakjokowi posted on 22-11-2014 03:58 PM
saya ucapkan terima kasih kepada yg membantu

Terkejut aku nengok nama hang..haha

gpp donk kata jokowi stupid leader...semoga allah memberi dia hidayah utk lebih cepat belajar supaya bertambah pintar

Ah Hok yg dia lantik jd gabenor tu lg hampeh. Ucapan ala2 anti islam aje

pakjokowi posted on 22-11-2014 07:56 AM
jangan lah kita berentem...di harap semua menghormati keputusan jokowi sb ini wilayah indonesia....s ...

jgn berendem?

kita di sini tak berendem pak sbb disini tak banjir...bapak jgn takut la...kami bukan budak kecik lg..

buat je la keja tu...