CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: myvios

[Tempatan] Petani Tidak Akan Terkesan Dari Pemansuhan Subsidi Kerana Pakai Kapchai - Najib

Simunggu posted on 24-11-2014 01:32 PM
saya pun pakai kapcai 1500cc...hehehehe

saya tak mampu..jadi saya pakai kapcai 70cc je..

BISMILLAH

dlm Islam

antara petani pemimpin & pembangkang

siapa lebih senang masuk neraka ?

WALLAHU'ALAM

ajinomotonosuga posted on 24-11-2014 01:07 PM
kalo dah meskin tu bawak je laa kete lembu kaa..kete sorong kaaaa..takyah kapcai langsung

...

pak aji ni ekceli dlm defensive mode. tu pasal menaip panjang2. melalut smpi ke sydney melbourne tanah arab la naik unta la bla bla bla. kalau najib rasa die bercakap dlm context yg sama mcm pak aji membebel bebel ni, biarlah najib sendiri yg menerangkannye.

mommymonster82 posted on 24-11-2014 01:39 PM
Itulah bang aji...
Kalu kita xboleh ubah org n suasana tp kitaboleh ubah diri kita..penerimaan ki ...

depa marah aku pasei aku tak turut serta depa marah dan kutuk Pm depa sendiri..

dan bila aku tak wat gitu kendian aku di dakwa macai ajib..ajib kesayangan aku

tipikal kepala otak melayu.walo ada dakwa blajo tinggi dan keje baguih tapi otak kat lutut memasing

depa sebenonya bukan melawan tok ajib laa mommy..depa cuba melawan diri depa sendiri..depa dok lawan nafsu sendiri tapi salu gagal

tu pasal pi mai tang tu jek di mesia tu dan makin buruk..mana nak mai pemimpin baguih kalo masarakat nya ramai macam depa? lojik ka?

marah2 seme ni sifat iblis dan depa mengaku diri depa ORANG ISLAM

tenguk di thread lain tu , sang suami punya marah bila lapaq sampai bini kat pejabat tu pun dia pi belasah..depa buat bodo macam tak nampak tak wujud pun kes cam tu..aku dok pi reply sana tu haa

macam mana buleh ada jantan macam tu mommy? di negara amal agama islam majoriti nya, ada perlembagaan pertahankan agama islam, masjid penuh ramai mai dok dengaq ceramah, penceramah semua gelemer2 tapi hari hari ini dok baca kes2 macam tu..pasai pa? wat telah hepen mommy?

kita dok macam lupa dulu kesah suami tikam bini dok masih susukan anak dan mati anak masih dalam susuan di dada dia..mana perikemanusiaan dan kesedaran kita? dulu lagi sebelum tu kes adik nurin di perlakukan macam tu..apa jadi hari ini? makin kureng or tambah budak hilang? apa nasib depa?  dok sibuk pasal subsidi nampak sangat hidup bergantung KEBENDAAN..bukan bergantung kat Allah swt..tak malu bebeno

nama je oang islam..yang bukan islam tu sonyap aje..diam2 jadi jutawan berpoloh2 oang, yang oang islam mai dok keje makan gaji ngan depa

yang orang islam nya cuma pandai melalak dan berdemo macam bangang, lepeh tu bila bosan tgk maharaja lawak ahahahaha kesiannnnn

annehuda posted on 24-11-2014 01:55 PM
pak aji ni ekceli dlm defensive mode. tu pasal menaip panjang2. melalut smpi ke sydney melbourne t ...

tengah tengah hari bute dok pakai lampu suluh.. nak terang camna lagik?

ya robbiiiiiiii..memang orang buta rupanya..tak pa lah , tapi pasai pa tak pakaaai guide dog?

Oooo mazhab syafie? Oooo...cam tuuu..iyorrrrrr lah ase bahgia

pasni aku nak nasihatkan najib, since najib ni dulu kecik2 pun sekolah inggeris kan, mesti bahasa melayu die pun tak berapa betul, nak berucap tu tak payah la bercontext sana sini. cakap jelah straight forward takyah isi tersirat. nnt rakyat marhaen yg mendengarnye ni dicop 'bodoh' plak kan. kalau seumur hidup tu disuap ngan sudu perak bak kata omputih, takyah nk buat perbandingan hidup petani n org bandar, nk berucap tu pakaila statistik pak najib oi. barulah nampak faktanye. barulah rakyat marhaen hina dina bodoh bodoh tp kami jugak yg kene bayar tax itu ini ni paham ape yg pak najib tu ucapkan. pak najib kanb bijak pandai tahap iq tinggi smpi ke langit....

Follow Us
ajinomotonosuga posted on 24-11-2014 01:56 PM
depa marah aku pasei aku tak turut serta depa marah dan kutuk Pm depa sendiri..

dan bila aku ta ...

dah tu tahap pemikiran depa aji...tak salah ibu mengandung lah..

ajinomotonosuga posted on 24-11-2014 02:00 PM
tengah tengah hari bute dok pakai lampu suluh.. nak terang camna lagik?

ya robbiiiiiiii..memang ...

erm maybe kt malaysia ni hanya pak aji je yg tahap akalnye setaraf ngan pak najib. wavelength yg sama gitu. oleh itu saya nasihatkan pak aji berentilah jadi kaki porem forever alone keyboard warrior, pi lah daftar jadi ahli bn jd politicians je. 2020 lg 4-5 thn je lg ni. sy percaya ngan pak aji sbg bakal perdana menteri malaysia menggantikan najib, malaysia bakal naik jadi negara termaju dunia sbb pak pak menterinye 'bijak bijak' belaka.

annehuda posted on 24-11-2014 02:05 PM
pasni aku nak nasihatkan najib, since najib ni dulu kecik2 pun sekolah inggeris kan, mesti bahasa me ...

nak jadi pencinta bahasa budaya bangsa sendiri bukan nya tokleh blajo di sekolah omputeh

apa namaa tu..ulaq dok merayap di akar kayu..ilang kah bisa nya?

aku poloh taun dok negara omputeh tak ilangggggg bisa berbiso melayu ni heh

yang tak nah dok overc bak kata penok..baruuuuuuuuuu mai kolompo fulamakkkkkkkkkk kalah mat salleh segalanya ahahahaha..adooooooo..kan?

so biaq pi laaa ajib nak cakap apa..molot dia..suka dia laa..biaq pih..tak ilang punnnnnnn biso ko tu haa..ke ko memang tak berbisa pung hahaha

statement mintak ditutuh ... abis la ko Jibby Dogol ...

annehuda posted on 24-11-2014 02:05 PM
pasni aku nak nasihatkan najib, since najib ni dulu kecik2 pun sekolah inggeris kan, mesti bahasa me ...

tak guna dah nak nasihat org tua liat cam najib..
next pru kasi buang

ajinomotonosuga posted on 24-11-2014 02:18 PM
nak jadi pencinta bahasa budaya bangsa sendiri bukan nya tokleh blajo di sekolah omputeh

apa  ...

mohon pak aji toksahla terasa, yes i understand pak aji kembar najib terpisah dr kecik. najib kene kata pak aji yg terasa sakitnye gitu. pak aji kene tabah mcm najib, buat bodoh je yg penting bajet utk permata kak mah ade. lagipun tak salah kalau nak buat statement merapu rapu ni, sekurang2nye dpt la membuatkan kami rakyat marhaen ni gelak gelak skit

annehuda posted on 24-11-2014 02:25 PM
mohon pak aji toksahla terasa, yes i understand pak aji kembar najib terpisah dr kecik. najib kene ...

buat apa nak terasa, bukan kureng pun nilai aku

tak cukup maharaja lawak dan poyo2 dalam tu seme ka..masih nak mendambakan rapu rapu  aku dan najib

nkorang melayu ni memang tak pernah puassssss dengan jenaka dan lawak bodoh kehidupan ye.. nasib ko laaa labuuuuuuu

Apa masalahnya? Tak betul ke apa PM kita cakap?

Kalau posting org lain aku boleh baca lagi, aji punya posting aku skip terus lah...johan merapu

ajinomotonosuga posted on 24-11-2014 02:40 PM
buat apa nak terasa, bukan kureng pun nilai aku

tak cukup maharaja lawak dan poyo2 dalam tu s ...

ai bukan ape.. ai berharap one day pak najib takdela terkena balingan telur mcm david cameron tu ha. najib tu dahle botak tengah,... kesian karang benjol kepala kene telur ayam kampung

KudaTutuhMuntz posted on 24-11-2014 02:18 PM
statement mintak ditutuh ... abis la ko Jibby Dogol ...

aku rasa speechwriter bijan ni penyokong kuat muhyidin....

annehuda posted on 24-11-2014 02:46 PM
ai bukan ape.. ai berharap one day pak najib takdela terkena balingan telur mcm david cameron tu h ...

yang aku penah tau baling batuuuuu baru benjol..

baling tloq ayam kampung bleh benjol ka?

tak merapu ka tu? tentu lah tidak pasei kita yang kata...kalo oangggggggggggg lain kata baru merapuuu..yer dakkk?

ajinomotonosuga posted on 24-11-2014 02:51 PM
yang aku penah tau baling batuuuuu baru benjol..

baling tloq ayam kampung bleh benjol ka?

ala ape susah abang aji buatla eksperimen sendiri. suruh la sape2 tlg balingkan telur kt abang aji tu ha. tp pastikan kene kt bahagian kepala. provided abg aji ni botak. kalau tak botak pun baling tepat kt dahi. org tua tua ckp org pandai2 bijaksana cerdik pemikiran luar biasa ni dahi jendul, i percaya abg aji in real life jendul orgnye. cer try dulu... pastukan sertakan bukti bergambar ye kene baling telur tak menyebabkan benjol

annehuda posted on 24-11-2014 02:54 PM
ala ape susah abang aji buatla eksperimen sendiri. suruh la sape2 tlg balingkan telur kt abang aji ...

tak ke bodoh? oang lain dakwa sesuatu tapi oang lain yang kene buat seperti di dakwa tu

ko pi laa suh cikgu atira baling tloq ayam kampung kat dahi ko yang berjerawat tu..peh tu snap photo dan buh sini

baru dakwaan ko tu terbukti..ko yang dakwa , bukan aku

aku penah benjol tepi mata aku pasei kene bola cricket..aku main cricket nak hayun ngan bat ..tah camna kene tepi mata..tuhan masih sayang tak butakan mata aku ngan bola tu

benjol biruu hitam cam kene tinju..haaaaa..sepet mata aku cam aron ajis ..tu baru benjol..kalo kene tloq ayam pecah cam tu jek kut tloq tuuh

kalo tloq easter pun isi kosong tloq tu cekelat nipis aje..pun takkan benjol..maybe la kut tloq oang kawin yang dah di rebuih dan keras tuu..

hat tu kene tunggu oang kawin..lagi satu keje gila so mudahnya tentu tloq ayam biasa tu laa kut..mana nak benjol nyaaa..sengal