CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: myvios

[Tempatan] Petani Tidak Akan Terkesan Dari Pemansuhan Subsidi Kerana Pakai Kapchai - Najib

Yang sebenarnya yg tak terkesan..mentri2..sbb duit minyak bukan dtg dr poket derang.

ajinomotonosuga posted on 24-11-2014 10:50 AM
ok lai le kapcai

buatnya ajib kata petani cuma ada kete lembu yang tak pakai petrol?

cubaan bekap najib sewel tu?

good luck la

Alahai... tak baik mengeluh kan tapi ALAHAI.

Ya Allah, lindungilah kami sebagai rakyat di bumi Malaysia yang penuh barakah ini dari perkara-perkara yang tidak diingini.
Ya Allah, bukakanlah pintu hati para pemimpin kami supaya membela nasib kami yang kian dihimpit dengan pelbagai kesusahan.
Ya Allah, sesungguhnya kami bersyukur dengan segala nikmat dan rezeki yang Engkau kurniakan pada kami. Namun, jika selalu sahaja kami dijerut dengan 'kepayahan' ciptaan pemimpin kami, Engkau tunjukkanlah jalan keluar kepada kami.
Sesungguhnya Ya Allah hanya Engkaulah Yang Maha Adil dan Maha Mengetahui.
Segala puji bagi-Mu, Tuhan sekelian alam.

CiliPadiSedap posted on 24-11-2014 10:48 AM
Brape ye deposit bertanding pru? Akak nk bertanding kt pekan..

bijan sejak nyaris kalah kat situ hari tu, dah hantar ramai orang cambodia ke situ...tak cukup, alihkan kem askar kat kontan masuk kawasan pekan. pru14 nanti uniten kawasan jarjis pun kena masukkan area pekan sebab nak tolong bijan bodoh ni...

najib ingat org hantar beras, og hantar ikan, hantar telur ayam, hantar sayur dr cameron hailen semua pakai kapcai

atira posted on 24-11-2014 11:00 AM
cubaan bekap najib sewel tu?

good luck la

the truth is butthurt cigu atira

oang mayu takat nak kete mewah..kene masuk maharaja lawak or menang peraduan itu ini..baru rasa naik kete

kalo tak..takat nyanyi aje laa..nak sedeppkan ati yang meskin tu

KALO AKU KAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAYAAAAAA.... peh tu jejeh2 air liur tenguk oang lain kaya dengan usaha sendiri

bekap apa plak..tok ajib dah ada punahsihat or con sultans sampai beribu juta rm dia spent..aku nak bekap dia pasai lak

yang ada kapcai tu pun bleh kire ngan jari, yang lain yang ramai tu masih naik kete lembu or naik kobau or lembu teruih

so buat apa nak melalak2 bising pasei depa nak buang subsidi? hang ada 10 kete mewah ka? takat kapcai buruk dan kete lembu hang tu..dok diam!

Follow Us
atira posted on 24-11-2014 10:49 AM
rasain la ummah malaya dapat PM bangang ... ni bala nih...
tuhan bayar cash kekdahnye

47% peratus yang buat dajal, 53% turut merasai perit...

sapa yang tak bayaq hutang PTPTN.. dia ler yang terasa pedas nya

freebird posted on 24-11-2014 11:32 AM

kerana kebodohan 99 orang, 1 orang di persalahkan

nak wat camna? tempat penuh taik dan hangpa sonok idup dalam taik..kendian melalak mintak 1 oang tolong bersihkan taik dok memenuhi hidup hangpa..

tak ke bodoh?

cuba dok tempat cam ostoliaaaaaaaaaaaaaaa ni haa...

Argghhhhh!!! Tensen penyokong pro umno/bn sume memencilkan diri dalam isu kapcai ni....

mana @anaknogori, rashiman, crossfire, akughi, modngengada, dzeck dll? Mana?

Hari tu masa isu kangkung, pys say no to bn, bomoh 1Msia, 1MDB pun macai senyap gak... adui tensen nih!

ajinomotonosuga posted on 24-11-2014 11:28 AM
the truth is butthurt cigu atira

oang mayu takat nak kete mewah..kene masuk maharaja lawak:la ...

ye la tu aji...
kalau rega minyak naik .. masalahnye setakat kereta mewah tak mewah...
moto kapchai tak kapchai... tak apa la jugak...

ni melibatkan segala menda keperluan, mewah, yg wujud dimuka bumi allah ni aji oi!!

Selepas kangkung jd viral...kapchai plak amik aleh..ko tgu je la..

Equalizer posted on 24-11-2014 10:01 AM
Adakah ini membuktikan bahawa akal pemikiran PM kita tidak mampu menjangkau jauh...
tidak mampu b ...

Bukan xmampu tapi "ADA AKU KESAH?" gitew....
Dorg peduli apa kesusahan rakyat..
Rakyat susah pon dorg tetap menang pilihanraya

freebird posted on 24-11-2014 11:32 AM

kalau 47% tu tak sedar2 jugak mereka ni ditimpa bala.... tak tau la bang...
kira selayaknye la kita semua ni ditimpa bala

atira posted on 24-11-2014 11:49 AM
ye la tu aji...
kalau rega minyak naik .. masalahnye setakat kereta mewah tak mewah...
moto kapc ...

kalo nak maksudkan hok tu bab lain la cikgu atira

isu nya pasai pa nak sentap ajib cakap cam tuh..dia bukan menghina petani, tapi kita yang bodoh ramai ni dok sikit2 rasa terhina

yang kelako tu kalo bab lain pandai lak kita dok kata sikti2 terhina , kalo misal isu agama islam..wah wah wahhhh

tapi bila kene cam ni tak sedar diri dan tak rasa diri tu bodoh MACAM SELALU plak

tu ha cik det kata melayu haprak, melayu malas..pasai kita tak sentap or rasa terhina? dia hina bangsa dia sendiri kaa? tentu tidak

so kes sama ler cam ajib nih..

kalo nak cite bab trickle down effect..tu bab lain

kalo dah petani di mesia tu , kene plak minyak makin murah so getah asli makin tak laku di dunia, so pendapatan depa makin merosot, padi pun tak menjadi dengan kemarau dan banjir yang ting tong dan sawit pun pi mai tang tu so nak arap naik taraf idup camna para petani? nelayan seme tu haa..dari sebelum perang dunia pertama sampai dah pasca milinium macam tuuuuu gak hidup depa..pasai pa tak maju2?

so kalo dah miskin buat lah cara hidup orang miskin, takat melalak untuk jadi kaya, itu cuma dalam lagu je cikgu atira

patut sebagai guru cikgu leh jadi motivator untuk pebeki motivasi budak2 melayu yang ramai bodoh2 nih..aku nampak macam tak wujud SELF MOTIVATING dalam society melayu, susah nak salahkan depa gak, kalo ada motivator pun aku tenguk muka dia pun dah demotivated

ajinomotonosuga posted on 24-11-2014 12:01 PM
kalo nak maksudkan hok tu bab lain la cikgu atira

isu nya pasai pa nak sentap ajib cakap cam tu ...

apa nye bab lain?
bab minyak la..
gigih pak aji kornar... najib sewel nye pasal

mommymonster82 posted on 24-11-2014 11:50 AM
Bukan xmampu tapi "ADA AKU KESAH?" gitew....
Dorg peduli apa kesusahan rakyat..
Rakyat susah pon ...

why you worry so much about others taking care of u mommy?

u can take care of urself..aku percaya mommy boleh

pendapat aku phenomena cengini ialah bila manusia rasa diri depa tuhan dan depa mahu orang lain jadi tuhan macam depa gak..seme jadi tuhan

dok main peranan tuhan, pastikan perfect segalanya dan pastikan berjaya dan tak mungkin gagal or kecewa

tak ke itu nanti akhirnya kecewakan diri kita gak mommy?

kita banyak dah terikut2 omputeh sesangat lah pada aku..

omputeh ni depa walo takmo ngaku tapi sebenonya depa dok hidup seolah berperanan macam tuhan tau mommy

amik contoh cam tembak je haiwan kalo binatang tu misal patah kaki dan depa rasa susah dan sakit jiwa kalo terus hidup, PADA DEPA or manusia cam depa laa..so depa tembak mati konon LEBIH HUMANE..

depa amik peranan tuhan lah tu..macam depa yang kasik binatang tu nyawa

baru sehari lepas aku baca pasal dolphin dok tersadai di laut, letih lemah dan depa dok mesorat sambil nak nolong kendian ada vet tu dok decide kalo di lepaskan ke laut nanti dia SUFFER gak ngan keadaan cam tu, baik kita terminate nyawa haiwan nih..so depa terminate..

tu contoh yang kita orang islam laa ni dah terikut2 walo zahirnya tak nampak macam tu..kita dok main peranan jadi tuhan

kita nak segalanya sempurna, perfect, tadak apa masalah derita  sengsara dan seme2 nya mesti baik sukses dan bahagia

bila kita berMENTALITI macam tu..reaksi kita dapat ketua cam ajib jadi macam ni lah mommy

aku caya ramai takmo terima kenyataan aku cakap nih

realiti apa berlaku tu tak penting macam mana penting nya APA INTERPRETASI yang keluar dari PEMIKIRAN INDIVIDU, ni ler bab mentality

sedihnya
petani susah bertambah susah lagi dengan kenaikan minyak
yg pakai mercedes tu apa kisah duit berkepuk

kalau kat ceruk kampung mana ada public transport yg efisien
nak tak nak petani pun terpaksa beli kereta nak bawa anak isteri

bilalah pm ni nak jatuh?

atira posted on 24-11-2014 12:03 PM
apa nye bab lain?
bab minyak la..
gigih pak aji kornar... najib sewel nye pasal

bab lain tu maksud trickle effect  or kesan implikasi dari pembuangan subsidi minyak petrol tu laa.. kesan kenaikan harga dan seme2

setahu aku bahan lain pun ada subsidi gak..minyak gula tepung seme tu ada subsidi gak

aku kona apa nya? tok ajib kata petani takkan rasa terkesan dek pembuangan subsidi petrol ron tuh pasei depa tadak kete mewah pun..takat kapcai

tu pun nak butthurt?  najib tak tau pasal hidup ni more than kapcai or kete mewah? belanja anak sekolah makan rumah pakaian etc seme2 ni ingat najib tak tau? so kalo najib tau pasai pa dia cakap cam tu cigu?

dr mahathir tak tau ka ada melayu pandai, melayu rajin, melayu berani? tapi pasai pa dia kata melayu malas, melayu haprak?

minyak petrol cuma sebagian dari hidup kita, tu pun kalo ada kenderaan or apa2 guna petrol

minyak petrol BUKAN SEGALANYA dalam idup hidup walo kita tau kene bayor lebih kalo nak ke kolompo tenguk bola naik bah expreh

kalo tak mampu toksah lah, kalo mampu shilakaaaaaaaannn

lepas kangkong, kapchai plak..suka beno Najib dgn huruf K