CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tupaiterbang

[Tempatan] Kedah Larang Bukan Islam Guna 15 Perkataan

kelana36 posted on 24-11-2014 03:27 AM
Antara perkataan itu termasuk, ALLAH,  firman ALLAH, hadis, Kaabah, ibadah, kiblat, haji, mufti, ras ...

Barangkali kita boleh mengikut film the dictator lakonan sacha baron di mana watak utama mengubah perkataan2 tertentu & ganti dgn namanya. Pemimpin kita adalah najib so guna najiblah.

"Najib wahai kawan2 sekelian. Disebabkan hari ini hari jumaat,marilah kita sama-sama bernajib di najib"

lavasalmon posted on 24-11-2014 07:57 AM
eleh..kafirun pakai yg terjemahan sudah la...

Insyallah lu org boleh sebut dengan kehendak tuhan. ...

i mean orang yang belajar theology atau yg ambil pengajian islam atau religious studies barangkali boleh baca quran atau memahami al quran.

so benda ni i tak lah takjub sangat

sebagaimana sekumpulan pensyarah kat birm dulu  yg buat post grad  ade je pensyarah mereka yg bukan islam kat uni depa  ajaq sistem  so and so dalam islam siap hafaz quran lagi ...

dan pensyarah ni ialah jurusan agama pun so depa best lah berdialogue dengan pensyarah yg ajaq depa agama ni - kenapa tak peluk islam

hehehe u know  pensyarah ni habaq apa - dia kasi hujah 'hidayah tu dari allah ' siap quote ayat lagi ...

ya rabb  

hmmm ...seee? boleh  hujah lagu tuuu....

ada je konsep rububiyyah dan huluhiyyah

konsep ketuhanan  ni semua yg bukan islam boleh quote boleh faham takah saya takjub sangat

tapi saya suka yg bertanya bersungguh , macam dia pi regent mosque dan saya terdengar  dia tanya tentang buku about islam about soal soaln lazim , nampak memang gaya seorang yg 'searching' dan asking serious valid question. Bukan cara memperolokkan atau argumentative tapi nak tahu build teh foundation.

kat tempat aku ni , india buat main2 dalam tandas pun dia bagi salam ...berprasangka baiklah..mungkin kerajaan kedah bersebaba.cuba kita tgk ....sekarang dah nampak nak kitab injil di bahsa melayukanlah...mcm 2 nak putar ..

Kalau org bukan islam bg salam jawab je la salam mereka itu seperti yg kita telah diajar. Tak kan xtau kot.

terhina kehulu kehilir

Orange1 posted on 24-11-2014 07:30 AM
Hahaha itu pun iya jugak, tp kes mat salleh duk ber alamak ni mmg betul aku dgr sendiri

Aku ramai kawan mat saleh . Memang dia orang suka guna alamak, apa boleh buat, insyaallah. Nak pulak yang biasa pergi Indonesia tu. Christian batak pun guna insyallah,

Follow Us
Saya tengok bertahun2 dah Nga Ko Meng dan Gopala berucap petik surah Alquran...ada kah mereka dah masuk islam?...bila?..

Ms kat Uni dulu sy blajar Tamadun Islam. Berkawan pun byk dgn org Islam,so biasalah terikut-ikut budaya mrk.So lama2 sy blajar sikit2 dan skrg dah msk Islam.Tp skrg byk betul cth2 yg memeningkan kepala,mcm manalah org bukan Islam nak terbuka hati utk belajar ttg Islam.I think we should respect and love each other despite the differences in our culture,religion and way of life.Welcome them with open arms instead of restriction. Just my opinion.

tuun posted on 24-11-2014 01:55 PM
Ms kat Uni dulu sy blajar Tamadun Islam. Berkawan pun byk dgn org Islam,so biasalah terikut-ikut bud ...

yg jadi masalahnya org politik yg bukan islam yg selalunya menyalah gunakan perkataan2 tersebut..contohnya gopala dan Nga Ko Meng...adakah mereka dah masuk islam bila mereka guna ayat2 alquran?.

malaysia lagi caprut dari taliban

Anak_Nogori posted on 24-11-2014 01:59 PM
yg jadi masalahnya org politik yg bukan islam yg selalunya menyalah gunakan perkataan2 tersebut..c ...

Manalah tau dorang pun terbuka hati nak masuk Islam.

tuun posted on 24-11-2014 02:06 PM
Manalah tau dorang pun terbuka hati nak masuk Islam.

itu saya tak nafikan...kalau terbuka hatinya...oklah..ini tak...ayat2 tu jugak digunakan utk tujuan politik peribadinya.

famri7 posted on 23-11-2014 11:32 PM
Ummah pprt bimbo strikes back..so sekarang bahasa ereb trus diclaimed kepunyaan meleis isele dan dih ...

bagi alasan kenapa kau nak sgt guna perkataan tu?

orang melayu ni kadang kadang memang paranoid tak bertempat. sebab itu dari dulu lagi dah tercipta peribahasa ' kerana pijat kelambu dibakar'.  Kerana takut penggunaan petikan ayat ayat alquran oleh non muslim pembangkang, terus buat blanket restriction . I am sure kalau orang MCA atau Gerakan yang menggunakannya, tak akan jadi isu. Silap silap ada yang diangkat jadi tokoh maal hijrah

Jangan nanti non muslim nak bagi ceramah agama, siap ada pembantu islam disebelah, bila sampai ke perkataan2 yang dia dilarang menyebut, dia suruh pembantu sebutkan.. lagi nampak kelakar.. dan orang akan nampak betapa hebatnya melayu...

ramai je kawan2 i yang suke cakap Ya Allah, Insya Allah, Alhamdulillah. pada mereka itu hanya sekadar pengucapan bahasa. sbb terbiase berkawan dgn org2 melayu yang biase menyebut perkataan2 tu. x de niat nak menghinapun.

melayu2 jumud mcm ni otak dan akal dia mcm mana yer....moskel betul aku.....keje asyik terhinaa jerr....

aku rasa dlm konteks nk mempersenda kan perkataan tu mgm patut le apa ko ingat org bukan islam bagi salam ko dh terkesima aduhhhh

DARSITA posted on 24-11-2014 05:53 AM
Aku ada kawan dari Egypt - mmg dia akan ucap Asalamulaikum, Alhamdulilah dan banyak lagi lah p ...

Dalam kes ni pakcik & makcik lah yg harus di 'educate'..  
Btw, ianya tak bercanggah pun dgn akidah.
Tapi sy sokong dari segi percetakan, ianya harus dipantau pihak berkuasa, esp buku utk kanak2.

aku nak tunggu ostaz mengharamkan orang Melayu pi shopping complex dek kerana sekarang ni banyak letak pokok pokok christmas  dan lampu lampu untuk menyambut christmas. Katanya nanti umat Melayu boleh terpesong akidah sebab tengok pokok dan lampu christmas.

serius ke??berdose ke klau dorg sbut?..soalan ni serius ni.....tau psl ni...tp rmai je kwn2 cine sbut ya allah,, bismilah, bg salam...dorg da terbiasa dgr kite ckp..rsenye bgus kot...kot2 esk luse terbukak hati peluk islam