CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Anak_Nogori

[Tempatan] Kerana rumah nak tergadai anak jadi korban

Orange1 posted on 24-11-2014 03:56 AM
Ermmm mungkin jugak part simpan duit diam2 belakang laki ni perlu utk sesetengah wanita yg dpt laki  ...

ada akak kesah (AAK)?

Modngengade posted on 24-11-2014 08:31 AM
ada akak kesah (AAK)?

Ko masuk lewat le noks aku dah nak tido, bye.

Dah tahu, takde duit yg pergi beli meja makan mahal2 tu buat apa..konon tak nak makan atas lantai...beli jelah meja banquet,baru rm80 kat tesco...pastu beli je kerusi plastik yg biasa tu je dulu..baru rm26 camtu..
Sofa plak,kalau takde pun bukan tak boleh pun. Ikut la konsep rumah jepun, ala-ala minimalis gitu..letak je meja kecil, n letak kusyen kecik2 tu...pastu bentang je karpet...ni yg sanggup hutang ribu2 buat apa..padahal nak tinggal kat rumah sewa je pun..

Radzor posted on 23-11-2014 01:44 PM
utusang kepelikang tanpa batasang

kahkahkahkah

Haha..hari tu vagina bau..haha

bile bace luahan perasaan ni, bende yang aku perasan sangat ialah cara pompuan ni citer macam  diorang ni tak macam suami isteri pun.. lebih kepada urban life partners..
takde kasih sayng, suami tak cerite masalah , tak memahami, ignorant, tak berterus terang , sian anak2.. yang si isteri itu tak cukup, ini tak cukup, itu tak puas hati, ini tak puas hati, mindset tu macamane ??
last2 nanti cerai la tu..kesian kt anak2.mmg la ckp berkejaya boley tanggung tapi impact dalaman krg tak nampak kt anak2 tu..
tapi kalau da tak dpt tahan sebb makanan pun kedekut ( jantan nih mmg tak kool langsung!! ).. ape lagi CERAI la jawapannye.. kan?kan?

Follow Us
kucingTomey posted on 23-11-2014 10:10 PM
kite move on dah kak mimie...cume saje nak komen artikel tu...kebetulan ..kena pulak tu kan....

...

Pompuan Meleis memang camni abam kucing...ramai yg jenis lapor.

vespa_oren posted on 24-11-2014 05:50 AM
Adik beradik aku pun bulan2 bagi duit kat mak aku sbb byr hutang bank islam yg dibuat ayah aku, bula ...

Sebab tu aku nak anak lelaki...anak pompuan useless...lantak la korang nak cakap aku Arab jahiliyah ke ape. Keh3

Kisah klasik melayu...sampai kiamat.ade cerita mcm nie

mcm cite kt ruangan Di Celah-Celah Kehidupan....

e-mag posted on 23-11-2014 11:52 PM
Silap bini tak ikut ckp laki.. nape nk beli perabot bkn penting pun.. idup apa yg ada jela asal dpt  ...

Ex wife kawan aku jenis camtu la...asyik nk menjaga hati tetamu..padahal bukan perlu sgt pon...jenis akal pendek..biasalah perempuan.

Makan minum suami dia beli kat luar...

Lepastu belikan kain2 utk buat langsir..konon nak sambut raya..tapi last2 tak menjahit pon..kain2 semua tersadai..dia pergi rumah jiran sebelah lepak sampai 10 mlm mcm xdak laki.

Tu xpa lagi beli mesin basuh...tapi baju x bersidai...dah busuk..basuh lagi sekali.

Nak sofa beli kan sofa..last2 bercerai gak...then move out dr rumah tu ex suami dah x tahu nak campak sofa tu kat mana. Duduk rumah sewa je tapi tekak berlagak macam ada rumah sendiri.

Pompuan Melayu mmg suka berlagak..berlagak mcm anak orang berada..takut kena kutuk dgn kawan..lagi takut dr kena kutukan Allah sbb derhaka kat suami. Last edited by sabbath_shalom on 24-11-2014 10:11 AM

Orange1 posted on 24-11-2014 08:34 AM
Ko masuk lewat le noks aku dah nak tido, bye.

hello?  why tido di siang hari? ko kerja malam ker dikkk? adakah apa yg berlegar2 difikiran akak ni betul...?????sesuatu sgt.....

to those yg baru nak bercinta/kawen....tolong jgn biasakan belanja kaum lelaki,belikan barang mahal for them..or tunjukkan yang kau ni berdikari or strong woman sangat..
sbb nanti kaum lelaki akan naik lemak..

Orange1 posted on 24-11-2014 01:54 AM
Heran ye kenapa lelaki melayu suka berahsia dr bini? Kenapa apa2 tak bincang n mintak pendapat dr bi ...

saya tidak berahsia dgn isteri saya...jadi saya tak boleh jawap....ada masalah saya mesti kongsi masalah tersebut dgn isteri saya.

mommymonster82 posted on 24-11-2014 02:07 AM
Dah dia xbeli kita pon jgn beli..
orang laki ni kekdang kena hati kering skit..
BAb kerusi meja ma ...

mengikut pembacaan saya melalui artikal tu cikgu..meja makan tu dia beli yg murah punya...peti sejuk yg kecil punya..

yg suaminya kasi susu anak dan lampin je..yg lain isteri dia yg tanggung...lepas tu suaminya naik pangkat....itu jugak yg dibeli oleh suaminya..duit plak cuma ada simpan rm2k je....mana perginya duitnya...itu mula dia siasat..

matahari7001 posted on 24-11-2014 09:42 AM
bile bace luahan perasaan ni, bende yang aku perasan sangat ialah cara pompuan ni citer macam  diora ...

begitulah antara citrawarna keruntuhan sesebuah rumah tangga..

lai dia ni ok lagi...cuma dia berahsia jer...dia cuma tolong mak dia jer...masalah boleh selesai...

aku ada jumpa jantan x guna teruk dr ni....duit gaji dia semata2 utk make-up kete dia jer...yg lain2 semua suh bini tanggung...siyal x siyal org mcm ni...

mcm2 masalah rumah tangga....kedekut menyimpan ker?

Anak_Nogori posted on 24-11-2014 12:21 PM
mengikut pembacaan saya melalui artikal tu cikgu..meja makan tu dia beli yg murah punya...peti sej ...

Bang AN. Xcukup murahlah ikut pendapatan dia klu sampi dia kena berhutang..klu dah xmampu tu..murah apa ? Jd mahallah.. Murah tu ikut perkiraan gaji n kemampuan kita.. 300 pd sesetengah org mungkin murah tp bg yg xmampu 300 tu mcm2 boleh beli..kalu gaji 4000.. Klu beli meja mkn 200 yu kira murah ikut nisbah gaji dia.. Kalu gaji 1000 beli meja 200 tu kira murah ke mahal?  Tu sy kt pompuan ni pon something wrong..peti sis klu yg mini yu pon da 300.. Klu pompuan ni gaji 1000 kira mahal utk gajinya..

Lakinya pon ada yg xkena... Just nk tunjuk kta laki tu buruk sgt semuanya nk cerita burukkn suami...pdahl diri sendiri pon ada jugak xbetul..elokla strait to the point je ckp suami bg duit xcukup...pasal ank2..ini meja mkn.kerusi sofa peti ais semua pon nk ungkit...mmg padanlah dorg berdua jd laki bini..

mommymonster82 posted on 24-11-2014 01:28 PM
Bang AN. Xcukup murahlah ikut pendapatan dia klu sampi dia kena berhutang..klu dah xmampu tu..mura ...

ialah..tapi takkan semuanya dlm rumah tu nak kena pakai plastik je cikgu..dua org kerja...meja kayu je pun yg murah tu boleh dapat dalam seratus lebih je..so..dia tak mampu nak bayar cash..dia amik hutanglah dulu..sama macam peti sejuk kecik tu...patutnya laki dia yg bertanggungjawap...beli bende cepat busuk...mestilah kena ada peti sejuk...takkan bende basic tu pun laki dia tak leh nak pk?...