CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: GhostWalking

[Tempatan] Dua Jenis Driver Yang Bahaya Atas Jalan Raya

Close [Copy link]
GhostWalking posted on 25-11-2014 09:08 AM
Lagi satu kategori belakang kereta letak sticker ayat2 yang berunsur Islamic tapi bawak keta macam h ...

Car decal...."aku cinta rasul" ...bawak macam pelesit.....

Very the true.....

setuju setiap category lesen harus didedahkan dgn kesukaran praktikal kategori lain.

cthnya lesen muto kene naik kepala lori guinnes supaya dia tahu jgn menyelit tak tentu pasal.
lesen kete kene bonceng mat despatch satu hari supaya nampak betapa bahlolnya kete menonong asal buleh.

dsbgnya. ini boleh memberi perspektif kpd pemandu baharu dan harapnya dpt meninggikan tahap etika dan kompetensi di jalanraya

Tak kan sampai pemandu kreta kena ambik lesen motor pulak.Pemandu motor pun ada yg byk ragam. So nasiblah terjumpa yg x betul sikit.

stinger_attack posted on 25-11-2014 01:33 AM
Car decal...."aku cinta rasul" ...bawak macam pelesit.....

Very the true.....

kat shah alam banyak keta jenis gini

pompuan bertudung asyik dihencap saje... dah sah2 hampir ramai perempuan bertudung kat msia ni... lagi2 sekarang bising suh tutup aurat
kalo pompuan melayu x bertudung buat hal, ko diam2 kan aje?

List perangai hazabedah driver2 mesia ni:-

- masuk / keluar simpang tak bagi signal
- potong line sesuka hati.
- suka mencucuk / beam org lain padahal lane sebelah tak clear nak masuk..selfish
- dok lane kanan bawak serupa sipot..esp yg perasan amoi tu..muka mmg mintak pijak berjemaah

Follow Us
ala org yg bawak motor pun banyak yg haramjad.. Suka suki menyelit sampai kita yg bawa kete lak kena ketepi.

tered ummah pprt

kasibiman posted on 25-11-2014 09:33 AM
setuju setiap category lesen harus didedahkan dgn kesukaran praktikal kategori lain.

cthnya lesen ...

keh keh keh

ohsem idea....
selama mana tiada tolak ansur....selagi itulah ini cerita tiada akan selesai...

keh keh keh

keh keh keh

point no 2...is agreeable
the most dangerous one maaaa

keh keh keh

GhostWalking posted on 25-11-2014 09:47 AM
kat shah alam banyak keta jenis gini

Tak payah kau pandang jauh jauh.....kau tanya je @MODNGENGADA............dari decal surah qursi sampai surah JIn...penuh dia tepek ..selagi ada space selagi itu dia tepek...macam dia tepek thread2 kat dalam board ini......

SIAP ada satu car decal memang dia tepek kat back screen keta myvinya...that reads........Weiiiii MUNAFIQ / KAPIROON.....stop tailgating me will ye?

mana aci pompuan je kena.. lelaki pun bawak keta memkhinzir buta jugak.. paling allergic kat ahbeng atau mamat melayu kereta buruk wira atau kekadang kereta mahal pastu cucuk2 n menyelit ruang mana2 selagi boleh kedepan meskipun terang dan nyata kat depan sana kereta banyak tengah queue.. tak bole sabar sikit ke? khinzir sangat perangai

fcl29 posted on 25-11-2014 09:55 AM
pompuan bertudung asyik dihencap saje... dah sah2 hampir ramai perempuan bertudung kat msia ni... la ...

keh keh keh

apa beza perempuan bertudung atau tidak bila bawa kereta?
wa confuse..
wa rasa sama saja..kebanyakannya lembab mau keluar simpang yang sebok and create long que sampai wa menyumpah...
tapi kadang2 bila wa potong mau tengok driver...la...lelaki rupanya...memalukan wa sahaja  
keh keh keh

Ah_Kwan posted on 25-11-2014 10:15 AM
keh keh keh

apa beza perempuan bertudung atau tidak bila bawa kereta?

ntah la.. kene tny org2 yg ske membezakan pompuan bertudung dgn yg x bertudung... jgn nk double standard sgt..

kategori 2 tu betul banyak ader kat area aku ni!!

Aku sokong statement kau pasal tu , bukan motor je kene . Ni asalkan baru pasang signal terus masuk . Bukan nak pandang kiri kanan . Tak paham pula . Pato aku pun bawa motor dulu dari sekolah . Sekarang bawa keta . Apa yg aku rasa , ada sejenis manusia kalau bawa moto keluar simpang tak akan pandang kiri kanan . Itu yg pertama . Yg kedua moto yg jenis tak phm bahasa sikit . Dah tau jln sempit nk lalu juga dan kereta itu dah bg lampu , berbatu batu , tapi nk juga mencelah situ . Yang ketiga , moto yang selalu bawa slow , bawa atas garisan perantaraan lane laju dan tengah . Geram pula aku . Heh sekian . Hihihihihi .

yang pasti ada dua:

1. driver keta iswara
2. dirver keta myvi

dua2 atas tu jenis kelam kabut

yg aku pulak..kalau aku encounter driver yg terpinga2 terkial2 nak ke kanan ke nak ke kiri ke...or jenis2 bangang yg bawak kete menonong tak pedulik org lain mcm kete dia takde pedal brek....

bila aku potong n toleh..mesti umat tu pakai cermin mata..tak kira jantan ke betina ke...
kdg aku pelik...tak nampak ke bila pakai spek or sebab pakai spek tu nampak macam ada 10 bijik kete kat blind spot ke cemana...

sorry bukan nak racist..tpi kalau aku kena ngan driver2 mcm ni,,aku mesti ckp ni mesti pakai cermin mata ni..bila potong tgk....betui....

GhostWalking posted on 25-11-2014 08:55 AM
aku ada kawan bawak keta memalam pakai spek mata hitam.Motif??? tu pun membahayakan jugak

psl silau kot... aku ada gak bli sunglass mhl2 ni... tok pengetahuan ko dia tak gelap ok.. clear n sharp... cuma org lain jer nmpk cam gelapnyer pahal memalam pakai sunglass... satu hari tu aku tgh drive tiba2 hujan maha lebat dan tak nmpk jln so aku mintak mak aku amek kan sunglass aku... mak aku kata x makin x nmpk ker... pas tu aku kata x... ok jer... mak aku try r dulu... dia kata "a'ah la lagi jelas"... so aku amek dan pakai... cerah sikit pemandangan aku....

jgn bli sunglass kat pasar malam or sunglass yg murah2 sgt tu... mmg gelap la dunia ko....

WawaRaRa posted on 25-11-2014 02:39 AM
psl silau kot... aku ada gak bli sunglass mhl2 ni... tok pengetahuan ko dia tak gelap ok.. clear n ...

memang dia cakap pasal silau pun