CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sepitsiput

Apa motif Finas longgok filem-filem melayu berkualiti di bulan Disember?

cuti sekolah!

byknyer pilihan movie tuk ditonton bersama keluarga cuti sekolah ni...i like

pjade posted on 26-11-2014 10:53 AM
Patutnya FINAS peka. Time2 Hollywood nak release filem meletop, tak payah la siarkan filem tempatan. ...

setuju. filem2 yg dilonggok bulan 12 biasanya akan menerima nasib malang... kecuali tahun 2011, magik sikit sbb byk filem box office. filem melayu biasa boleh jual ketika musim CNY dan Raya. tp slot2 tu semua dikonker oleh David Teoh dan Usop Terselom... sudahnya filem2 ni semua dilonggok.

patutnya bahagi tayangan ikut grading penilai filem.. let say dlm 1 bulan ada 6 filem boleh masuk...letaklah 2 or 3 filem yg gradingnya bagus, boleh bwk bertanding ke festival. supaya dlm 6 filem, org boleh buat pilihan utk tengok yg 2 ni. susunan yg betul boleh buat org nk tengok wayang ...instead of pergi bagi semua slot kt filem2 cincai, pastu filem yg good diheret sampai hujung tahun.

kat hollywood sana, contohnya time summer..diorg letak filem2 blockbuster...tp at the same time diorg selit filem2 yg baru masuk cannes...so filem2 art n small budget ni boleh menjual sbb trailer dipasang ketika start show filem2 blockbuster. barulah cerdik.

epis posted on 26-11-2014 10:36 AM
ahhhhh.... aku sunyi!!!!

bestkan line "argh aku sunyi!" tu? fazura mmg pandai berdialog..masuk je feel meols pun terasa nk jerit dlm farmasi jugek

fazura memang talented kan

rasanya kalau kaki wayang and penchintaaaa felem2 tempatan...  boleh je kan tgk tiap2 minggu...kalo pelem luar negara hollywood tu tetiap minggu kuar citer best ..boleh plak kan...tiap2 minggu tgknya hehee...
kadang2 hari rabu yg tiket murah pun p tgk jua waktu ptg after ofc hour or malam walau hakikatnya esok keja.. hehee...
  kadang2 meols pun back to back tgk wayang pada hari yg sama ..kiranya just spend satu hari dr tghari sampaila ke petang or midnite tgk wayang..diselang seli la la dgn aktvt main bowling ke, makan2 ke, window shopping ka...hatta p starbak guna wifi free diorg masa menunggu next show wayang...  hikhikkk...

Follow Us
aku teruja dengan Lelaki Harapan Dunia sebab
1 - nak tengok orang minyak homosexual
2 - sofi jikan, azhan rani berlakon
2 - semua pakai tudung..

selain Lelaki Harapan Dunia, filem yang ada Beto..

qqOfficial posted on 26-11-2014 11:07 AM
rasanya kalau kaki wayang and penchintaaaa felem2 tempatan...  boleh je kan tgk tiap2 minggu...kalo  ...

berapa kerat sgt la pencinta filem melayu chuols...

ikut logic, dari bulan 8 hari tu, semua filem2 sampah ditayang...kalau selit filem2 ni semua selang 2 minggu kan ke byk choice org2 yg x menonton ni nk menonton filem2 melayu... sambil2 shopping or main boling or usha2 mall baru. ari tu meols keluar dgn hubby, koser nk tgk wayang melayu sbb xde pilihan filem2 melayu yg bagus... semua filem hantuuu... sudahnya weols tgk pilem omputih.

pjade posted on 26-11-2014 10:53 AM
Patutnya FINAS peka. Time2 Hollywood nak release filem meletop, tak payah la siarkan filem tempatan. ...

tahnya dahlah skrg nih tgh tyg hunger game kang hobbit lg

tiket wayang mmg mahal kalo yg ade ank2 mmg kopaklah

becir posted on 26-11-2014 10:55 AM
lelaki harapan dunia..tgk poster dah buat aku teringin nak tonton...

samalah nk tgk lelaki harapan dunia gak
tp bengang gak mcm tt awat semua pilem best tyg dlm bulan sama
2-3 minggu lepas pi gsc tgk senarai pilem semua bosan sudahnya tak jd nk beli tiket wayang n blk camtu je..
bln nih byk lah pilem best baik melayu mahupun omputeh.. nk tgk selalu kopaklah dah lah bln doblas duit byk nk pkai ank nk masuk sekoloh.

Suchi posted on 26-11-2014 11:12 AM
tahnya dahlah skrg nih tgh tyg hunger game kang hobbit lg

tiket wayang mmg mahal kalo yg ade an ...

tu ler..patut bulan 12 tyg filem2 utk kanak2... mcm terbaik dr langit tu okaylah pasal ufo...n gila baby tu.. psl baby. tp mlysia mmg kurang filem animasi dan filem kanak2.

filem mcm lelaki harapan dunia elok tyg time raya... filem skinhead tu elok tyg time CNY.

sepitsiput posted on 26-11-2014 11:04 AM
bestkan line "argh aku sunyi!" tu? fazura mmg pandai berdialog..masuk je feel  meols pun tera ...

dah jadi tagline saya dengan kawan2 saya hah, hehehe~~~

ahhhh, aku sunyi!!!!

sepitsiput posted on 26-11-2014 11:16 AM
tu ler..patut bulan 12 tyg filem2 utk kanak2... mcm terbaik dr langit tu okaylah pasal ufo...n gil ...

haah tgk poster kt panggung cam nmpk ade pilem penguin madagascar, pastu ade lg tak igt cite apa tp poster dia 3D mcm bentuk umah cite animasi kanak2..
tu xtau bile tayang igt nk layan time cuti sekolah nih lah..

epis posted on 26-11-2014 11:16 AM
dah jadi tagline saya dengan kawan2 saya hah, hehehe~~~

ahhhh, aku sunyi!!!!

itu hari lepak dgn kawan2 meols...diorg ajuk iklan astro first kami histeria ..part " mai lah! raqammm sogha cheqqq!"

dulu2 "oh my gucci!", "panas!"

Bila dah berlonggok macam ni, jangan salahkan penonton kalau filem bagus tak laku. Maka ramai-ramai penggiat filem buat filem tak bagus sebab alasan filem bagus pun tak laku, lebih baik buat filem lawak merapu.

Nak tengok Lelaki Harapan Dunia, tapi filem lain pun nampak promising.
Parah juga kalau nak tengok enam filem sekali gus sebulan ni...

nak tengokKhabir Bhatia as pengarah ... and beto ... n terbaik dr langit ... n lelaki harapan dunia

damian_lee posted on 26-11-2014 11:28 AM
nak tengokKhabir Bhatia as pengarah ... and beto ... n terbaik dr langit ... n lelaki harapan dunia

chuols rasa Ketua Pengarah Finas buat solat istikarah x sebelum letak tarikh2 wajib tayang ni semua??

mohon berjemaah dgn amelina dan hattan sekali! jgn istikarah gone wrong manjang!

Aku nak tengok manisnya cinta...

sepitsiput posted on 26-11-2014 11:25 AM
itu hari lepak dgn kawan2 meols...diorg ajuk iklan astro first kami histeria ..part " mai lah! raq ...

hehe... samelah kami gune tagline "ehh ehhh, dah mai dah" .....

pisau cukur punye tagline berbulan2 terkesan, hehe....

harap manisnya cinta tak mengecewakan.... tapi saya still rasa hampa istabul aku datang bukan fazura yg lead, huhu....

Bukan 100% salah Finas pun ..

Producer yang ada pilihan untuk pilih date.

Kalau tak yakin dengan schedule boleh tarik diri & apply new date.