CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jingodeep

CLOSED

Close [Copy link]
mssuci posted on 29-11-2014 08:13 AM
macam nak maki ko lagi wehhhh pls la stop cite kekejaman ko ... sampai hati dapat anak g tgk adk yg  ...

Kan aku kata,dia makan tayik kecik-kecik. Nilah hasilnya bila dah tua.....

berotakkan usus besar sungguh!

errr baca sekerat da buat aku panas hati dengan kau bro...bagi aku kau yang kejam dan zalim..sanggup kau buat bini kau mcm tu..memang kau perlu utamakan ummi kau tapi tanggungjawab kau as husband n bapak ko campak mane ? yang family kau plak da bagi 1 kete nak lagi satu 1..eii xfaham la aku dengan kau ni...bini kau sakit patah tulang pn kau bole buat bodo..kalau aku jadi bini kau da lama aku mntak cerai..berbaloi la bini lau naikkan nafkah..kau ingat nak bela anak zaman sekarang dengan kos yang tinggi..asal kau xsuruh bini kau yang sekarang keje ? ehhehee k la bro pandai2 la kau selesai masalah hidup kau...cume aku doakan exwife ko sentiasa dilindingi Allah dan murah rezeki..hope die xjmpe lelaki mcm kau lagi..ko pun good luck dengan hidup baru..moge kau bahagia jugak la...

tt. kalau kau suami aku, aku kerat 5 campak kat kandang singa campur babi. bodo punya jantan. kau nikah perempuan untuk jaga bukan biarkan.

bagi jelah kereta kat bapak mertua kau. adjust dengan mak ayah kau. mesti dia faham.

kau lelaki dayus. bukan bini kau. kau tak matang. nasib baik kau bukan suami aku. kalau tak mampus kau !

Sori aku xbaca lg komen...aku baru baca citer ko..ada jugak jantan haprak mcm ko kt dunia ni ye..xdpt nk digest..mcmlah mak ayh ko kt kg xde keta..lg satu xisteri ko ada phd ke..gaji 10k sebulan ke..anak2 tu tanggungjwb ko...emo plak aku pepagi ni..

Mak hang ni tak sayang hang sebetulnya. Dia heret hang ke neraka instead of bawak hang ke syurga. Kalau dia sayang hang, mesti dia sedarkan hang tentang tanggungjwb sbg suami & bapa. Patut mak hang potong telur hang tu & gantung kat tengkuk dia. Dgn tu takleh la hang tabur benih tu merata...

Takde ayat yg sesuai nak komen dah. Aku mengharap kifarah Allah utk mak hang & hang sekeluarga.

saket mata aku x de perenggan.

Follow Us
Psl urutan nafkah sila google ye tt...

Baik ang trus terang kat sini jantan..ang keja apa..gaji tu duit haramka?  Ka minum ayaq setan byk sgt ?  

alieyrina posted on 28-11-2014 09:33 PM
Baik ang trus terang kat sini jantan..ang keja apa..gaji tu duit haramka?  Ka minum ayaq setan byk s ...

Even kafir minum arak yang me kenal lagi mulia dari tt ni.
Tt ni memang penghuni neraka betul kaedahnya..
Dayus, abaikan anak anak.. Emm

jingodeep posted on 28-11-2014 10:46 PM
tkde lah..sy xmrh pon..dia ckp sy pentingkn famili sy psl bg kete2 tu kat parents sy..so ummi sy s ...

parents 15 minit ditinggalkkan terpingga-pingga dari ex wife ko yg bertahun derita saket tulang belakng.

nafkah pulak kedekut nak bagi..jantan jenis apa la ni..

patot la ko menyesal & asyik teringak ex. sebab dibelenggu rasa bersalah tapi ko xnak akui nya. EGO

Clover_Hill posted on 28-11-2014 07:58 PM
Hahah..fara...i just cannot imagine ur hubby's face when he was slapped out of sudden and reason.. ...

Sakit hati baca, simpati gila, buat anak reti tapi hukum alam sebagai suami fail, ni dia orang berbini dia nak berbini juga, patut duduk celah ketiak mak sampai antara berdua sapa meninggal dunia dulu.

munchkin posted on 28-11-2014 10:46 PM
ada dua kereta, dua dua kereta mak bapak bolot nak pakai, alasan teringin. gila tamak, gila selfish  ...

semua apa yg ko cakap, aku SETUJU.

aku rasa kan, mak tt nih dengki kat ex menantu dia sendiri..
semua benda nak bolot.

1 keluarga tt bodoh & tamak. hahaha.

jahat pulak mulut aku pepagi nih.

faraway1 posted on 29-11-2014 10:45 AM
Sakit hati baca, simpati gila, buat anak reti tapi hukum alam sebagai suami fail, ni dia orang ber ...

Nak kata apa,dh time genggam tangan tok kadi just dok nampak nekmat 'gua kawah' semata..tanggungjawab wajib,sunat suami pada isteri,pada anak sume simpan dlm kocek. display only,katanya...

seriusly when i read he said pasal x yah bayar sewa rumah masa dia left the house atas dasar dah nak bercerai,so obvious tahap mana ilmu dlm dada si tt ni.

Betulla Allah kata,katakanlah adakah sama orang yg mengetahui (berilmu) dgn yang tak mengetahui. Tuhan angkat darjat manusia yang berilmu tapi sayangnya masih ada manusia yg buta mata hati dlm membuat penilaian mana intan mana pasir; yg berilmu tinggi dicampak bagai sampah,yang sedo sedo jugak menjadi pojaan.

Nasib hang laaaaa TT...

Btl la doc tu kate kat wife tt yg tt ni CHILDISH...
Maafkan sy klu silap, x silap sy seorg suami kena penuhi nafkah dan tanggungjwb kpd isteri dan anak br pd keluarganya, itu pun klu ada lebih, ini tidak tt asyk umi umi umi, dia dah kahwin dgn tt..tt yg kena penuhi keperluan dia bkn mertua tt, mcm dayus je hrp mertua jg blk anak perempuan yg dah kahwin atas alasan berjauhan tp berskandal..
Anak mak tt ni..tu x matang tu

Hahaha aku tngk ramai yg lahar TT ni tapi mmg patut pun. Dalam hal ni aku rasa ko salah 100% TT oi. Ada ke patut bagi kedua-dua buah kereta kepada parent ko tu. Ke mak ko naik kereta satu dan bapak ko naik kereta satu lagi bila keluar bersama. Ex-bini ko jadi mcm tu sebab ko la yang selalu menyakiti dan perasaan dia. Dia jadi mental sebab otak ko letak dekat kepala lutut. Dia benci dengan perangai ko yang anggap dia tak penting dalam hidup ko. Ko dah lupa ke pengorbanan dia pada ketika dahulu melahirkan dan membesarkan dua anak ko tu.

Lagi satu, mana ada istilah bff selepas kahwin. Bodoh ke apa. Bila korang sudah berkahwin secara automatik hubungan korang dengan kawan2 lain jantina akan terminate. Perempuan hanya berkawan dgn perempuan dan lelaki hanya berkawan dengan lelaki baru la betul apabila sudah kahwin.

Ko mmg zalim la bro.. Semoga ko terima balasan yang setimpal dengan perbuatan ko yang zalim itu.

Cara terbaik untuk masalah ko ni adalah ko pergi minta maaf dengan Ex-bini ko tu atas kebodohan bertingkat-tingkat ko tu bro.

jingodeep posted on 28-11-2014 09:30 PM
bapa dia loaded la..ada pencen dkt rm3k..berkira sgt la ..nak jimat konon..bile eksiden salahkan a ...

org yg cakap org berkira ni selalunya dia yg berkira, siap memburukkan pak mertua lg, tp bila pak mertua beli keperluan anak mesti tt diam kan, x malunye tt
Last edited by penduduk_bumi on 29-11-2014 11:14 AM

mai-shi posted on 29-11-2014 12:30 AM
Ni pun perangai pelik konon nak merapat2 ntah pape punya perangai.. Biasanya perempuan tak cerdik  ...

meh sini aku kasi clear.

perempuan bodoh utk lelaki bodoh.

ini ibarat lari dari mulut rimau masuk mulut buaya...sbb ko tk pandai nak jinakkan dua2... dua2 pun ngap ko...

gigih aku membaca smpi habis wpun aku dah mula menyampah lak dgn TT

aku lebih kesian dgn ex-bini kau ...

kesimpulannya...ko mmg tk pandai jaga ex-bini dan bini.....

mmg ptt pun smua komentar kat sini lahar ko TT....ko mmg xlayak pun dibuat laki....anak mak sangat!!

Aku baca dr awl aku dah nyampah kt ko..jantan xguna apa ko ni??
Kalo ckp bodo msti marah, tp sampai bagi 2bijik keta kt makbapak ko tu pesal??
Xde hati perut ke apa??mak bapak ko pon gigih nakkan kete tu..tamak gila..xpikir psl menantu n cucu dia lansung!!
Biarla keta tu dgn wife ko, apa yg susah sgt..xbrani drive??biarla dia blajar slow2 lama2 nti dia cekap la..
Kalo aku ditempat dia pun aku kecik ati dgn suami mcm ko ni!!!
Mmg patut pon dia salahkan ko!!sbb mmg sedikit sebanyak MMG SALAH KO PON SBB DIA EKSIDEN!!!

pstu siap ada skandal bagai...yg best nyer boleeeee pulak makbapak ko sokong anak ada betina lain!??mak bapak bodoh apa mcm ni??xmtg lansung walaupon tua!!
Kalau makbapak lain, harus nasihat anak soh pertahankan rumah tangga walau apapon tjadi kecuali la kalo si isteri tu berzina at least make sense la nk soh cerai ke hape!!
Dah anak tu bodoh gila nak berskandal, mak bapak jgn la turut bodoh hasut anak soh buat keputusan yg silap!

Dah kawin tp bodoh xreti nk bertanggungjawab!!biar mak bapak campur tgn dlm hal rumahtangga..
Mmg patutla ex wife ko bengag!!kesian dia sbb terkawin dgn jantan bodoh anak mak takde telur mcm ko ni!!

Semoga ex wife ko jmpa lelaki yg lbh baik, matang, bertanggungjawab, educated dan cerdik dr ko!!