CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jingodeep

CLOSED

Close [Copy link]
happydot posted on 2-12-2014 09:08 AM
Maw TT  tak berdendam, ex dia buat umi dia nangis oh.... dosa besar tu, sedangkan TT sendiri sbg a ...

Pydot..mu jangan memacam..dot
Aku nak chair meeting ni,dot...
Kang terkeluar dekahan aku depan-depan staf ni kang..malu aku,dot...

happydot posted on 2-12-2014 09:08 AM
Maw TT  tak berdendam, ex dia buat umi dia nangis oh.... dosa besar tu, sedangkan TT sendiri sbg a ...

awak sbg cikgu sastera tolong buat analisis watak tt ni...kita dah terdesak ni..tt dah dkt nak masuk pt3..jadi masih ada waktu sikit lagi,kita buat latihtubi sampi tt benar faham..

Clover_Hill posted on 2-12-2014 09:17 AM
tu aaaa..satu big mistake la kita x 'tackle' si tt ni dari awal..kalu dak,ntah apa cerita lagi la  ...

tu la kerana geram sgt,kita xsempat tackle dia..taunya lepaskan peluru berdas2..saya ambik masa juga nak sembur..takut orang kata saya andartu mulut puaka..pas tt dok reply msg tu,saya geram,saya xmasuk dah,smpi noor bgth thread CLOSED,saya ingat kena solex dah,tapi sendiri kunci...tt jadi SR dia dok baca tu..harap dia insaf la..p la jenguk anak2 ..ubatkan anak2 ..ex tu xpe la dah jadi tjwb bapa dia dah sekarang ni...hukum xjatuh derhaka tt jika xdengar cakap makpak yang mengajak ke arah keburukan..ko patut tegur umi setan mu spy tidak menjadi setan forever..memutuskan silaturrahim satu dosa yang amat berat..ko nak ke mak mu masuk neraka,fitnah pun dosa besar..umi mu dok buat fitnah ..ada2kan macm2 citer..fitnah la tu

salam semua...dah lama saya tak menjengah...perghh abis jugak mengkhatam kisah TT ni...

hmmm in real life memang ada jugak somi mcm TT ni.. TT tutup mata and tutup hati untuk mengenali istri sendiri...
me alhamdulillah somi makin berubah kepada kebaikan... and i will keep pray for me somi keep on berubah tuk kebaikan.. huhuhuhu kenkdg kita pikir kita alami yg teruk rupanya wife TT lagi teruk dugaannya.. me salute her independency... seriusly TT u tak septtnya melepaskan permata but anyway benda dah lepas.. me dugaan ngan en somi je..nasib baik xde MIL from hell...

TT pegila menuntut ilmu agama.. skrg ni makin mudah ada internet, g la dgr ceramah, solat, bertaubat lah.. in Shaa Allah, TT akan tenang... jlnkan tggjwb TT sbgai Xsomi and suami.. Islam mmg menyuruh anak menghormati ibu.. tapi ada LIMITATION... bukan membavi buta.. if ibu kita buat judgement tak betul pttnya u sbgai anak bleh menegur secara baik and berhemah. ILMU DUNIA bukan bleh bawa ke mati pun...

Apa yg terjadi dah terjadi... binala hidup baru... GROW UP!! berikan hak anak2 TT... berdoa la smoga keluarga xwife tu maafkan TT, baung la EGO and prasaan TAKUT untuk meminta maaf... TT ni lelaki be a gentlemen. lelaki ni tggjwb nye besar kpd kluarga dia..there are NO king/bibik ... memasing kena tolong.. kembali smula ke agama.

maafla saya celoteh panjang... saya xmemihak pada TT cuma saya kesian pada TT.. menyesal tu akan memakan diri sndri but u keep on hiding it by salahkan xwife u... u terluka bgai.. typikal man (not all man ye). erkkk baca kisah TT ni mmg buatkan me marahkan somi me sndri atas ksilapan lama dia... but pepun PENGAJARAN buat KITA semua....

Ya Allah lindungi kami dari terus menerus di aniayai... amin..
peace yo!

Clover_Hill posted on 2-12-2014 09:20 AM
Pydot..mu jangan memacam..dot
Aku nak chair meeting ni,dot...
Kang terkeluar dekahan aku depan-d ...

Hang salah tengok drama ni clover... skg ni tgh drama citer sedih, tajuk..'Ya Allah, kejamnya ex ku'... jgn la gelak, tak baik tau. Kita kena hayati perasaan sedih TT kerana dizalimi,TT trauma dr dulu sampai skg tak habis2 dek kerana kekejaman ex dia....   kesian oh...

Mak-wa, I ni jenis brutal tahap gaban, tapi demi TT, utk hayati penderitaan TT, jadi guru sastera berjiwang2 pun I rela.... I sanggup berkorban demi mengubati derita TT tau....  (' Clover,  baldi aku mana... baldi nak tadah ....baldi...)  kena ikut irama dialog p ramlee masa cari butang baju melayu...)

Hmm, warning to forumer yg baru  join.... thread ni boleh menyebabkan anda gelak tetiba.... sila jgn baca masa meeting kang tak pasal2 kena sekeh oleh bos anda.... (pesanan khas utk clover la ni.... heheheh)

faraway1 posted on 1-12-2014 09:24 PM
u kena sawan babi ke apa....

a'aa kena sawan oink oink..tt menyebabkan semua orang jadi sawan..i was being sarcastic lahhh..ayyyoohhhh.....tak paham plak ni..baca dengan nada rengekan tt..

Follow Us
missDollie posted on 1-12-2014 09:45 PM
a'aa kena sawan oink oink..tt menyebabkan semua orang jadi sawan..i was being sarcastic lahhh..ayy ...

Haiya nanti me baca balik yea. Heheheh

msatyea posted on 2-12-2014 01:58 AM
salam semua...dah lama saya tak menjengah...perghh abis jugak mengkhatam kisah TT ni...

hmmm in r ...

kalau awak baca dari mula cerita tt, tak ada satu pun yang boleh buat kita semua ni kesian dekat dia langsung..dari a to z menyalahkan isteri je..tak ada satu point pun yang ex wife dia menderhaka..sapa dia nak cop neraka senang2..dr mula lagi ex wife bersusah dengan anak2..ke hulu ke hilir..sampai la bercerai..oarang macam ni nak harap berubah tu ntah la..ego melangit..dia la cakap dia baca komen smpai nangis and tak lalu makan..tapi sekejappp je insaf nye..sambung kutukkkk balikkk...

kengkawan....I rasa tt buka tread nih sbb dia dah 'insaf' sebenarnya....klu dak buat apa nk citer benda yg dah lepas kan....

dah 8 tahun....baru timbul rasa kesian dan teringat2x kt ex dan anaknya...

tapi permulaan tread x citer direct hal keinsafannya.....tt citer la konon kezaliman yg ex dia buat.....sambl mharapkan forummer pun bersetuju dgnnya....konon tindakan dia tuh betul...semata2x nk meredakan kekesalan di hatinya. tu yg bg point ......ummiss kecil hati, ummiss kena tinggal, ummiss menangis and so on.....

dan sokongan paling padu konon seme kwn2xnya kata apa yg dia buat tuh betul belaka......

tapi.....sayang....forummerss (org yg pgalaman hasil byk dok bertapak kt tread nih) ....sekilas ikan di air boleh tahu jantan betina....

klu tt x terkenang/teringat/   ..mana mungkin benda yg dah 8 tahun nk diungkit balik...boleh citer in detail mcm baru semlm berlaku. tu maknanya dlm diri tt ada rasa xsenang....... benda yg x selesai.

motip....up konon salah ex la benda ni berlaku.....if not tt still saying lg kt ex (yg benarnya skg masih mgharap)......gitu la kaedahnya.....

konon kta padan muka tempang sbb derhaka...eikkk...dan2x plak kata patut ke nk kawen semula dgn ex......got the point there!!

erkkk ketinggalan ketepi ku ni rupanye.. abis diedit jadi x berkisah.. korang cerciter dah knp tt tu?

sara_thrash posted on 2-12-2014 02:38 PM
erkkk ketinggalan ketepi ku ni rupanye.. abis diedit jadi x berkisah.. korang cerciter dah knp tt tu ...

Acu mu belek semula page belakang-belakang
Kat post 522 ada aku summary kan..
post happydot pun banyak membantu...

Ya Allah kau bukakan lah hati jinggo ni agar dia  sedar kesilapan dia pada xwife dan anak2 dia. Lembutkanlah hatinya untuk berubah demi 2 permata hati yang telah lama diabaikan.   Permudahkanlah urusannya agar dapat dia menebus balik kesilapan yang tanpa sedar yang dia telah lakukan. (tak sedar kot) Ya Allah ... ko lembutkan lah hati xwife dan anak-anak nya agar dapat memaafkan kesilapan yang telah dilakukan... agar dapat dia memberi nafkah kepada anak-anaknya....(anaknya bakal tahfiz) muga anak-anaknya tidak menjadi anak2 yang derhaka kepada beliau.
Kesian....tak ada orang yang menyedarkan dia .. semasa dia berada pada tahap gaban ego dulu.... kesian.....

baru baca...tp dah delate...dapat baca sikit2 jer kisah tt nih..
nk komen gak la nih...
tt weh...org nak g buat haji  kat mekah pun kena pastikan tanggungan nih semua ader benda yg mencukupi..
bukannya main tinggal gtu jer..
adoi...rugi tak bukak awal2 tread nih..

Aihh dah dekat tengahmlm ni..agak2 la tt boleh tido lena dak dgn laharan kita kat sini..ke dok nangis tersedu2 atas riba umi lagi pasal kita dok mengata dia..

alamak, tak sempat baca la...macam menarik jer...

kesian wife TT ni..
sgt teraniaya..
aku tak paham betul dengan perangai mak mentua/ ipar duai
yang suka masuk campur urusan anak2 yang dah kawin...
yang si lelaki plak, kalau dah kawin, buat la cara dah kawin..
takyah la semua benda nak kena rujuk mak bapak..
nampak mcm takde telor...

nanacinta posted on 3-12-2014 07:00 AM
alamak, tak sempat baca la...macam menarik jer...

menarik kak nana, sila refer pos #522

point nyer skang mana TT ni...
kalau betul anak jantan sila muncul kan diri kat thread kamu ni!

tt dah masuk wad hospital bahagia dah..dia kan xboleh stress..

tt telur kecut.

sekian.