CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jingodeep

CLOSED

Close [Copy link]
pumpkingirl posted on 28-11-2014 11:25 PM
Ko n family ko pulak aniaya dia n anak2 ko sampai tempang cacat terkoyak muka anak ko tu ko tak fi ...

..................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................... Last edited by jingodeep on 30-11-2014 04:05 PM

i dont think ex wife dia lapar ke maaf dia and keluarga dia. just bagi nafkah dah cukup bagus, sebab wife dia dalam kesakitan tu.

anyway baguslah ex wife tu bagi shout out to other people supaya tak jadi mangsa kepada ketamakan keselfishan ko and mak bapak ko. kalau mampu buat pada dia, tak mustahil pada orang lain pun. sampai nasihat jangan kawin ngan orang pandai. sebab senang lah ko and mak bapak ko nak manipulate situation untuk berpihak pada korang bila apa2 terjadi.

mokcikKSKB posted on 28-11-2014 11:27 PM
Tt ni kalau naik keta dia n eksiden agaknya tang tu jugak dia ceraikan kot.mmg gila reta spesis tt ...

Then bila current bini duk tepon ex..tau plk emo..bgs nya ex tu x layan current bini pnya pngai

mssuci posted on 28-11-2014 11:28 PM
Aku tak bole hadam kebodohan dia,, tolong sat sorang sabaqkan aku.....u should not breedlah weiiiiii

Samala wei..aku sgt xleh trima perangai laki mcm ni..xsgka spesis ni wujud kt muka bumi..

mokcikKSKB posted on 28-11-2014 11:27 PM
Tt ni kalau naik keta dia n eksiden agaknya tang tu jugak dia ceraikan kot.mmg gila reta spesis tt ...

aku kesian ngan wife baru. sebab mak pak dia dah cakap jangan kawin ngan orang pandai. senang nanti depa nak buat situation tu berpihak pada mereka. maklumlah wife tt baru ni mungkin tiada pengalaman, dan tak kerja. dan tak belajar tinggi cam tt.

,............................................................................................................................................................................................................................................................................................
Last edited by jingodeep on 30-11-2014 04:07 PM

Follow Us
Ang sedaq x hilang keja tu sbb balasan tuhan pada ang yg buat naya anak bini ni? X kan tu pun xleh pikiaq? Adoiii  deyy tuhan tgh tarik suma  rezeki dia bagi kat ang ...x paham lg ka?  Tolong ubah tajuk tred ang nih...AKU BEKAS SUAMI YG ZALIM ! Bolehh?  

mssuci posted on 28-11-2014 11:28 PM
Aku tak bole hadam kebodohan dia,, tolong sat sorang sabaqkan aku.....u should not breedlah weiiiiii

sabar sabar babe. aku pun turun naik turun naik nafas aku ni

Mmg la tt ni hati batu,kejam,hati hitam, dah berbakul bakul kena maki pun masih lagi salahkan x wife.
Bukannya nak muhasabah kesilapan sendiri.aku berdoa semoga hg n parents hg mendapat pembalasan setimpal atas penganiayaan hampa pada org lain ni.amin.

jingodeep posted on 28-11-2014 11:32 PM
aku tkde rasa bersalah pun..sebab apa yg jadi pd dia semua blasan utk dia kerana derhaka pd aku..s ...

Ba alif ba ya.......habis ko bukak thread watpe..cer ko tengok dari ramai2 ada ke sorang manusia puji ko..semua sumpah ko...ko ni tak penah solat ke hape sampai hitam gini hati ko
Last edited by mssuci on 28-11-2014 11:43 PM

.................................................................................................................................................................................................................................. Last edited by jingodeep on 30-11-2014 04:08 PM

jingodeep posted on 28-11-2014 11:32 PM
aku tkde rasa bersalah pun..sebab apa yg jadi pd dia semua blasan utk dia kerana derhaka pd aku..s ...

Apala gamaknya dosa xwife ko yg paling besar yg dia pernah kt ko,smpi ko ckp tu balasan tuk dia..kalo setakat buatkn ko ilang kerja n tgglkn mak bapak ko 15minit kt epot,belum cukup kejam dibandingkn kesusahan n kesakitan yg xwife ko alami..tolongla jgn berkira nafkah ngn anak2 ko..sbb tula aset ko bila ko dh mati nnt..

aku nak baca post tt pun meluat benci sebagaimana dia benci kat ex wife dia..

harap tt excdnt supaya bertambahla lagi tahap kebengongannya..baru padan,

so xmalu sangat kalau bodo sbb kesan excident..

mengucap panjang je aku mampu baca post #91.

jingodeep posted on 28-11-2014 11:38 PM
macam mane aku tak bengang, lepas dpt surat cerai dia pegi tuntut nafkah eddah , nfkh tertunggak, mu ...

Ummi kesayangan hg tak ajar ke tentang tanggungjawab suami?
Kira hg yg patut bersyukur besar rahmat x wife hg sanggup berkongsi belanja rumah.
Patutnya sebagai suami semua tu hg yg kena tanggung sorang2 tau tak.
Dgn bini baru ni pandai pulak hg tanggung semuanya..
Tula aniaya org lagi, sekarang rezeki hg dah sempit
Duit tak cukup, gaji kecik,dpt pulak bini yg tak memberi hasil.padan muka hg.

cakap apa pun apa guna gunanya. dia hanya listen to himself and also dia punya mak pak. buang karen je you guys

Eee kampeni mana la yg amik tt ni keja...byq gaji mahal2 tp bodoh ja aku rasa...ang mkn duit haram byk sgt nii tu yg hati kotoq sgt..malang sungguh sapa yg ada kaitan dgn ang..harap2 aku x jumpak org mcm ang...nak ja aku pelempang sampai herot muka  

ni cerita side ko je..dah boleh detect da ape salah ko
belum lagi ex bini ko yang cerita

maapla cakap, menyirap darah aku baca cerita ko
ko memang bangang TT
semua panas hati baca thread ko ni, sekali baca pun dah tau..ko la punca ex bini ko jadi macam tu
lagi nak tuduh dia zalim

Aku ni muda lagi dan tak kahwin lagi tapi bila baca thread TT ni aku rasa membara sakit hati. Mengucap panjang bila tiap.kali baca TT ni mcm tak sedar apa dia dah buat.

Hang ni gila ka apa? Dah lah ex wife accident sebab hang tak provide untuk dia. Pastu bila accident hang bukan.jaga dia pun. Hang ikut ke tak dia pergi checkup kat hospital sampai hang sendiri tak tau dia.betul.ke tak pi fisio tu? Nampak sangat waktu tu hang tengah mabuk dok berskandal dgn awek hang waktu tu kan. Tak guna.betul.lah hang ni. Pastu boleh plak hang suruh ex hang mintak maaf sebab hilang 15 minit ja. Hang gila ka apa.. Kot anak hang nak terkencing ke nak terberak ke waktu tu.. Nampak sangat hang ni tak guna sibuk berskandal dgn org lain..

Waktu anak bini hang sakit hang tengok ke tak diorang kat hospital? Bawak pi checkup ke tak? Eeee sabar je lah aku.. Kereta ada dua bijik kedekut tak nak tolong bini.

Hang ingat duit pencen bapak dia 3k tu banyak ka? Nak bayar tu nak bayar ni.. Sedangkan hang yg duit 4k pun tak cukup yang lagi sikit kata banyak. Gila TT ni.

eloklah ultraman buat gini kat