CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jingodeep

CLOSED

Close [Copy link]
Tulaaaaa..kecik-kecik oghang suruh makan nasik,hang gi makan tayikk..
Kan dah bengap miyung sampai ke tua....

u kejam gila, my husband keja ovc pun sebelum dia pegi
dia check my car make sure nothing berlaku masa dia tak da,
dia pegi cari orang upah bersihkan salji supaya me tak perlu buat,
memacam dia buat memastikan selama 5 bulan dia tak da me hidup aman aman aje..

dan u, 2 kereta u kasi kat mak pak dan biarkan bini u naik kereta ayah dia..
mana air muka u sebagai lelaki dan suami..

kalaulah u ni my brother, me malu nak mengaku saudara, dan parent you tu pulak, aman damai
pulak ada anak kelakuan camni, dan tak rindu ke dorang dengan cucu cucu berdua tu...

dont ever bother nak kawin balik dengan bini u, tak cukup dah u menderitakan dia
u nak tambah lagi...

me tak rasa u berhak atas anak anak  tu, dorang dah
hidup aman damai moved dah kot plus selesa tanpa ayah kejam..
biarkan lah dorang dengan keadaan sekarang..

but kalau nak berbuat baik, me cadangkan u terima aje kenaikan nafkah anak
anak tu tanpa banyak songeh...

a. patut ke aku kawen balik ngn dia if dia masih single?
- x patut, sbb dia deserve someone better than u. lagi pun buat ape ko nak terhegeh-hegeh cari dia balik bila mana emosi dia dah stabil dan dia pun terpaksa redha dgn kehidupan dia sekarang. bukankah kehadiran ko akan menambah perit luka lama dia..? lagi satu, ko kan dah ada wife. nak ke wife ko yg sekarang bermadu..?nafkah anak pun ko x mampu bagi penuh, mampu ke ko nak tanggung dua bini nanti..?

b. patut ke aku pergi rumah bks mertua aku utk jmp dia n famili?
- x patut, sbb ko kata ko dah benci sgt dengan ex bini ko. ko nak pegi buat ape..?nak mintak maaf..?

c. if aku pergi rmh mrk, patut tak aku bwk anak bini aku or aku pergi sorg je dulu?
- kalo ko nak pegi jgk baik ko pegi sorg je dulu, tgk penerimaan mereka mcm mana..kalo terus bawa bini,  tak ke naye kalo ko kena halau nanti..

d. ape yg patut aku buat sekiranya mrk tak nak layan aku n halau aku bila aku dtg rmh mrk??
- padan muka ko...,sbb ape yg dah ko buat kat ex bini ko and anak2 ko mmg ko layak dilayan sedemikian rupa.

maaf la kalo bahasa aku kasar...

me punya meluat baca apa u tulis ni, mengelegak darah dibuatnya
rasa nak pegi lempang my husband pulak sebab err  dia lelaki...

noraidil_06 posted on 29-11-2014 12:48 AM
15 minit je? kalau i tinggal terus.pegi mampos.

Tetah 15 min tu x wife tt g basuh berak anak..ada mertua bkn nk nolong tgkkan cucu..mengomplen je tau...

macam nak maki ko lagi wehhhh pls la stop cite kekejaman ko ... sampai hati dapat anak g tgk adk yg loya mengandung, hbs laki adik ko mana?????ko ni poor
decision making, tak pandai langsung prioritise, umur ko brapa? aku bajet 35 lah....jadi pengapit sepupu pn ko sibuk sangat sedangkan bini gugur...deyyyy mana akal wehhhhhh ..sedih sedih anak ko yg upsr pn u dont bother to call ke nak tnya result...nape ko ni? aku rs ko yg sebenarnya kena guna ngan mak ko la....soalan ko nanti aku jwb lah time hati aku dah tenang...aku ada citer kat laki aku semalam sal ni, aku bukan nak boast dia baik, tp geleng pala weh dia....

Follow Us
faraway1 posted on 29-11-2014 08:03 AM
rasa nak pegi lempang my husband pu ...

Haha lawak ;p

orang lain dari semalam maki dia sampai xpeh tdo...tak salah u add somemore hehehhe

'masa dia lps bsalin aku balik kg coz adik aku xsihat..adik aku mabuk mengandung yg truk..aku risau keadaan adik aku masa tu..tu psl aku balik kg.'

- adik ko mengandung  takde laki ke ape sampai ko sanggup tinggal bini baru lepas bersalin. mcm mana la agaknya otak ko berfungsi ek... ke laki adik ko spesis mcm ko jugak, jenis tinggal bini yang dalam kesusahan.

mak_wa95 posted on 28-11-2014 11:43 PM
aku nak baca post tt pun meluat benci sebagaimana dia benci kat ex wife dia..

harap tt excdnt sup ...

Ameen ya rabbul alameen...harap DOA mak wa jd kenyataan...TT ni mmg layak utk ayat...orang bodow mmglah tak taw dia bodoww

jingodeep posted on 28-11-2014 11:22 PM
apsal sebab aku?bukan aku yg langgar dia n ank aku..itu semua takdir Allah..Allah yg tentukan dia  ...

Omggggg menyirap darah aku baca yg ni...tu anak kooo la vangangggggg...ko sikit pn xde rasa kasih kt anak ke?laki aku anak aku kene gigit nyamuk pn dh sedih muka anak ada parut...arghhh I cannot brain this..spoil weekend aku

mssuci posted on 29-11-2014 08:13 AM
macam nak maki ko lagi wehhhh pls la stop cite kekejaman ko ... sampai hati dapat anak g tgk adk yg  ...

Kan..aku pn duk terfikir guna guna jgk tp xsampai hati nk tuduh mak dia tu

Kalau TT betul2 rasa menyesal nak mintak maaf dgn dia better tak yah lah cerita pape kat mak ayah TT. Cuba buat decision sendiri. Tak yah bawak mak ayah TT. Kalau betul TT menyesal nak mintak ampun buat betul2.. Jangan kang dah terjumpa ex wife tak nak mintak ampun sebab ummi tak bagi mintak maaf. TT ni manja sangat kot dgn family tu.

Wife TT sekarang TT layan okay pulak. Asal dengan ex wife dulu beria2 TT sampai sanggup tinggal dia kat hospital. Cuma wife TT je dia pulak problem ganggu hidup orang.

siputsedut posted on 28-11-2014 07:25 PM
Omggggg menyirap darah aku baca yg ni...tu anak kooo la vangangggggg...ko sikit pn xde rasa kasih  ...

kan, me tak faham betul, kang me over, mulalah kata
tak da anak, bolehlah kata camtu, stupid person, ingat me tak da
anak anak saudara buat me faham apa maksud sedih kesihan simpati.

gosh, inilah topic yang buat me pikir
sesetengah lelaki patut dikerat punai buat single seumur hidup...

misskitty posted on 29-11-2014 12:33 AM
lepas baca , rasa nak komen...

satu, awak macam xdengar apa perasaan xbini masa dia jadi bini awa ...

Kitty...ex Bini tu yg ada PhD...TT ni tak kot....sbb org ada PhD selalunya in normal condition lebih cerdik dr TT ni

Kan saya dh bgtahu, yg x wife tt gi opis hr tu sbb tertekan..n tak der cara lain yg x wife bo lakukn untuk sedarkn tt..yg x wife ungkit pun sbb x wife dh tak bo tahan lg dgn pragai family tt..kdg kdg, seorg ibu ni bila dia dh tak suka pd menantu dia sggup wat ape saje asalkn tt ceraikn x wife tt..mungkin juga pragai ummi didepan tt lain n di depan x wife lain..betapa tersiksanya seorg isteri bila diperlakukn sbegitu oleh ibu mertua sdri..saya rase tt buat j ape yg tt rase betul..bertindak laa sblum terlambat..n ingat, pastikn perkara ini tidal terulang lg pd isteri baru tt..jgn terlalu mdengar semua ckp ummi passl wife tt, tetapi selidik dulu sblum mpercayainya..jgn biarkn pisang bbuah.dua kali..tapi jgn derhaka kpd ummi pulak...saya harap tt mjadi seorg yg matang n kuat untik mgharungi semua pmasalahan ini..dekatkn diri dgn Allah..jgn tinggal solat n banyakn berishtifar...aminn...

Hahah..fara...i just cannot imagine ur hubby's face when he was slapped out of sudden and reason..!

Tak pepasal jerrrr dpt cop mohor kat pipi..kehkeh

kesiannya bini sampai gugur pastu eksiden then tempang pastu ex berkira nk bg duit kat anak2..pastu tt ingt seme boleh setel dgn kahwin balik

nk handle sorg bini vs ummi pn x boleh, ada ati nk kawin dua

alasan betul ckp xtau no contact bini...abis tu loyar bini ko berurusan camne? guna alamat hantu?

seharian lagi kena maki...mana geng2 maki semalam bangun2 ada benda baru leh makki ni...ko wat org menyirap la. kira baik bini xcter kat abg ke ayah dia.. klu cter ko ni kena tumbuk kot..oh mungkin tak sebab depa from a decent family dari ko....to rectify d mistake pls make sure dia does not happen on ut current family..al maklumlah pemikiran bini ko skang taraf spm jah..nanti senang2 dipijak2