CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jingodeep

CLOSED

Close [Copy link]
jingodeep posted on 28-11-2014 11:22 PM
apsal sebab aku?bukan aku yg langgar dia n ank aku..itu semua takdir Allah..Allah yg tentukan dia  ...

pandai pulak tt cakap psl takdir kan, td sy bc tt tulis sbb ex wife tt jaja cerita, tt x dpt naik pangkat jd manager, dah takdir Allah rezeki tt kene berenti keje dan x jd manager dsebabkan perangai tt bkn sbb ex wife tt jaja cerits, tt ni mcm senang nmpk slh ex wife tt tp apa yg tt buat semua btl, betul lah kata org cerdik pandai...x payah berlawan cakap dgn org jahil ni..semoge ex wife tt dpt suami yg dpt melindungi die dan anaknye dunia akhirat

Kalau agak tak boleh nak tanggung bini, bagi segala keperluan bini mcm kereta sume tu, kalau rasa nak pak mentua tanggung bini walaupun dah jadi suami, lain kali jangan kawin sebab tak layak.

Asyik alasan tak nak engkar mak sendiri tapi bini letak bawah tapak kaki, baik tak payah kahwin. Jadi seorang ANAK je, tak perlu jadi SUAMI. Pahala lagi banyak. Keje dan curahkan semua harta dan budi kat mak bapak. Tak sape terseksa.

Kalau agak tak boleh tanggung nafkah anak dari benih sendiri, lain kali jangan membiak. Dah ada bini baru ke, anak baru ke, anak lama tu tanggungjawab bapaknya jugak. Pak mentua menteri pun bapaknya yang kena tanggung.

Kalau agak kalau kahwin kali kedua dan membiak untuk kali kedua nanti tak boleh tanggung anak dengan bini pertama, so menduda sampai tua. Duit semua guna untuk tanggung nafkah anak2 yang sedia ada. Jangan beralasan.

Malang isteri accident, tapi lagi malang kahwin dengan tt.

Sorry.

Pepagi da baca thread mcm ni buat aku emo jer...
Benci betul jantan xde telur n tak guna mcm ko ni...
Semua nak salah Bini, ada skandal pon salah Bini!!bodoh tahap vavi sgt ko ni kan??

Kena pulak mak bapak buta perut xde perasaan tamak haloba pikir tembolok diorg je..lansung xpikir psl menantu n cucu2...dasar org tua yg ati perut busuk!!

Tahniah utk ex wife ko sbb ditinggalkan jantan xguna mcm ko ni..
She deserves someone better...jgnla dia jmpa jantan anak mak xde telur mcm ko lg!!
Semoga life xwife ko n anak2 sentiasa dipermudahkan dan sentiasa dimurahkan rezeki!!

Gile ah TT adik mabuk2 pun kau yang sibukkk...mana adik ipar kau..apsal kau plak pegang tanggjwb dia??..apsal kau tak maki je dia tinggal adik kau camtu..ex wife tak nak balik kampung pun terasa hati..mmg betul la dia cakap tu pasal duit..kau pikir apa ummi kau nak je..kewangan keluarga kau tak pikir plak..ini semua kes nak tnjuk hebat kat keluarga kau sangat..konon kau lah yang berjaya..bole je balik kmpung anytime..padahal urus keluarga FAIL!!
Berbalik kpd soalan kau:

a. patut ke aku kawen balik ngn dia if dia masih single?
KAU INGAT DIA SENANG2 NAK TERIMA KAU DENGAN KELUARGA KAU LEPAS SEMUA YANG KAU BUAT???

b. patut ke aku pergi rumah bks mertua aku utk jmp dia n famili?
PATUT, dosa sesama manusia Allah tak akan ampunkan melainkan orang tu sendiri maafkan kau.

c. if aku pergi rmh mrk, patut tak aku bwk anak bini aku or aku pergi sorg je dulu?
JADI ANAK JANTAN LA BRO..PEGI SORANG2..bini baru kau tu kasi dok rumah dulu, nanti dia annoyingkan ex wife kau..lagipun wife baru kau datang sebelum kes korang terjadi..tak perlu kot dia masuk campur..

d. ape yg patut aku buat sekiranya mrk tak nak layan aku n halau aku bila aku dtg rmh mrk??
Itu pilihan mereka..kau tak patut buat apa2 pun melainkan kau terima je la.. Last edited by missDollie on 29-11-2014 03:48 AM

Nasib baik laa budak syariah law tu tak kawen dengan ko TT oii.. Buruk nau perangai ko as lelaki. Jangan kata suami, as lelaki pun ko buruk perangai. Shiissshhh

Ko la bodo bangang bahalol tolol, bg dua2 kete kt mak ko apsal. Satu xcukup ke? Pentingkan le keselamatan bini ko bodo. Ko jgn lg le ko kawin sbb ko terlalu bodo utk berkahwin

Follow Us
Aku gelihati nak tergelak dgn kesian kt ko pastu confident plak tuh.. Confident je dizalimi, dianiayai.. Ko confident plak org bijak2 pandai mcm doktor ko, hakim, boss ko sume level bodo dr ko ek.. Adoi org mcm ni pon ada..

missDollie posted on 29-11-2014 11:46 AM
Gile ah TT adik mabuk2 pun kau yang sibukkk...mana adik ipar kau..apsal kau plak pegang tanggjwb dia ...

tt ni ada niat nk rujuk dgn x wife dia ke?sori aku mmg xbaca abis..baca citer pertama tu pun aku dh meluap2 mrh...klu btl,hopefully xwife tt carilah lelaki lain yg bertanggungjawab..lelaki xde pendirian cam tt ni xsesuai dijadikan suami..

gaji aku RM4780.bini tak kje, anak ngn bini baru 2 org,
ansuran kete rm603, sewa rumah RM700, bil astro RM123, bil unifi rm149, bil celcom RM100.personal loan RM1800.

Nafkah ank ngn x wife RM500.
duit petrol gi kje..perbelanjaan ank n bini aku pun nk kne kira gak kan.

so aku tak mampu nk byr jumlah yg dia nak tu.

kalo awal2 dah tahu kena tolak itu ini.
kenapa gatal nak berbini baru?

alahai....

sorry tu say ko la laki pling x gune...lo cume tau lari dari masalah....sbb aku pnh dok dlm keadaan tu...ko tau kn ko nk pg oversea kn? nape ko x bg kemudahan kat xbini ko...dan ko laki die time tu yg ko nl hrp bapak die pehal..x kesah la kalau org tua tu bnyk duit ke ap le...ko dh kawen ngan anak die maknenye tu tanggungjawab ko...ye psl xbini ko pukul canang hal ko tu mmg die salah...tapi puncanya dari ko gak..kalo aku jadi die mmg aku kenekan ko gak cukup2..silap2 tuntut cam rita tu...psl kereta tu ko bole kan slowtalk ngan parents ko.x kn la parents ko x leh phm..x pum suh parents ko tu bg pnjm keta lagi satu....aku lak yg marah ngan ko ni....harap2 aku x jumpe laki cm ko ni..

thyme2 posted on 29-11-2014 04:15 AM
tt ni ada niat nk rujuk dgn x wife dia ke?sori aku mmg xbaca abis..baca citer pertama tu pun aku d ...

iye ade hati nak rujuk balik plak dah after semua forumers lahar dia...kekonon baru tersedar..padahal sebelum ni confident je kutuk ex wife zalim ape semua..

harap2 ex wife TT di kurniakan lelaki yang baik, menyayangi dia sepenuh hati serta terima dia seadanya..Ya Allah di saat ini aku titipkan kesejahteraan kepada ex wife TT serta keluarga..semoga panjg umur dan dimurahkan rezeki dan cepat sembuh serta gembirakan hidupnya..semoga anak2 dibawah jagaan ex wife menjadi anak yang soleh/solehah.. AMINNN...rasa nak hug ex wife TT..

missDollie posted on 29-11-2014 12:26 PM
iye ade hati nak rujuk balik plak dah after semua forumers lahar dia...kekonon baru tersedar..pada ...

smlm siap ckp ex bini ahli neraka gitu..ari ni dan2 nk kawin balik..dlm tempoh sehari terus insap

sdfgggggggggggggggggggggggggggggggg              
             Last edited by jingodeep on 30-11-2014 03:37 PM

jingodeep posted on 29-11-2014 12:39 PM
hari ni aku langsung takde mood..aku langsung xlalu mkn..bini aku tya aku knp aku mcm tak ...

malas nk doa yg elok2 utk kau.u dont deserve it.

Tak payah air mata umi ko menitis, apa yg ko buat aniaya x bini ko pun ko memang masuk neraka. Semoga Tuhan balas segala perbuatan ko dan famili ko pada x wife, anak anak dan keluarga dia.

hari ni aku langsung takde mood..aku langsung xlalu mkn..bini aku tya aku knp aku mcm tak ...

hahahh..harap2 ko jd dewasa..ni perangai cm bbnu tp hadap sgt nak kawen..kawen pandai tapi tanggungjawab x tau...ko pg amek kursus kawen lagi la...

poyo lh famili ko..famili xwife ko patut buat kenduri kesyukuran sbb dpt kuar dr famili in law yg kejam n suami zalim yg xtau tanggungjawab...

semoga xwife tt ditemukan dgn lelaki yg baik kelak..yang dapat menyayangi dirinya dan ank2...amin

komkom_2 posted on 29-11-2014 12:51 PM
hahahh..harap2 ko jd dewasa..ni perangai cm bbnu tp hadap sgt nak kawen..kawen pandai tapi tanggun ...

aku rasa tt ni bab agama blaja takat kena taat ibu tiga kali..tu je..yg lain tanggungjwb suami, nafkah anak x sempat blajar

tt, aku cadangkan ko g la kelas2 agama baru terbuka minda ko psl apa agama tuntut..bukan ikut logik akal ko je wpn byk yg x lojik

smpi tahap doc pn ckp ko childish..jgn nnt komen yg bebukan plk kalau ustaz tegur

Spesis tabur  benih je pandai,.oraang lain g keje oversea ko pun nak g, orang lain sedia semua kot kat anak bini, ko sedapkan pass baton kat pak mertua....pls dont breed anymore, takut berjangkit dekat anak2 ko yang xbersalah tu, alhamdulilah lah bini kod dh ada phd...gaji 10k ooo...ko gaji 4k lebih je silap2 kawen nanti menumpang dia plak....aku ra ko blum ckp insaf pun...still umi umi ko....prftttttttttttttt

mssuci posted on 28-11-2014 11:28 PM
Aku tak bole hadam kebodohan dia,, tolong sat sorang sabaqkan aku.....u should not breedlah weiiiiii

sabar.. sabar... aku budget lepas ni , mamat ni depressed giler.. semue hentam die!!
aku mmg nak menghentam jugak tapi aper yang terlintas dalam hati ni semue da terlintas
kat krg semue heheehe.. TT i guess u deserve it all!!