CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dauswq

[MBC]╃Kill Me,Heal Me - WON CARI 2015 Drama of The Year

limau replied at 27-2-2015 10:43 AM
oh ri tu nama asal dia cha do hyun....

bila bapak dia bwk balik anak lelaki lepas 6 tahun menghi ...

maksud ko nama asal ORJ tu CDH?

skymania replied at 27-2-2015 08:36 PM
ok! ... twist yg sngt tak sangka.. oh ri jin = cha dohyun.. jdknyer.. cha dohyun = shin segi???????  ...

kan? 1st time aku tengok cerita yang di twist macam ni. selama ni kalau twist semua mcm boleh jangka. polan anak si polan...

skymania replied at 27-2-2015 08:39 PM
aku pun rasa nama die shin se gi..

maybe atok die wasiatkan sarekat kt cha do hyun.. atau ada s ...

sky, MSY tu kan menantu je kan? kenapa atuk tu sayang sangat kat MSY? ke bapak CDDH si pendera tu pun anak luar nikah si nenek tu?

siyes, x sangka betul writer-nim boleh pikir nak buat plot twist sampai begitu sekali!! skg ni, mak segi takut kalo anak min seoyeon tu muncul sbb segi tak sempat nak officially register dlm family dorg. sbb selama ni si dohyun tu sebenar nyer menggunakan nama & register utk anak min seoyeon iaitu oh rijin!! yg mana nama betul rijin adalah cha dohyun!! ok dh pening kepala aku biler hbs je tgk epi 16 tu!! sbb nama masing2 dh dipinjam2!! tp si rijin pun sebenarnyer bukan la bloodline family Cha pun kan! xsabar nk tgk mcmaner dorg dh bungkuskan citer ni yg tinggal lg 4epi je sblm habis. and agak2, siapakah nama betul Segi tu....

aciklola replied at 28-2-2015 11:36 AM
sky, MSY tu kan menantu je kan? kenapa atuk tu sayang sangat kat MSY? ke bapak CDDH si pendera tu  ...

tak tahu la.. tp ikot kata mak ri on tuh.. mmg atok tuh sayang benar ngan mak ri jin tuh..

dh mati kot dedua tuh.. tak dpt nak tau.. tp mana tau nanti.. nenek kertu muker bengis tuh nak tercerita plak..

rukiaichigo replied at 28-2-2015 06:34 PM
siyes, x sangka betul writer-nim boleh pikir nak buat plot twist sampai begitu sekali!! skg ni, mak  ...

tp maybe.. anak yg SAH di kira ngan family register.. tuh yg SHR tuh meroyan..

slalu sebut... CHD sesatu nya waris sah.. kiter dah nak smpi untuk mencapai seungjin group..

Follow Us
huhuhu sedih ooo eps. 15
baru terhegeh2 nak meratib

“You did nothing wrong. It wasn’t because you didn’t have the right to receive love that you were abused; you have every right to receive all the love, and as much as you deserve the love, you deserve to be the most dazzling, twinkling, brightest, and the loveliest person. So forget it all, and be someone that will receive all the love in the world"

gilerr touching... adehhhh

sweet trip wpon sadis sebenarnya...
“Cha Do-hyun and Oh Ri-jin’s couple trip. Remember. 26.02.2015″ and “Oh la oh la~ It feels good! Ri-jin is excited! <3 The happy moment with Cha Do-hyun. Thank you for keeping the promise. 26.02.2015.”

Rate

1

"I will have things to do from now on, so I won’t need you. The contract ends today"

masa RJ ckp yg dia buat ni bukan sebab benci mak dia.....tp memories tu recall jer....  huhuhuhu touching

Edited by dauswq at 1-3-2015 09:55 PM
rukiaichigo replied at 28-2-2015 06:34 PM
siyes, x sangka betul writer-nim boleh pikir nak buat plot twist sampai begitu sekali!! skg ni, mak  ...

maybe ngan anak atuk tu kot? dr ape yg chairman skrg faham

kan aku dh ckp ritu? lebih kurang jek samaada anak ngan atuk atau ank ngan 'org yg tak dikenali'
tp yg pasti depa bukan adik beradik

chairman skrg ni of coz lah makin mencikkk klu tau 'do hyun' itu masih idup
sbb mengingatkan anak min seo yeon tu hasil skendel atuk...dirancangkan 'matikan' ri jin digantikan shin se gi = do hyun

citer ni smpi klimaks awal sgt plak...

mula2 mmg best, tp bila smpi epi belas2 sedikit bosan...maybe wtk do hyun tu terlalu gentleman
tp bile smpi epi 15,16 terus bagi penumbuk sedas
satu persatu keluar
sian ri jin

meh aku terangkan ape aku faham so far:
(aku gunakan nama asal oh ri jin, do hyun = shin segi)

back to back: 6/7 thn sblm kejadian api

min so yeon ade skendel ngan 'lelaki tak dinamakan' semasa berada di states.
waktu tu dia pun bekerja kt seung jin group
atuk chairman terus suka hasil kerja min so yeon , dan offer utk kahwinkan anak bujang dia, cha jun pyo ngan min so yeon
min so yeon bersetuju...akhirnya depa kahwin..
tp perkahwinan tak berjaya sbb cha jun pyo punya inferiority complex
min so yeon bgth yg dia cintakan laki lain..so dia mintak cerai tp tak berjaya sbb cha jun pyo dh lari keluar rumah dulu
(maybe mase ni dia dh terlanjur ngan 'lelaki tak dinamakan' sehingga terpeknen ri jin smpi dia wat pengakuan utk mintak bercerai)
min so yeon kekal tinggal dlm rumah bersama2 ngan atuk chairman, bininya (chairwoman skrg) menyangka ank yg dikandung tu cucu mereka..
atuk chairman tak saspek & terus register oh ri jin sbg nama cha do hyun dlm family register
semua hak warisan harta, asset atuk dapat kat anak min so yeon, oh ri jin
sementera itu, cha jun pyo terjumpa ngan pelacur namanya, shin hwa ran, edisi pecah tacah menyebabkan terpeknen shin segi = cha do yun skrg...

6 thn , maybe a few months before kejadian api...

dr memori oh ri jin:

oh ri jin dibawa min so yeon & chairwoman skrg ke rumah agam di korea dr states living together ngan atuk chairman pada summer thn 1993...imigrasi rekod menunjukkan ada nama cha do hyun tp ngan identiti gadis berusia 6 thn...
min so yeon kekalkan identiti oh ri jin sbg anak kandung cha jun pyo (sms ni atuk chairman & chairwoman tak tau lg)
kemudian, oh ri jin bertemu ngan 'ayah' yg disangka yg ayah sebenar, cha jun pyo..
dan kebetulan dia bw seorg budak yg sebaya ngannya...
kali pertama mereka bertemu, oh ri jin balas senyuman cha do hyun (shin se gi)
tp min so yeon gugup ketakutan kerana lakinya of coz takkan ngaku itu anaknya sbb depa tak pernah pecah tanah..
so min yeon pun amik kpstn utk leave rumah tersebut slm bbrp hari (dlm cerita ni diberitahu 3 hari pd oh ri jin)
3 hari sms ketiadaan min so yeon, berlakulah kejadian yg sgt memerihkan hati sehingga menyebabkan ingatan cha do hyun  terbahagi 7 dan wujudnya DID....
oh ri jin menyangka 'ayah kandung' itu adalah org yg baik, ttp rupanya seorang yg 'evil'
setiap malam, oh ri jin akan dikurung dlm basement kecil di bwh rumah banglo tersebut...sewaktu mereka berlatih muzik bersama, cha do hyun wat silap tetapi oh ri jin dipukul & diseksa sebaliknya..
cha do yun tersangat sedih kerana bukan dia yg dipukul, tp oh ri jin yg diseksa sebaliknya...dia 'wish' yg dia dipukul tp apakah daya, kudrat seorang budak kecil berusia 6 thn...
maka setiap malam stp pukul 10, cha do hyun bertemu ngan oh ri jin..
depa create 'fantasy world together' ...main ketapi , alat permainan pelik utk pujuk oh ri jin yg ketakutan..
yg menariknya scene ni mengingatkan scene shin se gi dlm epi 3/4 berusaha utk tawan hati oh rijin ngan bermcm2 alat permainan pelik, rupanya mase kecil oh ri jin pernah ditawarkan hadiah sedemikian...
maka, tiba hari ke-3,  cha do hyun promise stp kul 10 dia akn dtg balik tp spoil lak, si bapak dapat tahu...
maka diheretnya oh ri jin keluar & dibelasahnya..
(memori cha do hyun stop setakat ni)
wkt ni, min so yeon eksiden ngan atuk chairman
maybe ade memori lain muncul sewaktu kejadian fire...

dr memori cha do hyun:

cha do hyun tak tau apa2 living ngan shin hwa ran & cha jun pyo...cha jun pyo bgth dia ada nenek tinggal di rumah org kaya...cha jun pyo bw jumpa nenek pada winter thn 1993 yg mane kebetulan ade min so yeon & anak kecilnya, oh ri jin bertujuan utk registerkan nama 'shin segi' dlm family utk disekolahkan...
cha do hyun bertemu ngan oh ri jin
depa suka2 playing together...
sehinggalah min so yeon keluar dr rumah tinggalkan oh ri jin keseorangan..oh ri jin diseksa..maybe mase ni cha jun pyo citer segala-galanya
nenek chairwoman marah bile dpt tau tp berdiam dan benarkan anaknya cha jun pyo seksa oh ri jin...
cha do hyun berharap yg dia diseksa sebaliknya sehinggalah menyebabkan dia terkena DID..

hahahha...sila jgn ada yg pening2 lalat udah bila tgk derama ni..

perlukan pemikiran yg tinggi...cehhh wahh..ober lak..wkakakak

skymania replied at 27-2-2015 08:41 PM
aku sngt paham apa yg coba ko perkatakan ini..

bagusla ko paham sky..kekekek

dauswq replied at 1-3-2015 10:36 PM

bagus daus....bagi pencerahan utk cite ni...
mmg sgt konpius juga bila tgk ep 16 hari tu....
now dh betul2 clear.....

tq daus...

dauswq replied at 1-3-2015 10:36 PM

perrghhh daebak...daebakkk...daebakkkk... detail gitu penerangan ko.....

nyampuk replied at 2-3-2015 09:59 AM
perrghhh daebak...daebakkk...daebakkkk... detail gitu penerangan ko.....

aruslah kena explen pnjg lebar
mula2 mmg kurang fhm, tp akhirnya ade penjelasan sebab yg berlaku tu
writer dh mmg rancang utk wat twist camni dekat2 epi akhir ni..
so scene shin se gi yg buat mcm2 perkara pelik pd rijin & 'hostility' kt org lain sblm ni telah diterangkan dlm epi 16 tu...
nana pun dh diterangkan..

skrg ni motif kewujudan perry park, ahn yo sub, ahn yoona belum ketahuan lagi..maybe wujud saat2 kebakaran tu
sbb tu memori semasa kejadian kebakaran/api belum selongkar lagi
maybe memori tu yg melengkapkan kejadian penyakit DID

p/s: aku dpt rasakan MR X tak muncul kot ...writer tak sempat atau terlupa nak masukkan
even sms cha do hyun lukis graviti kt ats bangunan pun tak de watak mr x ...ada 6 gmbr sahaja...

ayushuhada04 replied at 2-3-2015 09:42 AM
bagus daus....bagi pencerahan utk cite ni...
mmg sgt konpius juga bila tgk ep 16 hari tu....
now ...

citer misteri, sakit ni saya suka tgk
tp cuma klimaks nya agak awal gak
hopefully ade klimaks lagi besar sms kejadian kebakaran tu..

it is mostly about memories /flashback jek drama ni

dauswq replied at 2-3-2015 11:33 AM
citer misteri, sakit ni saya suka tgk
tp cuma klimaks nya agak awal gak
hopefully ade klim ...

lg 4 ep je ni daus...
rasanya mmg awal klimaks tu kan..
maybe ada yg lebih gah lagi nti..

cite2 yg penuh misteri dan suspen ni
lagi nk tgk...nk tau apa yg terjadi kan...

dh byk juga ler persoalan yg terjawab kan..
tp masih lum 100%....

dauswq replied at 2-3-2015 11:30 AM
aruslah kena explen pnjg lebar
mula2 mmg kurang fhm, tp akhirnya ade penjelasan sebab yg berlak ...

he3 sapa suruh writer create byk sgt multi charector... kan parah dah nak selitkan... watak MR. X pon xmuncul2 lg kan...adehhh

mesti writer ni budjet citer berseason kali