CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: achik2009

Che Ta dilihat langgar pantang-cakap tak serupa bikin (respon Che Ta #201@pg.9)

rozitachewan1   Aaisyah Dhia Rana's 1st solo cover magazine .. boleh dptkan skrg PA&MA
#aaisyahdhiarana  20h

rozitachewan1   I dont always use a pacifier but when I do I use the COWBOY baby.. #aaisyahdhiarana  1w

daiman posted on 7-12-2014 11:10 AM
apa sebab dalam pantang tak leh bejalan2 eh..? aku musyikil kat situ

bkn takleh berjln tp biasanya dinasihatkan tak berderap beria2 mcm org sihat.
anggaplah berpantang ni cuti rehat  utk pemulihan pd badan dan terutama rahim yg dah bekerja teruk selama hampir setahun..
pastu menurut mak bidan, bimbang kalo berjln2 terlanggar apa2 terseliuh atau terjatuh akan memberi kesan yg teruk pada ibu berpantang nih.. urat tersentap dan sbgnya.
pastu satu lg kan dlm nifas dan masih kotor dan 'lemah'..
tau jelah siapa yg suka org yg dlm keadaan nih

kalo dah kuar mlm2 buta terutama waktu senja lg lah tak elok..

so jgn terkejut nnt dah lps bersalin suke marah2, mudah sentap, mudah angin sana sini.
garang ngn suami dan ank2..

kalo org jawa kan, bila waktu maghrib je semua pintu n tingkap umah bertutup ibu2 dlm pntang n baby duk dlm bilik dendiam..
pelawat pun tak digalakkan melawat waktu mlm2 ni biasanya disuruh basuh kaki muka sblm nk tgk ank kecik org.

Che Ta tak mahu keluar rumah 45 hari

Oleh FATEN SAPHILLA MOHAMED ISA

BARU-BARU ini, Rozita Che Wan atau Che Ta ada memberitahu ingin menjalani tempoh berpantang selama setahun selepas melahirkan cahaya matanya bersama suami, Zain Saidin kelak.

Tempoh pantang selama setahun yang dimaksudkan pelakon berusia 41 tahun itu termasuklah tidak mengambil makanan yang sejuk, berangin atau yang boleh mendatangkan kemudaratan kepada dirinya kelak.

Che Ta yang ditemui pada majlis rumah terbuka anjuran syarikat Laugh Out Loud milik penyanyi Dafi dan pengurus artis, Afeeq di Binjai 8, Premium Soho, Kuala Lumpur itu juga memberitahu, dia mahu berpantang untuk tidak keluar rumah selama 45 hari bagi mengembalikan kecantikan tubuh badannya.

Sementara itu, disoal mengenai cara pantang Che Ta itu kepada Zain, ternyata pelakon berusia 30 tahun itu tidak keberatan mengikut segala keinginan isteri kesayangannya itu.

Malah, Zain juga bersedia untuk berjaga malam dan menyalin lampin pakai buang anak pertamanya hasil perkahwinan dengan Che Ta itu.

Selain bayi yang bakal lahir, Che Ta turut mempunyai dua orang anak lelaki hasil perkahwinanya terdahulu iaitu Ammar Effendy, 18, dan Aniq Ezzra, 16.

Kosmo!: Boleh kongsikan mengenai usia kandungan Che Ta sekarang?

CHE TA: Usia kandungan saya kini sudah mencecah tujuh bulan.

Bagaimanakah anda akan menjalani proses berpantang anda nanti? Adakah akan melalui proses pantang yang ketat secara tradisional atau cara moden?

Saya sangat menitikberatkan pantang selepas bersalin. Saya akan pantang makan seperti tidak ambil makanan sejuk atau berangin untuk penjagaan badan.

Biasanya saya akan berpantang dengan memilih makanan tertentu seperti sayur sawi sahaja dalam masa setahun. Itu menyebabkan saya hilang selera pada sayur tersebut selepas habis pantang.

Saya juga tidak akan keluar rumah selama 45 hari. Saya kesal melihat sesetengah wanita yang tidak jaga pantang. Belum habis tempoh sudah keluar melakukan aktiviti. Mereka tidak sedar kesan yang akan diperoleh ketika hari tua nanti.

Saya lihat ibu saya, Zabedah Saad masih kuat walaupun usianya sudah 62 tahun. Ini kerana, amalan penjagaan pantang yang ketat ketika bersalin dulu.

Siapakah yang akan menjaga anda ketika berpantang nanti?

Selepas bersalin nanti saya akan dijaga oleh ibu saya.

Sudah mempunyai nama untuk anak perempuan anda?

Sudah. Insya-Allah, saya akan dedahkan nama anak pada majlis cukur jambul iaitu tujuh hari selepas kelahiran bayi tersebut. Bagaimanapun, ia akan menjadi hak siaran eksklusif stesen televisyen Astro terlebih dulu.

Bagaimanakah layanan Zain terhadap anda ketika mengandung?

Zain merupakan orang yang paling teruja untuk menanti kelahiran bayi ini. Malah, dia juga tidak membenarkan saya untuk pergi membuat pemeriksaan kandungan itu sendirian tanpa kehadirannya.

http://www.kosmo.com.my/kosmo/co ... an&pg=hi_03.htm

Supermodel Heidi Klum dulu xsmpi sebln beranak terus naik runway victoria's secret uols. Antara petua die ialah ms preggie pun ttp jaga makan dan exercise ringan2. Yg pepatah 'ibu mengandung kene makan utk 2 org' tu tak btul tu sbnrnye.

Follow Us
annehuda posted on 7-12-2014 11:38 AM
Supermodel Heidi Klum dulu xsmpi sebln beranak terus naik runway victoria's secret uols. Antara petu ...

ok bab exercise nih bkn semua ibu preggy dibenarkan
kalo masa blm preggy tak pernah exercise jgnlah memandai nk exercise beria2 masa peknen
nk tiru org ke apa, tgk ade org masuk gym angkat berat bagai atau join marathon awak pun nk ikut sbb nk kurus ke apa baiklah jgn.
exercise masa preggy nih lebih kpd nk memudahkn kelahiran tu nnt bkn sbb nk menten kurus ke apa.,
nk diet ke apa biarlah berpada2, ni siap skip mkn bagai.. Pls lah pikirkn baby gak.
iols ckp gini sbb mmg ade kes, siap takmo berat naik masa peknen.. adoilah.

Tgk artis hollywood selamba je pg gym lps beranak? Mcmna tu? Mungkin kita terlalu taksub dgn petua org2 tua. Sbb tu byk pompuan melayu yg lembik.

melinda_kerr posted on 7-12-2014 11:51 AM
Tgk artis hollywood selamba je pg gym lps beranak? Mcmna tu? Mungkin kita terlalu taksub dgn petua o ...

tu la..omputih ada ke pantang2 ni? aku dgr cam org melayu je yg lebih2 berpantang. tp tgk badan hudoh gak lepas bersalin

Ala br nmpk che ta langgar pantang msk hari ke 28
Ada org baru lps bersalin gigih mkn kt kedai, jln cari kuih, pg weding lfg
Wartawan sampah ni x kecoh pon ooops myb wartawan ni
Pon anak susuan jugak

Orang putih tak pantang tapi dok meneguk wine segelas kecik sehari. Bagi panas badan katanya. Ni kawan aku (org putih) amalkan bila dia lepas bersalin.  

cemolot posted on 7-12-2014 10:08 AM
ntah2 fonen yang serupa che ta tu

zaman bila punya gambar nih??ketinggalan glaaa

mixed posted on 7-12-2014 11:59 AM
Ala br nmpk che ta langgar pantang msk hari ke 28
Ada org baru lps bersalin gigih mkn kt kedai, jln ...

Retis yg g kenduri kawen taim pantang tu mungkin x berkabo pon nak ikut berpantang ala2 traditional ni. Che ta hari tu mmg ada ckp ke nak berpantang bagai ni? Aku dulu pon idak le beria sgt berpantang. Terlps bersopping gaks. Dah 3 kali pon beranaks. Yg penting jaga kesihatan...jaga makan.

maxim posted on 7-12-2014 11:55 AM
tu la..omputih ada ke pantang2 ni? aku dgr cam org melayu je yg lebih2 berpantang. tp tgk badan hu ...

Kannn.. Dr kecik duk tanamkn kepercayaan mengarut sbb tu sampai ke tua tk ke mana. duk paranoid manjang.

check in..

salam..

anak che ta sihat ja.

maxim posted on 7-12-2014 11:55 AM
tu la..omputih ada ke pantang2 ni? aku dgr cam org melayu je yg lebih2 berpantang. tp tgk badan hu ...

maxim, aku pun terpikir mende yg sama. mak-mak org kat ofis ni time bercerita pasai pantang kemain lagi ahahaha tpi body out.
yg jenis tak beria/kecoh mohon jgn terasa.maaf

bio laa che ta nak keluar shopping beli hbag TERbaru ms dlm pantang pun, yg penting dia sihat cantik jelita gojes flawless..
tah2 zain nak hadiahkan hbag baru tp che ta kena pilih, nati kalo zain pilih x kena dgn citarasa laks..

Lantak dia lah...

omputih punya pantang lain weh

lepas bersalin diorang dah terus togok alcohol sbb benda tu panas. seswai utk badan yg lepas beranak kekdahnya

missmilo posted on 7-12-2014 12:12 PM
Retis yg g kenduri kawen taim pantang tu mungkin x berkabo pon nak ikut berpantang ala2 traditiona ...

Berpantang ni lain org lain caranya...., yg penting amalkan ubat2 tradisional.... Emak mentua saya dulu tak lah ikut pantang sgt dan umur beliau pun skarang dah 65 tahun tapi masih sihat lagi....
katanya dia dulu pun dah keluar rumah beli brng2 dapur lepas 2 minggu beranak...,hadir kenduri org kawin...., tapi Alhamdulillah sampai skarang ni masih sihat walafiat, takde sakit tulang segala....