CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 9383|Reply: 58

Skandal?

Sebelum saya kena bash..nak suruh orang2 kat sini open minded sikit..saya ni dari dulu suka2 skandal..rasa-rasanya dah 6 tahun..isteri org,anak dara orang,janda,tunang org.mcm2 lagi la..tapi tak de la sampai ke tuut..walaupun banyak kali hampir terlanjur.saya masih single..saya sekarang tgk perempuan yang kenal saya,saya rasa menyampah..sebab dulu pernah putus cinta..perempuan yang kita kenal depan2 demand lebih..nak tu nak ni..berbanding skandal2 saya..jadi,kesimpulannya,perempuan pun suka skandal2 ni..snng nak putus..no commitment..n suka2 je..kalau nak kira skandal saya..terlampau banyak hampir seluruh malaysia,indonesia,thailand dan china..

Sekarang,ini masalahnya..saya rasa saya perlu berhenti benda2 ni,,dan fokus kepada true relationship dengan perempuan..mmdgkan umur dah meningkat..tapi saya susah nak buang tabiat saya ni..dan saya susah nak cari perempuan yang memahami dan tak demand macam2 utk jadi kekasih saya..

Tolong ada apa2 pendapat utk buang tabiat buruk ni dan fokus kepada business saya..kalau rasa thread ni teruk,sila buang..

Apsal aku tak percaya ko tak pernah tidur dengan perempuan? Takyah selindung2 lah. Dah ko juga nak open sangat.

Susah kot nak berenti kalau aku jadi ko. Nak nasihat lebih pun aku bukan lelaki. Lelaki yang ada pengalaman macam ko jah boleh bagi pendapat bernas kat ko ni. Patut ko buka thread dekat board Tanya Lelaki.

Untuk meminta pendapat yang arif, aku nak jemput dengan segala hormatnya forumner2 ni untuk menyampaikan sepatah dua kata yang bernas sebab aku rasa meka boleh bagi idea bernas;

@zulka
@KudaTutuhMuntz
@vespa_oren
@nighthunter Last edited by chazey on 19-12-2014 04:40 AM

Oh, panggey habam @ajinomotonosuga juga untuk bagi sebaris dua esei berbentuk SPM. Last edited by chazey on 19-12-2014 04:43 AM

Baik ang jgn ada anak..aku takut suma balasan tuhan turun ke anak ang...ermm ang penah masuk kandang babi tak  ...

As Salam......Alhamdulillah nak bertaubat....teruskan usaha anda..

setiap manusia pasti ada keburukan masing2...dan itu la dugaan yg perlu diatasi.....lawan diri sendiri...

aku nak bg pendapat...tp mungkin pendapat aku tak relevan sbb aku tak pernah berskandal....

1) Niat.....pastikan niat ko mmg betul2 tak nak ada skandal2 lg...teruskan beristiqamah....lawan abis2an ..kalau rasa utk berskandal tu hadir dalam hati....

2) tegas...kalau ada org mengajak utk berskandal...dan ko pun ada terniat sikit2 pun....sila bertegas...dan terus immediately jauhi semua potensi utk berskandal tu

3) banyakan bergaul dgn org2 yg berakhlak mulia...betul2 menjaga solat....dan sentiasa tunaikan solat berjemaah....sentiasa yakin janji Allah itu benar...neraka itu benar...dan syurga itu benar...

kalau niat TT betul ikhlas nak berubah....maka...tetapkan niat dlm hati utk utk mencari seorg perempuan yg memahami dan tak demand mcm2...sentiasa berdoa....dan teruskan perbaiki diri...InsyaAllah...TT akan jumpa perempuan yg sebegitu....dlm setandan pisang yg busuk...kalau dicari betul2...pasti akan terjumpa..sebiji pisang yg masih elok....percaya la...

semoga TT akan berjumpa perempuan yg dicari dan dpt berubah jd seorg hamba Allah yg bertaqwa....keinginan utk berskandal tuh..pasti akan sentisa dibisikan oleh syaitan2...maka sila la bertegas...

chazey posted on 19-12-2014 04:39 AM
Apsal aku tak percaya ko tak pernah tidur dengan perempuan? Takyah selindung2 lah. Dah ko juga nak o ...

memang betul saya tak pernah tidur dgn dorang..banyak kali dah terfikir nak buat mcm tu..tapi Allah masih sayangkan saya..

Follow Us
sebelum tu aku nk tanya tt ni umor berapa?
pada aku skandal yg tak melibatkan seks, bukanla skandal berat, boleh dikategorikan light skandal..
so takde masalahpun kalau nk stop....tak perlu risau pasal komen2 diatas yg kata takut kena kat anakla mcm2 la....tu semua atas didikan kedua org tua...
aku kawin pada usia 35, duk bujang sejak umor 18 taun...skandal toksah ckp la...bini org,anak dara, paling teruk, ada 1 masa tu aku buat skandal dgn adik beradik...yg kakak janda yg adik anak dara...siang keluar dgn adik, mlm keluar dgn kakak....
betul ckp TT, sampai 1 masa, akan dtg perasaan jemu...teringin nak berumahtangga...
senang je bro...ko dah byk pengalaman tentang selok belok perangai org pompuan, tengok cara dia jalan,cara duduk,cara makan,cara senyum aja dah tau mcmana org nya....so senang nk pilih yg mana betul boleh dijadikan isteri....org pompuan ni senang je, bila dah jadi hak kita, kitala yg membentuk dia, mcamana yg kita kehendaki....ikut je kata hati...insyaallah bahagia...
cuma 1 je pesan sebelum ko ambil keputusan nk kawin....sebelum kawin ko kena berjanji dgn diri sendiri, akan membuang semua tabiat buruktu...
sekian, pesan dari org lamo...

wah ramainye skandal tt.. malaysia ada, indonesia ada, thailand dan china pun ada..

pendapat saya,
mungkin awak tak jumpa wanita yang baik sebab awak pun tak cube untuk jadi baik..
awak berskandal2, sebab tu awak selalu jumpa wanita yang demand2 ni..
Awak perlu berhenti berskandal2, dan fokus apa yang awk mahu dalam hidup.

skandal mesti la tak suka demand...dah nama pun skandal...kekasih gelap kan...aiyyoyo...

wan_acca posted on 19-12-2014 08:54 AM
memang betul saya tak pernah tidur dgn dorang..banyak kali dah terfikir nak buat mcm tu..tapi Alla ...

Boleh tahan kuat juga la iman ko kalau camtu. Sebab serius kalau aku jadi ko, aku boh ja - dah pompuan ni senang nak dapat bila dah suka.

Baca nasehat habam Zulka dekat atas tu. Porumer2 yang aku seru tu suma orang lama dalam hal skendel mendel ni, kecuali Aji. Tapi kalo dia masuk karangan SPM dia mumgkin boleh membantu. All the best untuk berubah.

zulka posted on 19-12-2014 09:06 AM
sebelum tu aku nk tanya tt ni umor berapa?
pada aku skandal yg tak melibatkan seks, bukanla skandal ...

nie komen best.. teringin nak tiru konsep ang bro.. pengalaman mendewasakan..

cukup2 la tu TT. rentikanlah

tak takut ke nanti...wife akan ada skandal,,,

Rasenye TT ni mcm angkat bakul sendiri jek,
entah2 scandal sorang jek ye dok? tu pun cik tipah jiran sebelah

Motif nama aku kena tagged @chazey

Aku pun nak kawen gak, dh xada skandal2 nie

Harap berjumpa jodoh yang sesuai dan serasi  

vespa_oren posted on 19-12-2014 11:41 AM

Bagi la sepatah dua kata sebagai orang bujang yang dah puas hidop berskandal dan jujur ingin mendirikan rumah tangge sambil selit tips bagaimana saya mampo berubah.

robertocarbos posted on 19-12-2014 11:25 AM
Rasenye TT ni mcm angkat bakul sendiri jek,
entah2 scandal sorang jek ye dok? tu pun cik tipah jira ...

angkat bakul sendiri..meh sy bg no phone dorang...kadang2 nama dorang pun saya dah lupe..nak stok baru ke yang lama..
Last edited by wan_acca on 19-12-2014 12:07 PM

dik pahamkan dulu maksud scandal....rasenye bukan scandal ni..ke ko jek prasan sorang2 ni dik...

vespa_oren posted on 19-12-2014 11:41 AM

ahahhahaa... dia baru lepas break daaa....

alahh..  berskandel pon sebab nak cari yg terbaik utk dijadikan huby / wife.

x salah pon pasang spare sebelum kawen..
dah market tinggi.
orang offer, amek jela.
Last edited by bellaa on 19-12-2014 01:46 PM