CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 11105|Reply: 45

Filem Jwanita dah kena ban oleh LPF Ke?

Post time 19-12-2014 01:08 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Edited by nona_tanjong at 31-12-2014 09:53 AM

Filem Jwanita lakonan Maya Karin, Bront, Cristina Suzanne, umie Aida & Marsha tu dah lama sikap tapi belum tayang2 lagi. Baru2 ni pernah baca keluhan Maya Karin kecewa pasal filem dia Jwanita masih terperap lama belum tayang. Apa kes? Kenapa lama sangat filem tu nak tayang? Dah almost dua tahun terperap padahal member aku yg kerja manager panggung kat TGV dah tengok kata filem tu best gila lakonan maya karin sangat mantap dan power! Tapi kenapa filem tu  sangkut? Adakah LPF dah ban filem Jwanita tu?

Ni sinopsis filem ni;

Aku curi dari sedikit info dari facebook filem ni dan kawan aku yang yg dah tengok tu cerita, basic cerita dia maya karin dengan cristina suzan ni dua beradik anak yatim. Lepas cristina dibawa pergi oleh keluarga angkat, maya karin melarikan diri dari rumah kebajikan kemudian dijumpao oleh umie aida, seorang dukun wanita yang amal ilmu hitam. Maya membesar jadi pembantu umie aida dan saban hari dia nampak umie aida membunuh manusia atas tujuan pemujaan. Masa tu juga maya karin sering ditiduri oleh suami umie aida hinggalah Maya Karin bunuh umie dan suaminya. Maya melarikan diri hinggalah bertemu dengan doktor psikiatris lakonan bront palarae. Hingga jatuh cinta kat bront. Tapi jeng jeng jeng....bront alan kawin dengan cristina suzanne! So apa lagi, mengamuklah maya karin hingga selepas itu kematian demi kematian terjadi! Paling ngeri kawan aku cakap, maya karin akan bunuh sesiapa yg menghalang nya dan dia akan makan organ mereka mentah2! Gila babas lah filem ni.

(Picture credit to facebook Jwanita official dan instalgram ) Last edited by nona_tanjong on 19-12-2014 01:41 PM

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Cerita hantu ke uols? Tengok gambar pun dah nampak menarik.

oo..tak pernah tau ada filem ni...
sinopsis??

beatgirlX posted on 19-12-2014 01:12 PM
oo..tak pernah tau ada filem ni...
sinopsis??

Jap aku cari sinopsis dia

JWANITA-sebuah filem suspense thriller arahan Osman Ali yang pertama kalinya menampilkan Maya Karin sebagai seorang pembunuh psycho yang paling menakutkan.

Boleh tak meols nak speku TT ni osman ali? Or kaum kerabat heols. Tiap kali bukak thread mesti pasal filem2 osman ali

Follow Us
sepitsiput posted on 19-12-2014 01:19 PM
Boleh tak meols nak speku TT ni osman ali? Or kaum kerabat heols. Tiap kali bukak thread mesti pasal ...

Mgkin gak kot.. Hahaha

Dah lama perasan sbb MK berlakon cerita ni lps Ombak Rindu kan? Lps tu br proceed filem Sejoli.

Aku curi dari sedikit info dari facebook filem ni dan kawan aku yang yg dah tengok tu cerita, basic cerita dia maya karin dengan cristina suzan ni dua beradik anak yatim. Lepas cristina dibawa pergi oleh keluarga angkat, maya karin melarikan diri dari rumah kebajikan kemudian dijumpao oleh umie aida, seorang dukun wanita yang amal ilmu hitam. Maya membesar jadi pembantu umie aida dan saban hari dia nampak umie aida membunuh manusia atas tujuan pemujaan. Masa tu juga maya karin sering ditiduri oleh suami umie aida hinggalah Maya Karin bunuh umie dan suaminya. Maya melarikan diri hinggalah bertemu dengan doktor psikiatris lakonan bront palarae. Hingga jatuh cinta kat bront. Tapi jeng jeng jeng....bront alan kawin dengan cristina suzanne! So apa lagi, mengamuklah maya karin hingga selepas itu kematian demi kematian terjadi! Paling ngeri kawan aku cakap, maya karin akan bunuh sesiapa yg menghalang nya dan dia akan makan organ mereka mentah2! Gila babas lah filem ni!

sepitsiput posted on 19-12-2014 01:19 PM
Boleh tak meols nak speku TT ni osman ali? Or kaum kerabat heols. Tiap kali bukak thread mesti pasal ...

Hehehe pandai ko wat tekaan.

wow, dua2 pelakon wanita best. umie aida tu power jugak wlu dh kertu. asal tak tayang??

tak tahu ke sekarang msia kekurang cte yg best, best setakat ni yg mmpu dilayan Manisnya cinta. yg lain nan hado

filem baru ke nih eh

tggu tarikh tayangan...
18sx klasifikasi nya....

WOWW WEEE....

tomet05 posted on 19-12-2014 02:05 PM
filem baru ke nih eh

Kira filem baru la kot sebab tak tayang lagi. Cuma pelik jugak pasal apa terperap lama. Ada yg speku sebab sensorship kot...

Tak kot. I stalk ig osman ali ada je die kata akan datang 2015. Since I pon minat Crissie, so I pon tak sbr jgk nak tgok citer ni..hihi

abbey posted on 19-12-2014 02:12 PM
tggu tarikh tayangan...
18sx klasifikasi nya....

18 clasifikasi ka filem ni? Susah lah aku nak bawak boboy ngan gegerl aku ikut tengok wayang!

sayang posted on 19-12-2014 02:14 PM
Tak kot. I stalk ig osman ali ada je die kata akan datang 2015. Since I pon minat Crissie, so I pon  ...

Aku pun stalk jugak ig dia tapi dia asyik cakap tahun depan tahun depan sampai dah tiga tahun depan dah pun

nona_tanjong posted on 19-12-2014 01:39 PM
Aku curi dari sedikit info dari facebook filem ni dan kawan aku yang yg dah tengok tu cerita, basic  ...

oooo....
tak tau nape aku suka je gandingan maya and bront...
citer pyco ni aku suka tapi sejak ada anak2 ni kurang skit..
apa pun hope citer ni menyerlah dari citer yg sedia ada..

nona_tanjong posted on 19-12-2014 02:15 PM
18 clasifikasi ka filem ni? Susah lah aku nak bawak boboy ngan gegerl aku ikut tengok wayang!

ak aa.... kat twitter Filem Kita de bgtau....