CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: maxim

Anak Rosyam Nor Disuruh Buka Tudung, Butik Hamleys Mohon Maaf

ala..h&m sebelah opis aku ni ada je yg pakai tudung..hijabster gtu.nak je aku letak pic promoter tu.stylo mylo kowt dress up dia dr ats smpla kebawah.mmg cun smp xberkelip aku nengok....mmg cantik n kena sgt..even berhijap still fashionable gteww.

muka xdela lawa sgt but dress up mmg urbannn..

Kat SXXXXY Hospital pun sama. Depa cakap tak boleh long sleeves and bertudung, cuma serkup kepala aje.Padahal tak de kena mengena pun. Kawan I dari Canada pernah cerita (of course la dia bertudung ) patient pernah refused sebab dia bertudung.Terus dia report to management and management bagitau patient kalau refused mereka akan dicharge patient tu. Tu negara bukan Muslim, kita Malaysia yang Muslim country lagi teruk. Betul2 terkejut bila dapat syarat macam tu. Rasa macam kita ni menumpang di negara orang aje. KKM kalau nak report pun mesti alasan depa private centre tak boleh nak buat apa. pelik memang pelik. Tulah Malay cepat2 la sedar kita yg sebenarnya tertindas. Hehehe...emo la pulak.

Hamleys London pun berlambak pakai tudung weh salesgirls dia..kelesss sangat Malaysia ni mengalahkan holiwod

aku rasa bnyk je tmpat yang xnak yang pakai tudung...pasaraya pun ada..aku pernah kena...hotel pn xnak yang bertudung...aku tak tau la pe reason diorang....

seeri_7843 posted on 22-12-2014 09:12 AM
Kalau arahan tu dikeluarkn oleh org muslim sendiri...
Elok nye direjam je
Ape org bertudung ni tak ...

smpai jual 3 rm5 mau tak merudummm

MerryPropa posted on 22-12-2014 09:45 AM
Rasanya memang store owner ni dah lama buat law ni.. so anak Rosyam ni ala2 pembongkar kegiatan ow ...

btol lahtu... maybe diorang pk sapa pakai tdung nanti kene solat plak....takde org jaga kdai plak...
aku pnah kerja kdai buku yg boleh kate popular je kalu aku sebut namanya... 7 tahun dulu ... manager melayu islam, supervisor pon melayu islam semua... tapi tak boleh solat. aku ngan kawan aku ni part time. mase tu kerja sementara tunggu grad. kawan aku kerja lagi awal dari aku... masa aku solat dia ikot aku solat skali. sbb aku je sorang brani kuar time kerja untuk solat... dia bgtau aku semua muslim lain tak solat. sbb kalau solat amik masa setengah jam. kene ganti ot setengah jam..kalau dua waktu kene ot sejam tanpa claim... aku tak pedulik pon. tp tak tahan gak bile nk gi solat je smua wat muka bengang. pastu nyindir2 kat blakang.

aku keje sbulan je pastu balik kampung abiskan cuti... rupanya stahun pastu outlet tu tutup sbb x achieve target.

nampak tak dari segi akhlak kita ngan Tuhan bleh jejaskan peluang yang Tuhan bagi untuk berjaya...

and aku rasa no wonder orang tak kenal sangat Hamley ni kalu dia dh buat rules macam tu...

by the times org tau hamley ni orang dah start nak boycot pulak... Alhamdulillah. at least Rosyam dah buat org tahu. Dia ni wlaupon sengal sbagai Dr R yang serba tahu tapi bila bab agama dia dah sangat tegas....cuma mudah2an lebih banyak drama n filem terbitan dia kurangkan peluk2 n pgaulan mlampau.. huhuu..

tu saham akhirat jgk sbagai pnerbit

Follow Us
babytitot posted on 22-12-2014 12:11 PM
Saya x pernah masuk kedai nih...tp saya akn hanya percaya kenyataan maaf kedai tu jika mmg ada peker ...

nak coverina mesti lah ada japgi yg pakai....hehehehee

rasa tak salah pun rosyam ketengahkan benda ni..
sebab selalunya yg bertudung disuruh bukak ni dah lama dan kalau boleh more lagi kedai2 yg strick macam ni di reveal...