CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 34184|Reply: 163

Yang ni dinamakan Pelaris?

Assalamualaikum

Pernah tak jadi macam ni?
Kedai makan tu tak la sedap mana. Kuah dal pun cair. Roti canai liat. Ikan goreng pun keras, minuman yang dibancuh pun tak rasa gula, cair gila.
Service daripada tuan kedai pun macam apa lagi. Kadang bercakap, kadang moody ja.

Pelik, lagu mana pun MESTI nak kena pi ke kedai dia. Kadang dah sarapan kat rumah pun mesti nak kena pi beli roti canai ka apa ka kat kedai dia. SETIAP HARI!
Kalau tak pi rasa macam tak lengkap hidup hari tu. Kadang beli saja , lepas tu buang macam tu. Pendek kata asalkan beli ja hati dah lega! Sampai la bulan posa hari tu, sebulan tak pi kedai tu. (Bulan posa pun dia buka) Lepas raya mula slow-slow dah tak pi. Mula teringat jugak tapi lama-lama dah jadi "lupa" ketagih tu.

Alhamdulilah, sampai sekarang dah rasa "serik" .. Lalu pun seriau nak jeling ke kedai tu, takut terkenan balik. Yang pasti, siapa pun yang buka kedai bersebelahan dengan kedai dia mesti akan dengar cerita "macam-macam barang" yang depa jumpak. Almost 5 years keja kat sini, dah banyak sangat orang "tak tahan" meniaga lama-lama, makcik sebelah tu pun dah jarang buka.

Yang hari tu aku "ketagih" pi makan kat kedai dia tu sebab "pelaris" ka? Haru.

Rate

1

die letak kencing kucing, ludah, taik burung merpati hitam jantan, dengan peluh lelaki selepas ke gym. ya. itulah pelaris yang biase orang gunakan

robertocarbos replied at 2-1-2015 04:35 PM
die letak kencing kucing, ludah, taik burung merpati hitam jantan, dengan peluh lelaki selepas ke gy ...

erkkkk .........   

robertocarbos replied at 2-1-2015 05:35 PM
die letak kencing kucing, ludah, taik burung merpati hitam jantan, dengan peluh lelaki selepas ke gy ...

betul ke tuan? mana kau tau? ada pengalaman ke?

Ceh..duit punya pasal sanggup buat apa saja :

Jiran saya dulu menjual nasi lemak. Nak kata sedap, kuahnya cair tapi berebut rebut orang nak membeli nasi lemak yang dijualnya. Adalah satu hamba Allah ni, katanya yang sedang melayan pelanggan makan tu bukannya jiran saya tapi belaanya. Malah, dia mencabar beberapa orang untuk mencuba untuk membuktikan dakwaanya itu betul. Dia suruh kita baca ayat Al Fatihah dan Ayat 3 Qul dengan ibu jari kaki ditekan ke tanah. Mata kita hendaklah memandang wajah orang tu. Dan, reaksi yang diterima memang tak disangka. Serta merta 'jiran' saya tu seperti cacing kepanasan dan terus masuk ke dalam rumah. Selang beberapa minit, keluar pula 'jiran' saya yang dikatakan orang yang sebenar.

Entah macam mana, suami beliau terbuka rahsia yang seolah olah mengiyakan dakwaan tersebut. Kata suaminya kepada jiran sebelah rumah beliau, beliau pelik bagaimana isteri beliau boleh berada di dua tempat yang berbeza.

Rate

1

Follow Us
Suke subway.. Tiap hari nk mkn.. Pelaris ke tu

onnabila replied at 3-1-2015 03:03 PM
Jiran saya dulu menjual nasi lemak. Nak kata sedap, kuahnya cair tapi berebut rebut orang nak membel ...

Ni spesis hantu raya lah menyerupai tuannya..scary nyerrrrr

ade kedai mamak kat wangsa maju dulu siang ayam tepi longkang, kat dalam kedai bau taik
tapi member2 ajak gak lepak situ...siot :

Aku lak suke mcflurry butterscotch...adakah mekdi pakai pelaris?
Sbb hari2  lps blk keje mesti aku pi mencekik mcflurry kt mekdi

Huh..bahaya nyer..

Pelaris mmg ada pekedai yg guna..

Tambah2 klu kedai mkn berderet ..dlm antara kedai2 tu ada yg guna..utk jadi dominan..

onnabila replied at 3-1-2015 02:03 PM
Jiran saya dulu menjual nasi lemak. Nak kata sedap, kuahnya cair tapi berebut rebut orang nak membel ...

yang ni serius scary .. ada juga pernah terbaca, nak tau kedai tu ada pelaris ke tak " baca ayat kursi then hembus kat kedai tu " kalau rasa dari jauh macam berangin je better cabut .... yang angin tu dikatakan "penjaga" kedai tu. wallahualam

cmf_premierleag replied at 3-1-2015 09:36 PM
Aku lak suke mcflurry butterscotch...adakah mekdi pakai pelaris?
Sbb hari2  lps blk keje mesti aku ...

hihkik .. mcd pakai la kot, maklumla ramai boikot

anno_miss replied at 4-1-2015 10:42 AM
Pelaris mmg ada pekedai yg guna..

Tambah2 klu kedai mkn berderet ..dlm antara kedai2 tu ada ...

yang ni rasa ada benarnya ... sebab kedai makan tu memang jenis berderet .. almaklum la kawasan kilang. tapi yang heran tu sekarang ni kedai tu ja yang setiap hari buka. yang lagi 2 buah tu dah jarang. yang kedai lain jangan kata dah lama bungkus

miss_comel replied at 3-1-2015 03:06 PM
Suke subway.. Tiap hari nk mkn.. Pelaris ke tu

kalau makanan sedap, kira normal la ko nak makan hari-hari pun (even ada jugak yang guna pelaris) ......... nampak macam "normal" lagi. yang dijadikan hujah atas thread saya ni, "makanan tu TAK SEDAP, tapi saya tetap KETAGIH nak beli. kadang sampai buang pun takpe ASALKAN BELI" .... sila faham maksud saya ..

pelangisenja replied at 5-1-2015 10:56 AM
nak lagi nak lagi

aku suka dengar citer pelaris2 ni...hehehe...

setakat ni yang pernah jadi kat aku laaaa. kita tunggu kalau ada yang sudi share lagi

teringat kisah satu restoran thai yg agak popular satu ketika dulu di kawasan tempat tinggal aku..ada seorang ulama nak dtg mkn sbb nak cuba sendiri betul ke sedap.. belum turun kereta dah nampak 'benda2' tu kt dalam kedai..beliau terus tak jadi makan sana.. jgn tanya aku kedai apa kat mana dan sapa ulama tersebut.. restoran tu sampai skrg ada lagi.. and the best part aku dan saudara mara pun pernah makan kat sana..dan mmg sedap lah.. lepas keluar citer psl ulama tu sampai skrg aku tak pernah pegi mkn kt sana lagi..

kalo tk salah ade jugak yg pakai pelaris hanya utk serikan kedai dia........maknenyer utk senang org perasan kedai dia.....tu yg kadang2 dlm bnyak2 kedai berderet tu kita bleh pilih kedai yg satu ni sbb dia nmpk lg menyerlah dr kedai lain...tpi bile mkn tk sedap pn......

kekdang aku saje je amik kedai org yg paling tk ramai...kononnyer kesian la kan kat kedai ni tpi bile dok mkn bru tau kenapa kedai ni tk ramai org......tk sedap, service hampeh n kedai kotor.....

tau tak korang, kedai2 cina semua pakai pelaris... baik kedai makan sampai ke kedai no 4D... hari2 kasi sembahyang dulu...heheheee