CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: flyerspetal

pengalaman seram sejuk dan suam suam kuku

Assalamualaikum semua !!!
Ok seperti yang dijanjikan bilik kosong

2. Bilik kosong.

One day , mase weekend tak ramai orang . Kitaorang leypak kat gazebo tengah tengah laman herba sambil wat ulangkaji (Petang).
Tepat pukul 6.45 kitaorang naik dorm . Block B kalau nak gie surau , balik surau , pegi memana jerlah kena lalu satu bilik nie sebab situ tu jer jalan shortcut kalau
ambil jalan jauh gelap even pagi and banyak kes (tak berpagar) . Jalan punya Jalan dah dekat nak maghrib pastu kitaoraang lalu bilik depan tuh . Kitorang dengar bunyi
keriut kati lama and bunyi loker ditutup . Apa lagi tak cukup tanah kitaorang lari mujur buku tak beterabur ke tanah kalau tak sape lak nak kutip nanti.

Sampai jer kat dorm terngucap nguncap kitaorang macam kena semput tambah asrama ( mane taknya bilik jauh lagi panjat tangga lagi )
masuk jer bilik terus kitaorang nangis berpelukan kat situ jugak . Malam tu jugaklah kitaorang buat sembahyang jemaah maghrib ngan isyak kat situ (takut punya pasal) .
mau la demam 3 hari . After kes kitaoran ada lah beberapa orang lalu kat situ . Benda tu bukan sekadar buat bunyi jer siap main cak boom cak lagi ngan diorang .
Ada yang pengsan kat situ .

ok tamaattt sudaa citer saya kerana saya terpaksa pergi sekarang .
maaf.

Nota tambahan : sebenarnya bilik tu pernah ada buat sprit of the coin biasa lah budak asrama kan ?
hurm sebab tulah benda tu ganggu . tapi bilik tu dikunci supaya takde sapa masuk . and let diorang stay dalam tuh .

Maaf pendek yang teramat and tak seseram cerita orang lain . saya ada hal . esok mungkin insyaallah .

CHeck in..
Keeppi dup Tuan Thread..

terngucap ngucap mcm nk semput??

Sorry kerana mematikan thread misteri nie . maaf dan ampun . tunggu hari khamis nnti baru update . mianei ! sorry

antara replied at 12-1-2015 09:12 PM
terngucap ngucap mcm nk semput??

mujur tak mati kat situ jer . bayangkan bilik kitaorang ngan bilik berhantu tak ingat puaka tu jauh kot. nie kan pulak kitaorang buat marathon speed kalah olimpik ( ceh) .

Follow Us
Anyeongggg ,,,,

hari nie ada masa lapang coz cuti.... so insyallah petang nnti post ok ?? heheheh

Tajuk ? rahsia !

flyerspetal replied at 10-1-2015 08:39 PM
Assalamualaikum semua !!!
Ok seperti yang dijanjikan bilik kosong

eh cita yg sama pnh baca...sapa tah forumnist dulu...

iznanaziz replied at 14-1-2015 03:17 PM
eh cita yg sama pnh baca...sapa tah forumnist dulu...

Cerita yang sama pengalaman yang lain . Hanya orang yang mengalami jer tau dan paham ...

tak penah rasa pengalaman hardcore cenggini...setakat rasa sipi2 ada la,, huhu..

Assalamualaikum semua . Apa khabar ? marah ? maaf kan saya kerana meninggalkan awak semua dan thread ini dalam keadaan yang terpinga-pinga . Sekali lagi hamba mohon ampun kepada semua pembaca . Saya harap pembaca sudi membaca ya . Bukan tak sudi nak post selalu tapi sibok kengkadang . Selamat national day muah muah muah

Tajuk : Cuti Penggal kedua Tahun kedua ( baru teringat cerita nie huhuhuh)
Watak : Roomate sama (cuma tambah sorang lagi syina kawan baik aina )

Masa form 2 , flyers jarang balik home selalu stay kat asrama . nak dijadikan cerita pada cuti penggal tu flyers balik cuma lambat 2 hari sebab ada projek . yang tinggal akak akak kesayangan flyers , siapa lagi kalau bukan kak trisya , kak iffa , kak ira kerana mereka akan menduduki pmr tahun itu lalu banyak lah kelas tambahan . Aina 3 hari sebelum cuti dah lama terbang ker rumahnya kerana nenek nya meninggal syina lak balik sabah . Masa tu petang study kat bilik guna meja jepun comel (mintak kebenaran warden ) meja tu dishare oleh kenam enam mingikut giliran hahahah.

Waktu tu kakak gue pergi ker kelas tambahanya yang gempak gitu a.k.a BOSAN . aku beri semangat dengan mengatakan apa boleh buat dah nasib badan . kuang kuang . time tu flyers tak bukak tingkap sebab malas . jadi kipas lah 1 . tengah tengah syok buat projek seni tiba tiba bilik tu berangin kuat sngat tengok kipas 1 , tengok tingkap takde lah tatucara yang membolehkan angin masuk menemborosi diriku dan jiwa raga ku ini . habis kertas kertas jatuh aku nie blur sedikit . lama sikit baru aku rasa lain macam . seram seram dong . aku pun lari naik tingkat 3 bilik kawan aku . ya allah semput untuk kali keenam . jantung , hati dan organ organ lain dah macam motorboat dah . aku punya taku tu ya allah hanya tuhan saja yang tahu . malam tu jugak aku mintak parent aku ambik , lantak lah markah seni aku nak jadi apa jadi lah , . nak jadi buaya ker beruang ker aku tak kisah .

Habis jer cuti penggal kedua tu aku nai asrama jer dengar 3 orang kena histeria sebab nampak cik langsir . ( paham paham jerlah )

cerita seterusnya pada pukul 4 lebih .

aku rase kebnyakn asrama sume ade kot "menatang2' tu cume ikut naseb je sape yg kena

Assalamualaikum maaf lambat sikit sebab ada tetamu hari nie . okay tanpa membuang masa lagi mari kita baca .

Tajuk : Makmal Sains .
Watak roomate sama ( cuma yang pindah keluar syina ) p/s syina nie dia ikut family dia yang selalu pindah pindah)

Cerita nie berlaku time aku form 3 . Sebenarnya block b nie berhampiran dengan block sekolah . Block b nie paling hujung lah jugak . dan disebabkan terlampau berhampiran dengan block sekolah jadi bilik kitaorang mengahadap makmal sains . makmal sains kitaorang ada 6 , 2 setiap tingkat . Makmal fizik kitaorang betul betul dekat sangat ngan bilk aku . Nak dijadikan cerita makmal tu berhantu sebab dia aku tak faham sngat ( kak ira bagitahu ) tapi makmal tu bila malam selalu sngat dengar bunyi meletop sampai kadang kadang warden asrama dah tak kisah dah . One day ditakdirkan aku ngan aina kena lalu depan tu untuk shortcut asrama . Baru habis prep . Masa lalu kat situ aku dengar bunyi benda jatuh dan tingkap kena CAKAR . aku ngan aina lari balik asrama . Balik asrama lak senior takde . Benda tu macam follow kitaorang pulak . aku ngan aina nak nangis tiba tiba akak senior aku balik dari bilik mandi dengan lenggok mak limahnya yang dah habis basuh baju . Cis cuci baju secara haram ( bila malam puteri dan putera tidak dibenarkan basuh baju kerana takut ada yang lemah semangat opocot ) . BACK TO THE STORY

Kak Ira tanya kenapa ngan kau orang kena kejar hantu ?
lepas jer dia cakap macam tu angi tiup kuat sangat . aku nampak orang baju putih kat belakang kak ira . Aku jatuh pengsan . lepas aku bangun roomatr aku cakap kau meracau racau macam orang gila sampai ustaz warden putera pon datang . ish malu seyhh . malam tu kitaorang tidur reramai sambil peluk Quran dan yasin . tapi malam tu tak berakhir macam tu jer . disebabkan kitaorang tidur kat lantai so double decker kitaorang tak berpenghuni tiba tiba dengar bunyi katil goyang kuat . YA ALLAH dugaan apa kah ini aku menguman .tiba tiba tingkap cermin dicakar Kak iffah tak tahn dia ajak pergi bilik kawan baik dia . ya nasiblah sendat macam ikan sardin .

Nadaniel86 replied at 31-8-2015 02:24 PM
aku rase kebnyakn asrama sume ade kot "menatang2' tu  cume ikut naseb je sape yg kena {:ston ...

Yang peliknya yang selalu kena block c padahal block d lagi teruk .

pengalaman yang seram seram sejuk dan suam suam kuku

next story insyallah malam nie kalau ada masa .

@flyerspetal laa ykeww...ade pulokk block2 tertntu erkk...pndaii "depa2" pilih block

Nadaniel86 replied at 2-9-2015 03:49 PM
@flyerspetal laa ykeww...ade pulokk block2 tertntu erkk...pndaii "depa2" pilih block

Mungkin depa suka block c sebab hujung sekali dekat ngan sekolah ngan bukit

@flyerspetal pulokkk dh..mybe dekt dgn umah depa kot betui dok

Nadaniel86 replied at 3-9-2015 01:45 AM
@flyerspetal pulokkk dh..mybe dekt dgn umah depa kot betui dok

mungkin kot tu yang depa suka mai kacau orang tuh .