CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 4382|Reply: 17

Penjara seorg isteri- Oasis 106

Edited by happydot at 17-1-2015 11:56 PM

Bila tgk citer ni ... cam nak nangis pun ada. Teringat kisah dulu2. Bukan senang nak lepas dari genggaman seorg suami yg dayus camni. Bila seorg suami tak menunaikan hak isteri dan anak2, malah mengambil kesempatan atas kebaikan isteri dan bila isteri mohon dilepaskan dia enggan kerana suami taknak hilang sumber kewangan dan harta isteri. Mmg keji la lelaki jenis camni.  Cuma dlm citer ni, suami tadi terima balasan atas dunia lagi. Mungkin dlm dunia nyata, tak semua lelaki camni  - dpt balasan cash kat dunia tapi jgn lupa, balasan tu tetap ada... tunggu je.  

Bel x tgk...
nnt ada ulangan bel nk tgk

iols tgk cite ni td..kuar sendiri airmata haha..adui susahnya nak mintak cerai ye walaupun suami mmg jahat dan abaikan isteri bertahun2..bile tgk cite ni td mmg terasa lemah jugak seluruh anggota..mmg rs kuat ke aku nak menempuh sume ni?

tp bila pikirkan anak..pikirkan masa depan..better late than neva lah..kalau xdipecahkan ruyung mana nak dpt sagunya...

salute dgn single2 mother kat luar sana tu..anda mmg memiliki hati sekeras besi..hanya org terpilih saje yg diuji Tuhan begini...

orang cuma pikir cam dalam dunia nie laki2 la sumber dan punca evil.. kisah bini memantat sana sini kena amik kisah juga..

sebab klo lelaki nk ceraikan bni yg memantat senang jer..abez..klo lelaki memantat bini blh pulak ceraikan? xkan..so itula dye wt cte mcmtu..

Yg lagik best...bini2 yg memantat yg garang nk mampos laki sayang...xmo cari lain setia gila. Yg dgr kata yg baik mcm sial sume lakinya...x setia membirah cari lain. Laki ke pompuan ke mmg x reti hargai benda2 yg baik. Sakitkn ati org yg paling dia suka...bodoh giler

Follow Us
Edited by happydot at 22-1-2015 05:40 PM

Betul tu...

@Dewa19XKangen ...
Lelaki klu dah tak suka bini or dapat isteri perangai cam siyal... anytime je leh lafaz cerai. Takyah susah2 turun naik mahkamah utk jatuhkan talak pun. Cukup dgn 'Aku ceraikan ko'.... settle. Lagipun klu dah bini mem****t sana sini, laki biar jer... tu dah jadi lelaki dayus klu dia biarkan je bini dia camtu. So apa masalah pula dgn lelaki dan talak? Takde kan...

Sebaliknya, klu pempuan dpt suami yg mem****t sana sini..... kena dera dgn sepak terajang, maki hamun... kena abaikan nafkah zahir dan batin.... ko rasa senang ke nak tuntut cerai klu suami tu tak nak ceraikan? Silap2 bertahun2 turun naik mahkamah hanya untuk tuntut cerai.  Beban pembuktian pd isteri pulak utk buktikan yg dia didera dll....

Ko ingat senang? Nak kat didera, kena ada surat polis @ dr spital utk buktikan, maknanya sementara lebam2 tu masih nampak, dia kena gi balai polis utk wat laporan. Polis nak siasat akan makan masa. Sementara siasatan tu, dia kena balik rumah lagi kan.... kena berdepan dgn laki siyal tu... silap2 kena belasah lagi seround dua.....  Ko ingat ramai ke mangsa dera sanggup dan berani utk buat laporan? Klu kata laki mem****t sana sini... nak kena buktikan juga. Jadi keja pulak nak intai laki sendiri.... Klu abaikan nafkah pun kena kemukakan bukti dan saksi....

Berapa byk kes cerai tertangguh di mahkamah syariah disebabkan suami lengah2kan dan tak bekerjasama? Ada kes yg bertahun2 pun tak selesai2..... Itu lum cerita kes tuntutan nafkah anak....
P/s terpaksa edit post, kang sangap pulak....

happydot replied at 18-1-2015 06:23 PM
Betul tu...

@Dewa19XKangen ...

kalo aku sanggup ja bagi talak 1 atau 3.. sanggup ja naik mahkamah.. bayar denda.. bahagi harta.. serta setuju apa saja tuk bahagian nafkah anak.. asal aku x terlibat dalam proses cerai yang panjang.. dan bela bangkai biawak.. atau terlibat dalam aktiviti nak selamatkan perkahwinan cam kaunseling atau apa2 perkara berunsur begitu.. .. tp situasi yang ang cerita nie memang kesian la.. masing2 punya habuan.. bukan salah ang.. ada paham..

Dewa19XKangen replied at 18-1-2015 08:20 PM
kalo aku sanggup ja bagi talak 1 atau 3.. sanggup ja naik mahkamah.. bayar denda.. bahagi harta..  ...

kalau sume jantan macam ko...aman weh hidup
lepak2 pegawai syariah dgn hakim syarie tu...sbb sume nk cerai senang je xde masalah
org cam ko ada ler segenggam dua...yg lebih tu hurmmmmmm...mimpi la weh

@happydot.

Setuju Sgt ngan happy! JD pernah rasa n lalui btapa susah nya nak ikut prosedur nya. Buat laporan polis, gi hospital, pi pula balai polis lagi sekali utk soalan siasat, kena berdepan dgn inspektor polis yakinkan kita kena pukul bukan pukul diri sendiri, tunggu lagi 2 3 hari Surat ke mahkamah sivil utk IPO, sementara tu kena sorok 2 3 hari... Haaaaa panjang lagi cerita aku... Masalah kita ni satu ja: lelaki tak bertanggung jawab yg kira hak dia je. Laki jenis ni xfhm yg hak dtg seiring dgn ke bertanggung jawaban!

@dewa: aku xmngata jantan tapi quote apa yg aku prnah lalui. Dan realitinya kbykan kes domestic violence mcm ni la!

btl2...kdg2 sakit hati ngn court...asyik ckp document x cukup je..bertahun2 x cukup...tp...dlm cite tu..xde plak ckp ape yg x cukup tu....

tp..mmg mcm sial la perangai jantan tu...

apa la korang dok sebut memantat bagai ... buat aku stim jer ...

@kuda: hang ni.. XDA benda lain ka nak fikir???! Mai sini aku nak potong bebird hang. Dok stim aha

sesak nafas dibuatnya bila tengok cerita ni....

Dlm.dunia ni mcm mslh.

pokoknya mcm ni. kita semua ada keinginan. God pun kasila. Contoh. Kita mahu dicintai. God hantar orang yang juga jodoh kita. Kita kahwin then kita ada masalah like dia tu suka pukul..nak tak nak,kna terima sebab God dah izin apa yang kita nak.

ujianlah kan..

Mcm..god dah bagi ko kerja bgus, gaji besar,ada laki dan anak. Tapi God kasi ko sakit kanser. Bahagian masing2 orang kabo.

So, kena hadap!Aku kesian..huhu.

sdg lalui bende yg sama.
t'pakse melalui byk proses sbb somi xnak lpskan cara elok. dah soh sedara mara bantu, mintak die lpskan je tp die xnak. alasan msh syg. tp syg apenye kalo dah dkt 2thn xblk umah, xcall tny khabar malah nafkah pon xbg...
drama tu pon blh jd slh satu bukti mslh yg byk b'laku dlm umahtangga kat m'sia nie. byk kes t'tangguh angkara somi xmuncul di mahkamah.

manusia zaman sekarang