CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 9027|Reply: 34

{Dapat Petanda akan kematian?}

ADa seorang kenalan yang dia kata dia mungkin ada kelebihan dapat tau akan ada kematian tapi dia tak tahu siapa dan dimana dan apa penyebabnya.
tapi dia dapat tau yang akan ada kematian akan berlaku sahaja.

orang2 yang akan meninggal itu adalah orang yang dikenali dia. xkiralah rapat ke tak.

dia kata paten dia senang jer ..... dia akan ternampak jam dengan nombor yang sama iaitu satu berulang kali
Contohnya:

pukul 1:11 , 11:11 and so on ...

everytime dia tengok jam
mesti pukul2 macam tu

pada mulanya aku tak percaya.
tapi bila one day dia kata ... aku rasa ada orang nak meninggal la.

aku cakap " jangan la fikir sangat lah ... kebetulan jer tu ...."

tapi beberapa hari selepas tu ada orang meninggal di kawasan rumah dia.
and bukan sekali tu jer dia bg tau aku ...... banyak kali gak ... benda tu mmang terjadi ...

ada ke benda2 macam ni

macam tak pernah dengar jer ....
Pelik sungguh

Sigh...
aku tak suka cerita2 tentang meninggal meninggal ni.... because i hate the feeling of kehilangan org tersayang...

Dulu about 19yrs ago... ada burung gagak..hinggap kat pagar rumah my uncle..time tu..my grandma dah sakit2..
and menurut kata org..kalau ada hinggap burung tu...bererti org yang rapat/keluarga akan meninggal... and beberapa hari lepas tu..my Grandma passed away...

Last year... after so long tak pernah nampak burung gagak, tiba2, hinggap plak kat pagar rumah kami. and a week after that.. my uncle kat sabah passed away...

tak percaya.. tapi mungkin kebetulan.... kekadang..kita diberitahu tapi tak perasan. org yang nak meninggal ni pun dah tahu tapi tak perasan nak bagitahu.

banyak kali jgk bila tengok jam dapat no sama tu..

Syazzy replied at 20-1-2015 04:07 PM
Sigh...
aku tak suka cerita2 tentang meninggal meninggal ni.... because i hate the feeling of kehil ...

aku pun xsuka ....
tp kesian la org yang dpt "rasa" ni ....
mesti mcm stress fikirkan ... sapakah yang akan meninggal ...
lagi2 kalau tak ada orang sakit kan .....

hmmmm

aku penah bace dlu kt dlm ni..
2 org kwn die meninggal..ade mcm org panggil kedua2 kwn die tu..
org lain2..situasi lain2...
like mcm si mati tetibe sahut saya..bile tgk dpn xde org...so member die da pelik apsal die tetibe jwb saya..tetengok tgh hari tu kwn die meninggal..
aku da lupe thread mana..agak seram gak la pengalaman org tu..

myakayina replied at 20-1-2015 04:09 PM
banyak kali jgk bila tengok jam dapat no sama tu..

tp xde kena mengena ngan kematian kan? ...
kawan aku ni no 1 jer .... nombor lain bukan petanda katanya ..... hahaha

Follow Us
Syazzy posted on 20-1-2015 04:07 PM
Sigh...
aku tak suka cerita2 tentang meninggal meninggal ni.... because i hate the feeling of kehil ...

same lah kite....sakitnye perasaan kehilangan ni
tahun 2014, 4 org saudara terdekat meninggal dlm mase 10 bulan

damian_lee replied at 20-1-2015 04:15 PM
tp xde kena mengena ngan kematian kan? ...
kawan aku ni no 1 jer .... nombor lain bukan petanda k ...

setakat ni takde la.. cuma aku yg rasa pelik masa mula2.. tapi bukan no.1 je, banyak no yg sama aku tengok.. masa mula2 asyik kerap dapat no.sama tu hati aku mcm terdetik jugak pasal kematian.. pikir sapa nak meninggal..aku ke? org2 terdekat ke? sampai aku jadi takut nak tido..takut tak bangun2 lagi..

missyqaldina replied at 20-1-2015 04:12 PM
aku penah bace dlu kt dlm ni..
2 org kwn die meninggal..ade mcm org panggil kedua2 kwn die tu..
or ...

haaa ... benda mcm ni mcm pernah jadi gak kat kenalan kakak aku ...
time aku sekolah dulu .... ada seorang kenalan tu kena "sihir" ....  mmang meracau habis la ...
abang kepada kenalan aku ni ... couple dengan kenalan kakak aku ...
sebelum keesokan hari kenalan aku meninggal
malam tu kenalan kakak aku tu mimpi kenalan aku tu nangis2 ucap selamat tinggal bagai and suruh jaga abang dia baik2 ...
esok2 kenalan aku tu meninggal .... kesian badan dia lepas meninggal tu banyak kesan lebam ,,,, dan luka

myakayina replied at 20-1-2015 04:18 PM
setakat ni takde la.. cuma aku yg rasa pelik masa mula2.. tapi bukan no.1 je, banyak no yg sama ak ...

bila kawan aku cakap dia rasa ada orang nak meninggal ...
aku selalu cakapa "janganlah ko ni ... aku yan takut ... kalo2 petanda tu untuk aku ..... choiiiiiii" ....

edoraixora replied at 20-1-2015 04:17 PM
same lah kite....sakitnye perasaan kehilangan ni
tahun 2014, 4 org saudara terdekat meninggal dlm ...

tak suka betul...
ya Allah..boleh stress di buat nya..
i sampai gaduh besar dengan my hubby waktu my uncle meninggal
padahal dia tgh nak tenangkan i yang tengah nangis..tapi i siap gaduh plak sebab dah terlalu sakit hati ni..
memang tak suka betul org meninggal...
kematian ni pasti...tapi saya tak kuat utk "berpisah" dengan keluarga.... 2014 banyak sangat keluarga yang meninggal...
tapi paling terkesan bila my uncle ni yang meninggal.. last yr tu.. ada public holiday..so ingatkan nak pegi balik Sabah lawat2, tapi terkena plak Chicken pox so tempoh recovering tu kene plak dgn public holiday..tak pegi lah..2 weeks after that dia meninggal..rasa mcm nak cabut jantung ni..

damian_lee replied at 20-1-2015 04:27 PM
bila kawan aku cakap dia rasa ada orang nak meninggal ...
aku selalu cakapa "janganlah ko ni ...  ...

siyes mmg aku terganggu sampai x bole tido..sbb kematian ni kita tak bole jangka.. klu yg dpt petanda nak pegi tu biasa tak terluah.. aku jadi takut sbb dah 2-3  kali kena org yg baru aku tegur semlm tetiba dah meninggal esoknya..mmg terkejut rasa mcm mimpi mula2..  

Ni kawan tt yg kak pong ckp sakti tu ke?

dulu2 pernah dengar kalau kita mimpi gigi kita patah, ada orang terdekat akan meninggal dunia jugak.

jadi bila dapat mimpi gigi patah tu selalu la cerita kat mak.

kalau nak ambik sebagai persediaan mental ok la, tapi kalau dah penyudahnya stress sendiri, baik doakan yg baik2 je utk semua.

afterall semua akan melalui kematian walaupun azabnya sakaratulmaut dan perhitungan hari esok tu yg menyebabkan kita takut nak menghadapi mati

bila sebut pasal kematian je, mesti menginsafkan

Kelebihan sesetengah orang kot dapat petanda macam tu

mase arwah abg aku nazak di hospital ( mumi aku x tahu lg).. mumi aku on the way la nk gi hospital sorang2 drive , tetibe die dgr suare abg aku panggil die kuat2, terkejut die.. at the same time , abg no 2 aku tgh tmnkan abg no.1 kt hospital, katenye abg aku tgh sgt2 nazak aa time tu (bergelut gk) .. sedey plak aku pagi2 ni.. mungkin die nk tgk mumi 4 the last time

PongKang replied at 20-1-2015 04:39 PM
Ni kawan tt yg kak pong ckp sakti tu ke?

ini kawan yang sama .... tp kawan aku bukan sakti ... cuma dia hadapi benda2 pelik jer kak ... hihiihi

matahari7001 replied at 21-1-2015 07:47 AM
mase arwah abg aku nazak di hospital ( mumi aku x tahu lg).. mumi aku on the way la nk gi hospital s ...

Al Fatihah tuk arwah ... semoga ditempatkan ditempat2 orang yang soleh ... amin~~~

Edited by SyaAnis at 21-1-2015 11:07 AM

family members pun ada experience gini..

adik
-mimpi gigi patah.. tapi tak tau la dalam kebetulan atau pun tidak, sebab kadang2 pas dia cerita takde pulak sedara mara yang meninggal. kalau ada pun mimpi tu, dia malas nak cerita lagi dah.. sebab takut benda tu kebetulan je..

suami
-sebelum sesiapa meninggal, akan dengar bunyi nyaring* kat telinga.. suami perasan bunyi ni masa form 4 lagi, & tak lama pastu akan ada yang meninggal.. masa first time dengar bunyi tu, dia kat dalam kelas & siap tanye kawan sebelah lagi..

suami: "eh, ko dengar tak bunyi tuh??"
kawan: "takde pulak.. ko dengar bunyi ape??"..
suami: "aku dengar bunyi cam nyaring2 sayup la, ko tak dengar ke?"

kawan dia pandang suami aku lama, pastu dia bagitau suami aku..

kawan: "yang ko dengar tu, bukan semua orang boleh dengar. ALLAH bagi kelebihan pada ko, untuk beri peringatan pada semua. maaf la kalo aku cakap ni boleh buat perasaan ko bercelaru, tapi aku bagitau ni sebab nak ko bersedia. bunyi tu, mungkin atau memang bunyi jatuhnya daun kematian. tenangkan hati, & ingatla ALLAH. kalau nak anggap ini mainan setan @ kebetulan, takde salahnya. terpulang pada ko gak nanti.."

suami mula2 indenial.. biasala baru 16 tahun, ilmu agama pun kurang.. so taknak la mengiyakan sangat, takut lari lak akidah. tapi samaada kebetulan atau pun tak, sebab tak lama lepas tu kawan 1batch dengan dia meninggal. sejak dari tu bila suami dengar je bunyi, tak lama kemudian mesti dengar berita sedih.. bunyi tu tak kira orang, samaada family terdekat takpun alim ulama yang dia kenal (pernah jadi). suami ada hint samaada akan dapat berita sedih tu dari kalangan sedara/family yang terdekat @ jauh, melalui kuat & perlahannya bunyi yang dia dengar tu. kalo bunyi kuat, berita tuk orang yang terdekat & bunyi perlahan lak, tuk orang yang dia kenal.. tapi ada masanya bunyi perlahan tu bukan berita orang meninggal pun, lebih pada family/kawan terdekat ditimpa kecelakaan macam accident ke, masuk hospital ke @ sewaktu dengannya..

ada peristiwa tersendiri yang buat dia percaya dengan benda ni, sebab dulu dalam masa yang terdekat ramai ahli keluarga dia yang meninggal.. pada masa dia berterusan dengar bunyi2 tu, berselang seli jugak dengan perkhabaran yang sedih.. kalau diikut logik akal fikiran, memang ramai akan cakap ini semua kebetulan.. at first, suami pun macam tu. tapi bila ALLAH nak duga, suami pun tak boleh nak menolak tapi cuma mampu berdoa je..

*(tak tau nak describe bunyinya macam mana, tapi "nyaring" je yang paling dekat maksudnya)

aku pun ada pengalaman macam ini

12Next
Return to list New