CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 7328|Reply: 42

rasa tertipu bila tak jujur

assalam..aku sebenarnye tak tahu nak share dengan sapa, nak luah kat sapa.

macam ni, aku dah couple dengan sorang mamat ni nak masuk 4 tahun dah.. baru2 ni kantoi, die still bhubung dengan ex die, aku sedih, kecewa bila die buat aku macam tu..aku mintak putus dengan die, tapi sampai sekarang hati aku tak tenang..susah hati..aku sayang sangat kat die, tapi aku kecewa dengan die apa die buat..kitorg rancang nk kawen hujung tahun ni, tapi bila dah jadi macam ni aku rasa sedih sangat, apa yang aku harapkan tak menjadi..betul la kata org, kita merancang tapi tuhan yang tentukan.... even die dok ckp die sayang aku lebih dari ex die, aku xtahu nak percaya ke x..mungkin salah aku jugak sebab halang die berkawan dgn ex die tu...lagi pun die penah ckp, die takkan tggalkan aku melainkan aku yang mntak putus, so aku dah mntak putus dengan die, memang kitorang dah xde pape hubungan la..sebab aku jgk die call ex die maki2..aku tahu ex die tu still sayang die lagi, still harap die lagi..mungkin sebab dia tahu ex dia sayang dia lagi, tu yang dia still cari pompuan tu..lagi pun ex die ni pernah bertunang and putus tunang tak lama lepas tu..sampai sekarang ni ex die tak de pengganti..

aku nak mintak pendapat korang, apa patut aku buat..aku xmampu nak teruskan bila jadi macam ni..sedih..menangis xyah ckp la, rasa dah kering air mata aku ni..sedih sangat bila jadi macam ni

Maybe betul la dia nak kawin ngan u.. yang ex tu lak either spare tyre atau bakal madu u.

Ehh kalau dah rupa ang mcm dlm avvy tu laki mana yg x tipu oiii  

Lawak ja..tp aku x suka laki yg ada ex2 ni..kena dia buat ang jd dungu satg pyh pulak...aku ni moden tp pikiran tu konsevetip skit ...

Badut.Sarkas replied at 21-1-2015 02:55 PM
Maybe betul la dia nak kawin ngan u.. yang ex tu lak either spare tyre atau bakal madu u.

ntah la...xtau nak buat mcm mne lg..

alieyrina replied at 21-1-2015 03:22 PM
Ehh kalau dah rupa ang mcm dlm avvy tu laki mana yg x tipu oiii  

Lawak ja..tp aku x suka la ...

haha..gmbr je ni, segan nk boh gmbr sndri..tula, bila dah contek ex ni, mcm2 dok pk, semua xelok..

ntah la, if i jadi u i rela tarik diri.
memang la sedih, kecewa rasa down yang sampai.. i dont know how to describe..
i know how u feel sebab pernah rasa. tp, think la, sampai bile u nk mkn hati..?
if betul dia syg u, he would do anything to keep u..
tapi, from what u say xnampak pun kesungguhan dia.
so, u should think about diri u rite now. dah2 la pk pasal dia..

Follow Us
hanie_z replied at 21-1-2015 04:32 PM
ntah la, if i jadi u i rela tarik diri.
memang la sedih, kecewa rasa down yang sampai.. i dont know ...

bln 8 hri tu die bwk family datang merisik...kitorg plan hujung tahun ni nak kawen..ntah laa.buntu dah..xthu nak mcm mne...ikot hati syg, tp xthu smpai bila nak tahan

Camne ko tau bf ko call ex dia maki2? Klau ex tu meroyan pn,bkn tiket nk kontek balik..ptt dia,pikir ko yg nk jd bakal bini dia..bkn his past..tindakan ko mcm nk menyalahkn ex dn bf ko x salah..bf ko x layan,x jd pape pun..biar je la ex dia xde psgn pun..bkn nya hal korang

tiramisuu replied at 21-1-2015 08:14 PM
Camne ko tau bf ko call ex dia maki2? Klau ex tu meroyan pn,bkn tiket nk kontek balik..ptt dia,pikir ...

masa kitorg gduh2 tu die bgtau die call ex die, dan die puas hati dpt maki ex die tu..aku xkan salahkan ex die sbb aku thu bf aku pn kaki melayan..aku sentiasa doakan yang baik2 utk ex die tu,..even die slalu kutuk n buruk kan aku..aku pun xthu motif die cri ex die balik dlu die ckp nak balas dendam dkt ex die..ntah la

so pathetic.contact balik ex buat apa? let bygones be bygones..move forward.
nk bls dendam x ke mananya.
kalo aku..bye2 lah..baik aku single dari serabut otak.

yumanje replied at 21-1-2015 08:30 PM
masa kitorg gduh2 tu die bgtau die call ex die, dan die puas hati dpt maki ex die tu..aku xkan sal ...

mungkin tt patut cari 1 masa yang sesuai bincang mende ni ngan bf u.
kalau betul dia nak kat u nape dia nak kne layan ex dia..? pastu siap cakap maki pulak..?
pe masalah bf u ni..? motif nak balas dendam..? macam mengarut je..

sebab tu la me, if dah break with someone i never ever look back again..
memang kalau dapat lost contact lagi bagus.
me memang xboleh terima alasan nak contact ex atas dasar kawan ke hape ke..?
sebab once u contact, the relationship akan jadi lain and tu someone yg pernah kita syg/suka..
mungkin la sorg akan rasa xde perasaan ke hape wit ex. tapi, sorg lagi tu, do u ever thing perasaan dia mcm mne..?

so, u fikir la. kalau u sanggup makan hati, tahan la. teruskan la ngn bf u.
kalau me, i let go je. memang susah nk lepas org yg kte sayang. tp, i xsanggup nk makan hati.
better la luka sekarang dari selamanya. if bf u bole contact ex dia time sekarang, xmustahil pn time kawen nnt sama..
u sanggup ke..?

sue_0684 replied at 21-1-2015 09:45 PM
so pathetic.contact balik ex buat apa? let bygones be bygones..move forward.
nk bls dendam x ke man ...

kann..
motif sangat nak contact balik dah kenape..?
alasan yg xboleh terima.

hanie_z replied at 22-1-2015 08:51 AM
mungkin tt patut cari 1 masa yang sesuai bincang mende ni ngan bf u.
kalau betul dia nak kat u na ...

aku pun ingat macam tu..even kakak die pun nasihat macam tu jugak kat aku..bincang betul2 sebelum kawen ni...tp tu la..kitorang pjj..sorang selatan sorang utara..jumpe kadang2...aku nak sangat contact ex die tu..nak tanye n nak dengar sendiri dari ex die tu sbb slama ni aku just dengar dari sebelah pihak..tapi aku takot..aku takot nanti die kata aku mcm2...xkawen pun lagi tapi dah nak macam2,..kawan2 aku pun xsyorkan aku contact ex die tu sebab kita tak tahu hati pedal orang macam mana, takot lagi sakit hati je...hmmm...ex die tu lau bab mngutuk orang memang no 1..aku xtahu nak buat mcm mne lg skrg ni..pening pk mslh ni..

laki aku sebelum kawin, memang aku tau dia still chat dgn ex gf dia. Dan lepas kawin pun, still berbalas komen di fb atau wechat. aku tengok dan baca je...

selagi tak nampak something fishy, aku buat taktau je la. Sebab tiap2 malam memang aku akan tengok wechat laki aku, sebab ada ex gf dia. Wechat kan komen2 hanya tuan sndiri ja boleh tengok. So, nak tengok la ada komen yg fishy tu tak. Setakat ni biasa je.

TAPI ! kalau aku dapat tau ada scandal2 bagai, aku akan halau berambus je dari rumah aku. Aku takkan pertahankan laki aku sebab tepuk sebelah tangan takkan berbunyi. Dia hanya boleh pilih sorang sahaja.

Dan nasihat pada TT,

Ko tengok je perasaan BF ko tu cmne. nampak sayang atau biasa2 je dengan ko. Pompuan kan ada sixth sense. boleh nampak kot cara dia dgn ko. dan laki ni memang jenis gini. seronok chat dgn org2 lain. tu ko nampak dgn ex dia je. dengan org lain xtau lg.

so berbalik pada jodoh je la. Kalau ada jodoh ko dengan dia, takkan kemana. Tapi ! nasihat aku, kalau ko sayang sangat3 dgn org laki ni, jgn letak 100% kepercayaan kat dia. harus ada curiga walau dh jadi suami.

mcm kes aku dulu2 je TT oiii...

dia kapel dgn aku, tp still berhubung dgn ex dia. aku igtkan ex tu org ketiga, rupanya aku ni yg orang ke 3!
dia x penah clash pun dgn ex dia tu. aku ni sbg teman bosan2 dia bila ex dia jauh.. hahaha.. serius pelesit punya boifren!!

Aku pn pernah alami bnde ni tt..dan aku paling tak suka orang lelaki yg dah ada gf nk kontek ex gf..motifff?? ::: bg aku prinsip aku..klu dh ex tu ex la dan aku tak kontek dah..wlpn berpisah cara baik..demi jaga hati insan yg tersayang..ape pn slow talk ngn bf u tt insyallah boleh..mcm yang aku bt ngn bf aku..aka tunang aku sekarang ni..

kenapa lah pilih avatar tu.. konpius aku sebab masalah besar nko cam boleh jadi masalah lawak.

babe ... kita dalam situasi yg sama sekarang ni tetapi sedikit perbezaan . bf iols kantoi dengn orng lain pg jakarta . mula2 katanya pg ngn client kononnya . tp kantoi p dengan kekasih lain ...aku pun down sekarang ni . nak nangis je rasanya even kat office otak bcelaru sesangt ... hurmmm

LabuLabi69 replied at 27-1-2015 04:22 AM
babe ... kita dalam situasi yg sama sekarang ni tetapi sedikit perbezaan . bf iols kantoi dengn orng ...

Tinggalkan dia.

mmg dh tinggalkan dia . tp keluarga dia adalah kluarga angkat iols . diorng gak mendorong iols memeluk islam . wat masa now ni mmg tengah menyendiri xnk jmpa sesape pun wat masa terdekat ni ... kecewa+sedih+sakit hati smua skali dalam satu ...