CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Jenabmurai

Tuntutan RM1,500 tidak melampau - Rita

juliez replied at 22-1-2015 07:59 AM
Setelah melalukan sedikit penyelidikan, rupa2nya ada 3 tuntutan Rita terhadap Aidil yg sedang/ak ...

dgn penerangan hang ni baru clear...ingat rm1.5k utk anak2... aku pun nk hempuk edel...
tp bila baca hang punya ni....ok, no wonder edel masih fight kat court

rosevelvet replied at 22-1-2015 01:16 AM
Ni bukan utk anak. Amaunt tu utk dia. Harap maklum

logik la amount untuk die.. mujur rm50 seari..

kalau lebih?????? sorng makan kat KL neh busuk2 30-40 seari..

Innrukia replied at 22-1-2015 08:09 AM
dgn penerangan hang ni baru clear...ingat rm1.5k utk anak2... aku pun nk hempuk edel...
tp bila b ...

mahkamah akan bagi apa yg perlu saja jgn risau. aku hari2 makan sedap2, purata perbelanjaan sehari ialah RM 10 saja. kalau hadap makan KFC dan McD hari utk sarapan, unch dan dinner mungkin la kot sampai Rm 1500. LOL

nampaknya masih ada lagi yang tak faham.... sibuk nak kata tak reti syukor la... 1500 tu cukup la... bukak mata tu buntang sikit.. yang dituntut tu ialah yang diatas kemampuan edel.. bukan diatas kemampuan korang... sibuk sangat...
undang2 yang ada untuk melindungi dan memberi pengajaran.... bukan setakat kawen .. tabur benih pastu tinggal... pastu kawen lagi.. tabur benih lagi....

tuntutan tu semua dah termaktub dalam perundangan syariah... nko sapa nak soh orang lain dok dendiam... aku tak rasa rita tu nak jeles la hai.. kalau setakat edel tu...
kot kalau dah kena batang idong atau orang terdekat baru tau kenapa tuntutan tu semua dibuat.... takyah nak tunjuk pandai sangat....

ellynorman replied at 22-1-2015 08:24 AM
nampaknya masih ada lagi yang tak faham.... sibuk nak kata tak reti syukor la... 1500 tu cukup la... ...

statement WIN! yg dok reti nk hamput RR jer, sbb tak kena kt muka sendirik...

1500 kire celah gigi si edel tu jeh... kalo nk ikotkan, tak cukop kot dgn anak 2 lg...
segala perbelanjaan RR yg tanggung e.g. sewa rumah, pampers, susu, sakit pening anak2....
kalo iols pon rase nk rejam jek kalo perangai laki nokhorom cenggini..

dia sedap2 lari dari rumah, tak bg nafkah zahir kat anak binik... boleh plak berother half bagai time masih laki org...
skrg bila RR tuntut, mendapat laaa kan... si edel ni tak abih skolah rendah ker hape...

de_ikea replied at 21-1-2015 04:44 PM
@mamakoya, @miu84, @chickenwing

Korang, iols nk beri pencerahan. Rm1.5k + utility bills rm600 tu  ...

dia tahu menggunakan hak dia .aku rasa dia tahu kewangan aidil mcm mana kot.tue yg dia tuntut.kos sara hidup anak sekarang tinggi

Follow Us
skymania replied at 22-1-2015 08:10 AM
logik la amount untuk die.. mujur rm50 seari..

kalau lebih?????? sorng makan kat KL neh bu ...

Sorry, meol pun duk kl tp x sampai rm50 secara purata. Mmg sesekali lebih sbb teringin nk mkn kat serai gak kan.. untuk rita mmg logik mkn rm50 sehari secara purata. Cuma bukan makan shj yg dituntut. Byk lg breakdown reimbursement yg dituntut yg melebihi gaya kehidupan perempuan normal. Monthly expenses sy tidak sbyk itu

cikanggun replied at 22-1-2015 08:33 AM
statement WIN! yg dok reti nk hamput RR jer, sbb tak kena kt muka sendirik...

...

sapa2 beradik ipar @ bermenantukan rr mmg akan rasa nk hempuk dia

utk aku yg takde kaitan ni mmg tadekla nk hempuk....
cumanya bila tgk keseluruhan tuntutan dia time jadik bini edel (read ...bukan tuntutan nafkah anak yea) & selepas rr engkar ikut edel malah ckp edel lari dr rmh sewa dia tu, maka tak heran la edel still fight takmo bagi.....

ellynorman posted on 22-1-2015 08:24 AM
nampaknya masih ada lagi yang tak faham.... sibuk nak kata tak reti syukor la... 1500 tu cukup la... ...

kann..rata2 komen kt sini dari org sama yg sakit ati sama tuntutan rita..seolah2 yg dituntut tu harta mereka..

juz wonder..kalo dorg dpt laki xde telor cemni apa tindakan yg dorg buat???...oleh krn rita ni artis...maka seme nmpk salah kt mata dorg...

1 lg cemana laa rita tu xmenjaja kat media..kalo nak jumpa face to face utk setelkan masalah si xde telor asek mengelak??..

aku xbias....mana2 yg aku rs xbetol..aku ckp je tu xbetol..samalaa kes mcm dorg2 ni benci sgt dgn fazura..xkesahla fazura tu mcmane pun...tp nak membenci berpadalah..mcm xde kebaikkan langusng plak yg dorg ni penah buat...dan mcm kompom2 suku2 sakat yg kaki mengata ni perfect 10 gitu...

oh yaa...tuntutan tu nmpk relevan kt mahkamah so why bother??...whyy bother??..

lantaklaa dia nak tuntut apa pun selagi mahkamah allow??....dah hak dia....korg sibuk asal??...

Santeira replied at 22-1-2015 08:16 AM
mahkamah akan bagi apa yg perlu saja jgn risau. aku hari2 makan sedap2, purata perbelanjaan sehari ...

Rm10 purata perbelanjaan sehari utk makan saja dari pagi ke malam? U biar betul san

fifie_olin replied at 22-1-2015 08:04 AM
dok turun naik mahkamah lagu tu gakk...
edel pon dh sonok nk tguu baby baru dia...
ko penat la dok ...

Biarlah DIA kalau ini yang dapat beri kegumbiraan di hatinya
yang kosong setelah ditinggalkan laki.
Tak kena batang idung, toksahlah nak sibuk.........ayat klise.................

x phm aku..blh sgt la rm1500 sbln tuntutan rr tu..aku time ank kecik2 lps ambik dr blk sek kdg2 bwk/ tapaw kfc mcd pizza utk lunch dh berape weyyy...tu kita yg bese2 ni dia tu retis cantik jelita n berduit kira skit la tu yg dia mintak..aku yg bese2 ni pon lebih dr tu mintak duit laki tiap2 bln..berganda dr apa yg rita tu mintak.
hu hu

mahkamah kena gerak pantas sebab melibatkan maruah agama ISlam tue... mcm mana la org nak respect Islam tue sendirk bila kes kes penting asas sebuah negara aka kekeluargaan pun mahkamah lambat buat keputusan..... buang la sifat patriarchy but focus on justice....   

kita yg bkn retis pon klu suami mampu..mtk lelebih duit wlpon sume bil dia settlekn .. tp mkn,ank, shopping n insurance tetap nk duit lain..siap mtk saving lg tiap2 bln...

juliez replied at 22-1-2015 08:46 AM
Rm10 purata perbelanjaan sehari utk makan saja dari pagi ke malam? U biar betul san

yup, sbb aku masak sendiri. aku tak guna byk ingredients, sekali masak maximum five ingredients dan tak minum air bergula. dan malam2 aku makan susu + chia seeds.
contoh: pagi tiga biji telo separuh masak / sayo semangkuk

tengahari: chicken whole leg + sayo rebus

malam: secawan susu + 2 tbs chia seeds / tiga biji telo separuh masak / semangkuk sayo rebus

air kosong tiga liter wajib

biasanya tengahari la makan paling berat sekali. pagi dan malam light ja.

purata sehari dr RM 7 - RM 10.

juliez posted on 22-1-2015 08:46 AM

btol tu mek jul..kalu g pasar mlm pun ko nk mkn sorg pun kurang2 abes 20 henget..ni plak ada anak2 dh pandai mkn..

Santeira posted on 22-1-2015 08:58 AM
yup, sbb aku masak sendiri. aku tak guna byk ingredients, sekali masak maximum five ingredients da ...

ang mkn sorg ka??tu dia ngan ank2 dia san oi..harus lah anak2 dia mtk yg memcm..

aQuA_dIaMoNd replied at 22-1-2015 09:00 AM
ang mkn sorg ka??tu dia ngan ank2 dia san oi..harus lah anak2 dia mtk yg memcm..

rasanya kat artikel tu tulis makan dia sorang, tak campo anak2 dia.

Santeira replied at 22-1-2015 08:58 AM
yup, sbb aku masak sendiri. aku tak guna byk ingredients, sekali masak maximum five ingredients da ...

Macam menu atkins je san, minus the susu

juliez replied at 22-1-2015 09:06 AM
Macam menu atkins je san, minus the susu

lebih kurang la, cuma aku buat low-carb paleo utk maintain berat. atkins buat kalau nak turun berat. carb intake sehari 75g - 100g.