CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Ayoyo575

Serabut dgn mslh anak sedara..

Ayoyo575 replied at 26-1-2015 04:17 PM
Hr ni dh hr ke 62.
Xtau la smpai bila keadaan nya mcm tu. Aku de suruh dia discuss dgn mertua. Tp ...

pessss time ieja dgr pantang yg mcm tue.. sume xley wat... pe ke halnya kene mengena tgk tb ngan pantang???? kalau masa preggy pun ley tengok tb cume orang tua xkasik sgt layan cite yang bukan2 mcm hantu ke apa ke.... nie da beranak pun langsung xley tgk tb... xdpt laa nak hadam
p kalau ikutkan dia da bis pantang kan? ke dia pantang 100 hari?

pe kata uols amik masa g tgk dia kat sana............. sian dia....

khailya replied at 26-1-2015 04:11 PM
mertua die tu tak suke ke die ker?.....

kot2 die berkenan yg jadi menantunyer sebelah sane juga ...

Rs nya mcmtu..sb dieorg bencinta kt kl. & dr riak wajah & body language ms majlis pernikahan dieorg tu mmg nmpk mertua xbrp bkenan org lain negeri. Aku bukan nk rasis ye tp ni aku tny sendiri dgn suami nye knp mak dia muka masam kt majlis tu. Fmly yg lain ok je. dia cerita la..oleh sb dia ank sulung jd mak nye ikut la. Then janjinya akn berusaha nk rapatkn @ amik hati. Tp kelaut..
Hm mgkin jgk ni dlm proses kenal mngenal. Yela kn..br setahun bkawen.. Eh xtau nk ckp pe dh klu xde give & take ni.mmg ssh..huhu

Ayoyo575 replied at 26-1-2015 04:31 PM
Rs nya mcmtu..sb dieorg bencinta kt kl. & dr riak wajah & body language ms majlis pernikahan dieor ...

dah agak dah..huhu
klu niece ko bagitau kt diaorg yg nak balik berpantang kt kl pulak camner...?
tak boleh ker?..huhu

ape2 pun die mmg kene byk bersabar..
cube la suruh die amik hati mak mertua die tu..
tlg2 kat dapur ke..
tunjuk muke la...
tibe2 tlg picit kaki ke.. ape2 jela...
kot2 mertua die boleh berubah..

mak kpd niece tu mane? walaupun bz dgn family baru, takkan tak amik tau hal anak sndiri.. suruh mak die amik la balik niece u tu kejap... bukan jauh pun kalo dlm malaysia lg.. sebab kesian la.. nanti gila, tak pasal2 pulak..

@Ayoyo75 iol penah tahu yg ada mak atau mil zaman purba mmg kurung anak / menantu lepas bersalin.....iol dpt tahu drp arwah mil, dia bgtahu iol arwah mak mertua dia cerita kalau bersalin mmg kena kurung segala, tapi segala keperluan ibu dan baby dibantu sepenuhnya iaitu mandi baby, barut, majlis cukur jambul , ibu bertangas , mandi herba , berbengkung pendek kata mmg dijaga lah sehingga kan suami pon dilarang jumpa isteri yg masih pantang tu........and sad to say , kampung mil tu pantang nya setahun weihhhh ......well iol & hubby pon dah kertu, arwah mil iol kata kat iol itu cerita arwah mil/mak dia, means entah zaman purbakala entah adat nya begitu....... Jiran iolpernah cerita mak dia pon kena camtu tapi kampung dia pantang 60 hari sajorkk ok lah...... U know......zaman dedulu mmg tkde tv segala kan.......tapi mmg ibu bersalin tersebut di'jaga' mengikut adat dan pantang larang , maksudnye segala aktiviti mmg ditentukan oleh org yg menjaganya (mak/mak metua ler)

Maybe pasal tv tu rasionalnya taknak ibu bersalin bentan apabila nengok accident atau binatang liar etc,  woww mil dia misti sgt kuno sbb masih berpegang pada adat melayu kuno

Follow Us
why dont u nasihatkan beliau supaya positif dengan semua tu
mungkin mereka nak dia berehat supaya sihat betul-betul
biasa lah.. orang muda ni suka sangat ikut perasaan
bila tak kena or tak suka dengan cara family tu, terus memberontak
dia pun ada tak usaha nak amik hati family in law tu?
mungkin petang-petang bila PIL balik kerja, dia boleh keluar bilik dan cuba untuk berbual
atau siapkan makan petang
klu 64 hari tu kira dah habis pantang
dah boleh uruskan rumahtangga semula

apa kata ko minta mak dia pi ziarah anak nya yg menderita itu?
Minta mak dia slow talk ngan besannya.

mertua ni dera anak sedara ko sebab dia tau besan nya tak kisah kan anaknya tu sebab itu dia berani 'dera'.

Edited by kenarihitam at 26-1-2015 07:49 PM

Hishh..mlmpau la pil ank sedara tt tu..knp la diseksanya mental ank sedara tt tu..xprnh dgr lar wanita lps bsalin kne pantang tgk tv..sy xreti bagi nasihat tp sy kesian sgt kt anak sedara tt tu..

ai org pantai timur jugak..tapi xpernah pulak dengar pasal pantang sampai cantu skali..nenek ai yg gila2 punye jaga anak menantu pantang pun takde pulak cite pasal pantang yg bleh ganggu emosi cmtu...

whadda replied at 26-1-2015 04:26 PM
dah hari ke 62 patut dah boleh enjoy kuar umah dah... bape hari orang sana pantang...  100 kah...  ...

Kan..at least bg la jln2 ke tgk tmpt br..dia pn x xplore lg area rmh mertua. . klu aku mmg sesak nafas weh. Seminggu xkuar umh pn dh serabut. At least bg la peluang amik udara..
Oh kata nya 100 hr pantang. Tp mertua suggest baik terus kn smpai bby besar sikit. Ok la klu de org nk tlg. Ni start niece aku blk dr spital semua bt sendiri. Mak nya tlg mandikn bby ms awal2 je. Pastu masuk minggu ke2 dh mandikn sendiri. Mertua masih lg bkerja so weekday mmg xde org kt rmh nk tgk2 niece aku tuh. Yela..dh dulu beria2 suruh pntang kt kmpg kata ada org jg la.urut bagai..tp smpai hrni mmg niece aku x mngurut bdn lgsung. Bertungku je. Jamu pn br mkn. Biasanya org mngurut bsalin ni ms awal2 kn.. Ms tu rahim kita masih kembang so klu urut xde la rs sakit urat saraf tu.. Ke mmg org lain urut bdn bila urat2 dh keras? Aku biasa lps blk spital trus mngurut.br bdn best sikit.

mak_wa95 replied at 26-1-2015 04:26 PM
pantang sebenarnya berapa hari?..

kata berpantang..tapi body out of shape?...

Fmly kiteorg biasa bpantang 44hari. Mcmna body xlari makwa..dia guna tungku je. Jamu xmkn. Akar kayu xmkn jgk. Urut pun idak. Alasan xmkn jamu&akar kayu sb bby ada jaundis. Ni dh 2bln br start mkn. Xurut awal2 sb xelok.bdn masih kembang. Eh aku xtau la.myb ada org jenis bpantang gitu. Aku biasa lps 2bln mmg bdn back to normal dh.Ha..bpk niece aku meninggal xcident.ms tu dia masih lg 2bln dlm perut kaka aku. Mmg xpnh dpt kasih syg seorg ayah. Xlama lps tu dpt plk bpk tiri yg konon nya nk jaga ank yatim (niece aku le) pdhal..hmmm... Kaka aku plk dpt ank laki..lg la..xhirau sgt ank pmpn dia. Yg penting ank lelaki ye. Pewaris kata nya..tp harta pn nan hadoo. Ehh pjg plk citer nye.. Tp kn
..mmg pjg pun..huaaa

Dr pglmn fmly aku sendiri..tlg la mak2 kt luar sna..bila dh kawen br.jgn la abaikn ank2..bila ank terabai mcm2 mslh sosial nya. Sume cr hiburan kt luar dr rmh sendiri
Nak2 plk yg terlalu pilih kasih @ utamakn ank laki je. Kesian kita ank pmpn...huaa
Eh pjg plk

Ayoyo575 replied at 26-1-2015 11:02 PM
Fmly kiteorg biasa bpantang 44hari. Mcmna body xlari makwa..dia guna tungku je. Jamu xmkn. Akar ka ...

sian kat dia..x dpt kasihsyang bapak..dapat laki nan hadoo..

mak tu xmo jaga time lain..time pantang ambik la sebulan ke jaga..

Aku jauh kt borneo ni ha..klu aku dekat boleh je ujung2 minggu drive ke sana. Hmm
Psl mak niece aku ni..dia asik kata sbr sbr sbr.. Xnk bertanya khbar dgn besan nya. Sb nk jg hubungan gitu. Karang dia tnya lebih2 takut belah sana kata mcm2 kt dia. Aku dh pelikk sgt. Ank sendiri kot..lg nk pikir psl apa org sana kata. Dlm erti kata lain dia xmo masuk campur. Dh pilihan niece aku sendiri..kata nya. Aku suh jenguk kejap ank nya bpantang kt sna pn byk sgt alasan. Cthnya..xde org nk bwk. Dia bleh drive tp takut drive jauh2 gitu. Xtau jln. Sesi sekolah dh mula so ssh nk cuti lama2.almaklum ank lelaki masih skolah rendah. Takut tertinggal pelajaran gitu.
Motip sgt alasan skola dh start xdpt cuti.. Bulan disember lps kn cuti sekola. Xmo plk g. Ada je alasan nya..ntah la. Xbaik aku ni ckp2 belakang psl kaka aku. Tp mmg dh gitu cara nya.. Sampai kn dia boleh suruh aku je yg ckp dgn pihak sna.on behalf of her gitu...

khailya replied at 26-1-2015 04:36 PM
dah agak dah..huhu
klu niece ko bagitau kt diaorg yg nak balik berpantang kt kl pulak camner...?
...

Suami nya x bg blk kl dah. Menangis merayu2 pn dia xhirau.. Mcm ada hint2 kata raya puasa thn ni pn xblk kl. Alasan..raya kl xsemeriah belah sana. Gitu..So kami kne plan ke sna pulak. Ok jgk bleh tgk tmpt org.lgpn aku xpnh g kmpg dieorg. Kesian niece tu la..mesti dia rindu sgt..hm

Tiram replied at 26-1-2015 04:49 PM
@Ayoyo75 iol penah tahu yg ada mak atau mil zaman purba mmg kurung anak / menantu lepas bersalin.... ...

Huhh
Jd mmg ada la org pantang hardcore mcmtu ek? Ms aku pntang pun mmg ada mak bgtau xelok tgk tv @ membaca.nti mata rosak gitu. Seminggu dua je ikut lps tu main hentam je. Buhsan tau. Dgr org lain dok bgelak sakan kita xleh join. Yela zmn dulu mne de tv bagai kn
So regime pantang hardcore gitu. result pun tip top. Org dulu2 mmg pandai jg bdn. Penyakit pn ssh nk hinggap.
Tp kn tiram..niece aku ni xde la dibantu sgt. Mostly bt sendiri. Mne tak nya..hr2 call aku tnya betul x mcmtu mcmni..sampai aku pelik.eii xde org lebih arif ke kt sna sampai kne call tnya org jauh. Aku xkesah nk share pglmn tp kesian la bdk tu. Bdn lemah2 lg dh buat tu ini sendiri. Mmg xde helper. Suami plk bt hal sendiri..xtau la nape. Mgkin ada jgk kesilapan kt niece aku. Tp bila di tanya kata xde apa2. Xke meroyan bdk tu. Nk bt tu xboleh.ini xboleh.
Skg ni suami nya xkerja..mne nk bli brg2 bby. Xlekat pn kt umh..xtau cmna lahai. Hrp dia bleh bsabar..hm

Mcm kes buli menantu jer ni....

seksa zahir batin niece ko tu...
kalo aku mau lari dr umah...
muda lg dh kawin ek...dpt plk laki pemalas..
malang sgguh la...
doa byk2 mntk permudah segala...

Ayoyo575 replied at 26-1-2015 11:58 PM
Huhh
Jd mmg ada la org pantang hardcore mcmtu ek? Ms aku pntang pun mmg ada mak bgtau xelok tg ...

kesian niece ko..
arap2 raye nti jadi la ko pergi sane.. at least terubat sikit perasaan die tu

Ayoyo575 replied at 26-1-2015 10:47 PM
Kan..at least bg la jln2 ke tgk tmpt br..dia pn x xplore lg area rmh mertua. . klu aku mmg sesak n ...

macam ade bau2 nak mengconquer gitu... saje tak bagi niece ko balik kl... pendek kata nak belah diorang je... cam makcik aku dulu cite die kawen awal2 dulu duk ngan kuarga laki die... 10 tahun lebih kuarga laki die tak bagi balik jenguk family... even raya puasa ke.. raya haji ke... sampai anak2 tu dah besar baru la jenguk balik...