CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kucingjaluroren

Masalah suka cakap banyak

miszsuraya replied at 29-1-2015 12:36 PM
bebaik.. jgn extreme sgt sampai anti social lak. hihi

hehe...tegur juga setakat hai hoi je..hehe

ko pegi minta keje customer service.... kejenya memanng becakaaaaaaaap manjang.

kucingjaluroren replied at 29-1-2015 10:51 AM
Terima kasih mommymonster82 ..betul tu..cuma ada yang tak betul ni nak diperbetulkan

Hidup kita ni bukn utk org lain...
U nnt try jd org lain u lg stress...

jadi pengacara n dj radio boley kut.. hihi

kau tampallah selotape bilamana time kau bekerja. time makan, kau bukak sekejap. lepas tu tampal balik.

kucingjaluroren replied at 27-1-2015 08:37 AM
Ok boss saya cuba prektis..

kalau orang buat dunno kat saya, saya kena buat dunno juga kot..jan ...

kalau dia buat donno... sila setkan dalam hati dan minda kau, yang dia SEDANG BANYAK KERJA NAK HADAP. aku buat huruf besar semua ni bukan nak tinggi suara kat kau, tapi nak highlightkan. praktis setkan minda dan mentaliti kau macam tu. lama-lama nanti kau akan terbiasalah. aku suruh setkan macam tu bukan sebab mani-main, tapi memang betul pun. kalau kat tempat kerja, bila orang tu diam, memang maksudnya sebab dia tengah banyak kerja la tu.

Follow Us
kucingjaluroren replied at 27-1-2015 10:26 AM
Aku rasa aku bukan nak show off..aku lebih kepada nak dapatkan perhatian n bagi member2 aku happy  ...

percayalah cakap aku, bilamana aku cakap diorang TAK HAPPY bila kau start pot pet.

kucingjaluroren replied at 27-1-2015 10:29 AM
Aku mengharap at least orang yang takmau cakap dengan aku tu at least add la aku kat facebook..teg ...

kau dah tegur dia dulu kat facebook ke belum?

kucingjaluroren replied at 27-1-2015 10:54 AM
aku rasa aku  ni extrovert...mungkin introvert benci extrovert...ko introvert or extrovert?

extrovert lagilah benci sesama extrovert... aku nak bercakap, kau pun nak bercakap, last-last siapa nak dengar? gitulah lebih kurang situasinya bila extrovert ketemu sama extrovert.

pehbedah replied at 27-1-2015 01:05 PM
kuchengg...ko suka makan tongkeng ayam keee..org tua kata lah bukan aku yg kata...makan tongkeng aya ...

alamak. aku jadi kempunan nak makan tongkeng ayam la pulak lepas baca post kau.
walaupun aku suka makan tongkeng ayam, tapi aku tak banyak pot pet.

kucingjaluroren replied at 27-1-2015 03:50 PM
ya..betul lah tu..aku kadang2 kuat merapu juga...just for fun kan..seronok bila happy sama2..huhuh ...

yup, tepat sekali. sila bezakan hidup di tempat kerja, dengan hidup di luar kerja. ianya dua perkara yang lain, tak boleh disatukan. been there, done that.

Annoying gile.. bos aku spesis ni.. asyik bercakap siap bangga diri..
Aku macam nak lempang je... bos aku xda kawan gara-gara dok banyak cakap
and sembang kencang ni.. so yang jadi mangsa kami laaaa yang keje bawah dia..
Banyakkkkkkk cakappppppppppppp sangat la kau ni bosss..
Bos, u r firedddd!!!!
Kucem, reduce la sket talkative hang tu...confirm environment hang healthy n disayangi..

Terima kasih semua..aku dapat banyak nasihat n teguran membina kat sini...sikit sebanyak aku akan ubah..dan cuba ubah pon..

Sejak aku tak banyak cakap minggu ni, aku dapat fokus buat keje..tak kisah dah perasaan orang sekeliling kalau aku xcakap dengan dia dan aku pon tak rasa nak cakap bila tak kesah dengan sekeliling..

Ada kala aku sembang juga tapi bila kena time *lunch etc tapi aku limit diri aku jangan conquer cakap n limit masa bercakap..

Terima kasih korang...seronok juga kat forum ni...bole bagi nasihat kat orang sesuka hati sebab kita bukan kenal pon orang tu in person..

Kucing oren , iol pon potpetpotpet masa sekolah rendah , sek menengah & masa study, tp iol potpetpotpet kat org yg iol kenal je..... Nak jadik cerita iol tak byk kawan .......hazab agaknye kekawan iol kannnnnn

iol kawen masa tgh belajar.......habis belajar tak makan gaji, keje sendirik je.......so iol tkde kawan le selain bussiness purpose......dah tak potpetpotpet lagi la sbb asek kena jaga ati semorang kalo ada yg tak suka iol melingkup kang bisnes

Now iol dah letgo segalamala bisnes , iol jumpa ramai kawan lama jiran lama semua TAPI .......nasib baik iol jumpa thread ni, sbb penyakit potpetpotpetpotpetpotpet macam nak dtg balik jer
Time kasih kucing oren eh btw kucing jalur oren tu garfield kan????? Garfield kan everything lazy.......nak potpetpotpet pon malas...... iol rasa uol kena tuka ID la hahahahah

kira kucing byk idea la kan sbb byk cakap..aku ni xla pendiam sgt cuma dgn yg rapat je gile2..nak tau gak apa tips kucing boleh sembang byk2 ni..sori ot hehe

Sempoi je ni kucing. Office ada internet kan? Kucing main camfrog.com je kat office.

kucingjaluroren replied at 30-1-2015 03:39 PM
Terima kasih semua..aku dapat banyak nasihat n teguran membina kat sini...sikit sebanyak aku akan ub ...

bagusla...kebiasaannye orang yg kuat bercakap akan lost attention pada work..

partner aku suka sangat and slalu duk berbual satu opis sampai banyak kerja2 die x buat n kadang2 huru-hara kerja die sampai aku plak yg kene betulkan..aku memang dah lama sound die,aku x suke dgr ko bercerite..aku datang kerja, for work not for fun

one more his attitude..no initiative to learn,pasal duk sebuk berbual jek

Aku ada Kawan banyak cakap macam kau. Siap pernah duduk serumah dengan aku lagi. disebabkan dia baik, aku ok je dgr dia cerita.

Tapi ada sorang lg kawan aku mcm ko ni la.. Memang tak tahan dengar.. Menyampah pun ada.

Sekarang aku dah jadi malas nak borak dengan orang langsung.. Sebab suami aku jenis pendiam and tak suka borak kosong, aku pun berjangkit.. Malas nak borak. Tegur je tapi aku tak nak borak and tak nak tau apa2 pun pasal life orang tu.. Nanti nak menyibuk lak hal aku. So kalau dia nak cerita panjang2 je aku akan iyakan je sampai dia stop. Malas layan.

elle_april replied at 2-2-2015 12:45 AM
Aku ada Kawan banyak cakap macam kau. Siap pernah duduk serumah dengan aku lagi. disebabkan dia baik ...

bile kite kurang bercakap...kurang la orang buat lawak bodoh kat kite

aku kalau dah x bercakap dari masuk kerja...kompom senyap opis aku,semua segan2 nak tegur aku..hahahahaaaa,i like it

Masalah aku plak mulut berat sangat sampai ader yg kata aku ni sombong...hummm ini lah yg dikatakan manusia ni x sempurna