CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: greenlily

Mudahnya Lelaki

Innrukia replied at 29-1-2015 08:14 AM
sementara mung hati kosong bleh komen gitu...
tggu mung jatuh centa ke laut...lain lak nnt ayat ; ...

pening la kak non nk pikir pasal centa ni..
dah dulu pernah cinta mati, itu pasal x mo pikir lebih2 dah..

tunggu je lah saat dek non jatuh cinta nnti.tunggguuuuuu....................

sue_0684 replied at 29-1-2015 08:28 AM
pening la kak non nk pikir pasal centa ni..
dah dulu pernah cinta mati, itu pasal x mo pikir ...

itu yg kak non kata...tungguuuuu

Innrukia replied at 29-1-2015 08:14 AM
sementara mung hati kosong bleh komen gitu...
tggu mung jatuh centa ke laut...lain lak nnt ayat ; ...

Hi, xfaham komen you.  Maksudnya apa ye? Meaning dalam perhubungan kawan je? jgn letak harapan? walaupun kami xdelah kenal sgt. & segala caring A tu anggap mcm kawan biasa je?  

greenlily replied at 29-1-2015 08:32 AM
Hi, xfaham komen you.  Maksudnya apa ye? Meaning dalam perhubungan kawan je? jgn letak harapan? wa ...

sebelum aku menjwb soalan2 mung ni....jwp ni..
umur brapa?
dah brapa kali bercinta?
majority kwn lelaki or pompuan?

Innrukia replied at 29-1-2015 08:35 AM
sebelum aku menjwb soalan2 mung ni....jwp ni..
umur brapa?
dah brapa kali bercinta?

Kawan equal.  Lelaki dan perempuan.  Cuma kalini, response A xsama mcm lelaki2 yg saya kenal dulu.

just ikot rentak dia...

Follow Us
greenlily replied at 29-1-2015 08:41 AM
Kawan equal.  Lelaki dan perempuan.  Cuma kalini, response A xsama mcm lelaki2 yg saya kenal dulu.

Hang tak menjwp soalan penuh...
Lenkali bila org tanya 1+1 = 2 ... make it clear
then baru bleh aku analisis b g hang....

Innrukia replied at 29-1-2015 08:45 AM
then baru bleh ...

jgn ler marah2 kak non..

Innrukia replied at 29-1-2015 08:45 AM
then baru bleh ...

La, kata diskas. knp perlu info tu.  Bg je la pendapat hang.  

Edited by Naurah_rik at 29-1-2015 07:56 AM
neeria replied at 28-1-2015 06:57 PM
sorry to say, tp your husband kinda rude kalau buat diam n hilang mcm tu je..mcm tu ke layan kawan ...

bukan rude .. maybe for some people .. dengar macam tak patut . tapi setiap kali sesi perkenalan he will remind that girl .. please jangan ada simpan apa perasaan, kita cuma kawan. masalahnya, macam ni laaaa. bermasalah kalau kawan dengan perempuan yang gila-gila pada mulanya, tapi the end of "friendship" mula akan ada perasaan "syok atau suka kat dia" ... likes "MR.A" ............. TERBACA KOMEN hang cakap kat TT.

he was lonely, and u were available.. tu je kot.. dia xde hati la tu

tapi , my husband suka berkawan,. aku pun sama. selalunya kawan perempuan dia akan jadi kawan aku juga. harap hang pun faham. first my husband akan remind kawan dia "kita cuma kawan" ... tapi kalau still ada lagi sesi meluahkan perasaan berulang-kali, dah meraung, menangis bagai.. my husband baru akan "away" ...... tapi kalau ada sesi meluahkan perasaan oleh kawan girl , then my husband remind kawan dia , yang kita ni HANYA KAWAN. that girl pun bole accept , so hubungan kawan tu will still continue ever and ever

bkn marah...teguq
kenapa perlu info? sbb kita nk tau sebab musabab seseorg (represent tt) bleh inteprete tindakan org len pd diri dia...

cara jawap soalan kita dah bleh tau org tu mcm mana....
kak non tanya dgn clear:
1. umur = jwp la 20 ka, 30 ka, 40 ka....or usia sy ngam2 utk berumah tangga
2. brapa kali bercinta = skali, 2 kali, 3 kali, berkali2 or tak pnh walau sekali.......or biarla rahsia
3. yg ni dia jwp.....

out of 3, dua dia tanak jwp
dr penceritaan tt, confirm la tt suka kat jejanz tu.... jejanz tu duk contact2 tanya psl diri....
normal jer dik non kalo bertukar2 tanya psl diri sendiri. Why confuse urself? the issue is not that guy but YOU.
hang suka dia, tp hang nk merealisasikan 'imaginasi' yg ada dlm otak hang.
Cara berkwn hngpa yg MENURUT HANG tak sama dgn kwn lelaki len... Kat sini again issue nya YOU not him.
So tak payah la lempaq masalah hang kat jejanz tu.... apapun perasaan jejanz tu sebetulnya takde kaitan dgn hang..

Hang bleh buat 3 cara:
1. Remain kwn mcm biasa takyah duk pusing jd tosei.
2. Tanya perasaan dia kat hang & tak kira apa jwpan dia terus kwn mcm biasa (kalo dia ok la)
3. Takyah kawan dgn dia.

Rate

1

Innrukia replied at 29-1-2015 09:03 AM
bkn marah...teguq
kenapa perlu info? sbb kita nk tau sebab musabab seseorg (represent tt) bl ...

Oh, mcm tu kak non.  Ape yg kak non suggest tu, I dah try.
A msj, I reply tp xmcm dlu.  Bila free I reply sbb kata kawan je kan.  So A bukan la priority memandangkan dia lelaki.  Kwn perempuan lainla.  

Yg jd terlebih fikir, sbb dulu masa kami muda, A tau I penah suka dia.  So thats what I terlebih fikir tp I dah tanya, A ckp kwn je.  So I limitkan la relationship ktorg.  Mcm kak non ckp, yes umo memang memainkan peranan.  Especially I yg dah mid 20s ni.  Whoever yang kawan tp sekadar masa lapang dia je, I stopkan that relationship.  Since I bfikir mcm ni.  Lelaki & perempuan if xde benda penting It should be ok if we're not responding/contacting to each other.  

Takpelah Kak non.  Nasihat kak non tu ok. I try. Cuma I kena get used dgn 'caring' A la.  Sampai skrg A still contact I.  Cuma I xberiya mcm dulu.  More to jaga perasaan sdri supaya x kecewa.  Thanks kak non

greenlily replied at 29-1-2015 09:25 AM
Oh, mcm tu kak non.  Ape yg kak non suggest tu, I dah try.
A msj, I reply tp xmcm dlu.  Bila fre ...

ur welcome.... ingat nih:

To love is to risk not being loved

Innrukia replied at 29-1-2015 09:03 AM
bkn marah...teguq
kenapa perlu info? sbb kita nk tau sebab musabab seseorg (represent tt) bl ...

haaa..mantap dan padat jwpn kak non...tq noo...tumpang sekaki baca..
nah munger..

sue_0684 replied at 29-1-2015 09:39 AM
haaa..mantap dan padat jwpn kak non...tq noo...tumpang sekaki baca..
nah munger..{:1_512 ...

skali skala layan adik2

ala takat call/wasap tanya itu ini & wish tu biasa....
tp kalo tetiba buang tabiat.... enjoy la moment tu..
bukan ada apa2 obligation pun menikmati 'keindahan' sweeet2 ni....
bkn sng org nk sweet2 ngan kita...effort semua tu...hanya org yg rajin jer snggup buat tu semua...
kak non malas type...suka receive jer

greenlily replied at 29-1-2015 08:41 AM

trust me...kawan je tu..tak lebih dari tu..

aku ada jenis kawan2 macam ni..baik yang melayu, mahupun cina..setiap mlm msg, caring and apa2 je la..tp hubungan ni mmg kawan..kalau u xde feeling ngan si A tu, u mmg akan rasa kawan je..ni sebab u ada fefeling gituuu..thats y u rasa lain..

Edited by faraway1 at 29-1-2015 07:23 PM
Naurah_rik replied at 28-1-2015 02:21 AM
sekadar pendapat daripada pengalaman.. My husband memang jenis caring. Malangnya dengan kawan peremp ...

dari baca apa u tulis,
your husband have no respek dengan u..

my husband pun ada best friend pompuan..
and my husband is a sweet talker, but alhamdulilah still tahu batasan..

faraway1 replied at 30-1-2015 07:15 AM
dari baca apa u tulis,
your husband have no respek dengan u..

hihi ... dari segi pendapat dan apa yang saya lalui ... sometime jodoh kita ni , jenis suka sosial, suka berkawan dan tak suka dikongkong. so, saya perlu untuk jadi wanita dan isteri yang "open minded" sometime .................. as long as dia tahu jaga batasan pergaulan. suami saya bukan jenis lelaki yang suka melampui batas. (masa kita bercinta or tunang dulu - dia bukan jenis lelaki yang suka ambil kesempatan) dia treat saya seperti seorang wife lebih-lebih istimewa daripada kwan perempuan dia yang lain. tengok wayang tu , dulu. sebelum kitaorang nikah. Now, dia lebih-lebih careful jaga perasaan saya.

sekarang kalau ada girl perempuan dia call, dia akan cakap "saya ada dengan isteri saya" ............. so, itu tak jadi masalah kepada saya. pernah sekali , ada girl beria-ria nak belanja dia makan malam. so, my husband akan bawak saya sekali. ............. bila sampai je, melopong girl tu. TAKPA KATA KAWAN KANNNNNNNNN!

nampak macam suami saya ni tak patut macam tu, tak patut macam ni ...... saya nak tanya, kalau la kita ni terlampau kongkong suami tak bole berkawan la apa la. ataupun kita ni cemburu sangat. kalau takdir saya ni dimadukan saya tetap kena face takdir tu. so, saya just follow the flow. sometime, (actually dah banyak sangat jumpak jenis macam ni) depan isteri, pijak semut pun tak mati. belakang isteri, kalah keladi dia punya miang.

berkali-kali saya pesan dekat suami , apapun lebih baik abang terus terang. sebab keputusan yang saya buat lepas abang terkantoi memang abang boleh agak kan? ............................................. just wanna to say, asalkan tak hipokrit sudah.

Naurah_rik replied at 29-1-2015 08:12 PM
hihi ... dari segi pendapat dan apa yang saya lalui ... sometime jodoh kita ni , jenis suka sosial ...

Berkawan oh coz but dari apa u tulis, dia tak hormat u, keluar dating bersama pun boleh ada pompuan lain tepon.

But hey, it's your marriage. Kalau u happy, sapa lah me nak kata, but baca apa u tulis, itu yang me terfikir.

faraway1 replied at 30-1-2015 08:29 AM
Berkawan oh coz but dari apa u tulis, dia tak hormat u, keluar dating bersama pun boleh ada pompuan ...

hihi. itulah , sometime keluar dating ada girl akan call ............... tapi as usually , my husband will say "i'm with my sayang right now " ..... end of conversation.

hihi ................. yelah , penulisan kan. sometime lain yang nak disampaikan lain pulak bunyi ejaannya ...