CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: yuki812

tutup buku

yuki812 replied at 16-2-2015 08:52 AM
update info yg terbaru..

baru saya paham kenapa senang sgt hubby saya bersyg2 ngan dia. rupanya p ...

Hebat sgt ke first love sampai isteri yg berkali2 bertarung nyawa lahirkan zuriat..jaga makan minum suami bertahun pun dibelakangkan?

Yuki jgn lah buat ayat as if yuki bkn tandingan ex gf dia..u isteri yg sah dr segi undang2 negara dan undang2 islam...

Siput kan haritu..terus bgtau mak janda tu yg hubungan cinta diorang dah porak perandakan rumah tangga siput..takkan lah die nak tgk siput ngn anak2 membesar takde bapak mcm anak dia(janda) tu dah lalui

That dgn harapan mak die akan nasihatkan anak die..tp xtau lah nak dir nasihatkan ke tak

Yuki cuba lah fokus utk improve rumah tangga korang..takkan takde sikit pun keistimewaan yuki selama bertahun kawin utk suami kenang

siputsedut replied at 16-2-2015 04:40 PM
I thought i was fine..but i am not  masih berdukacita dan pura- pura ok dpn org lain...last two  ...

hmm.. kita ni twin ke apa.. i pun kuar umah bwk keta tanpa hala tuju jugak..
first month tu mcm mereng je, silap sikit mmg mengamuk, jd stalker x bertauliah, duk study billing hp

depan org senyum, in cubicle menangis. hari2.

sipukk, take care. dont hurt urself, kesian kat anak.

mine bukan janda yg mengacau, tunang org, n hati jahat i mendoakan pelamin angan dia musnah.

Ntah lah kawan2. saya rasa kelemahan saya cepat sangat lembut hati..x sampai hati. saya pernah jumpa dia. mmg marah. tapi dah confirm mesti akan ckp lembut punya. nak jumpa mak dia lagi lah..macam x patut pulak, takut pengsan pulak mak dia kang dengar story pasal anak dia.
ye, saya mmg rasa rendah diri..itulah yang saya lalui sekarang. kadang2 rasa nk serender je..biarlah dia kawin ngan pompuan tu. boleh ke kita hidup bersama tanpa cinta dlm hati?
apapun, saya hargai kesetiaan hubby saya pd saya even saya bukan dalam hati dia sebelum terjumpanya balik x-gf dia ni. dia betul2 mintak maaf..dan berjanji takkan berhubung lagi. tapi hati sya..x tau nk ckp camna.
saya mmg tak tau nak buat ape..saya cuma berdoa pd allah je.

ada ke sape2 kat sini yang statusnya org ke3? saya nk tau lah..apa perasaan anda bila bersama dengan laki org..bf org ke..ape ye dlm hati anda.

Suami mengatal dengan perempuan lain, isteri solehah pula yang bertanya, "apa kekurangan saya?" Bullshit!

Sempurna sungguh suami kamu sampai tiada setitik cacat cela? Sampai pengabaian menjaga hati kamu sebagai isterinya adalah berpunca dr kecuaian kamu? Oh my, lemahnya perempuan.

Tak payah tanya soalan clingy, "Apa salah saya?". Ouch, lemah!

sarahmirza replied at 16-2-2015 05:30 PM
Suami mengatal dengan perempuan lain, isteri solehah pula yang bertanya, "apa kekurangan saya?" Bull ...

saya suka dengan statement awak ni. pelik ye..asal rumahtangga bermasalah, kenapa mesti isteri yg kena perbetulkan keadaan perbaiki diri seolah suami tadi x bersalah apa2. sbb tu saya sgt ssh untuk terima hubby walaupun dia dah beria2 mintak maaf. konon kesalahan pertama. nnti jadi yang kedua..ketiga..
masa saya tak tau pompuan ni x-gf dia, mmg saya berusaha pikat hati dia. tapi bila dah tau hal sebenar..saya dah jd tawar hati nk berusaha sbbnya dah terlalu bertahun2 saya berusaha jadi isteri yang baik..lebih dr solehah. saya bekerja..tapi hari2 bangun 5 pg tanpa satu hari saya tidak menyiapkan sarapan tuk suami dan anak2 kesekolah. tidur lewat, jgn ckp ler. even suami menolong..saya seboleh x mo sshkan dia.
sekarang ni, mmg saya tak berusaha pape..cuma saya jalankn kewajipan saya normal mcm dulu2. segalanya saya serahkan pd allah je.

Edited by Genkidesuka at 16-2-2015 06:35 PM

Jaga hubungan dgn pencipta kita, nescaya Dia akan jaga hubungan kita dgn makhlukNya yg lain.  Mintalah tolong dari Allah, hanya Dia yg boleh ubah suami yg gemar kpd maksiat kpd suami yg benci akan maksiat.   Kita doa hari ni, bukan bermakna hari ini juga suami boleh berubah.  Memang ambil masa.  Kenapa ambil masa?  Kerana selagi hati kita tak bersih dan mulut kita masih jahat, selagi itulah doa kita tak makbul.  Contohnya, kita perasan kita sajalah org yg baik budi-pekerti, tutup aurat dan solat 5 waktu.  Tak cukup ye adik-kakak.  Kenapa tak dimakbulkanNya lagi?  Kerana Allah tahu apa yg terbaik utk kita dan bila masa yg tepat utk Dia memberiNya kpd kita agar kita betul2 menjadi hambaNya yg reti bersyukur. Mungkin suami jaga solat tapi syaitan dan nafsu telah menundukkannya.  Tariklah dia kembali ke pangkal jln.  

Nak jadi isteri solehah bukan mudah.  Fahamilah bahawa doa ialah suatu usaha.  Di zaman yg penuh dgn kesibukan dunia dan kelalaian di sekeliling, mudahkah utk bangun tahajud setiap mlm?  Mudahkah utk mencuri masa berzikir, membaca Al Quran ataupun mendirikan solat sunat?  Jika tiada tekad, semua tak menjadi.     Ia memerlukan kesabaran. Maka berusahalah mendekati diri kpdNya.   Kalau solat wajib cukup 5 waktu, tambahkan lagi amalan sunat yg kita dah terlepas pandang.  Senyum dan bermanis mukalah sentiasa.  Suami akan tertanya2, apa kena isteri aku ni ye?  Siasat punya siasat rupanya isteri rajin tahajud mlm.   Isteri sudah sedar, jika kebahagian akhirat yg dikejar, dunia akan turut mengikutnya.   Jika suami seorg yg berakal panjang, dgn izin Allah dia akan malu sendiri dan berubah.   Sesungguhnya syurga Allah itu mahal.  Jgn mudah putus asa.  Yakinlah dgn seyakin-yakinnya akan kekuasaanNya.

It may take a few years, it may even take more than 10 years.   But it is worth it.  Manisnya amalan seorg isteri solehah, akan memberinya tiket utk masuk ke syurga dari mana2 pintu yg disukainya.   

Follow Us
Genkidesuka replied at 16-2-2015 06:34 PM
Jaga hubungan dgn pencipta kita, nescaya Dia akan jaga hubungan kita dgn makhlukNya yg lain.  Mintal ...

Terima kasih atas nasihat anda.

Ya, itulah yg sedang lakukan. saya serahkan segalanya kepada yg maha esa. Biarlah Allah yang tentukan segalanya.

Genkidesuka replied at 16-2-2015 06:34 PM
Jaga hubungan dgn pencipta kita, nescaya Dia akan jaga hubungan kita dgn makhlukNya yg lain.  Mintal ...

i like this post. as a reminder for me yg masih mencari jodoh. maybe ade yg belum lengkap amalan dan hubungan dgn Allah,sbb tu jodoh belum sampai.
thanx for writing this again.

to yuki,i know you're stronger than this.sbb awk blh lagi bersabar bila suami wat mcm2,ditambah tgh pregnant.klo sy ditempat awk,taktau la saye nk wat ape.huhu..

ixaraalya replied at 16-2-2015 04:59 PM
hmm.. kita ni twin ke apa.. i pun kuar umah bwk keta tanpa hala tuju jugak..
first month tu mcm m ...

Problem ixara dah settle ke? Atau still mengacau? Tunang die xtau?

Status apa pon seseorang tu..ada yg ok ada yg ko...

siputsedut replied at 16-2-2015 08:35 PM
Problem ixara dah settle ke? Atau still mengacau? Tunang die xtau?

Status apa pon seseorang tu ...

sipukk, now dh ok. ok la bg dia not for me, only time will heal.

tunang minah tu kwn my hubby n i kenal jugak..

i ckp dgn minah tu anytime i boleh reveal perangai buruk dia kat tunang dia..

my hubby n minah ni sama2 bangang, that guy yg jd tunang dia tu baik gila..i ckp mmg kesian la kat *** dpt bakal isteri mcm u ni.

br ckp menyesal bagai, konon terhanyut layan perasaan ngn hubby i, i was like..wtf!

i ckp ngn dia, if my hubby yg approach u sekalipun, if my hubby yg start flirting dgn u pun, u boleh je say no.. boleh tahan n control diri tu dari terjebak dgn suami org.. hubby ckp first kenal mmg dia ckp dgn minah tu dia dh kawen, so i ckp whats the point? u nk tgk reaksi minah tu ke, if dia x kesah u nk go on la flirting dgn dia.. stupido..so nampak sgt mmg nk test market, if yg ppuan pun sama melayan, mmg menjadi la..

i confront dua2, dgr both sides n yes dua2 mmg bangang!

sorry my harsh words.

ixaraalya replied at 17-2-2015 08:14 AM

tunang minah tu kwn my hubby n ...

what the...? dah tunang, ag mau menggatal dgn jejanz lain?? yg incik somi tu pon,dh ade bini,ag mau menggeletis?? motip?? dedua x cukup menggedik ka?

haihh..sorry la ixara.i jz couldn't brain this.waktu single,hegeh2 nk bergepren/boypren pastu nk bertunang n kawin bagai.dah kawin,fefeling single & flirting around.motip? idop tak ckup mencabar ke cemane?

babydoll replied at 17-2-2015 02:54 PM
what the...? dah tunang, ag mau menggatal dgn jejanz lain?? yg incik somi tu pon,dh ade bini,ag ma ...

semuanya atas tiket adik abang angkat.

tp perlakuan melebihi batas adik abang angkat tu.

lelaki ni kalau nk flirting tak perlu alasan pun. bila tanya saja suka2.. dh si ppuan melayan tu yg jadi.

peluang n ruang tu sentiasa ada.

ixaraalya replied at 17-2-2015 08:14 AM

tunang minah tu kwn my hubby n ...

Kan..org laki ni byk sgt sel x bhubung kot. Sel ke kot* jah yg menjadi..hampeh

ixaraalya replied at 17-2-2015 04:14 PM
semuanya atas tiket adik abang angkat.

tp perlakuan melebihi batas adik abang angkat tu.

motip dh tua bangka nk beradik angkat bagai??

sorry lg skali ixara sbb i emo sgt. i rse geram sgt2 bila dgr citer u ni.u r really nice & strong lady.klo i..huh! tatau la apa nk jd kt dedua tu. n maybe i bagitau je tunang pompuan tu yg tunang dia ni menggatey menggeletis meng segala dgn laki i.n laki i pulak,mcm2 i akan buat. tu klo i la..

kkdng bila baca kt cni,semua cm nasihat suh bini tu yg kene berubah.btol la..maybe ade salah n silap si bini tu.tp larat ke asyik kte je yg kne fix everything.dh klo laki tu mmg jenis menggatal tak tentu hala.penat hokeyh! .ni klo i ckp cmni,org akan kata..haa..x kawin ag,sng la ckp.dh kawin baru rasa. honestly, skrng i rasa takut nk kawin. penat! semua kte je kne wat. i thought marriage is about two persons work things out together. but seems like,no.

mokcikKSKB replied at 17-2-2015 05:07 PM
Kan..org laki ni byk sgt sel x bhubung kot. Sel ke kot* jah yg menjadi..hampeh

Takpun direct bersambung ke kepala lutut, tu yg susah nk jadi loyal dlm perkahwinan.

babydoll replied at 17-2-2015 05:38 PM
motip dh tua bangka nk beradik angkat bagai??

sorry lg skali ixara sbb i emo sgt.  ...

Chill la.. jgn plak rasa fobia nk kawen ke apa.. perkahwinan tu satu perjudian. Kalau pasangan tu baik, beriman soleh i'Allah bahagia lah rumahtangga. Kalau iman senipis bawang jadi la mcm ni.

Mana ada hubungan tu smooth je, mesti ada upside down.. i fikir positif je, like sipukk said, if hubungan tu tak sampai tahap berzina n kawen lari ke hape, still boleh usaha tuk selamatkan perkahwinan.

Kdg2 diri sendiri alpa, leka..terlalu seronok dlm zon selesa, tak sedar peluang n ruang tu semakin besar tuk pasangan buat hal. Hmm.. ntah lah. Penat fikir. Just go with the flow je skang ni,, yg pasti perasaan tu dh x sama mcm dulu, kepercayaan mmg dh takde. Mustahil hubungan boleh kembali mcm dulu. Never.

Yuki, sy sarankan awk berbincang dr hati ke hati dgn suami awk. Pegi lah kemana2 berdua, bincang, cari jalan penyelesaian. Setakat ungkapan maaf tu tak dapat lg nk menjernihkan keadaan.

Tanya dia masih sayang ke dia pada awak, perasaan syg n cinta tu penting yuki. Kalau dh takde perasaan untuk apa lagi nk stay. Tanya lagi apa yg dia nk.. apa yg dia mahu. Bila dia dh ckp semua, turn awak pulak luahkan apa yg awak rasa selama ni. Apa yg awak pendam. Komunikasi sgt penting.

Yuki, jgn sesekali mengalah, patah semangat.

ixaraalya replied at 17-2-2015 09:48 PM
Yuki, sy sarankan awk berbincang dr hati ke hati dgn suami awk. Pegi lah kemana2 berdua, bincang, ca ...

Ya..itu pun dah buat. dah memang diskus dr hati ke hati. dia kata still syang saya dan anak2. bertahun hidup sama, takkan semudah tu nak buang camtu saja. memang dia tul2 meyakinkan saya..memujuk..merayu sume. cuma sayalah, problem..ada kalanya cepat terasa bila dia terlambat call ke..msg ke, otomatik rasa syak wasangka tu ada. dah mula lah cari gaduh. tapi saya tgk mmg hubby sabar betul lah. kdg2 teringat2 ayat2 manis diorg dalam berwasap sume. Saya tak tau betul ke hubby dah lupakan pompuan tu?
dulu..masa dia kata sbb kesunyian, saya berubah jugalah..tuk jd yg lebih baik. tapi bila tahu situasi sebenar..lebih pd mengenang cinta lama, terus saya berpk apa guna saya berubah. saya adalah saya. kalau dia nak kembali pd saya..ingat pd anak2..biarlah dia terima saya seadanya dr dulu lagi. saya tak mo dia kembali pada saya disebabkan saya beria2 berubah nak amik hati dia sume. adakah dia mengenang cinta lama tu kesalahan saya juga hingga itu pun saya terpaksa perbetulkan diri saya??oh...tidak..
cuma saya berubah lebih pada spiritual..lebih bermuhasabah diri..dekatkan pd tuhan..tu sahaja. saya redha..ape yg terjadi selepas ini. dan alhamdulillah..byk benda +ve berlaku. cuma saya perlu ingatkn diri saya jgn terlalu yakin..dan sentiasa ingat allah boleh menduga kita lagi.

siputsedut replied at 16-2-2015 04:40 PM
I thought i was fine..but i am not  masih berdukacita dan pura- pura ok dpn org lain...last two  ...

Pn siput..

oh..mcm sama story lah. kenapa ngan hubby awak. teruk affair dia ngan org lain. awk ada bukak thread ke..nak ler sy bc kisah awk..

ixaraalya replied at 17-2-2015 09:41 PM
Chill la.. jgn plak rasa fobia nk kawen ke apa.. perkahwinan tu satu perjudian. Kalau pasangan tu  ...

betul tu. maybe sbb selama ni xde dugaan yang camni. biasa dgr2 citer orang saja. sekali dh terkena..tul ye, pahitnya tuhan yg tau. sampai tak leh nak buat keje dah. kadang2 dugaan camni seumpama 'alarm' tuk kita untuk lebih perbaiki diri..