CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: yuki812

tutup buku

yuki812 replied at 12-2-2015 07:35 PM
babydoll..

saya setuju pndapat awk.skrg saya tgh monitor diorg sbb ada terbaca wasap..pompuan ni  ...

woww.. dah siap ajak kawin lg ni konpem mmg serious.. seharusnya u lbh berhati2..
tt sanggup hidup bermadu? kalau betul diorg dh kawin tanpa pengetahuan u, u nk buat apa?

pinky...

hubby mati2 ckp cuma xde niat nk kawin ngn pmpuan tu.dia pun ngaku bkn de duit.dia ingt ssh senang ngn saya..konon agknya.lgpun smpai skrg dia masih caring ngn kami ank beranak.tu yg saya pelik.biasa saya dgr citer org kalo suami ada org lain akn berubah perangai kan.tp ni xde.
saya ada bgtau hubby kalo nak kawin lain mmg saya mintak lepas sbb dia mmg x mampu.

petite adry..

saya lum rasa hubby saya smpai ke tahap 'bersama'.sbb hanya pmpuan tu je ajk kawin siam..suami saya x reply apapun.tu saya bc dlm wasap ler.tp x mustahil kan kalo jd.

ttg caring tu saya rs sbb kami sume tingal diarea berdkatan.sbb diorg ni dulu kwn 1 skolah.pompuan ni pun kenal ngn family hubby saya..kwn2 pun kwn yg sama.kbtulan hubby saya mmg selalu amik ank skolah sume.jd camna ye..saya rasa dia nmpk ada sifat family man dlm hubby saya.

tp saya akui kekurangn diri.bila ank dh ramai ni komunikasi kurg.sya mmg perasan tu.kdg2 dia nk citer hal kat tpt keje ker..luahan ker.bkn saya x mo dengar tp ank2 tu dah jadi cam bodyguard kami dah.kalo ank besau takpe..buat hal sndiri.ni ank kecik..baru dia nk bercerita je masa tulah ank merengek nak susu ape sume.saya pernh suggest jom kita honeymoon berdua..tp hubby x mo kesian kat anak kena tingal.ni kisah sblm dia kenal pompuan tu ler.jd pompuan ni dtg pun timing kena..tu yg jd pendengr setia tu.saya agak ler.pastu ayat mak jan ni mmg power lah..

yuki812 replied at 12-2-2015 10:27 PM
pinky...

hubby mati2 ckp cuma xde niat nk kawin ngn pmpuan tu.dia pun ngaku bkn de duit.dia ingt  ...

Hubby awak tu tgh hanyut nk bcinta mcm bujang dulu. Skang byk distraction ngan awak ngandung n anak ramai kecik2. Nak ler kasih syg belai manja dr janda gersang. Baik u nasihatkan dia. Walau x kurang ape pun layanan dia kat u.tp dia dh buat dosa bersayang2 ngan bukan mahram dia iaitu janda tu.ada benda halal depan mata nak carik yg haram. Slalu dtg tumah janda tu lama2 setan hasut jd berzina plak... Masa bercinta hubungan tlarang mmg thrill lah kan.nanti dah ada dua periuk nk kena penuhkan mulalah reality hits. Masa tu segalanya bkecai. Org laki ni kalau niat dia baik nk poligami dia make sure diri dia betul dulu. Solat x tinggal..anak bini semua terdidik ngan akhlak baik. Dah kalau x kawen pon dah mesej2 sayang pi umah janda xdenye berkat lnsg hubungan tu. Mengundang dosa jah.

Rate

1

manusia tak pernah puas dgn apa yang dah ada.. kesian tt..

Follow Us
kesian tt..geram lak baca kisah tt..
tt pls bincang betul2 dgn husband..
bertegas dgn dia jgn nak pergi rumah janda tue dah..
kalau dah tau diri tak mampu n xder niat nak kawin,
x payahlah rapat sangat..
tt lak jgn cepat sgt lembut hati..faham2 lah yer perangai lelaki mcm mana..
persoalkan balik husband tt dia marah tak kalau dpt tau tt layan lelaki lain
n siap pergi rumah laki tue?
make sure setiap pergerakan dia yg berkaitan dgn perempuan tue,
dia kena jujur dgn tt..

saya mmg monitor selalu cek hp.selain dr tu nak monitor camna ye.saya mmg tiap hari ingatkan tentang tuhan...anak2 sume.dia mmg rapat ngan ank2.
kdg2 saya kuat..kadang2 saya jd selemah2..

TT ckp hubby bgtau dia takde niat nak kawen dgn janda tu. Tapi bersyg2. 'Affair' diorang tu sampai tahap mana?

BelitaBela replied at 13-2-2015 08:35 AM
TT ckp hubby bgtau dia takde niat nak kawen dgn janda tu. Tapi bersyg2. 'Affair' diorang tu sampai t ...

saya tak sure sampai tahap mana.
tapi yang pasti diorg berhubungan tapi saya yakin tidak ler sampai dah 'bersama'...walaupun diorg ada berjumpa dirumah pompuan tu.  itu naluri saya as istri. lagipun pompuan tu mmg tinggal dgn mak dia skali. yang ni info saya tau dari anak saya sbb anak pompuan tu satu darjah dgn anak saya.
hubby saya pun siap bersumpah atas nama allah tak pernah sejauh itu perhubungan diorg. ringan2 pun xde. kalo jumpa pun cuma kat luar rumah je.  lama ke kejap, wallahualam. tapi hubby mengaku mmg ada terbabas melayan perasaan dengan pompuan tu. hubby mengaku mmg dia sunyi. kebetulan pompuan tu pun pandai dalam berayat2 manis ni.

TT, better ko pegi slow talk ngn pmpuan tu.. Kalo tak, mmg x selesai la masalh ko. Husband ko pn cakap die xnk kawen ngn pmpuan tu ( somehow aku rase mcm tu alasan xnk bg ko sedih) sbb pada masa yg sma husband ko masih sygkan ko and anak2. Dari ape yg aku baca, pompuan tu yg ajak kawen kan. X mustahil laki ko cair ngn pujuk rayu die..

So ko kene la amik tindakan, Selain berdoa kene ade usaha.. dari ko meratap nangis, baik ko pegi bersemuka ngn pmpuan tu kt umah die. Bincang elok2.. Bgtau jgn kacau husband ko, yg ko x rela bermadu..

kesian tt..
aku pon tak tahu nak bagi nasihat/ komen apa...

bahaya sungguh bila suami org dan isteri org/janda mula berbaik2..
pada awalnya mmg as a friend..
lama2 surely akan bertukar status jika tidak dibendung..
aku rasa husband tt sekadar melayan.. sebab dia sunyi
aku tak rasa dia betul2 serious pon..
tapi kalau si pompuan tu hari2 duk mendesak/ merayu/ menggoda...
pak haji pon boleh ilang kopiahnya...

ye jaja4

saya dah g jumpa pompuan tu.slow talk.dia ckp hanya kwn ngn hubby je.xde ape perasaan.dia ckp hubby hanya syg saya dan ank2.tp saya pun x bodoh.kita pun dah besar..nk main2 hal camni x patut lah.takkan saya tertipu.kalo xde perasaan..takkan ler bersayang2 sume kan.saya pun dh ckp jgn kacau hubby saya even hubby saya yg mggatal dulu ke ape ke.saya mmg bgtau..xde madu2 sume ni.

tp mmg diakui bila saya bc wasap dr dia..mmg kata2 dia romantik abis.kalo saya lelaki pun leh cair.

cari_cahaya replied at 13-2-2015 09:05 AM
kesian tt..
aku pon tak tahu nak bagi nasihat/ komen apa...

ya..ini saya setuju. itu yang paling takut sebnarnya. pujuk rayu kan.
camna ye nak hentikan sume ni.

mesti laki ang hensem kan

orang cakap kalau laki orang ni nmpk lg seksi, bertabahlah sis

dekmieDandy replied at 13-2-2015 10:08 AM
mesti laki ang hensem kan

orang cakap kalau laki orang ni nmpk lg seksi, bertabahlah sis

ntah ler. tapi kalo dah anak 5 ni..dia kuruih lagi..jaga badan mcm dulu2.
actualy umur kitorg pun baru mid 30s je. saya muda setahun dr dia. pompuan tu sebaya hubby ler. tapi maybe dia kawin muda sgt, tu yang anak2 dia dah besau.

Yuki sedar suami sunyi........tapi masalahnya yuki tengah mengandung.......Mokcu nak bagi saranan suruh goda suami balik pun tak sampai hati.....maklum orang mengandung ni nak bawak perut pun tak larat lagi nak melayan suami yang banyak songeh ni.........Mokcu masa di landa masalah dulu, Mokcu cuba kenal saingan Mokcu.....baca wasapp dia orang, ambil tahu apa yang dia org teringin buat berdua dan bagaimana layanan perempuan tu pada suami....lepas tu mokcu buat semua apa yang perempuan tu buat pada suami....contoh ayat2 romentik....tiap2 hari mokcu wasap pada suami..........tiap2 malam mokcu gomol suami..........sampai dia tak larat.......buat semua yang dia orang teringin buat......lepas tempoh tu mokcu cakap dgn suami......apa yang mokcu buat tu ada apa yang dia org teringin buat.......mokcu yg halal ni ada kenapa teringin nak buat dgn yg haram.......kalau masih tak puas lagi dgn mokcu, ok mokcu menyerah.....sila ambil perempuan tu dan lepaskan mokcu........

Tapi macam apa yang forumer lain cakap yuki kena ada plan masa hadapan.........yuki kena rancang kalau suami masih teruskan niat nak bernikah apa rancangan yuki......kalau nak bercerai, adakah yuki boleh tanggung diri sendiri dan anak2, kalau tak yuki boleh ke menahan perasaan selama nya........

yuki812 replied at 13-2-2015 10:44 AM
ntah ler. tapi kalo dah anak 5 ni..dia kuruih lagi..jaga badan mcm dulu2.
actualy umur kitorg pun ...

aih...susah hati plak baca luahan mcm ni...bad pun tgh pregnant...sedih la...teringat-ingat sampai ke rumah ni...
kenapa lelaki sunyi..kena ada somebody utk dia ilangkan sunyi tu...kenapa wife takdak perasaan mcm tu yer..
kekadang terfikir sungguh la..kita sebagai wife dah bagi habisss la untuk rumahtangga kita ni...kekadang tu nak
fikir utk diri sendiri pun dah tak sempat...rasa2nya lepas solat subuh tu...apa yg jd keutamaan...suami dan anak-
anak kan...tak bolehkah suami pun fikir mcm mana kita ni berfikir...anak dan bini dulu....

untuk Yuki812 plak...sabar dan berdoa..mudah2an perempuan tu tak dpt pujuk rayu suami awak tu..dan mudah2an
juga suami awak dapat tepis semua godaan tu dgn syarat tak yah dah la dok berhubungan dengan apa cara sekali
pun...kalau pasal kerja...takkan la tak boleh straight sikit...kerja jer la...kenapa nak kena libatkan emosi lah..
perasaan lah... lelaki ni kalau tak mau...miss world depan mata pun tak jalan punya kan...tp kalau hati tu dah
berdetik...buatlah mcm mana pun..emmmm...

Rate

1

Kita senasib tt.. tp iols dah bersalin..hubby dah putus ngn janda tu...tp kesan die mmg teruk la...marriage dah porak peranda..sampai iols rasa cerai lg bagus...kepercayaan dah yillek...

siputsedut replied at 13-2-2015 01:25 PM
Kita senasib tt.. tp iols dah bersalin..hubby dah putus ngn janda tu...tp kesan die mmg teruk la.. ...

a'ar kan...siputsedut...perkahwinan berasaskan kesetiaan dan kepercayaan...sekali kepercayaan tu diguris...mesti ada kesan...ermmm...risau la tgk perkahwinan sekrg ni...
cer kalau bini yg buat mcm ni...mcm mana agaknya penerimaan si suami plak yer...