CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 10041|Reply: 49

Pengalaman Tinggal Bersendirian

Edited by gusikuberdarah at 22-2-2015 08:59 PM

Pes time ni bukak thread kat board MPS.nak tanya pengalaman korang kalau korang pernah tinggal bersendirian kat rumah.tak kira la memang menyewa sorang2 atau yang tinggal sorang2 sbb hosmet semua dah balik kg time cuti.aku pon ada gak pengalamam mistik2 nih.

1.hostel masa jaman study dulu.duduk ramai2 tp bila time cuti panjang je aku akan stay kt hostel sorang2 sbb yang lain semua balik kg.hostel aku tu pulak mmg angker.dh banyak kes kena rasuk.ada satu malam aku lapar kul 4 pg.aku ni mmg jenis tido lambat rajin tengok mubi punya pasal.aku decide nak masak megi je.aku pon mulakan la proses masak memasak ala2 chef wan gitu.99% megi aku hampir siap perut aku lak memulas.aku tutup api lepas tu aku pegi memerut jap.masa aku kat dalam toilet, aku dgr mcm2 bunyik kat dapur tempat aku masak.sebab toilet mmg kt sebelah dapur je.bunyi macam pinggan yang dekat rak tu berlaga (ala2 bunyi mcm orang nak ambik pinggan).pastu bunyi mcm org kecoh2 kat dapur tgh masak.aku pon diam je malas nak layankan.aku cuma tegur "hai nak masak megi jugak ke?"...lepas aku tegur terus bunyi tu hilang..aku pon kuar dri toilet terus sambung melantak megi..lapar beb..

Ada satu kali tu aku tinggal sorang gak.masa tu dah dekat2 nk maghrib.aku time tu tengah sibuk switch on lampu2 kat hall..pastu aku dgr bunyi kasut kt depan pintu.macam ada bayangan orang.pintu aku ni pintu kayu yang jenis ada cermin kat tengah.pastu ada bunyi orang bagi salam.aku ingtkan hosmet aku yang balik walaupon cuti ada lg seminggu nak habis.aku pon dgn semangatnya jawab salam 'hosmet' aku tu.sambil berlari2 anak aku pon bukak pintu.hampeh...yang ada cuma kasut2 aku yang berterabur kat luar tu.."aik, tak ada orang pon.cilakak punya hantu ko main2kan aku ye time nak maghrib ni"..sekali satu das aku maki hantu tu..tak lama lepas tu azan maghrib pon kedengaran sayup2 dari kejauhan..

2.Lepas aku keluar dari hostel,aku dok menyewa ngn student yg sama tempat study.dok ramai gak.(boleh rujuk thread aku yg sebelum2 ni..aiseyyy kaki promote..)rumah sewa ni aku tak ada kena kacau tp hosmet2 aku yang lain selalu gak nampak penampakan dan bunyi2an.yang sorang nampak ada lembaga temankan rumet dia tido kat sebelah.lembaga tu kaler hitam.hosmet aku yang nampk tu pon masa dia tengah berkalih tido.bila benda tu perasan hosmet aku ni pandang dia terus benda tu senyum dan bergerak ke bawah dan ke bawah dan ke bawah dan terus hilang.ada sekali rumet aku lak cite dia nampak ada benda hitam duduk mencangkung tengah pandang dia masa dia tido.perghhhhh....

3.Rumah sewa aku sekarang.rumah sewa aku yang sekarang aku belum pernah kena lagi sbb aku pon baru beberapa bulan masuk.cuma mula2 je aku menyewa sorang2 sebelum aku decide nak cari hosmet sbb xmampu nak bayar sewa sorang2 ..tp memang syok tinggal sorang2..privacy sikit..kul 3,4 pagi tak tido pon xpe.dok tgk tv kat hall hanya bertemankan cahaya tv dan enset je.mmg habit aku dari kecik suka duduk dalam gelap.

kalau korang ada pengalaman share la sikit.jangan malu2..

edited: aku baru teringat aku dulu masa pernah keje kilang, aku terdesak nak cari rumah sewa.ada sekali member aku ada bagitau kat kawasan taman dia ada rumah kosong untuk disewa tapi agak keras sikit.ceritanya owner rumah tu pindah sebab selalu diganggu kelibat arwah bapak dia yang baru meninggal.aku redha je..nak cari rumah punya pasal.aku contact sendiri dengan owner tu.kira nasib aku baik la sewa 200 sebulan xpayah deposit.rumah double storey.tapi rumah tu memang nampak seram.disebabkan aku tinggal sorang je jadi aku memang jarang naik ke atas.kira bilik aku cuma kat ruang tamu je.naik ke atas cuma kalau nak check2 time ujan je sebab rumah ni pon banyak bocor gak.tapi alhamdulillah aku tak pernah diganggu.cuma ada sekali satu malam tu boleh blackout pulak.memang ngeri habis..

aku menyewa kat situ tak lama pon sebab pernah sekali aku balik keje aku nampak tingkap dapur aku macam kena kopak dari luar.cuak aku.last2 aku amik keputusan tinggal kat hostel kilang.

tumpang cite.maaf xbest.xgeti bercerite.heek.

habit aku dok dlm bilik,mmg aku akan tutup pntu sbb bilik aku org bleh nampak dr tangga and da jd mcm habit,masa tgh baeekkk punye layan nak tido, slalu dgr org ketuk pintu kuat giler.biasa sekali je bunyi tu.so aku akan bangun n check pintu.tp xde pape.yg paling best, ade skali tu,jadi mcmni.aku check pintu,skali pintu tu terlock dr dlm ! masa tu kat rumah aku sorang pulak.kredit xde pulak.internet pon xde.adoi ! haha.seb bek dlm bilik.dlm hati da pk mcm2,ah sudah aku kne usik ke ni. hihihi. tp seb bek ada akak sewa umah dulu dtg umah nak amek brg,cpt2 sos topup and mintak tlong.rupenya pintu umah tu mmg problem daaaa.kikiki. tp ketaq lutut gak la.

lg 1 kes masa ada competition kat uni masa cuti sem.dok tingkat 5.n tgkat tu 2 3 bilik je yg ada org. aku bangun agak lewat. toilet plak mmg suram.aku bukak lampu bla3 mndi laaa.... kepala aku ni sengal sikit.dah tau sorang2 kat blok tu, bleh pk mcm2 masa mandi,ada tangan dr pintu la ada bnde atas kepala la.menakutkan diri sndri.kikiki.nak dijadikan cite, dah aku menakutkan diri sndri ni, mmg debo2 n merewciks2 la aku mandi sbb nak habis cpt.tetibe aku dgr suara kawan aku pggil nama aku.aku plak bleh p nyahut ! pastu diamm je xde respon.ah sudah.seb bek aku da setel semua,gitu2 gini2 trus p training.

kalau ade nak tanya lps jmpe konon kwan aku yg konon pggil aku kat toilet tu,betul ke dia pggil aku, mmg TAK la aku brani nak tanya ! hahahahha.k hambar.

tt tp dp ko tu yg paling seram.cocok mate tu kang!

your_lady replied at 21-2-2015 10:14 PM
tt tp dp ko tu yg paling seram.cocok mate tu kang!

haha..kan..time sorang2 la otak ni asyik nk terpikir2 macam..agak misteri disitu sape yang memanggil tu?ntah2 hantu yang tumpang mandi sekali..
dp mmg seram habis..jangan cucuk nanti buta mata..adoiiiiii...

i punya umah sewa dlu slalu dgr guli jatuh...tu je.. kbai

Selalu sangat stay sorg kat rumah
Suka bergelap bila tengok tv n tido je
Tapi wajib on satu lampu
Lampu dapur sampai ke pagi bukak

Rumah sewa masa kecik2 dulu
Parents suka off semua lampu rumah
Mlm2 dgr bunyi benda bergolek atas atap
Pintu kena ketuk
Suara nyanyi sayup2 dlm toilet
Bunyi berkepak2
Masa ni budak lg, tak rasa takut pun walaupun sorg2
Bila da tua ni baru terpikir balik terus rasa seram sejuk

Follow Us
aku nak tumpang tepek citer pun boleh kan ..?
begini kisah nye,pada masa malam kejadian tu aku kat rumah sorang2 .. mak abah ngan adik bongsu aku keluar gi pekan .. adik aku yang bawah aku pergi sekolah ada tuisyen .. jadi tinggal la aku sorang2 .. jadi nak menghilangkan rasa keboringan yang teramat sangat,aku pun dengar la radio .. aku tak ingat time tu lagu ape .. tapi,tetibe aku dengar bunyik paip kat bilik air terbukak .. eh,sape plak yang bukak sebab mana ada sape kat rumah .. aku sorang je pun .. aku beranikan diri jgak pegi tengok .. dan2 sampai depan pintu bilik air bunyi paip tu senyap .. berlari aku ke depan balik .. buat2 dengar radio macam biasa ..
pastu tetibe plak aku dengar sore orang panggil aku .. "ngah oo ngah .." eh,tu sore nenek(skrang nenek dah meninggal) .. berkali2 panggilannya .. bunyik mcm tu je .. berulang2 .. aku tak menyahut sebab aku tau nenek aku xde kat rumah dia .. dia gi rumah jiran aku jap .. sebelom dia pegi tadi dia ada datang rumah bgtau ..
terus aku terkaku smpai la adik aku balik dari sekolah .. tu pun aku takut nak bukak pintu lagi sebab aku takut bukan dia .. marah betul dia bile aku lmbat bukak pintu .. hehehe ..  takut wei ..

ada lagi citer .. masa ni aku ngan adik aku kena tinggal lagi .. dia takde tuisyen .. jadi tinggal la kami berdua .. macam biasa la adik yang bongsu ikot mak abah gi pekan .. memang sakit ati la sebab asik kena tinggal je .. nak buat macam mana masa tu abah pkai motor je .. terpaksa la kitorang tinggal ..
di pendekkan citer kitorang tengok tv .. kt rumah lampu dapur je pasang .. kat depan cuma ada cahaya tv je .. macam yang pernah jadi kat aku dulu,jadi lagi .. kali ni adik aku pun dengar ..
gi tengok kat bilik air xde pape .. ape lagi,bukak sume lampu rumah .. kami menyorok dalam almari smpai mak abah kitorang balik ..
bile di pikir kan balik memang seram .. tapi macam lawak pun ada .. hehehe ..

BelalangJuta replied at 21-2-2015 11:39 PM
i punya umah sewa dlu slalu dgr guli jatuh...tu je.. kbai

orang kata kalau bunyi guli jatuh tandanya ada benda tu..

mashsweetpotato replied at 22-2-2015 02:21 AM
Selalu sangat stay sorg kat rumah
Suka bergelap bila tengok tv n tido je
Tapi wajib on satu lampu  ...

bunyi kepak?

ayam kot..

norish1407 replied at 22-2-2015 04:51 PM
ada lagi citer .. masa ni aku ngan adik aku kena tinggal lagi .. dia takde tuisyen .. jadi tinggal l ...

part nyorok dalam almari tu lawak..berapa jam korang nyorok?

Seronok la baca citer tt..part paling best masa tt tanya nak masak megi jgk ke?kikiki

Tp nak tumpang sekaki la tt citer aku masa duk sorang dulu kat kuartes...

Kejadian 2@3 pagi...masa tu aku tgh syok tido tiba2 aku terkejut sampai terbangun..bunyi org tendang pintu dgn kuat..bam!! Bam!!! Bam!!!..dah la pintu kayu..aku lak suka tido dpn tv kat ruang tamu..aku perati kat pintu..senyap xde ape2...aku terlelap lagi...kali ni bunyi lgi org tendang pintu..agaknya dia tunggu aku lelap baru nak tendang pintu..aku bengang dah ni..nak g intai xberani..lantak kau la..aku nak tido...sambung balik tido..xlama lepas tu tendang lagi...aku dah x tahan..sakit hati meluap2 dah...aku jerit WOIII #?@§%....JANGAN KACAU AKU TIDO LA..ESOK AKU KERJA @#§%!!!!!...lepas tu terus zzzzzzzz sampai subuh.

iameone replied at 22-2-2015 08:08 PM
Seronok la baca citer tt..part paling best masa tt tanya nak masak megi jgk ke?kikiki

Tp nak tump ...

amboi ganaznye..terkejut jiran uolss dgr bunyi jerit2 gamaknye

aku pon pernah gak kena camni tapi cuma bunyi ketuk2 je..geram  gak..bila aku sampai kat pintu nak intai terus hilang bunyi..macam tau2 je org nk skodeng..

gusikuberdarah replied at 22-2-2015 08:37 PM
amboi ganaznye..terkejut jiran uolss dgr bunyi jerit2 gamaknye

aku pon pernah gak kena camni ...

Konpem jiran xterkejut...sbb kuates tu 2 je..berkembar..sblh rumah xde org..kuates ni lak duk dlm semak...aku sorang je kat area kuates...pak guard area sekolah tp dia pun xdgr

gusikuberdarah replied at 22-2-2015 07:55 PM
orang kata kalau bunyi guli jatuh tandanya ada benda tu..

itu la pasal... pindah umah bru ni dah xde da bunyi... ustaz pun ckp mcm tu... tp alhamdulillah xde ape yg buruk...

gusikuberdarah,kitorang nyorok sejam lebih agaknye .. smpai mak abah kitorang balik .. maaf tak pandai nak reply cam yang korang buat ..

iameone replied at 22-2-2015 08:45 PM
Konpem jiran xterkejut...sbb kuates tu 2 je..berkembar..sblh rumah xde org..kuates ni lak duk dlm  ...

haha nasib baik xde orang dengar.kalau x nanti uols yang disangka hantu

BelalangJuta replied at 22-2-2015 10:00 PM
itu la pasal... pindah umah bru ni dah xde da bunyi... ustaz pun ckp mcm tu... tp alhamdulillah xd ...

dulu masa duk hostel asyik dengar bunyi guli je..pastu bunyi orang tarik perabut malam2..siyes susah nak tido dengan bunyi bising.

norish1407 replied at 22-2-2015 10:10 PM
gusikuberdarah,kitorang nyorok sejam lebih agaknye .. smpai mak abah kitorang balik .. maaf tak pand ...

mau berbahang gamaknye duduk dalam almari tu lama2

uolls cume klik "reply" kat bawah setiap komen tu je..

mmg berpeluh2 gak la .. smpai adik boleh trtido la nunggu mak abah balik .. btw,tt xde citer lagi ke ..?? citer la lagi tt ..