CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: az4620

Tekanan :(

az4620 replied at 25-2-2015 01:15 PM
wlau aku dah turning kat dia kok mana pun dia tetap kata aku salah. naik geram aku rasa nak tarik  ...

Aku takde dan tak rase keadaan kau..So pemahaman tu mungkin tak sama.
Cuma...idea yg boleh aku bagi..ko fikir la masak2..

1- kalau masih nak bersama:
- banyakkan solat dan doa...
- lebih baik berdiam diri bila dia tuduh2 kau..selagi dia tak cederakan fizikal..mmg skrg rase maruah tercalar..org camtu cuma nak tutup lubang sendiri jer..
- berharap dia berubah (doa je), tapi jangan provoke atau cakap secara paksa..tak payah ugut2 dia nak cerai kalau tak berubah.
- tolong laa tutup segala mak nenek social network fb chatting sume tu...just print bukti kalau ada.
  sedar la mende2 bodo tu la yg banyak menjahanamkan rumahtangga..
- Jangan mesej/reply A lagi. kau pn tau dia ada connection ngan laki kau..hati2
- Jangan tunjuk perasaan down frust sakit hati depan dia...be strong...buat tak tau..buat kerja kau macam biasa.
- one day dia dah penant dia diam la...jangan biar dia bodoh2kan you..biar dia rase bodoh bila kau buat tak tau.
- pleasee beware kalau nak make love..dah la main dadah..main pompuan..adoiii...kalau kantoi tu..sesia jer..

2- kalau nak berpisah
- tau hak2 kau sbg isteri/ibu (harta, nafkah dsb)
- proceed kes cerai
- bertabah la...hihih

problem la laki tt ni..jual dadah la pulak..kes dengan adik ipar aritu dah setel ke..adik beradik semacam je perangai..

beldandy replied at 25-2-2015 03:35 PM
berat berat...
dia dah berada di tahap sayang nak lepas tapi x boleh lupa pd cemburu tu...

tu lA aku dah x dak mood. tang tu semedang nak...makin hari makin meluat kat dia. semua x kena. smpai x perasan baju adk dia dikatanya baju org lain yg bg kat aku...rasa mcm nak lari dok ngan mak aku. tp bab sekolah ank plak payah x dak sapa nak amik n antaq ..skang ni aku byk diam n klu bleh sibuk kan diri buat keja apa pun

cate5886 replied at 25-2-2015 04:54 PM
Aku takde dan tak rase keadaan kau..So pemahaman tu mungkin tak sama.
Cuma...idea yg boleh aku  ...

thanks tt bg nasihat. mmg skang ni aku diam n biaq dia sensorg membebel.last2 dia tidoq camtu ja. dia suruh aku tutup fb n whatsap tp aku ada buat bisness online bleh la lepas topup tenet sebulan. tmbah2 customer aku buat kutu smpai 11 bulan..berat la nak tutup. lgpun semua pasword dia tau..adoi aku makin x mood skang ni tmbah2 nak make love...

missDollie replied at 26-2-2015 01:21 AM
problem la laki tt ni..jual dadah la pulak..kes dengan adik ipar aritu dah setel ke..adik beradik se ...

yup keadaan adk dia x berubah..aku malas nak amik port dah

TT kembalilah kepada Islam.  Kumpulkan bekalan utk akhirat, bersiap-sedia utk mati.  Sempurnakan solat wajib, zikir, membaca Al Quran setiap hari (khatam 2-3 kali setahun), solat sunat tahajud setiap mlm (ajak suami tahajud sama) etc.  Insya Allah, hubungan suami-isteri akan lebih manis dan rumah TT akan terasa spt syurga dunia.  

Tanyalah hati sendiri.  Mahukah syurga dunia dan akhirat itu?  Kalau ya, marilah kita usahakannya dari sekarang.  

Follow Us
Genkidesuka replied at 26-2-2015 04:03 PM
TT kembalilah kepada Islam.  Kumpulkan bekalan utk akhirat, bersiap-sedia utk mati.  Sempurnakan sol ...

amboi ang awat kata lagu tu...alhamdulilah la tiang agama aku dok jaga lg. aku bukan tersasar jauh lg. laki aku ja yg cemburu kuat n berburuk sangka dgn aku. dia bkn x solat tp napsu setan dok goda nak bg runtuh masjid aku ni. aku stress sbb tu aku mintak dilepaskan...ang doa la byk2 bg km elok blk

Aku kdg2 nyampah giler baca nasihat2 gitu...
apa ingat bila x citer solat tongang tobggek maka kita x solat la...x sebut berdoa maka x penah doa...x sebut quran maka kat umah xde quran gitu...

pathetic giler siut...
napa x cakap je x yah ngadu kat sini...ngadu je sume dgn allah

laki hang tergugat sbb dia pun pernah curang.. so dia takut plak hang curang blk kat dia...

beldandy replied at 26-2-2015 09:14 PM
apa ingat bila x citer solat tongang tobggek maka kita ...

Kalau semua org solat mereka sampai ke hati, kalau semua org yakin dgn seyakin2Nya kebesaran dan kekuasaan Allah, takde org akan berkeluh-kesah dah dlm forum ni, bel.  Keluhan kita hanya utk Allah kerana itu hakNya.  Semoga itu akan terjadi  suatu hari nanti, Insya Allah.  

Rasulullah s.a.w. telah bersabda:  "Ada 3 pusaka kebajikan, iaitu merahsiakan keluhan, merahsiakan musibah, dan merahsiakan sedekah." (HR Tabrani)

https://www.facebook.com/IslamIsALife/posts/1008135612545069

Edited by Esmiria at 26-2-2015 05:11 PM
Genkidesuka replied at 26-2-2015 04:23 PM
Kalau semua org solat mereka sampai ke hati, kalau semua org yakin dgn seyakin2Nya kebesaran dan k ...

Betul. lgi2 hal rumah tangga, bkn patut dirahsiakan ke tak silp sy? Mcm my mom,mcm2  god kasi ujian kat kami sekeluarga tapi mom simpan jer. tak cter kat spa2....hanya kami sekeluarga taw bout our problem..
Tapi cmni lah ya ,hak masing-masing. korang jgn bash aku pulak.yerlahkn, dah cari wujudkan bod camni, of koz ada org bukak thread.

Aku suka actually bca sini sejak ketemu link ini. Dan beri aku idea(karang karya!). n aku terbyg dan meletkkn diri aku dlm diri forummer yg ada masalah...pastu rasa eii teruknya hidup ni!

Aku mendapati mcm2 masalah pada setiap org.

beldandy replied at 26-2-2015 09:14 PM
apa ingat bila x citer solat tongang tobggek maka kita ...

biaq p kat dia bel..dia ada hak nak berkata2.aku x kesah nasihat yg baik aku guna sebetulnya hat x elok aku buang..ujian ni mcm2 maybe kat dia kita x tau. aku bila luah kat sini rasa tenang skit...sebelum ni aku ngadu kat mak aku ja n pej agama..skang ni ada gud new skit bila aku perbanyak forward msg nasihat dosa pahala kat laki aku hati dia dah cool skit. Bila aku diam x melawan ckp dia , br dia tau dia dok ckp ngan dinding

Esmiria replied at 27-2-2015 01:06 AM
Betul. lgi2 hal rumah tangga, bkn patut dirahsiakan ke tak silp sy? Mcm my mom,mcm2  god kasi uj ...

mmg pun tp hampa x kenai aku..so nasihat yg baik aku guna. doakan lah bg km elok balik

Genkidesuka replied at 27-2-2015 12:23 AM
Kalau semua org solat mereka sampai ke hati, kalau semua org yakin dgn seyakin2Nya kebesaran dan k ...

whatever la genki
ye la aku tau ko sorang je yg solat sampai ke hati bla bla bla...
kitorang2 ni tidak...ramai kan suka keluh kesah kat sini...
bagus la itu...
sure doa ko terus sampai kat allah kan?
apakata ko doa tuk TT ni...kasi allah tukar laki dia jadi baik beriman semayang tonggang tonggek sampai ke hati bagi
doa senjata kan...
ye la...doa2 org2 mcm TT mcm aku ni x sampai kat allah kan
solat pun x sampai ke hati

az4620 replied at 27-2-2015 09:54 AM
biaq p kat dia bel..dia ada hak nak berkata2.aku x kesah nasihat yg baik aku guna sebetulnya hat x ...

xde la...kadang2 aku rasa macam
awattt...aku ni bodo piang sangat ke x tau tu sume
kalo ko nak banding aku dgn nabi x yah la...
aku ni mmg kompem kut masuk neraka...dah byk sgt itu x betul ini x betul
aku ni manusia biasa kut

bagus...mmg bagus bg pengisian agama mcm tu
sesekali ada juga org nak ingatkan kita...kut2 kita terlupa
tapi kalau tiap kali asyik sebut yg tu je...muak kut aku dgr
kalo x cukup duit nak beli susu anak...ko nak dduk je atas tikar sejadah mintak allah turunkan duit dr langit gitu?
or bgn tahajud mlm2 doa minta susu tetiba muncul atas sejadah gitu?
tak yah usaha pi cari duit gitu?

kalo yg menganggur tu...x yah la carik keje kan
ddk je rumah...yakin rezeki tu dr allah kan?
ulat dlm batu pun buleh makan
nnt lapor ke buka la tudung saji...akan muncul dgn magiknya nasi sepinggan gitu???
allah ada buat gitu ke?

beldandy replied at 27-2-2015 10:09 AM
xde la...kadang2 aku rasa macam
awattt...aku ni bodo piang sangat ke x tau tu sume
kalo ko nak b ...

betui tu kita kn usaha...mcm la aku usaha boh kat forum bukan aku nak aibkan laki aku cuma nak nasihat. kat sini mcm2 keluhan n masalah org dok citer. bleh kongsi skit2 nasihat yg leh guna. Bel tera penyanyi akil hay tu pun yg berubah dr penyanyi ke penceramah pun bercerai. Bekas bini skit punya lawa. Maknanya dia pun solat x smpai ke hati la. Allah bg ujian masing2 supaya bg kita lg dekat kat dia...hmm mcm2 ragam org bel

az4620 replied at 27-2-2015 10:18 AM
betui tu kita kn usaha...mcm la aku usaha boh kat forum bukan aku nak aibkan laki aku cuma nak nas ...

tah ler az...
aku tgh stress ni
jgn layan sgt kepala otak aku ni

beldandy replied at 27-2-2015 10:31 AM
tah ler az...
aku tgh stress ni
jgn layan sgt kepala otak aku ni

awat plak bel? laki ang dok buat perangai lg ka? dia dah kawen ke nagn pompuan tu...

az4620 replied at 27-2-2015 10:55 AM
awat plak bel? laki ang dok buat perangai lg ka? dia dah kawen ke nagn pompuan tu...

malas nak pikir...
depa blom kawin lagik...dlm proses kut

Jagalah tutur-kata lebih2 lg hal agama.  Takut aqidah lari.  Na'uzhubillah.  

Kalau doa kpd Allah dgn sungguh2, Allah akan gerakkan hati jiran sebelah contohnya utk bg susu anak ke apa ke yg awak perlukan.  Mcm tu la cara Allah beri bantuan kpd kita yg biasa2 ni.  Kita bukan Nabi, kita bukan Maryam utk tiba2 twing ada susu anak atas sejadah.  Sdgkn Allah pun beri rahmatNya yg melimpah2 pd org kafir, apatah lg kita yg mengaku Islam ni.  

Hidayah itu milikNya.  Dia boleh beri kpd sesiapa yg Dia suka dan Dia boleh tarik balik dari sesiapa yg Dia suka.  Kita mengaku kita beriman tp kita tk percaya dgn firmanNya yg menyuruh kita berdoa kpdNya tatkala suka, tatkala duka.  Kita kata cintakan nabi tp kita tk yakin dgn hadisnya bahawa doa itu senjata org mukmin.  Saya tahu awak susah hati tp jgnlh sombong dn berpaling bila diingatkn dgn ayat2 Allah.