CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 7425|Reply: 41

mistik

waktu kecil lagi aku dah kenal erti susah, apa itu mistik sbb dari kecil mak dan ayah aku selalu disihir.
dari zaman nenek aku, kami memang dah buka kedai makan dan itulah punca pendapat ibu dan ayah aku.
waktu aku umur 5 tahun, kami adik beradik masing-masing berdikari disebabkan penyakit mistik yang dialami ibu.
ayah aku runsing sbb dah banyak alternatif kami gunakan. ke hospital dikatanya mak aku sihat tapi kena sampai tak boleh berjalan?
sampai lah satu masa, nenek kepada mak aku terjumpa ustaz yang boleh membantu kami.

ustaz tu pernah merawat makcik aku dulu. dan apabila discan. di kaki mak aku terdapat banyak benda benda kotor (patung,jarum, kaca) dalam jumlah yang banyak. ustaz tu pun keluarkan segala benda dari kaki ibu aku. sampaikan aku tak sanggup nak tengok. selepas selesai rawatan ustaz nasihatkan utk kami semua pergi ke pantai (aku pun tak pasti sebab apa). alhamdulillah mak aku kembali pulih dan boleh berniaga like usual. but then, dah beberapa bulan tu, datang benda lain pula. sedang kami menjamu selera selepas penat berniaga makcik aku yang kebetulan singgah makan sekali, tak boleh berjalan dan bergerak. memang panik sgt keadaan tu bila cuba nak bangun memang tak boleh naak bangun. so kami pun ambil decision utk panggil ustaz tu balik dan didapati juga perkara yang lebih kurang sama cumanya takda benda yang seperti patung and kaca tu. ustaz tu mulakan rawatan dah keesokan nya dah boleh jalan seperti biasa. so keadaan kembali reda. cuma ada kejadian yang kami anggap kami boleh tangani nya lagi. antara kejadian nya makanan basi yg tak sampai pun beberapa jam buka kedai, penglihatan kedai kami pun depa tak nampak. dikatanya kedai kami tutup. dan sejak itu perniagaan kami merundum tapi mak tak pernah berputus asa cari ikhtiar dan sebagainya. hampir berpuluh tahun juga lah berniaga di kawasan tu.

pertengahan  2013 kami ambil inisiatif baru buka kedai baru dkt bangi yg dekat dengan nilai tu. hehe. keadaan kami pada permulaannya agak baik tapi setelah beberapa bulan kena benda yang sama ( makanan basi, kedai tutup) so kami pun still usaha nak bangunkan kedai. kami buat satu bilik di kedai tu. so kalau malas nak balik rumah, kitaorang akan tidur situ. so setiap malam tu juga macam macam mak aku dengar dan kena. lebam banyak dkt kami mak aku setakat kena tindih aku boleh handle cumanya banyak bermimpi jatuh tempat tinggi, mimpi nenek tua datang dekat. so kami ingat pasal kedai ni juga.

rupanya.... ada benda yang menagih simpati pada waktu yang sama...... dan akulah kemungkinan mangsa bagi semua ni.

sejak aku form 3 aku sangat ketara untuk tidur dalam keadaan ketap gigi. dan paling ketara bila aku start masuk asrama. bila masuk asrama aku menjadi jadi, menangis dalam tidur, meracau-racau, ketap gigi yang kuat. aku langsung tak sedar pasal semua ni. aku pun banyak kali mimpi dipatuk ular, mimpi budak kecil minta susu, jatuh dari tempat tinggi. sekarang selalu berualang alik ke darusyifa cuma sejak masuk U ni busy aku hanya mengamalkan ruqyah je. pasal benda yg tagih simpati tu. buntu. sebab mmg nenek aku tu mcm nak target aku. asalnya dia nak bagi anak-anak dia tapi diaorg taknak so dia nak pass dkt cucu. satu persoalan. dia boleh ke paksa kita dan bagi secara jauh?

Saka ke ape?

kesiannyer..
so sampai skrg ni tak ok lagi ker?

aah. semua symptom yg aku dpt semuanya yg itu. tapi bila pegi rawatan. depa diam jee

khailya replied at 2-3-2015 12:03 PM
kesiannyer..
so sampai skrg ni tak ok lagi ker?

aah. sekarang ni dah takda dah mimpi tu cuma ketap gigi tu memang tiap malam. sampai kesian dkt roommates nasib lah diaorg jenis yang berani. time dekat asrama dulu memang diaorg kadang kadang berjaga sebab saya

femli ko camner lak? semua dah ok ker..
kirenyer mak ko sakit tu sebab saka la yer.... bukan buatan org ker?..
+ yg buat kedai korung tu camner lak?

Follow Us
khailya replied at 2-3-2015 12:20 PM
femli ko camner lak? semua dah ok ker..
kirenyer mak ko sakit tu sebab saka la yer.... bukan buatan ...

mak aku dah ok sekarang. mak aku pun just buat cathering kat rumah. dah malas nak ambil pusing nak buka kedai. mak aku terkena sihir tula

Saka bukan boleh buang ke? Kalau dah anak-anak nenek hang takmau saka tu, pasepa dia tak buang ja?

eldotts replied at 2-3-2015 12:28 PM
Saka bukan boleh buang ke? Kalau dah anak-anak nenek hang takmau saka tu, pasepa dia tak buang ja?:c ...

entahlah aku pun taktahu. dia sekarang tgh cari mangsa aku pun bengang sepatatutnya buang jelakan

popeng replied at 2-3-2015 12:39 PM
entahlah aku pun taktahu. dia sekarang tgh cari mangsa  aku pun bengang sepatatutnya buang  ...

Nenek engko ni emak kepada ayah ke emak kepada emak? Ustaz aku penah cakap yang saka ni sendiri yang akan pilih tuan baru dia. Aku taktau dia serius ke melawak. Aku rasa memang saka tu yang aim engko as tuan baru dia kot.

huhhuhuhuh ketap gigi ekk.. ade macam kude ketap gigi... teringat pulak kisah meber aku belaja kude kepang sampai jadi macam kude.... ape2pun hope semua selamat yer tt.. kalau mimpi lagi ..katekan taknak....

eldotts replied at 2-3-2015 08:25 PM
Nenek engko ni emak kepada ayah ke emak kepada emak? Ustaz aku penah cakap yang saka ni sendiri ya ...

Nenek aku ni emak kepada ayah. Dia ni bidan dulu. Dia aim aku ohhhh nooooo takmoooo

ArianPutra replied at 3-3-2015 01:35 AM
huhhuhuhuh ketap gigi ekk.. ade macam kude ketap gigi... teringat pulak kisah meber aku belaja kude  ...

Waaaaa mcm mana nak katekan tak nak??????

popeng replied at 3-3-2015 08:36 AM
Nenek aku ni emak kepada ayah. Dia ni bidan dulu. Dia aim aku ohhhh nooooo takmoooo

perkuatkan amaln pendinding diri.solat fardhu sila selalu ringan buat , dgrnya 'klu ada gangguan kita akan jadi berat nak solat'. zikir selalu . lawan dia dari dalam.

nad014 replied at 3-3-2015 09:09 AM
perkuatkan amaln pendinding diri.solat fardhu sila selalu ringan buat , dgrnya 'klu ada gangguan k ...

InsyaAllah

Edited by popeng at 3-3-2015 09:22 AM

Ok ni nak habaq satu cerita. Rumah aku tu ada sejarah yg tersendiri. Sedangkan jiran jiran aku pun tahu luar dan dalam cerita rumah aku. Diceritakan bahawa rumah aku tu ada satu family yg tinggal depa ni bahagia gila dan semuanya anak perempuan yg kecik lawo lawo. Sampai satu ketika si isteri didapati mengandung. Dia punya happy mmg mengharap gilaaaa. So last last dia keguguran dan dia boleh diakatakan meroyan sbb tak dpt terima kenyataan. Lepastu mmg mak aku cakap rumah ni mmg bersepah tak berkemas. Sbb asalnya family aku ni duduk area sana juga. So tahulah serba sedikit pasal cerita nya. Beberapa bulan diaorg pindah mak and ayah aku decide nak beli rumah tu sbb setiap kali org sewa situ mmg tak kekal lama. Ok lepasni nak cerita pasal proses family aku bersihkan rumah tu. Sebenarnya bukanlah seram tapi.... aku rasa takut sbb dia meroyan tu je and kekotoran tu

eah i just found out a few days ago that my 2 yr old boy ketap gigi tgh tido... emm.. bende ni tak natural ke? ade tande ape2 ke?

matahari7001 replied at 3-3-2015 09:59 AM
eah i just found out a few days ago that my 2 yr old boy ketap gigi tgh tido... emm.. bende ni tak n ...

I dont know either it natural or not but maybe its a sign. In my case sbb ada benda

popeng replied at 3-3-2015 08:36 AM

Patutlah. Selalu aku dengar yang saka ni dapat dari keturunan sebelah ayah. Atuk aku dulu kabarnya ada jugak saka ni. Sebab tu dia susah nak meninggal. Memang waktu dia sakit tu bapak aku tak bagi kitaorang pegi melawat pun. Cousin aku cakap waktu atuk aku sakit tu bapak aku adik beradik berusaha buang saka tu. So tak payah pass ke sapa-sapa pun. Atuk aku meninggal baru ayah aku balik ambik kitaorang adik beradik pegi ziarah. Aku taktau lah cemana proses buang saka tu sebab ayah aku tak penah cerita. Atuk aku ada saka pun ayah aku tak cakap. Kitaorang cuma dengar-dengar dari mulut orang je.

eldotts replied at 3-3-2015 11:22 AM
Patutlah. Selalu aku dengar yang saka ni dapat dari keturunan sebelah ayah. Atuk aku dulu kabarnya ...

ayah aku pun taktahu and buat buat tak tahu. kalau boleh dia tak galakkan aku pergi tgok nenek aku tu. ada satu hari yg juga baru baru ni makcik ada yg jaga nenek aku tu call beritahu supaya aku hati hati. tu yang cuak tuuuuu