CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: popeng

mistik

popeng replied at 3-3-2015 01:12 PM
ayah aku pun taktahu and buat buat tak tahu. kalau boleh dia tak galakkan aku pergi tgok nenek aku ...

Kalau boleh engko elak la daripada simpan barang-barang nenek engko tu. Kalau nenek engko ada bagi jampi apa-apa pun engko jangan ambik. Waima dia suruh lafaz apa-apa ayat sekali depan dia pun engko jangan ikut. Tapi engko jangan risau la selagi ibadat wajib engko tak tinggal, InsyaAllah engko selamat. Bab ilmu agama tu engko belajar la jugak sikit-sikit. Kadang-kadang yang kuat pegangan agama ni saka tu suka jugak nak dampingi sebab dia rasa hebat bila dah berjaya sesatkan orang yang tinggi ilmu ni.

eldotts replied at 3-3-2015 01:29 PM
Kalau boleh engko elak la daripada simpan barang-barang nenek engko tu. Kalau nenek engko ada bagi ...

tu lah . sebenarnya atas diri sendiri juga. dah tahu mcm ada gangguan of course la kita kena kuatkan diri kan tak gituu?

mengikut kes2 sebelum ni yang aku tolong sedikit sebanyak itu adalah saka keturunan.
x menjadi masalah untuk saka turun terus pada cucu apabila dikehendaki tuannya iaitu nenek awak.

mimpi2 sebegitu memang adalah dari petanda saka keturunan. biasa la orang lama memang berisi.
nasihat saya jika ada cuba ingat ada x pemberian nenek atau mak awak mcm cincin ke subang ke anting2 yang nampak usang ke retro ke kalau ada terima boleh bgtau saya???..

kadang2 saka keturunan ni xperlu lafas terima cukup hanya rela dalam hati atau pn terima apa2 barang.

selepas solat dan waktu2 rasa buntu atau risau takut
baca la ayat ini..moga bermanfaat pada kita dapat menlindungi kita dari gangguan syaitan in shaa allah

" allahuma yassir wala tu asir rabbi tamin ya karim"- untuk ketenangan jiwa dan untuk ubat sakit
"bismillahilazi la ya durru ma asmihi syai un fil ardi wala fis sama'i wa hu was sami ul alim..." - ayat bismillah 6

Seram baca kes tt ni...tp sy ada byk juga soalan nak tanya pasal tu..kalau boleh kita pm la ye..tq

iameone replied at 3-3-2015 08:37 PM
Seram baca kes tt ni...tp sy ada byk juga soalan nak tanya pasal tu..kalau boleh kita pm la ye..tq

Boleh aje pm je

wanzackraizzo replied at 3-3-2015 03:02 PM
mengikut kes2 sebelum ni yang aku tolong sedikit sebanyak itu adalah saka keturunan.
x menjadi masa ...

Rasanya takda bagi apa apa pun. Rasanya lah. Haa pasal tu pun ustaz ada suruh baca dan hafal ruqyah

Follow Us
jgn amalkan ayat ruqyah jika keadaan diri masih dalam gangguan sebab ayat ruqyah ini lagi memanggil bende tu..

seeloknya amalkan ayat kursi, al baqarah dan lain2..

sebab tu dalam perubatan islam ustaz akan pegang kepala pesakit dan baca ayat ruqyah kemudian pesakit akan dirasuk la.ayat tu untuk memanggil setan tu.bagi die sakit panas di akan datang pd kita.

wallahualam...

wanzackraizzo replied at 4-3-2015 09:52 AM
jgn amalkan ayat ruqyah jika keadaan diri masih dalam gangguan sebab ayat ruqyah ini lagi memanggil  ...

Ohhhh terima kasih atas perkongsian

jgn amalkan ayat ruqyah jika keadaan diri masih dalam gangguan sebab ayat ruqyah ini lagi memanggil  ...

Oohh baru tahu ni...
Perkongsian yg amat bagus...

ohh,,tq atas perkongsian..
selalunya sy mmg buka al baqarah ja masa kat umah...

lagi TT sila sambung cerita pasal bersih rumah yg dibeli tu...

popeng replied at 2-3-2015 12:39 PM
entahlah aku pun taktahu. dia sekarang tgh cari mangsa  aku pun bengang sepatatutnya buang  ...

kalau dlm drama2 yg aku tengok, kalau tak diturunkan ke anak cucu, nanti saka tu akan makan tuan.

itula wan zack...kita pun mcm pnh dengar

yang aku dengar2 la, kalau dlm senyap sunyi, bila buka ayat ruqyah ni, rasa semacam je...

mungkin betul le kut.

popeng replied at 3-3-2015 08:36 AM
Nenek aku ni emak kepada ayah. Dia ni bidan dulu. Dia aim aku ohhhh nooooo takmoooo

oh..kalau mcm tu, ko kena bersemuka dgn nenek ko....
katakan takmo pada saka....
buleh?

iznanaziz replied at 6-3-2015 04:14 PM
oh..kalau mcm tu, ko kena bersemuka dgn nenek ko....
katakan takmo pada saka....
buleh?

eee taknak laaa...

waktu kemas rumah tu. memang sangat sangat penuh dengan sampah. sebab tu saya katakan dlm post sebelum ni org yg nak beli pun tak jadi mengenangkan rumah macam tu. tapi mak and ayah saya nak juga beli.  then, jiran jiran semua tlg bersihkan memandangkan banyak sampah yang menimbun. apa yang diceritakan oleh jiran saya ni pun tak banyak yg dpt saya recall. tapi sejak saya membesar dan makin membesar banyak kejadian. mcm bunyi guli, org bagi salam org ketuk pintu, lintasan. saya pernah dengar satu cerita bahawa kalau dgr org bagi salam malam malam jgn jawab . tapi tak tahu sebab apa ? dalam rumah tu memang abang saya je yang banyak kena. dia selalu kena kacau mcm org nak bermain dgn dia. tapi dia ignore je. kalau duduk sorang sorang dkt rumah mmg seram. mcm bukan duduk dkt rumah sendiri.

abang aku ada anak-anak kecil dan anak anak kecil mestilah jujur org nya.
diaorg ni sejak balik je dari rumah tu kalau malam memang diaorg takut nak tidur sampai dia kata ada benda dkt tingkap and so on. selagi dia tak tidur selagi tu lah dia genggamnya baju aku tu. dan pernah sekali aku dan kakak ipar aku bersembang dlm bilik dan anak buah aku main lompat lompat atas katil dan tgh kitaorg bersembang dia terus meloncat dkt kitaorg dan cakap mcm ni 'kenapa nenek tu merangkak dkt dinding?" kami pun apa lagi cabutttttt. 3 malam juga lah tak tidur dlm bilik. hehe. dan sekarang panggil ustaz dah ok sikit. alhamdulillah

bukan apa..kekadang setahu aku, saka ni mana nak mintak izin2, tup2 dpt ke ko...
susah tau ada saka ni...hidup tak tenteram
sapa nak ckp kat nenek ko tu?

iznanaziz replied at 9-3-2015 08:26 AM
bukan apa..kekadang setahu aku, saka ni mana nak mintak izin2, tup2 dpt ke ko...
susah tau ada sa ...

yup betul tu...

kita tak tau pn kita ada saka keturunan

biasanya melalui ungkapan tuan punya saka suh lindungi bla..bla.bla..
dan juga melalui pemberian barang2 lama mcm kerongsang ke subang ke secara automatik kita terima saka tu

iznanaziz replied at 6-3-2015 04:11 PM
itula wan zack...kita pun mcm pnh dengar

yang aku dengar2 la, kalau dlm senyap sunyi, bila buka ...

jgn pasang ruqyah nti lg memanggil sebaiknya kalo kite sorang2 tambah2 lagi time senjakan sunyi je rase mcm ad yg x kene ke x sedap badan ke...time tu jgn bagi otak dan perasaan kawal minda kita..so bukak la tv hadap rancangan tv ke buat sumthng bg hilang rasa tu biasanya tu gnguan syaitan nk melemahkan manusia so sng dorg nak masuk gngu...

yang penting solat 5 waktu jangan tinggal amalkan bismillah 6, alfatihah dan ayat kursi

wanzackraizzo replied at 11-3-2015 10:38 AM
jgn pasang ruqyah nti lg memanggil sebaiknya kalo kite sorang2 tambah2 lagi time senjakan sunyi je ...

terima kasih ek, wanzack.