CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 6413|Reply: 75

[Dunia] 'Saya dibelasah anak-anak 30 kali sehari'

Pauline Bubb, Spencer, 11, Sapphire, 9,  dan Jorja, 9.
[url=][/url]

SOUTHAMPTON - ENGLAND. Kebanyakan ibu bapa tidak sabar tunggu anak mereka pulang dari sekolah, namun Pauline Bubb, 47, akan sembunyi di dalam bilik dan mengunci pintu.

Bubb memberitahu Metro.uk bahawa beliau dipukul sehingga 30 kali sehari oleh Spencer, 11, Sapphire, 9 dan kembarnya, Jorja.

"Paling teruk, Sapphire serang saya sebanyak 30 kali sehari. Kaki saya lebam-lebam," kata Bubb.

Menurutnya, anak lelakinya Spencer lebih ganas dan pernah menikam perutnya dengan gunting ketika anaknya itu baru berusia 4 tahun.

Menurut pakar, Islay Downey, perkara tersebut berlaku kerana Bubb tidak mempunyai keyakinan sebagai ibu.

"Bila ibu dan bapa tidak mempunyai keyakinan, anak-anak akan mendapat kuasa lebih dari sepatutnya. Perbuatan anak-anak perlu dihadkan dan diletakkan sempadan," kata Downey.

"Anak-anak bersikap sedemikian kerana ibu bapa mereka sendiri," tambahnya.

Menurut Bubb pula, beliau berasa tidak konsisten ketika menjalankan tanggungjawab sebagai ibu.

"Saya tidak kisah dan (mula) hilang kuasa sebagai ibu. Anak saya tidak merasa selamat. Saya cuma mahu menjadi seorang ibu yang baik dan seorang kawan (kepada anak-anak)," ujarnya lagi.
         Sinar Harian

biar betul..
motif maknye biar je anak2 pukul..
bapaknya mane..
xleh hadam iols..

btl ke ni...
cam x logik je citer..
aku tgk maknya muka cam ganas jeh..
anak2 comel
attention seeker ke

ke anaknye yang kene oukul...iols pon confused...

mcm propa jer....

kalau anak2 kat malaysia dapat mak mcm mak esah mak senah mak timah kt kampung2, mau ko kena hambat pakai paip getah ngan lesung batu

Follow Us
mcm tak logik pun ada... anak2 kecik boleh wat mak mcm tu?

mcm pelik je..

kerja mak bapak ni macam kerja cikgu gak..kalau cikgu tak kawal kelas, kelas akan dikawal oleh pelajar..sama gak kat rumah..mak bapak tak kawal anak2, anak2 yg akan kawal rumah tu..

kalau nak makan sekarang, maknanya sekarang lah maknya kena sediakan makanan..kalau tak, memang apa yg boleh dibaling akan dibaling..kalau boleh pukul, akan memukul..

muka baik dan muka jahat kadang2 tak membawa erti..perangai tu sendiri yg penting..

kena bawa emak dan budak2 tu kat pakar psikologi

aku xtahu lah..tp aku plak tgk mak dia muka mcm pelik.cuba teliti lama2.. mcm xsihat.mcm bendul2 gitu.

sape cakap xda budak kecik pukul mak?? sbb kita xtgk lagi..aku pernah nampak.budak kecik ketuk mainan atas kepala mak dia..aku rasa kalau mak jenia yg bio je mmg lama2 mkin lemak.semalam masa makan.budak kecik baya anak aku,budak mengamuk je marah2. lepastu dh ok..sekali nenek dia tersinggul tangan dia..dia terus jerit sakitlah.lepastu lempang nenek dia.terkedu aku.aku buat2 xnmpk.sbb muka nenek dia merah dan malu.cucu dia plk makan je mcm xda pape.

Adui. Masalah keyakinan diri pulak maknya ni. Mcm2. Penyakit ummah kokesen nih.

Kalau tengok Nanny 911 dulu ada je kes gini, sebab mak bapa tak assert the power as parents. Bebudak waktu kecil mana boleh dibuat kawan lagi, kena bimbing sebagai ibu bapa. Kalau dah remaja,barulah boleh berkawan.

Star_el replied at 3-3-2015 08:28 AM
Kalau tengok Nanny 911 dulu ada je kes gini, sebab mak bapa tak assert the power as parents. Bebudak ...

ingt cter ni. nanny yg kena bantu jga anak2. pstu bilr nanny tu da ksi idea yg bgos utk parents ni. parents lak takot nk try

caprut replied at 3-3-2015 08:36 AM
ingt cter ni. nanny yg kena bantu jga anak2. pstu bilr nanny tu da ksi idea yg bgos utk parents ni ...

bebudak tu kekadang kan nak tunjuk degil,siap berpakat nak kenakan nanny tu,tapi tumpas lol!
Tapi tgk rancangan tu mmg informatif betul, benda paling ingat, bebudak perlukan hidup berjadual.

Star_el replied at 3-3-2015 08:28 AM
Kalau tengok Nanny 911 dulu ada je kes gini, sebab mak bapa tak assert the power as parents. Bebudak ...

betul

Anak syaitan ke?

gene ape drg ni .. mak die  buat bodo je ke?!

tipu ni.. mak muka gangster doe..

tengok muka mak dia ganas je.. takkan tak tegas kot?

Ni dah mcm kes dlm Nanny 911 ni..