CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: feuersturm

Gangguan Belaan Yang Berterusan!

walaupun lambat tapi abang rusdi nak check-in jugak. syok cerita hang TT.
ada masa sambung naa

trime kasih kongsi crite dgn kami..

Ada sambungan lg x.??

Best cerita tt
Seram pun ada gak wuwuwuwuwu

sy syg suami sy

feuersturm replied at 6-4-2015 11:18 AM
2 tahun lepas, dia bersalin and ada complication sikit jadi dia coma dan skang vegetative state. n ...

adik ko yg kawen pkai brg kemas che yg ko cter kt ats tu ke tt??

Follow Us
Menarik cite TT...tak sabar nak baca next sambungan...

mummy_vouge replied at 4-6-2015 06:06 AM
adik ko yg kawen pkai brg kemas che yg ko cter kt ats tu ke tt??

ye mummy_vogue, die la yg sakit skrg nih

maaf lah lama x masuk forum, bz keje pulak skang nih.

semenjak arituh, xde lg kejadian baru Alhamdulillah. jap lg saya post cerita yg pernah berlaku dekat kg saya, bagi sambung sikit benang nih kalau tak putus terus hehe

cerita nih, makcik saya yang ceritakan (adik ayah saya). benda nih jadi awal 70an, di kampung saya dekat2 machang kelantan. mungkin details cerita dh lari la sikit, sebab benda dh lama jadi. arituh dok borak2 dengan dia, dia bukak cerita. saya pon first time dgr cerita dia nih.

masa tuh, kampung saya tuh jauh dari bandar besar. pekan berdekatan pon memang koboi habis, kalau nk gi spital kena pegi sampai ke kota bharu lebih kurang 30km ikut jalan sekarang. jalan masa tuh, tataulah mcm mana rupa. kereta pon tak ramai ada lagi kot, maklumlah kampung. jadi kat kampung tuh orang masih biasa jumpa dengan bomoh kalau sakit2, dan kalau hal2 wanita bidan lah.

bidan nih namanya mek wok, terkenal la handal part2 ilmu bidan dan mengubati orang sikit2 nih. kata makcik saya, masa dia kecik2, mek wok tuh dh tua betul.

sampai masanya, mek wok jatuh sakit dan terlantar lama kat rumah. tak lama kemudian, anak2 dia panggil orang kampung bacakan yassin sbb nampak mek wok dh nazak. makcik saya masa tuh sekolah rendah, abang 2 orang sekolah asrama takde kat rumah (ayah dan pakcik saya la nih). jadi dia lah peneman nenek saya pegi ke rumah mek wok.

rumah mek wok di tebing sungai, masa dulu sungai tuh besar siap boleh menjala ikan. tp masa saya kecik2, sungai tuh dh x besar mana, boleh la lagi nak memancing dan mandi sungai. sekarang dah nampak mcm hidup segan mati tak mahu, air takat buku kali je dah.

rumah dia mcm ke dalam sikit, sbb sungai tuh mcm bengkang bengkok dan mcm membentuk tanjung la lebih kurang. tak reti nak explain. kiranya, sungai tuh lalu ikut belakang rumah dia dan kemudian bengkok ke tepi baru terus mengalir. jadi rumah dia nih jauh la sikit dari jalan kampung biasa. belakang rumah ada rumpun buluh (masih ada lagi kalau x silap), dgn pokok kekabu besar di tepi (yg nih rasanya dah takde)

masa tuh malam lepas isya'. lepas solat di surau, org kampung ramai2 pegi menziarah dan bacakan yassin. makcik saya turut sama, dok dalam ruang tamu rumah. rumah orang dulu, bukan ada perabot sangat, jadi senang lah duduk bersila ramai2 walaupon bukan rumah besar. rumah kayu jenis tradisional kelantan yg tinggi dan bawah rumah biasanya buat reban ayam ke ikat kambing ke, atap pulak pakai daun ape ntah, bukan zink mcm sekarang lagi. kat dinding ada lah gantung ayat quran dan hiasan serba sederhana.

kalau korang tgkcite jangan pandang belakang, awal2 tuh ade scene orang bukak atap rumah kan? benda yg sama pon berlaku. orang2 lelaki panjat naik dan bukak atap bagi berlubang kawasan betul2 di atas badan mek wok yang terbaring nazak.

yassin berterusan dibaca, sambil anak2 mek wok dok ajar dia mengucap. cahaya malap, manade lampu letrik lagi, masih pakai pelita. makcik saya dok ralit tgk kat mek wok, dh tak focus mana baca yassin tuh. katanya tgh die dok tgk, sekali benda2 hiasan yg bergantung dekat paku di dinding semua jatuh sekaligus. belum habis terkejut hadirin, pelita pulak padam. makcik saya panik, tp nenek saya terus pegang tangan dia suruh terus baca yassin. dalam takut tuh dia cuba la baca.

bila pelita berjaya di hidupkan semula, allahuakbar mek wok dah bangun dari pembaringan dan tgh memanjat tiang seri dalam rumah. bacaan yassin terhenti, terkejut kot. ada yang terus terjun ke tanah lari balik. semua saling memandang, tak tahu nak buat apa.

mujurlah tok imam pon ada sama, dia pon sekali datang terus dari surau. ya, mmg cliche la sikit sini mcm cerita hantu melayu metrowealth dok buat tuh, tp ini lah pengalaman makcik saya sendiri. tok imam panggil anak2 mek wok ada 3-4 orang suruh tangkap mak diorang dan bawak kembali ke pembaringan. dia panjat tak tinggi, tp lebih paras pinggang orang dewasa lah, dan berpegang kuat dekat tiang tuh. anak2 dia struggle jugak nak bagi mek wok lepaskan tangan dan dapat dibaringkan semula.

makcik saya masih ingat muka dia sungguh bengis, mcm marah betul nampaknya. tp dia tak berkata apa. anak2 pegang kaki tangan dia, dan tok imam suruh semua sambung baca balik yassin. tok imam berbisik sesuatu ke telinga mek wok (mungkin ajar mengucap lagi kot), dan tak lama kemudian kelihatan tangannya telah pon diqiamkan. mek wok pergi menghadap illahi akhirnya.

selepas tuh takde ape2 pelik berlaku, jenazah dapat disemadikan mcm biasa. of course orang kampung kuat la bergosip lepas tuh, antara cerita yg makcik saya ingat ialah mek wok banyak membela makhluk suruhan. wallahualam.

lepas tuh makcik saya pon turut masuk asrama penuh, so putus situ je lah cerita. kat kampung saya tuh selain dari cerita tuh, masa awal 90an pernah lah kecoh ada pontianak di pokok kekabu tua di tepi jalan besar (nih pokok kekabu lain, byk pokok kekabu kat kg saya tuh hehe) tp saya tatau details. mak ayah saya tanak ceritakan dulu, takut kami budak2 takut. bila dah besar tanya balik, diorang pon dh lupa apa cerita..aduh rugi

sori cerita hambar sket, nanti ada kesempatan saya bukak cerita lain lg yg pernah dialami ahli keluarga

*bidan tuh, mek wok bukanlah nama sebenar, tanak lah aibkan. cerita pon dh lama, anak2 dia pon takde dh kat kg saya tuh

tq TT ade sambungan.............

feuersturm replied at 17-3-2015 09:04 AM
mungkin la kot, sbb mak saya pon tak berani nak pakai. dok melangut dalam bank camtuh je hehe

cite pasal "che" tak bg org amik rambutan dia ni pn terjadi kt rumah jiran nenek aku...kt kelate jugop... rumah banglo lama tinggal..penghuni tak pakat lekat...br je duduk kene usik tahap max means tahap kecederaan yg serius..penah la org kg pny lembu termasuk laman belakang rumah banglo ni...kebetulan tuan lembu ada kt belakang means termiss kejap lembu nye dah masuk umah banglo ni...bila tuan lembu masuk dia dgr macam org tgh marah hempas pinggan mangkuk n bunyi pecah yg kuat...mcm marah sgt la..sbb belakang umah tu kira trs dapur la kan.... tuan lembu cakap "maap deh..aku tubik lalu" pastu cpt2 tuan lembu tarik lembu keluar n tetiba pagar belakang trs tertutup sendiri...

rumah nenek aku sebelah je banglo ni..aku sllu intai memalam...kalau aku blk kg..tp aku xde la nmpk pape...aku sllu komplen kat nenek aku masa aku remaja.."ye ke ada hantu..mcm xde pape je" pastu nenek aku balas blk "mu nok sgt tgk hantu ko??" tak pasal aku kene marah..tp aku x pnh nmpk pape..mkcik n nenek aku dah alah bisa tegal biasa dh.... hehehe

huhu...serem

nk 'dengar' lagi feuersturm

feuersturm replied at 6-4-2015 11:18 AM
2 tahun lepas, dia bersalin and ada complication sikit jadi dia coma dan skang vegetative state. n ...

Maaf tanya..adik tu dulu student mrsm taiping ye?semoga TT sekeluarga tabah mengharungi dugaan.

@feuersturm sila jangan stop bercerita...bln pose nnti aku suka lepak kat mps ni layan cite seram2 gini...

idakamaruddin replied at 12-6-2015 04:59 PM
cite pasal "che" tak bg org amik rambutan dia ni pn terjadi kt rumah jiran nenek aku...kt kelate j ...

haha lebih kurang dh tuh, kat mana rumah jiran nenek tuh @idakamaruddin ?

zeed replied at 12-6-2015 08:06 PM
Maaf tanya..adik tu dulu student mrsm taiping ye?semoga TT sekeluarga tabah mengharungi dugaan.

betul la tuh. tak pelik kalau org boleh teka, sbb kes jarang jadi. kawan dia ke?

feuersturm replied at 15-6-2015 05:25 PM
betul la tuh. tak pelik kalau org boleh teka, sbb kes jarang jadi. kawan dia ke?

kawan atas kawan.. selalu baca blog mummy TT.. ada saudara saya baru ni kena stroke.. masih boleh bergerak.. tapi fikirannya macam kosong.. masih ingat isteri dan anak2.. tapi tak ingat org lain lagi.. dia mcm tak kenal diri sendiri.. semoga terus tabah dan dapat pengadilan yang selayaknya..

feuersturm replied at 15-6-2015 05:23 PM
haha lebih kurang dh tuh, kat mana rumah jiran nenek tuh @idakamaruddin ?

area mache...rumah banglo tepi jalan..ada lg mcm2 cite..sbb dr aku kecik smpai besar mmg umah tu mcm2 ngusiknyaa....

masa bujang dulu, activity kegemaran saya dan kawan2 ialah gi camping. merata2 kitorang pegi, kalau takde idea sangat sungai congkak jadi pilihan hati sebab tak jauh mana. dalam sebulan sekali mesti pergi punya.

kitorang gi camping tak penah ada proper planning pon, sebab kelengkapan semua dah ada. rasa nak pegi, sms geng (nih sebelum zaman whatsapp lagi nih, dalam 2008/2009 kot) dan kalau cukup kaki, bleh jalan.

jumaat petang tuh, kwn sorang nih Min sms ajak camping esoknya. saya pon reply ok je, suruh dia tanya budak2 lain skali. tak lama dia sms lg ckp lg 2 orang nak join. set. balik keje jumaat tuh, singgah la tesco jap beli junk food lah, air mineral la, hot dog dgn ayam untuk bbq camtuh la.

esoknya kitorang gerak pegi sg congkak bertiga naik kereta Min, si Shaz kena pergi ofis pulak pagi tuh. kitorang biasa pergi petang, bila orang dah nak balik so that senang nak parking kereta. sampai sana dalam 6 lebih dah kot, orang pon dah start beransur balik. kalau korang biasa sg congkak, ada mcm lorong masuk kiri sebelum sampai pintu utama dia tuh kan. mcm lintas jambatan kecik, pastuh jalan buruk terus. belah kanan nanti ada masuk parking lagi satu. parking tuh biasanya x ramai orang, nak pulak dah petang cmtuh, mmg boleh parking dekat dengan pagar terus. senang nak angkut barang.

masuk pusing2 survey port dulu, nampak lokasi cun dan kosong terus si Min gi chop. die dok situ hisap rokok, kitorang dua (lagi sorang nama Zam) pegi amek barang kat kereta. tak jauh pon dari parking port kitorang amek tuh. terus setup khemah dan start unggun api kecik. carik bata, pastuh guna jaring besi yg kitorang bawak terus buat bbq diy kat situ. masa nih dh nak start gelap dah.

sebelum gelap terus, kitorang mandi la seround dulu lepas peluh2 pasang khemah buat api bagai. settle mandi, ngam2 langit pon dh biru gelap. duduk la lepak tepi unggun api borak2, isap rokok, makan jajan sambil dok bakar ayam. kitorang camping mmg camtuh je, takde nak bawak gitar lah ape lah. mmg just nak lepak2 jauh dari bandar je.

dalam pukul 9.30pm si Shaz baru sampai. dari jauh nampak dia jalan dgn lampu suluh sorang2. kental betul brader nih, die pegi parking kereta dekat depan jalan masuk tuh. rupanya dia tak tahu ada parking tepi nih. dia sampai, terus makan lebih kurang, sambung borak2.

dalam pukul 10 lebih, tgh sedap borak sambil dengar bunyi2 serangga hutan, ada pulak sayup2 suara mengilai. Allah, apa benda pulak nih. kitorang tgk2 jugak keliling, takde nampak ape. tp jap lagi bunyi tuh mcm makin dekat pulak. mmg masa tuh pon dh pnah dgr org ckp kalau bunyi mengilai tuh makin dekat, bendalah tuh semakin jauh sebenarnya and vice versa. tp cuba dok dalam situasi tuh, bunyi makin dekat takdenye jadi makin lega kan? kitorang pandang2 sama sendiri jap then terus masuk khemah. biasanya kitorang camping khemah buat letak barang je, tido lg sedap tido kat luar lapik dengan tikar je.

terkebil2 dok dalam khemah sambil dengar bunyi mengilai tuh. bunyi dh macam tepi2 khemah dah. saya pk masa tuh, kalau kena kacau at least tak kena sorang2 hehe. paksa la diri untuk tido, nak berjaga pon buat apa? lagi risau kalau jadi orang last yang berjaga, haha. ntah camne dpt gak la tido sambil2 dgr 'muzik' mengilai tuh.

saya sedar dulu pagi esoknya, ehh dengar lagi mengilai. tp langit dah nak cerah. mula la timbul berani. kejut geng, kitorang keluar gi tengok dekat hutan belakang khemah. intai2, dan nampaklah ia. sejenis monyet rupanya, tp bunyi dia sebijik mcm suara perempuan mengilai. lepas tuh kitorang la plak mengilai gelakkan sama sendiri yg takut dgn bunyi monyet hehe

moral dia, tak semua benda yg disangka hantu adalah hantu. sg congkak mmg femes org dok kata ada pontianak, mmg kitorang saspek kitorang dh terkena dah malam tuh. nasib baik false alarm je

feuersturm replied at 18-6-2015 08:53 AM
masa bujang dulu, activity kegemaran saya dan kawan2 ialah gi camping. merata2 kitorang pegi, kalau  ...

buat suspen jer...ehhehe
takkan la benda tu mengilai dari tgh mlm sampai ke siang.. gigih la pulak kan nak takotkan korung..hehehe
rupenyer2... monyet da.. sabo jelaaa