CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: apech

SATE di Era rancangan syok sendiri?

Ingat ker aku sorang jer rasa Sate ni rancangan syok sendiri. Mula-mula tahu pasal Sate ni sebab suka dengar Johara pagi-pagi. Ingat ker Sate best la...sekali ada Taukey dan Sharol.

1. Taukey dari MLM dah memang tak best. Antara sebab kenapa group diorang tak best.
2. Sharol suka buat lawak menghina Taukey. Lawak-lawak macam tak sesuai jer. Kadang-kadang dengar macam taukey tak puas hati.
3. Takde langsung chemistry antara mereka bertiga, mungkin kena ambil masa, tapi buat masa ni memang tak best.
4. Banyak sangat lawak syok sendiri, dengar diorang gelak, tapi rasa tak kelakar pun.
5. Senario Kelacar ntah apa-apa.
6. Bercakap takde isi, isu ntah ke mana.
7. Memang merapu 2 orang ni, kemungkinan kurang pengalaman jadi DJ.

Era mmg bingit sgt esp slot yg longgok penyampai ramai2 ty... dari yg pagi johan haniff ray..sate.. euwwww... plg i menyampah dorang nak kelakarkan semua benda, dah borak2 pastu depa sndiri yg gelak terbahak2.. kita dgr pun tak rasa nak gelak.. tolòoooonnnngggglahhhh... the only slot yg i boleh terima ialah nabilicious kat carta 40 era. Boleh la layan..

Secara jujur dorg ni mcm syok sendiri. Melawak x smestinya mampu jd dj. Dorg pun bukannya kelakar 24jam pun. Aku x dgr sgt era sebab dorg suka menjerit. Aku suka dgr sinar atau hotfm haha. Suria pun ok bila time linda dgn halim

Bagusla saper yg bukak thread nie. Lagi best print screen, post thread menyampah nie kat FB Era

1st, aku rasa Adi & Zahid 200 kali ganda bagus dari Shahrul dgn Tauke nie. Lawak tahap aku rasa nak simbah ngan air panas

Shahrul tu dia bajet dia kelakar ker? Ingat dia menang Super Spontan tu, aku heran ker? Sasha la, Majibur la. Dah ala2 nak tiru Johan kekdahnya. Antara dia ngan Ajak, aku lagi suka Ajak 800 kali ganda. Shahrul? Blah la

Tauke plak. So tak kelakar. Segmen KELACAR tu ingat kelakar nau ker? Mcm buat kelakar sendiri, pastu gelak sendiri. Bila dengar suara2 mangkuk 2 orang nie, baik aku tutup radio, kurang2 tak tambah dosa maki diaorang

Shahrul & Tauke, sila sedar diri wehhhhhhhhhhhhhhh.... Korang tak kelakar mana pun kat SATE tu. Even bukan kat SATE jek. Kat mana2 pun korang tak kelakar. Sila la bangun dari mimpi ngeri korang tu

Adi & Zahid : Aku lagi suka korang hokehhhhhhhhhhhhhhhhh.... Where's Zahid?

time2 gini layan sharifah shahira kat ultra 500juta kali ganda lagi best

icycake replied at 8-3-2015 01:29 PM
Adoi mmg x lawak..apakah?!!..ASTRO terkenal buat program yg lebih kurang sama guna orang sama, game  ...

setuju...bagi iols penggunakan 'kau-aku' oleh seorang dj radio adalah biadap.

macam slot malam, era.fm ni jugak, dj baru nama radi, dengan artis undangan guna 'kau-aku', dengan caller pon guna kau-aku jugak..

very unprofessional

Follow Us
cemolot replied at 9-3-2015 09:02 AM
setuju...bagi iols penggunakan 'kau-aku' oleh seorang dj radio adalah biadap.

macam slot malam, ...

apa pendpt ko kalau penggunaan.....panggilan 'abg' kat konti...taulah dj berkenaan tu lebih berusia dari seorang dj yg lain
lalu panggilan 'abg' itu digunakan...adakah bersesuaian?
ataupun perlu dipanggil....Encik...Cik....
kita tak ada qualification dalam mass comm...nak tahu jugak pasal benda ni
kalau ikutkan ia dlm konteks formal dan profesionalism...

Dah berubah tempat ghopanya.
Tengs!

Yang herannya, takkan sekor pun dekat era tu yg tegur derang ni? Ke derang semua ingat kelakor?

Motip tak boleh terima kenyataan diri tak kelakor..
....gigih gelak diri sendiri utk rasa kelakar.

Zahid ngan Adi pun aku tak minat....
Sate mmg SS...
tapi Shahrul ngan Jihan mcm ok plak...
blajar2 lah tambah general knowledge....
wat lawak bangang kat ML takpelah...
kat radio tak boleh la....
biar la berilmiah sikit...

Adi ni tak sesuai langsung jadi DJ...
soh dia buat ramalan cuaca or info trafik je lah...

aku tak boleh dengar dj radio ni address pendengar as korang.. hello... radio kot.. pendengar banyak level.. so ko sebut.. korang.. kroang.. iklan pun ada yg berjangkit korang.. korang.. ni mostly era la...

iznanaziz replied at 9-3-2015 01:36 PM
apa pendpt ko kalau penggunaan.....panggilan 'abg' kat konti...taulah dj berkenaan tu lebih berusi ...

dj mana address diri dia as 'abang'? omg loya la pulak hahaha

ok serious, iols ni mmg takde kaitan pun dengan bidang masscom ni cuma as pendengar yang hari2 pergi-balik kerja dengar radio..

bila dengar diorang guna bahasa aku-kau rasa pelik..macam takde etika langsung..

bukan mintak dj2 ni jadi style radio zaman70an yang guna baku ke hape..

just be professional..and ethical.. antara contoh terbaik untuk radio2 masa kini, adalah abby fana

cemolot replied at 10-3-2015 08:06 AM
dj mana address diri dia as 'abang'? omg loya la pulak hahaha

ok serious, iols ni mmg takde kai ...

ADA.  DJ SINAR RASANYA
dj duo - sorang pompuan dan sorang lelaki, yg perempuan memanggil pasangan djnya 'abang'

sgt annoying and FAILED!! First time dgr lawak tp aku tak KETAWA!!!

Nak ADI ngn ZAHID!! At least xde la bosan sgt.. masih boleh diterima dari TOKEY ngn SHAHRUL..

Please ASTRO!! Kualiti itu pnting!! Even JOHAN tu pelawak tp ade jugak la isi nyer..

Petang ku dah BOSAN!! xdengar ERA dah skg ni bile balik kje..BINGIT!!!

zeed replied at 9-3-2015 06:35 PM
aku tak boleh dengar dj radio ni address pendengar as korang.. hello... radio kot.. pendengar banyak ...

aku rasa tgk radio station jugak..tgk kumpulan pendengar.mcm era neh rata2 yg dengar dari  bdk remaja sampai 40 tahun.so bahasa pun mesti dekat dengan pendengar..mcm aku,kau,korang.lain pulak mcm sinar rata2 pakat ckp saya ..etc.kalo ko nak dengar bahasa skema ada baiknya ko dengar klasik rtm tu hah

Tertunggu tunggu sapa akan bukak threas pasal sate ni.....memang boleh terima kalau uolss kutuk sharul dgn tauke pasal depa memang tak kelako.gigih nak buat buat kelako.tapi yg puji adi bagus tu omaigadd....siyes tak suka sangat kat adi pasal dia annoying sgt.lagi bagus zahid lagi.lebih2 lagi lagu parody.mual dgr bila adi ada sekali...sori oeminat adi..luahan hati saja.....dulu dulu masa johara pun rasa xbest jgk sbb menyampah dengar gelak kahak si ray tu tapi lama2 org boleh terima,mungkin sate ni nanti macam tu lah agaknya kot...kot...tapi sate? Sapa lah punya idea buat slot sate nih.very the village....

Tertunggu tunggu sapa akan bukak thread pasal sate ni.....memang boleh terima kalau uolss kutuk sharul dgn tauke pasal depa memang tak kelako.gigih nak buat buat kelako.tapi yg puji adi bagus tu omaigadd....siyes tak suka sangat kat adi pasal dia annoying sgt.lagi bagus zahid lagi.lebih2 lagi lagu parody.mual dgr bila adi ada sekali...sori oeminat adi..luahan hati saja.....dulu dulu masa johara pun rasa xbest jgk sbb menyampah dengar gelak kahak si ray tu tapi lama2 org boleh terima,mungkin sate ni nanti macam tu lah agaknya kot...kot...tapi sate? Sapa lah punya idea buat slot sate nih.very the village....

Alamak terpost dua kali.niat asal nak betulkan typo jek.huhu

alesandra replied at 10-3-2015 07:16 PM
aku rasa tgk radio station jugak..tgk kumpulan pendengar.mcm era neh rata2 yg dengar dari  bdk rem ...

Hahah..masa geng2 khairil masih muda dan jadi dj era..takde la pulak dia cakap korang kat pendengar..aku pon skola lg time tu..hihihi..apa2 pon i dont think it's ok for them to address listeners as korang..diorg kena belajar dari otai2 era..