CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 13953|Reply: 70

Ajak Shiro dituduh sombong. Lebih suka tidur di hotel bila balik kampung.

Edited by tapibukanaku at 6-3-2015 10:39 AM

Ajak nafi sombong, enggan tidur di rumah keluarga[size=14.8800001144409px]

Demam fenomena program lawak, Maharaja LawakMega 2014 (MLM 2014) baru sahaja kebah dengan menyaksikan Zero dinobatkanselaku juara.
Kecemerlangan mereka berjaya membelakangikumpulan lawak lain yang lebih dominan seperti Virus dan Shiro. Sekadar selesadi tempat keempat, Shiro dilihat bersyukur dengan kejayaan yang dirangkulsebelum ini.
Bagaimanapun baru-baru ini, melalui sebuahruangan pojok akhbar tempatan, salah seorang anggota kumpulan duo Shiro iaituAjak dikatakan telah mula sombong.
Menurut laporan tersebut, Ajak atau namasebenarnya, Mohd. Hanaffi Razak, 30, dikatakan jarang pulang ke kampung untukmenjenguk sahabatnya, apatah lagi keluarganya. Jika pulang ke kampungnya diKluang, Johor sekalipun, hos program IBoom itu akan menginap di hotel sekitarJohor Bahru.
Kosmo! berbicara dengan bekas anggota TenteraLaut Diraja Malaysia (TLDM) itu bagi meminta penjelasan bagi pihaknya mengenaidakwaan itu. Terkejut dengan khabar angin tersebut, Ajak menafikansekeras-kerasnya dakwaan itu dan menyifatkannya tidak sepatutnya timbul.
Ujar pelawak dan pelakon itu yang pernahmembintangi filem Ustaz Mu Tunggu Aku Datang, kekangan masa memang membuatkandia tidak kerap pulang ke kampung seperti sebelum ini, namun itu bukan bermaknadia sudah mendabik dada dan melupakan asal usulnya.

Kosmo!: Ajak, benarkah anda kini dikhabarkansudah sombong dan enggan berjumpa sanak saudara apabila pulang ke kampung?
AJAK: Saya begitu terkejut dengan dakwaantersebut. Tuduhan itu benar-benar tidak berasas. Setiap minggu, saya akan pulangke kampung di Kluang, Johor untuk berjumpa keluarga. Malah, jika berkelapangan,saya akan turut membawa mereka keluar bersiar-siar. Saya juga masih bergauldengan orang kampung di kedai kopi berdekatan rumah saya dan pada masa yangsama, tidak pernah merasakan diri saya sombong.
Saya akan melayani peminat selagi termampu. Halini kerana saya merasakan terhutang budi dengan mereka. Siapalah saya tanpamereka.

Bagaimana pula dengan dakwaan yang mengatakananda tidak bermalam di rumah keluarga anda di Kluang, Johor tetapi lebih gemarmenginap di hotel apabila pulang ke kampung halaman?
Saya rasa tuduhan itu tidak berasas sama sekali.Mana mungkin saya tidur di hotel sedangkan saya mempunyai rumah dan keluarga disana. Saya masih tidur di rumah keluarga apabila pulang ke kampung.

Adakah anda berasakan diri sudah terkenalsehingga bersikap sedemikian?
Saya tidak pernah merasakan diri sudah terkenal.Malah, saya tidak pernah bermimpi untuk berada dalam bidang seni. Jika sayabenar-benar sombong, mana buktinya? Saya kira mungkin ini satu salah fahamkerana disebabkan terlalu sibuk dengan hal kerja, saya lebih gemar berada dirumah jika mempunyai kelapangan.

Apabila terjadi cerita-cerita negatif sepertiini, adakah ia mampu menjejaskan karier anda?
Sejujurnya, saya sangat takut dengan gosipataupun khabar angin. Jika boleh, datanglah bersemuka dengan saya dan memintapenjelasan saya sendiri. Tidak perlu cakap-cakap belakang.

Apakah nasihat anda kepada individu yangmenyifatkan anda sebagai sombong?
Saya berharap dia tampil untuk bersemuka dengansaya. Jika dia ikhlas hendak berkawan dengan saya, tampillah, saya dengan caraterbuka akan mendengar masalah dan berbincang mengenai isu tersebut. Barangkalisebelum ini ada sikap saya yang membuatkan dia berkecil hati. Saya minta maaf.
Adakah anda berpuas hati dengan kedudukan dalamlapangan seni?
Saya masih baharu dan banyak lagi perkara yangtidak saya terokai dalam lapangan seni ini. Saya akui masih belum sampai ketahap yang membanggakan. Bagaimanapun, jika ditoleh kembali perjuangan saya danShahrol melalui kumpulan Shiro, saya sangat berbangga dengan pencapaian kamiyang tidak pernah diimpikan sebelum ini.

Boleh anda ceritakan mengenai perkembanganter baharu anda?
Saya kini baru selesai penggambaran filemberjudul Rempit Sampai Langit. Saya juga kini dalam persiapan ke Indonesia bagimengacarakan program IBoom yang kini memasuki musim kedua. Selain itu, sayajuga akan terlibat dalam beberapa program rancangan televisyen terbitan Astrokelak.

[size=14.8800001144409px]

[size=14.8800001144409px]

sumber: kosmo

jahat betul orang yg tuduh2 macam ni.
kesian kena tuduh lupa diri. orang yg tuduh tu tak pulak wartawan tu identify? entah2 saja buat cerita bagi panas supaya artikel jd interesting?

siapa mata merah tu woiiiiii

tapi kan dia ni kayu cket lau mengacara...
shahrul more better than him

animcute replied at 6-3-2015 10:40 AM
jahat betul orang yg tuduh2 macam ni.
kesian kena tuduh lupa diri. orang yg tuduh tu tak pulak war ...

aku pun sll suspect reporter yg saje buat isu ni. saja nak buat story.

Kalau p jb tido hotel mmg logik la sbb kluang mmg jauh from jb. Sure dia blk kg pastu nk bwk anak bini jalan2 ke kan. Aku tgk kt ig bini dia n dia elok je

Follow Us
Ini pun jd isu kan?
Tido hotel pun apa salahnya..

What is Halini???

Oh..hal ini

Kalau turun jb tido hotel jelah..nak balik kluang bukan sejam gak ke lebih? Tp if balik kluang nak tido hotel gak jadahnye.hotel ape je yg best sgt situ. Tp iols penah jah dlm byk2 stay di jb ter book 1 hotel kt agoda tp rupenye hotel tu mcm hotel pelacur kondom dijual bersepah2 kt bawah tu siap poster.kat bwh tu ade pub penuh manusia mabuk.. Euuuwww geli lah.

toxicated replied at 6-3-2015 11:26 AM
Kalau turun jb tido hotel jelah..nak balik kluang bukan sejam gak ke lebih? Tp if balik kluang nak t ...

jb kluang jauh kot... hahahhaaa

maxim replied at 6-3-2015 11:29 AM

Keji la uols pon ingt lagi ke..iols siap bentang pelikat atas tilam wat lapik tido punyelah geli. Baik aku tido dlm kete jah. Dh lewat sgt nak tuka hotel pun.huh!!

toxicated replied at 6-3-2015 11:31 AM
Keji la uols pon ingt lagi ke..iols siap bentang pelikat atas tilam wat lapik tido punyelah geli.  ...

hahahh sabar je la.. bahaya jugak klau mcm tu

biaq pi la die. ishhhh

wartawan skrg suke wat cite panas.....

toxicated replied at 6-3-2015 11:26 AM
Kalau turun jb tido hotel jelah..nak balik kluang bukan sejam gak ke lebih? Tp if balik kluang nak t ...

ye ke tak tau

xada isu la ni nk create isu..tp dh jd fitnah...iols pon rasa gossip artis malaysia ni sbnrnya kita sbg rakyat marhaen xhinggin pon nk tau hal2 rumah tangga atau dlm kelambu depa...wartawan hiburan BBNU ni je yg lebih2...

sepupu klu blik kg, duk hotel
sbbnya famili ramai sgt
yg stay di rumah selesa, sendiri pun selesa

biar aje la nk tido hotel pun..
da ikut keselesaan