CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sponges

Wan Sakinah (isteri kedua Ashraf Muslim) beri tips untuk para isteri kedua

korang rasa kinah baca x forum cari hehe..mana nak senang duduk..mesti banyak yg ngate dia tu..

aku harap skinah baca sini.... meluat mnyampah... ko pula feling teraniaya...  

perembes replied at 15-5-2015 11:00 PM
aku harap skinah baca sini.... meluat mnyampah... ko pula feling teraniaya...

Die kn innocent uols.. Innocent la sgt. Bini ptama dh buat baik ngn ko, ko plak naik antu. Ape jnis pompuan la. Buat malu kaum jah

Aku ada kawan bapak nye jenis kawin ramai ni. Dia anak 2nd wife. Bapak dia kawin mak dia lepas kawin bini first baru 2 tahun. Hawau betul. Anak2 dah beso sikit dia kawin no 3. Bapak dia xhensem k maka bertabahlah sakinah mungkin ada 4 siri since muka laki kau boleh dihadam rakyat jelata

Ade ke level2 bini2 satu sampai 4 dlm Islam? Maksud aku, mmg ikut kedudukan tu bini first darjat lebih ke? Ade dalil mane2 ke?

dia xbuat salah pun dgn aku tapi aku xtau kenapa aku tak suka pempuan ni.
wonder why.

Follow Us
fynnkakiblock replied at 16-5-2015 09:44 PM
Ade ke level2 bini2 satu sampai 4 dlm Islam? Maksud aku, mmg ikut kedudukan tu bini first darjat leb ...

no... takde... orang kita je suka meletakkan darjat...
cuma seelok2nya yang kedua tu selalu la amek hati yang pertama dan yang pertama tak perlu la tunjuk konon berkuasa atas segalanya...

Patut ler aku cari ig kinah tak jumpe. Dah delete rupanya.

Aku perasan gak, kinah ni lps birthday party anak dia mcm tak pueh ati je dgn dayana, siap up quote dkt ig yg pasal 'pura2 sabar tu, tp tak sedar diri sedang pura2 sabar' mcm tu le lebih kurang quote nya.

Nampak mcm nak tuju dkt dayana, mungkin nak kata dayana pura2 sabar. Lepas tu bila ada follower dia tag/puji2 dayana punya ler marah. Siap suruh pegi puji dayana dkt ig dayana sendiri. Dpn public nampak baik, rupa2nya kinah cuma pura-pura baik sajokkk.
Tak larat berlakon dah tu.

Kinah ni patut bsyukur dpt madu cam dr.dayana....dia xserang ko.dia redha dgn perangai ko n serap.dia dpt terima n syg anak ko. Dia rela berkongsi laki dgn ko.
Dah ler dayana ada pendapatan duit harta sendri...aku harap jgn ler siserap dgn kinah ambil kesempatan kt dayana. Korg dah sakiti dia..jgn duit harta benda dia pon korg nak amik. Low sgt perangai gitu.

Aku rasa dayana patut fikir dan utamakan kebahagiaan diri jugak...selain nak happykan laki n madunye.. kalau madunyer baik budi, perangai elok xler terkilan sgt.

kinah, laki ko mcm baik, taknak kasi laki ko amik dua awek rohingya jadi bini kah?

beso pahala kinah membantu sesama moslem

Serap blum rasa nikah kt mesia lg.

Mekah dah. Telen pon dah. Next one boleh la kt mesia. Tp keizinan mahkamah tu lagi la susah. Dua pon tak lepas. Inikan tiga.

eyansss replied at 17-5-2015 12:34 AM
no... takde... orang kita je suka meletakkan darjat...
cuma seelok2nya yang kedua tu selalu la am ...

Ko whatsapp aku yan. Tak de plak dah nombor kau. Apasal hilang dari phone aku. Ada gossip baik punya. Kiki

akak rasa bini no.2 insecure.bini no.1 kaya,berharta,educatated, disayangi peminat n folowers.akak bet kalau bini no.1 diceraikan hari ni berebut datuk,tan sri ,lelaki baik baik,berharta nak kat dayana ni.ini contoh wanita muslimah yg akan bawak kebahagiaan dunia akhirat.pandai jaga aib suami.pompuan macam ni very rare dah.akak kalau si dayana janda nak je kenenkan dgn sedara mara yg bujang ,educated n kaya raya.baru sekufu.

ada lelaki yg baik baik tak peduli bini tak kasi anak berpuluh tahun.malah berkat kesabaran makin kaya,naik pangkat,harta melimpah ruah.bukan selfish.akak kategorikan laki yg baru kahwin tak dapat zuriat lagi carik satu lagi guna alasan anak selfish.tak fikir perasaan pompuan yg terluka dek perbuatan laki yg tak menyempat.

sebab ada ramai sanak saudara  sendiri kahwin nak masuk belas tahun dan puluhan  tak de anak masih tak kahwin lain sampai la ni.walau makan ubat,jamu,pembedahan ,ivf, tah apa-apa.tak merungut.depa kata Allah bagi kat akhirat nanti.so tak de sanak saudara panggil mandul,ke apa.kita anggap rezeki belum ada.bersabar je.tak kurang kasih sayang makin sayang kat bini n laki.harta melimpah limpah.sedekah kat fakir miskin n anak yatim.

kinah ni kalo menulis bajet good2 je haters gonna hate la..x tunduk dgn org yg ngata dia..padahal dalam hati stress kene maki bagai..renti terus la main ig..sebab laman sosial ni mmg akan jadi tempat memaki je..kalo x tahan jangan guna..tapi kalo dia dah xde ig..google guna juga kan..haha kalo kinah baca forum ni pun..mmg stress gak dia..hadap la..itu jalan yg ko pilih..

Hai kinah sentap smpai delete ig kerrrr  ni mesti baca forum kt sini  kinah ni kategori mbnu pulak tgk..perangai tu elok2 sikit la...dah la amik laki org, perangai tu elok2 sikit asik meroyan sana sini. Tgh mengandung kan? Ha bwk bersabar sikit setiap kali ngandung ade je kontroversi ngko. Dulu psl tunjuk perut baju ketat. Kali ni duk perli2 Dayana pulak. Sedar diri sikit, Dayana berkorban byk sb ngko, Ko mmg xkan boleh tandingi Dayana. Selamanya ngko kt bwh Dayana & Sherry (eh?) hahahaha! Sorry kinah, itulah yg sebetulnya.

hanna88 replied at 17-5-2015 01:51 PM
kinah ni kalo menulis bajet good2 je haters gonna hate la..x tunduk dgn org yg ngata dia..padahal da ...

Tau xpe menyampah tgk bajet good2. Dayana xpyh nk bajet good2 pun boleh tau dia dr kalangan family baik2. Kinah oi belajar2 la jd mcm salima & zarina tu. very low profile & respected. Jaga hati wife pertama. Klu aku la kan mmg xkawen la dgn serap tu sb kawen kt thailand, xgentleman lgsg. org 1st wedding mesti nk buat elok2 majlis ayah jd wali saudara jd saksi, majlis hantaran sume. Ngko ade ape? Kesiannnnnnn....

Dari dulu spender tak berkenan dgn kinah nih sebab tak ada adap.harap kinah baca kat sini selamanya orang akan mencerca kau selagi perangai busuk ati ko tak lekang

Untung dia dapat madu mcm dayana,cuba dapat amyza aznan merasa la ko kinah ditunjal2 dipijak bagai.klo giliran ko kan kinah beria ko upload gmbr tnjuk mesra ngan laki dah la dasar perampas cube bljr hormat dayana sikit

Si serap pulak dah dah la bajet gud je padahal tiap kali bgambar bertiga salu nmpak lebihkan mangkuk yang beranak tu.hat tu lagi menggedik over peluk sakan mcm org lain takde laki