CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 14051|Reply: 34

[2015] ISYARAT CINTA

Edited by silampumeja at 24-3-2015 08:40 AM

Dah tayang 19 mac aritu. Satu je nak cakap, sapa xsuka fizo blakon selama ni sila jgn tgk sebab korang akan makin tak suka kalu korang tgk ni.... Truskanlah jual burger fizoooo
kisah orang bisu nama iskandar (adi putra) suka kat orang buta nama dhia (liyana jasmay)...one day dia iskandar selamatkan dhia dari accident tapi suruh adik dia ariel (fizo omar) mengaku selamatkan dhia. sebab dia rasa kekurangan jadi bisu tak boleh nak bercakap dengan dhia bila dhia tanya...

bila dhia dah dia  dah dapat melihat pon iskandar masih nak ariel gantikan tempat dhia. So bila tgk ariel ni Dhia dah jatuh hati. Ariel pulak sebenarnya dah ada girlfriend (tak ingat nama perempuan ni).  pada awalnya gf ariel ok lagi ariel pura-pura jadi abgnya yang selamatkan dhia. tapi lama lama dia tak tahan and pergi bagitahuu yang sebenar kat dhia.

Dhia kecewa dan mulalah konflik dlm diri dhia bila dia memang dah sukakan ariel tapi dah termakan budi dengan iskandar yg ubatkan mata dia.

kasik la review TT

Kalau tgk barisan pelakonnya, memang tahap sendu: LJ dan Fizo. Adi Putra - populariti jatuh lepas kes bebird. Promo pun macam hidup segan mati x mahu. Trailer alahai.....nasib OST boleh hadam.

TT, kasi la review pasal filem ni. Ok ke dak?

nah trailer

pesanan kepada TT kalau nk bukak thread kt bod wayang ade format die. jgn setakat tulis 2-3 baris ayat je

aku kurang suka dialog saya sayang awak... saya saya ni...

annehuda replied at 22-3-2015 11:41 AM
nah trailer

Sori mode mase tu tak ngadap laptop.. Payah sket nk menempek attachment segala... Ampunkan kami  ... Saaaaayang mod muah muahh

Follow Us
dalam radio promo kaw2 jgk filem ni

Huhuhu... Nasib la kau isyarat cinta... Hanya sbb mak aku nak tengok la ku redah kan kaki melangkah pi tengok...

Ku bagi 2/10

anakmak replied at 24-3-2015 03:37 AM
Huhuhu... Nasib la kau isyarat cinta... Hanya sbb mak aku nak tengok la ku redah kan kaki melangkah  ...

2 je???? teruk ke??

mod saya dah edit bagi sinopsis.. ampon mod ku sayang

review ek?
tetibe speechless.

-sure diorang shooting cite ni bile tapi telefon macam bukan zaman ni lagi. even Blackberry fizo pakai tu pon lama dah... dhia okla kene pakai yg tekan sebab buta kan...

- tanpa kisahkan gossip bebird adi, diakui memang menjadi dia berlakon jadi bisu. comel  bila dhia pandang dia lepas dhia dah tahu selama ni dia yang sukakan dhia... masa ni dhia baca semua tulisan luahan iskandar kat dia.

-lakonan fizo dalam ni aku sangat menyampah... bak kata budak belakang aku masa tengok cite ni : "ntah apa apa menangis aje keje fizo. frust menangis. dapat kawen pon menangis.. masalahnya dia menangis tu buruk gila + tak rasa ke hati pon walaupon air mata dia banyak keluar....wakakakap...

tapi apa yg aku enjoy sebab OST dia besttt boleh tahan...Tilu nyanyi

Rate

1

anakmak replied at 24-3-2015 03:37 AM
Huhuhu... Nasib la kau isyarat cinta... Hanya sbb mak aku nak tengok la ku redah kan kaki melangkah  ...

kihkihkihhh.... ko pon terpaksa tengok ke? aku pon pakai balun je sebab takde cite lain available masa tu.. yg lain seme dah tengok plak tu... mase tu pulak kene tunggu orang.. so gi tengok wayang je la dulu

Sbbnya...
1. Tak berbaloi dgn harga ticket yg aku bayar... Huhu tp mak aku nk tengok...
2. Kisah org pekak jatuh cinta dgn org buta... Pernah keluar dlm satu telemovie di astro, 3 cerita dlm satu movie... Lagi best! So... Aku budget filem ni tiru n twist the ending but still... Ending cliche la sangat
3. Tetiba jer habis... Haaa... Hahah lawak la pulak, pada kita org la...

Untuk aku yg x berapa tgok citer melayu hatta di astro, aku bagi 2 bintang out of 10

Rate

1

@silampumeja

Maid aku takder... Jadi aku terpaksa angkut anak2 sekali, tu yg jadi belanja besar... Ticket dgn popcorn abis 130rm lebih kurang... Kalau anak2 x ikut... Jimat sikit kat pilem2 mcm ni...

Aku pun kaki wayang gak... Tp dh dekat 2 weeks maid takder, banyak pilem2 yg aku x sempat tgok...

anakmak replied at 24-3-2015 12:34 PM
@silampumeja

Maid aku takder... Jadi aku terpaksa angkut anak2 sekali, tu yg jadi belanja besar.. ...

ooo memang naya la kalau abis banyak tu untuk cita ni.....
nasibla... takpe nanti maid ada la tgk wayang pulak... hehee

Tengok trailer macam tengok drama kat tv je. Tak berbaloi bayo tiket mahal. tak tau la knp industri filem melayu ni filem2 tak berapa ada umph.. filem omputeh banyak jugak genre romantik macam ni.. tp kadang msh boleh dilayan. Faktor lakonan n pelakon agaknya..kalau filem ni tukar ke pilem omputeh, aku nak liyana tu ganti dgn amy adams, adiputra ganti keenu reeves, fizo ganti channing tatum mesti layan punya.hehehe

tq kt korg sbb bg review.. baru nk g tgk citer nie.. kengkonon da lama x thn wayang citer melayu..

aku tgu dvd je lah.. 4 RM10

silampumeja replied at 24-3-2015 09:00 AM
review ek?
tetibe speechless.

thanks for the review..aku mmg takkan tgk pun..donlot pun belum tentu

filem ni no 10 dlm carta top 10 GSC..so dah bole agak la brp kutipan dia..

aku sokong baris pertama ngan kedua

dia ni kalo bawak watak, xtahu marah ker sedih......
muka sama je pattern, cm muka risau tp emo
susah aku nk explain, sbb aku sendiri xpaham reaksi muka dia

12Next
Return to list New