CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 15727|Reply: 5

Tempoh period lebih lama selepas keguguran

Salam semua.

Saya baru keguguran pada 3 januari 2015 lepas. Masa tu usia kandungan saya dah 9 minggu. Complete miscarriage sebab kantung dah keluar. Tak buat d&c. Saya berpantang selama 2 minggu. Darah keguguran plak keluar selama lebih kurang 3 minggu.

Period pertama saya pada 10 Februari, period kedua plak pada 16 mac. Period saya daripada sebelum berkahwin memang tak teratur.

Yang buat saya risau, selepas keguguran tempoh period saya lebih lama. Sebelum keguguran tempoh period saya 6-7 hari je. Tapi biasanya hari ke 7 dah bersih. Tapi lepas keguguran ni lain plak. Darah yang keluar lebih banyak dan tempoh period pun lebih lama. Ada tak yang pernah alami keadaan macam saya? Normal ke keadaan ni bila lepas keguguran? Sebab saya berharap dapat mengandung semula.

Normal.. badan kita akan amik masa utk regulate kan balik period tu. Take ur time, rehatkan badan.. pastu baru usaha nak preggy balik.

brown_pupil replied at 24-3-2015 12:45 PM
Normal.. badan kita akan amik masa utk regulate kan balik period tu. Take ur time, rehatkan badan..  ...

Oh, mmg normal ye. Sbb saya tak pernah period lebih dari 7 hari. Ni dah hari ke 9, darah masih ada lagi. Takut ada masalah lain plak ke.

fairycute replied at 24-3-2015 01:02 PM
Oh, mmg normal ye. Sbb saya tak pernah period lebih dari 7 hari. Ni dah hari ke 9, darah masih ada ...

pegi la scan kalau takut.. even kalau gugur kantung keluar pun, ada possibility masih ada yg tertinggal.. tu pun faktor period lama gak. Mcm i dulu bleeding for 3 weeks even pas buat D&C.

brown_pupil replied at 24-3-2015 01:57 PM
pegi la scan kalau takut.. even kalau gugur kantung keluar pun, ada possibility masih ada yg terti ...

Kantung saya keluar masa hari keguguran tu. Lepas seminggu datang scan semula kat hospital, doc kata masih ada lg sisa darah beku dalam rahim. Doc suruh datang lagi minggu depannya. Minggu ke 2 gugur, doc scan kata dah bersih. Darah saya betul2 kering pun selepas minggu ke 3.

Period lepas MC ni memang unpredictable kan T__T

Saya MC bulan 3, bulan 4 period datang 2 hari tapi benang2 je sikitnya. Tak pakai pad pun, just lap.

Bulan 5 pulak lama sangat sampai skrg tak berhenti lg, dah masuk 18 hari. Sekarang tinggal sikit2 tapi tak kering habis. Hari ke-15 dah solat semula.

Macam mana ni? Ada sesiapa penah kena? Any suggestion?

Follow Us