CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: GhostWalking

[Tempatan] Ibu Pangku Bayi Semasa Memandu Dikritik

dah tau akan mengundang hencapan
tak perlulah upload pic kat media sosial
ni mmg nmpk sgt ko yg mintak dimaki
lepas tu ko plak yang sentap sendiri

ye memang anak ko
suka hati ko nk buat apa pn
org cuma bg nasihat
either ko nk dengar or tidak
tak perlu menyentap fonen bagai
sebab ko sendiri yang cari mak

aku pelik sapa plak yang snap pic dia ni?
tangan dua2 kat strereng
mesti ada umt kat seat sblh yang disuruh amik kn pic beliau
supaya beliau dgn banggany boleh menayang seantero dunia bhawa beliau adalah ibu
hebat yang mementingkan perasaan anak bukan keselamatan anak
yang kwn tlg amikkn pic tu pn bangang abadi

honeybee1802 replied at 24-3-2015 05:28 PM
Aku harap carseat diberi rebate thn ni..haha...anak aku yg sulung aman2 saje dlm carseat..yg secon ...

Bagus gak cadangan ko ni..tp arit kat mhi..mamat ni ckp ada tempat beli kete..dia masukan pakej siap car seat.aku pun baru tahu bila mamat ni cite.

Tp baguslah kalo ada rebet..aku setuju gak utk org2 lain

Aku musykil...kalau anak2 kokesen aman2 aje duduk kat child seat..?? Adakah sebab dah diasuh sebegitu..??

raxief replied at 24-3-2015 05:38 PM
bodohnya pompuan ni.. bila dia buat mcm tu, komfem dia akan drive slow mcm siput (silap2 drive 50-60 ...

Ada betolny apa kau ckp tu.tp dh tu pilihn dia..mudh kalo dia ahli forum baca kemarahan ko ni..terus insof..

Pssssttt..katanya org tempat ko bnyak dh kaya kn skrg.hihi..

tungkai replied at 24-3-2015 05:48 PM
Aku musykil...kalau anak2 kokesen aman2 aje duduk kat child seat..?? Adakah sebab dah diasuh sebegit ...

Ya.mmg..sbbny mcm ada tempat..lps besalin xbawak car seat amik.bb xleh bawak keluar.akak aku dok luar..benda ni mmg wajib

N anak aku pun.lps lahir terua masuk car seat.jd akan tbiasa

idril replied at 24-3-2015 05:29 PM
pa*at betul mak budak ni sanggup perjudikan nyawa anak dia....
ko nak mati ko mati sorang jangan na ...

mcm xbiasa..lpstu kalo mcmni berlaku..apa susah..dah takdirr

Follow Us
Sesungguhnya otak cik akak ni terletak dicelah-celah kelangkang.

ceh belagak, tak jadi pape ok lah..

jgn dah jadi ape2 baru nk ngis pgg steering dah la..

myvios replied at 24-3-2015 04:47 PM
camne lak isu bowjob sambil memandu...

membahayakan pemandu2 yang lain. sbb yg kena BJ tend to bawak kereta kejap pelahan kejap tekan minyak kejap ke tgh jalan kejap ke tepi jalan. ok .. ni sebenarnya kawan aku cakap kalau nampak keta dipandu terhoyong hayang gitu sampai menyusahkan kereta2 kat belakang "oiiii .. kereta depan ni sibuk BJ ke????". girtuk.

Mereka ni jugak lah yg membiarkan kepala (kdg2 separuh badan) anak mereka luar tingkap sambil menikmati udara segar.

bodohnya pompuan ni.. bila dia buat mcm tu, komfem dia akan drive slow mcm siput (silap2 drive 50-60 ...

Banyak nya carutan

akak .. jgn sombong boleh. ada sbb tak dibenarkan riba baby sambil memandu. dan ada sbb carseat baby tu diujudkan kak. mmg la bingit kalau baby nangis tak nak duduk sendiri. tapi iols percaya .. budak2 ni kalau dibiasakan dari umur baby duduk kat carseat .. dia org akan terbiasa. aku tengok anak sedara aku sendiri mmg cenggitu. kalau dah duduk kat carseat dia .. boleh la pulak diam walhal kalau dibiarkan je kat luar tu .. lasak la jgk. dia mmg dibiasakan duduk carseat dr baby.

lagi satu kepantangan aku kalau nampak parent bawak kereta .. biarkan anak2 duk julurkan kepala keluar tingkap yang terbuka. ya allah .. serius seriau dan rasa macam nak menjerit dan mengatuk kepala mak pak budak2 tu. tak boleh bayangkan kalau dia org buat emergency brake atau kereta dia org dilanggar dari belakang. meraung la kau kat situ ya. jgn nak salah kan sesapa melainkan diri sendiri.

Kesian kat ko dik ade mak bimbo..

Bertabahlah adik....

manehnya replied at 24-3-2015 04:49 PM
adik aku ke tu... adik aku buat mcm tu

cuba ko cek baju2 dia .. ada tak yg sama dgn baju yg pompuan ni pakai. kalau betul itu adik ko ... bilang sama dia .. kawan2 kat forum kirim salam.

banyaknya pukimak bangg.

Rynaf replied at 24-3-2015 05:01 PM
Ank aku sampai skrg umur 5 tahun pon masih pakai carseat..org kekadang duk komen kata ank dh besar p ...

Bagus sis, biar adja si dongok komen tak der otak. Asalkan anak mu selamat. Ok jah dudok dalam carseat, biler udah dop muat, ader booster pulop. Gasak jah, asalkan selamat.

pittjie replied at 24-3-2015 06:01 PM
akak .. jgn sombong boleh. ada sbb tak dibenarkan riba baby sambil memandu. dan ada sbb carseat baby ...

aikk...

lu lesen kereta pun tarak pun mau masuk nasihat sini kah..??

lavabutang replied at 24-3-2015 06:07 PM
aikk...

lu lesen kereta pun tarak pun mau masuk nasihat sini kah..??

ish. lesen kereta ada la va. yg aku x de lesen lori je.

tungkai replied at 24-3-2015 05:48 PM
Aku musykil...kalau anak2 kokesen aman2 aje duduk kat child seat..?? Adakah sebab dah diasuh sebegit ...

Bukan anak kokesen jer, anak melayu pun aman2 jer duduk dlm carseat kalau dah dilatih dari kecik. Skarang ni kira ok sikit sbb masyarakat Msia ramai yg dah buka mata tentang pentingnya car seat ni (walau ada lagi yg ignorant mcm driver dlm pic tu). Dulu2 masa i letak my newborn dlm car seat, ramai makcik2 yg tegur/komen "kesian" kat baby sbb baby kecik lagi lah, sakit blkg baby lah duduk atas car seat dll. Kitorang buat pekak jer sambil tetap letak anak dlm car seat. Kalau susu dah bagi, pampers tak basah, kalau anak meraung pun, kitorang buat dekkk jer. Sampai lah dia tertido sendiri. I lebih rela dgr anak i menangis melalak 'protest' sbb duduk dlm car seat dpd i menangis sbb kecuaian i. Kalau terpaksa angkat jugak, berenti kete kat tepi jln atau R&R ke, dukung anak jap. Dah settle, baru continue perjalanan. Lama2 anak2 pun dah biasa. Masuk kereta jer, dia faham dah tempat duduk dia kat mana. Sbb dah routine dan dilatih sejak baby.

Dulu2 carseat agak pricey. Skarang dah byk pilihan. Pilih yg bersesuaian dgn budget masing2. Takde alasan lagi. Antara nak dgn tak nak jer.  Jadilah ibubapa yg bertanggungjawab. Your child is your most precious belonging.

Perempuan bodoh ini sengaja mahu ambil tempat hencapan si aisyah parody hudud tu kan? Kalau cikki mesti bimbo2 jah posting di social media. Orang ramai hanjeng tahu pula meroyan. Pundek sangat perangai sekor2.