CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: GhostWalking

[Tempatan] Ibu Pangku Bayi Semasa Memandu Dikritik

xde ke sape2 nk saman minah ni...kekwat tul

kawan aku lg pro...bwk kancil manual lak tu...bukan je pangku..siap menyusu..

pnh gak tegur ckp bahaya.dia ckp bwk slow jer..terpaksa.nasib le sbb soang2 jg anak.pjj ngan suami.

selalu dah Nampak macam ni ...
ntah lah .. anak korang kan .. suka hati lah korang nk buat apa

mcm hari tu nak sampai tol .. kami pakai smart tag
so hasben laju je lah nak masuk lorong
sekali kete depan tu ke kiri, ke kanan
tak tau nak masuk TAG atau smart tag
hasben hon ... pastu bila lalu sebelah
anak dia tengah berebut smart tag ngan ayah dia
anak dia lelaki dlm umur 2 tahun mcm tu
dok atas pangku ayah dia ..

bahaya dan menyusahkan orang

memang bahaya kalu riba anak masa drive. biasa lah budak akan meragam masa letak dalam carseat tapi lama2 ok lah nati. kena bagi mainan pada anak tu biar dia duk diam o ralit. mungkin bagi sesetengah orang tiada hal tapi kita tak tahu bila nak berlaku sesuatu. baik cegah dulu dari nangis kemudian hari...

aku ingat emak baby yg aku jaga dalam gambo tu...sebab selalu juga dia begitu (tp dia guna baby carrier).
cerita ni 2 hari lepas...baby yg aku jage tgh meragam gile sebab tumbuh gigi.....ketika tengah turunkan anak nomor 2 di sekolah agama...tiba2 baby menangis dan nak dekat aku....dia siap panjat car seat.....so aku ketepi...aku pujuk baby dulu..tapi tak berjaya....so aku putuskan aku riba baby ketika aku memandu....SERIOUS susah yang amat...aku bawak dlm 40 sahaja (jarak sek agama dan rumah hanya 5 minit sahaja) ....
nasib baik jalan kampung ....dan aku rasa tak selesa mendukung baby ketika memandu...event aku nak belok umah aku pun aku siap stop and adjust kedudukan bayi....(aku tak ada pilihan ketika itu...baby melalak gile tak mau letak dlm carseat,ketika di riba dia diam dan peluk aku)....
so....emak ni terror gile arh....boleh bawak baby cenggini....
bahaya woooo....

errr...ingatkan akak ni bawak kereta sambil bagi baby nenennen....

Follow Us
manehnya replied at 25-3-2015 09:36 AM
jgn la mengeji seorang ibu kaka nab, x baik..

anak aku ada jguak nagis dlm carseat dulu, masal ...

anak kak nab klu memberontak pun dia nk berpusing pun xboleh sebab kan ade safety belt tu mane nak lepas kalau nk berguling. harus lah dilock chuollss...lock and kemaskan btul2.

kalau alasan sebab ibu baby ni bz urus anak sorg2 kak nab ni lagiiii la azab chuollss, pukul 4.30 pg dah bangun masak. masak breakfast hb n bekal lunch dia, bekal mknan anak lagi, siap2 kan ank n hantar nursery, naik kereta hantar anak lepastu balik rumah ambik moto pergi stesen ktm naik train g koje...pastu jalan kaki stgh jam baru sampai opis, balik pun begitu....balik lak kul 7.30 baru ambil anak, suami balik pukul 10 malam. bz urus anak bukan alasan chuollss untuk kita bersikap cuai dalam keselamatan anak. bila orang bagi alasan keje urus anak penat akak malas nak layan chuollss sebab kalau ikut akak ni sampai tenaga habis dikerah....tapi akak xnak mengeluh sebab apa? sebab nikmat tu Allah bagi, jangan sebab kita mengeluh nikmat tu Allah tarik...

yang kak nab maksudkan keji tu sebab perempuan ni chuollss dah terang-terang bahayakan nyawa anak and bila orang ramai tegur bukan main bongkak lagi jawapannye chuollss...sedeeyy kak nab tengok.

pearl.silver replied at 25-3-2015 01:51 PM
I punye kepercayaan sama ngn kak sepit..jgn dilyn tangis diorg..nnt makin naik lemak.die tau nange ...

sama laa...

tak paham knapa dia ckp besau kepala..

so kalau nanti dah besar2.. dia merempan2 nak merempit.. nak bagi jer ke??

budak 2 skrg cukup pandai.. kene layan apa yg diorg nak tahu.. bukan  zaman kita2 dulu.. baru nak bukak mulut dah kene piat.. budak2 sekarang kita kene explain 1 to z..

ni ada bila anak buat salah...pastu marah anak.. selang 2 minit pi pujuk balik...

haruslah anak tu berfikir.. eh takperla buat salah.. mak marah 2 minit jaa.. nanti mak pujuk balik... so nampak tak??

bila marah anak .. perlu bagitau dia kenapa kita marah..biarkan dia merajuk supaya dia tahu perbuatan dia salah .. jgn pujuk2.. biar dia dtg pada kita n mengaku salah..so next time anak yg tahu perbuatan itu salah akan try behave.. dan ibu bapa pulak jgn malu mengaku salah pd anak2 sekiranya mmg betul2 buat salah.. takkan hilang darjat ibubapa tu bila mengaku salah depan anak2.. kita insan biasa..

maaf yer.. ni just my 2 sen.. cabaran besar ibubapa sekarang dlm membesarkan anak2 moden

pearl.silver replied at 25-3-2015 01:51 PM
I punye kepercayaan sama ngn kak sepit..jgn dilyn tangis diorg..nnt makin naik lemak.die tau nange ...

Iols bkn sis @sepitsiput ..tu kembar lain mak pak iols

Ye sis..ramai pakar motivasi nasihat gitu..jgn beralah dgn drama ank..

Bak kata someone..klu ko x sanggup nk hadap tangisan baby..baik ko bela ank patung je

cupu replied at 25-3-2015 02:21 PM
kawan aku lg pro...bwk kancil manual lak tu...bukan je pangku..siap menyusu..

pnh gak tegur ckp ...

Aku pon pernah pjj..even skang pon husband slalu out travelling...tp ape kaitannya urus ank sorang dgn x guna car seat? In fact ramai je mak2 yg hantar ank sorang2 ke nursery or nanny...boleh je guna carseat..pepandai la urus masa..keluar awl sikit klu bimbang ank nk menenen tgh jln...blh stop kjp bg nenen

Urus ank sorang2 bkn lesen utk halalkan perbuatan yg membahayakan snk..basuh sikit kwn uols tu...

Edited by bottombikini at 25-3-2015 04:15 PM

dari sini dah Nampak dah attitude anak beranak..like mother like son..dua2 keras kepala

encik2 polis diluar sana kalo nampak spesis begini tolong tahan kasi saman bole tak? jadi apa2 karang dah nyusahkan orang pulak

BelitaBela replied at 25-3-2015 08:51 AM
kadang2 bapak pun 2x5 jugak

Aku tau.. Tp aku harap dlm case ni, biarla apaknya lagi berakal dr mak nya

i think dia nk viral je sebenarnya

Edited by hasmania at 25-3-2015 04:37 PM

waktu terdesak mmg tak kisahpun nak pangku anak waktu memandu tetapi ingat maut kalo nak datang tak ada langsung bau ...tetiba break mengejut atau tetiba ada pemandu lain yg cuai menerpa dri depan........jangan kita mudah mengalah dgn anak itu yg patut kita belajar jika menjadi seorang ibu .... anak kecil yg tidak biasa dgn penggunaan carseat mmg masalah besar bila memandu ... itu semua dlm hal terdesak nak bawak jugak anak walaupun waktu itu memandu seorang diri .........INGAT, latih lah diri sendiri agar jangan meletak anak atas riba waktu memandu ...sayang nyawa ke tidak ???????????

siputsedut replied at 25-3-2015 04:02 PM
Iols bkn sis @sepitsiput ..tu kembar lain mak pak iols

Ye sis..ramai pakar motivasi nasihat g ...

Ok..sbb berkobar2 nk rply dah salah tgk nama,..

Kkk ipar i yg netek ank sambil drive tu gitu la..die paling takut ank nanges..
So die non stop bg ank2 die mkn..
Bila ank knyg tido je laa kn..jarang2 je nanges ank die..
Die pun syok..balik umh mertua xyh wat kje kt dapur sbb xnk berenggang ngn ank..nnt ank nanges kata nya

kikuri replied at 24-3-2015 04:43 PM
jangan nak muahahahah sangatlah kak oi.... takot2 esok nangis kendian hari je.... jangan nyesal tak  ...

jangan nak cursing owg laen!hanya si ibu yg  tahu bagaimana nk cool kan baby!komen reply kamu sangat biadap!

Cyempaka replied at 25-3-2015 02:11 PM
poyo...mcm bagus. lantak kau la kau nak mampos berdua dgn anak kau...tpi jangan dok mengajak org lai ...

betul tu waa setuju..jgn pulak diheret insan tak bersalah...dia masuk bawah lori takpe jgn hentam org lain daaaa...

JeNaB_PopPop replied at 25-3-2015 02:52 PM
anak kak nab klu memberontak pun dia nk berpusing pun xboleh sebab kan ade safety belt tu mane nak ...

salute la ibu mcm kak nab neh

cutieslilies replied at 25-3-2015 11:16 AM
anak tu amanah.... sebab tu kene jaga betul2.. takut akhirat nanti x terjawab ..

9 tahun dulu..   ...

i agree 100% that childrem are the reflection of their parents...my children also understand the importance of staying in a carseat and duduk dlm stroller klu gi malls etc, staying put at the tables in restaurants cz they are trained from babies.  children understand and parents practice what they preach,

so true abt the toys.... my children pun tak tantrum klu gi kedai and mama/papa said we are buying toys this time, so put everything back. cz they know that parents will buy if they could later.

i truly like the last sentence abt stupid parents breeding inferior babies ..kesian baby yg tak bersalah tu

Crystal_Apple replied at 25-3-2015 05:26 PM
jangan nak cursing owg laen!hanya si ibu yg  tahu bagaimana nk cool kan baby!komen reply kamu sang ...

kak aku tak cursing ya.... perkara macam itu kalo bukan dekat pompuan ni mungkin dekat orang lain akan jadi... aku pon seorang ibu... aku taw la la macam mana nak cool kan anak... anak aku mula2 nangis dok baby seat... tapi lama-lama dah biasa... anak aku 3 tahun pon aku tambat dia dekat belakang dengan baby seat... anak aku nangis masa drive... aku berenti kat station minyak atau tempat2 selamat untuk cool kan baby aku.... lantaklah aku terpaksa lambat ke opis atau balik rumah....