CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Anak_Nogori

[Tempatan] Gempar - DAP Sarawak keluar pakatan rakyat

axl_bach replied at 28-3-2015 11:12 PM
Pemikiran aku biasa2, tiada kecenderungan kepada Erdogan mahupun pasma,  apatah lg DAP.... cuma x  ...

Silap hang la...yg hang pi sokom pas buat apa?.

skrg hang rasa kaki hang tergantung kat atas kepala kat bawah ka?.

Kehkehkeh.

Anak_Nogori replied at 28-3-2015 11:20 PM
Silap hang la...yg hang pi sokom pas buat apa?.

skrg hang rasa kaki hang tergantung kat atas  ...

Nope, aku xder rasa papepun.... gasak la Mat Sabu nk cabar TGHH pun x berbekas pada hidup aku,  malahan aku punya pendapat pribadi adalah TGHH sudah tidak relevan utk politik PAS.... lebih baik TGHH berundur dgn kerelaan hati.... tp aku tetap dahulukn sokongan aku kepada golongan agamawan untuk pegang tampuk kepimpinan.....

dengan kuasa tuhan PAS akan menguasai sarawak. baliklah pada ajaran islam sebenar.

axl_bach replied at 28-3-2015 11:12 PM
Pemikiran aku biasa2, tiada kecenderungan kepada Erdogan mahupun pasma,  apatah lg DAP.... cuma x  ...

i personally suka pada inisiatif berani ni. At least ade juga option untuk luaskanbidang mahkamah syariah dan yes kalau ini coincide with dasar UMNO   etc why not?

well for the first time since 1990 -  i nampak PAS mula injak dari  acuan pemikiran yg dulu dan pendekatan may be kita boleh kritik tapi yup dah mula ada pendirian.

awat kita nak bising DAP bising - lantak pi laa...

i guess UMNo ni macam victim je - dulu dituduh tak sokong la ni pun dituduh juga.
i mean ...cer tengok sendiri la kes azizah tu pun yg jadi isu untuk jawatan MB selangor - tup tup Najib , BN, UMNO yg kena
ni kes Hudud pulak , i mean commonlah...Najib cukup diplomatik in this matter. UMNO pun tak cabar prk chempaka anyway except ade yg kena tindakan kot sebba langgaq arahan.

tang hudud - i tell u back in 1997 - dok sembang pas ni tang bab bab ni memang lantang even di overseas...now dah ada langkah pertama , still tuduh UMNO lagi...

tang DAP  tu awat buat diam diam je? depa tak akanmahu hudud , secularism is their dasar.

so , i dunno pada saya dok tuduh label sapa jahat munafik pada sessama islam sendiri adalah yg kurang u know  abit counter productive.
pada saya kesatuan dulu , the rest will soon follow. dan ...ini yg susah.

saya tahu ada juga yg isukan ini beberapa hari lepas...tapi saya just ambil pendekatan tunggu dan lihat.

mbhcsf replied at 29-3-2015 01:38 AM
i personally suka pada inisiatif berani ni. At least ade juga option untuk luaskanbidang mahkamah  ...

cina nak tentang lantang dia la sebab mereka mmg tak beriman

yg melayu celaka umno mulut busuk belacan ni ... apa pendirian mereka

tak kan wandgn pas kaluuu no hal je

mbhcsf replied at 29-3-2015 01:38 AM
i personally suka pada inisiatif berani ni. At least ade juga option untuk luaskanbidang mahkamah  ...

Tidak dpt tidak selaku teraju utama di parlimen,  apa jua reaksi dari Amnu penting sbb hal Hudud ni xkan terhenti di DUN kelantan jer,  sbb ianya melibatkan PERLEMBAGAAN Negara yg memerlukan partisipasi aktif dari ke semua ahli parlimen

Follow Us