CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 17225|Reply: 60

COURTS MAMMOTH ...

Ceritadari anak sedare aku… kawan dia pakai nama dia amik barang di Courts Mammot(kes percaya sgt ngan kawan).  Kawan diammg selalu tergelincir bayar.  24 Okt lpstarikh tamat pembayaran, tp kawan dia still ada tunggakan 5 bulan berjumlah RM1300.  Anak sedara aku mendapat panggilan daripendakwaraya (konon nya) dari Aida, Ravi & Partner. Anak sedara aku mmg buta & tuli mengenai (maklum la baru capai kuncikebebasan, tak tau ape bende) perkara2 cam ni.  So, biladengar pendawaraya yang call, mungkin ade gertak2, dia mcm cacing kepanasan.  Dia call aku, sbb pemanggil yg mendakwasebagai pendakwaraya nak hantar surat saman, surat waran tangkap la… suruh anaksedara balik, nak sita rumah la… bla, bla, bla… dia try call kawan, kawan asyik suruh relax… Pemanggil tu suruhsettlekan bayaran semalam jugak.  Kesianpulak aku ngan anak sedara… Cuma aku nak tau, mmg cam ni ke Courts ni… mainsita2 rumah?  nak dptkan bayaran…Benarkah pendawaraya yang call atau pun pengutip hutang?

yg aku tau courts mammoth ni mmg cekik darah..jgn kata lambat bayar, ayah aku yg bayar sebelum tarikh pun, diorg duk gertak2.. ayah ak, yg penyabar tahap dewa... tiba2 hari tu bengang sgt, sb lelaki tu suh bayar (sebab katanya lusa dah tarikh, kena bayar sebelum tarikh) n dia kata kalau byr lambat tpksa dtg tarik barang (masa tu ayah aku ambik brg ape ntah aku lupa) padahal ayah aku bayar tak pernah lambat pun? makin cepat nk habis byr (ayah aku ade lagi 3 kali byr utk jd hak milik penuh), lagi diorg cacing kepanasan kalau boleh nk ambik jugak brg tu dari kita. bahlul tak? bukan tertunggak pun?

lps tu pekerja tu dtg rumah, sb ayah aku sengaja x nak bayar.. sengaja nk suh mamat kerek tu dtg rumah nk tgk sikit cemana rupa. dia dtg takut2.. org lain yg tgi sikit jwtan dari budak tu dtg jgk, dia ckp elok2 ngn ayah ak bila tgk ayah aku bengang n marah n pegang parang sambil duduk kat sofa. kau berani nk kurang ajar ngn ayah aku? parang kat tg tu beb..

last2 diorg mtx maaf sb desak suh byr biarpun tempoh x sampai lagi.ayah aku mbebel2. diorg kata, manager yg suruh..diorg ikut je.

Ayah aku--->dah dekat nak habis bayar ni reti pulak nk gertak2 org nak dtg ambik barang yg org dah nak habis bayar lagi dua tiga bulan.. korang dah nak bangkrup sgt ke?"

courts ni mmg kerek... tapi rasanya tak sekerek AEON... boleh rujuk thread AEON di bod Aduan & Pendapat

chinta89 posted on 19-11-2014 01:53 PM
yg aku tau courts mammoth ni mmg cekik darah..jgn kata lambat bayar, ayah aku yg bayar sebelum tarik ...

What? pasal lambat je ke but barang dah kena tarik balik? ada jg pengalaman forummer disini yg mana dia tlah kembalikan barang dia ambil dulu, but skali tgk still dia kena bayar. Kalau debt collector camni mmg sy tidak percaya! Silap2 DC tu sendiri makan keuntungan dia dapat. Bukan settle dgn CM. Saja dorang ambil kesempatan dgn orang yg tersimpang sikit dari agreement. pandai betul la taktik dorang ni. Geram tul kalau bank bagi pinjaman lambat bayar pun dorang akan caj beberapa peratus je dlm hutang. takde la sampai pinjam 1000 kena pulangkan 10,000. Tp kalau CM buat macam ah long bagi bunga tinggi tak masuk akal. Baik buat report dgn mana2 pihak utk memantau bisnes ni. Sekarang pun sy masih bingung macamana hutang sy boleh mencecah rm15k dari total asal rm 5k. kerr...... DC boleh suka-suki adjust harga hutang dorang suka? kalau macam ni boleh report dgn mana2 pihak kah? sebab cara ni mcm permainan kotor.

Sunshine81 posted on 19-11-2014 06:11 PM
What? pasal lambat je ke but barang dah kena tarik balik? ada jg pengalaman forummer disini yg man ...

jap.. ayah sy bukan lambat bayar.. tp lagi tiga hari nk sampai tarikh diorg dah ugut nk ambik brg. logik tak? last2 ayah ak sengaja x bayar sb nk bsemuka ngn budak yg ugut tu. penakut yg amat je budaknya!

ak pun da x brape tau sgt psl CM lps hbs bayar hari tu. abah aku pantang kekdahnya sebut2 psl CM. hangin btl dia

being there n fill that.

Mmg suka menaya org si pengutip2 debt Court ni. Pastu bila org nak settlekan outstanding, dan2 suh bayar seme balance yg ada, giler apa kalau perjanjian dah dibuat hingga sekian2 month n date dan bunga2 dah kira sampai lebam nak suh settle seme awal 7 ker 8 bln. Ingat org ni biol sgt agaknya. Saya dah buat aduan ker NCCC dan diorg advised suh buat report polis sbb Court tidak mahu mengaku yang diorg mengupah debt collector macam samseng.

Follow Us
X penah terjebak nak beli barang kat CM ni sbb hitung pun hitung lagi mahal. Even benda kita perlu, kena survey tmpt2 lain dahulu. Pengalaman kwn2 buat saya serik, takut pun ada. Nak berhutang biarlah suasana yg tenang. Klu dah byk kes cenggini biar berdikit2... kumpul duit, beli cash.

aziszai replied at 31-12-2014 12:35 PM
being there n fill that.

Mmg suka menaya org si pengutip2 debt Court ni. Pastu bila org nak sett ...

thumbs up aziszai.

Salam... aku baru je dpt kol dari cot memot ni ... tapi ni le debt collector name aida ravi and co..siap bagitau lagi die daripada kementerian dalam negeri..bayang la..alih2 boleh pulak kol opis tanye soklan bile nak bayar tapi die xtau ape yang die nak saman ....latif mohan..die suruh aku kol zubaidah..so zubaidah bagila tau bla bla bla...aritu die da penah ko..suruh jelaskan pukul 3 petang...ini la sebab musabab aku buat pinjaman koperasi (yang tolak slip gaji) sebab aku x rela nanti kene sita la ape..tapi die xnak bagi peluang tu yang x ok tu...aku cakap seminggu dua lagi dapat le pinjaman tu..die xnak sabar..siap cakap lagi.....kene bayar harini ..cot memot da x terima da pembayaran ..and kalau harini die sita rumah maksudnya ....aku kene bayar jugak..hai..da la aku pegi buat pinjaman nak setelkan ..xnak terima ...tu last2 aku bagitau je ...aku da penah cakap ngan die sebelum ni ..tapi tetap jawapan sama gak..xbole nak bertolak ansur pon...so last2 tup die putuskan line telefon..siap kol kengkawan aku tu yang xbole handle...ape nak sita umah aku lain cite..umah member aku tu kejadah apesal plak..aku tau la silap x bayar .... tapi tu bukan jawapan nak cakap memacam yerk.... and aku tinggal tunggu lafaz akad n duit masuk je ...ape lah.. hahaha pengalaman aku..walau pon aku da x dikacau tapi kecut perut tetap ade ..die kate kdn nak buat itndakan tata tertib.... padahal aku x paham ape kene mengena kdn dengan aku ..hahahhaa

court mammoth ni sape ek owner dia...zalim sangat2 ni...

COURTS mammoth!

Saya tertanya-tanya mengapa.
Sesetengah orang yang membeli dari mahkamah raksasa.
Kemudian disiarkan di blog mereka fb dan lain-lain dan lain-lain
Berkata mahkamah cekik raksasa darah, ahlong, dan lain-lain dan lain-lain
Dah tu awal2 sebelum kontrak tanda Mesti dah Boleh baca berapa banyak untuk membayar untuk berapa bulan.
Namun mereka berkata mahkamah penipu harga 2x.

Contohnya: tv RM2500
210x24 pembayaran
Jumlah 5040 (kalau silap maaf. Sebab aku tgh BZ Sambil pos)

Boleh melihat dengan jelas x2 Hutang harga.
Selepas tanda dah.
Dapat barang.
Bulan kemudian kemarahan.

Mengapa.

Sila bincangkan.

Sebab depa bodo
Kat bod aduan pendapat sana tu ada dah tred psl kot memot nih
Pi la tgk tred sana tu
Berjela2 pages org2 bg komen

court mammot ni kne buat 100% halal syariah.bru la org islam bangga

Sebab orang nampak bayar bulan-bulan rendah dan installment spread hingga beberapa tahun.

Kwn ku kata, Walaupun tahu kot memot cekik darah umpama along, dietetap shoping situ sbb nafsu nk beli peti ais 2 pintu ngn mesin basuh front load ngn apa2 lg la secara hutang..xmau simpan duit sikit2 beli satu2..

kononnye nampak murah kot sbb bayar ansuran.. lupe darab la tu.. takpun kecik dlu blajo math asyik failed.. hehe

tu lah kadang kesian..pendapatan kecik  nak beli barang rumah tapi tak mampu..bukan tak tau kira sebenarnya berapa banyak rugi..baik kumpul duit sikit2 dah cukup baru beli cash..tapi itu KITA kata..dorang kata bulanan rendah dapat 2 3 barang..penuh gak la rumah...

Hati-hati...

Business model dinosaur courts mammoth yang charge interest tinggi2 sudah ketinggalan zaman dan syarikat pun Dan nyawa2 ikan. Iklan semua ada bau tipu.

kenapa bahasa TT ni macam pakai google translate?