CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 9901|Reply: 73

aku yang cepat sensitif dengan mak..rasa mak x adil

salam n hai korang..

aku kecik hati la dgn sikap mak aku. baru2 ni mak aku dok bagi hint mcam sruh aku pindah kluar dri rumah. aku ni dh kwen, aku dn suami pjj. dia kat selangor. tp hometown dia kat sini juga. kitaorg dh kawen dekat setahun. plan awal nya suami aku yg nk mohon transfer ke perak ni. sbb dia ckp aku dh keja kat hometown. lgpun apa2 jdi kat parent senang la skit nk pntau. aku ok jer. sbb bg aku kos hidup kat sini pun ok. lgpun xder la jammed sgt jaln kt sini. b4 kwen tu aku ada bli rumh kt sini. ingat nk buat aset. tp rumh aku bulan 9 baru dpt kunci.

kakak2 aku semua menetap d slgor. so mak aku bg hint la sruh dok sna..nnti senang mak aku skali harung melawat semua.
aku ni bila mak ayah aku dok bg hint sruh pindah, sedikit sbnyak aku terkecil hati jugak la. bukan aku xnk pindh.. sku nk tggu suami aku dpt transfer ke sini. dia kerja swasta. branch company dia xder kekosongan jwatan utk dia. aku plan jugak..kalau suami aku xdpt tukar, kalau rumah aku tu dh siap.. aku nk la duduk tu sorang2.mcm hujung bulan 9 thun lpas, aku kena operate sbb ectopic pregnancy. so aku xmnta la tukar lagi masa tu sbb nak follow up dgn doctor. lgpun ada kerja yg x setel lg kat skolah.

bru2 ni adik aku tunang. tunang senyap2. kira pggil sedara terdekat jer. kebtulan mggu sbelum tu aku kna jadi referee netball utk daerah. isnin smpai kmis aku di pdg..lri2 bwah matahari. memang penat la. tu pun isnin tu smpai 6lbih. slasa kmis jer baru ppd bg tukar ke pagi. balik2 memang aku bntai tdo la.. sbb aku dh la bukan jnis aktif sukan. kira bidan terjun la ni. hujung mggu tu lak hsband aku balik. mak ayh aku dok sruh aku hampar carpet kat ruang tmu utk mjlis tu nnti. dh suami balik, 2 hari jer pun. aku memang la xder masa. nk g rumh mak mntua lagi.aku fikir suami dh balik nnti aku buat la.. bukan susah pun. lgpun mggu exam. relax skit sbb xder buku nk tnda.

tp nk dijadikan citer.. aku sakit kaki sangat. bwah pelipat lutut.. aku jalan naik tgga terasa sgt mcm nk lmbik lutut. nk solat pun aku terpksa duduk. isnin slasa aku bertahan sbb fikir effect utk org x aktif cam aku ni.. dah x tahn smpai kwan tgok muka aku pucat. aku pergi lh mengurut. bidan tu kta rhim aku dh jatuh. kna 3 hari mngurut. kira hbis skolah aku pergi mgurut. 3 hri berturut2. bila adik aku balik, dia bgthu la mak aku bgthu yg aku x tlg apa2 pun.
aku sedih la..tp aku mls nk tunjuk sgt sbb adik aku nk tunang.bila mkcik aku dtg. mak aku dok ckap penat gak xder org nk tlg. mak ayah aku jer buat semua. mak aku x bgthu pun aku sakit. pgi sbtu aku ada mesyuarat pibg kat skolah. alhamdulillah aritu dh ok. sbb mesyuarat pun duduk jer. xder la bentan balik. blik tu aku kluarkan pinggan2 n lap. kira aku dok kat dpur la tlg2 mkcik. masa tu mak ayah aku wat la mini plamin kat adik aku dlm blik. aku pun xtahu. sedangkan kakak aku thu. mak aku wassap kat dia jer. (siap tulis jgn bgthu siapa. aku pun xtahu). lpas tu ada dorg bgmbar2 dlm blik tu. skeping pun gmbar aku xda.
td mak aku kluar tggal hp. dia sruh cek hp msej yg dia dpt sruh fwd sbb nk bli brg. aku ni tergerak la nk buka msej mak aku gn kak aku. sedih aku bila bca mak aku ckap aku pemalas. x buat apa2 pun utk adik aku sdgkan adik aku yg tgkus lumus masa mjlis kwen aku dlu. (aku x nafikan adik aku memg rjin, kalau sihat memg aku akn tlg). sikit pun mak aku x bgthu kat kak yg aku skit n pergi megurut.

aku ni ckgu. so boleh mohon prtukaran bulan 4 n bulan 10 jer. ni aku dlm dilema sma ada
1)nk minta tukar. sbb hsbnd aku pun tgah mhon utk pindh blik perak. tp aku rasa mcm payah jer dia nk dpat. tp risau gak kalau dia dpat.
atau  2)aku brthan jer dlu smpai rumah siap bulan 9 ni? sbb aku x citer pun pasal ni kt hsbnd. xnak la dia fkir negatif. bila aku dok push pasal transfer ni..kitaorg lak gduh.

n mcm mna aku nk ambik hati mak aku ..aku ni jenis pendam. sbb dh bnyak yg aku buat mak aku x hargai. smpai aku dh mlas nk buat apa2. sbb apa yg aku x buat serba x kena. aku lmbat ambik bju dlm washing machine pun boleh jd isu.

bertabahlah sis..

anda bukan anak kesayangan mak..

try carik umah sewa dulu...sebelum keadaan jadi keruh..ataupun ko wat tak tau saja..kalo ko boleh lahh..nanti bulan 9 dapat umah dok lah..takat perak selangor tak berapa jauh la wehh..ramai saja lakibini PJJ...tak berbaloi gaduh2 kecik ati ngan family sendiri..tak kemananya..kena pula mak...mana2 pun cengitu lah ada anak mak sayang sangat..sayang sikit..tak sayang..kalo dah kita terasa tak disayang baik angkat kaki..jarakkan diri..

bellaa replied at 29-3-2015 04:00 PM
bertabahlah sis..

anda bukan anak kesayangan mak..

sedang bertabah lah ni.. x kisah pun pasal anak kesayangan atau tak. sbb my lil bro dia dh jauh hati dgn fmily. dia balik pun berkurung dlm bilik.. aku xder la nk wat cmtu. dlu aku jnis suka prtahankn pndpat. bila tgok mak aku mcm x suka.aku jdi jenis pendam jer. masuk blik nangis.. so aku suka la bkurung dlm bilik. itupun mak aku bising, ckap aku dok dlm bilik jer.  even aku ada brsama pun mak aku x endahkn aku. kalau aku crita pasal kwan2 atau aktiviti yg aku buat, mak aku dgr gitu2 jer..tp kalau kak aku, dia akan tnya, hri2 dia call.

Cari rumah sewa lah TT dari TT makan hati dengan orang sekeliling. Tambah lagi TT jenis sensitip. Tapi jalau TT jenis hati kering boleh je duduk rumah mak TT sampai bulan 9. Tapi boleh ke TT bertahan sampai bulan 9 itu?

pehbedah replied at 29-3-2015 04:12 PM
try carik umah sewa dulu...sebelum keadaan jadi keruh..ataupun ko wat tak tau saja..kalo ko boleh la ...

aku xkisah pasal pjj tu. sbb skrg aku cuma nk kluar dri rumh jer utk elakkan konflik dgn mak aku. tp kalau aku cri rumah sewa.. buln 9 dh nk dpt kunci. lgpun rumah mak aku tu mna ada siapa. aku xnk la ada org syak mcm2. so aku boleh jer brtahan smpai buln 9.(cuma 6 buln jer).. lgpun dh hmpir 5 thun aku tggal skali mak ayah aku..
tp bila aku ckap nk isi borg tukar, mak aku mcm bg respon positif. suami aku pun dia kta ikutlah. sbb mak aku ni jenis lagi jauh, lagi ok hbungan tu. xleh tggal sebumbung jer. sbb tu aku nk pindh jauh. sbb masa aku sewa hmstay utk sbuln kat slgor..mak aku dtg mlawat, siap sruh aku dok jer situ.

pasal syg lebih tu, aku dah x kisah pun.. sbb kita dh ada suami (wlupun x rmntik n caring).. cuma aku nk la jd cam kak aku..hri2 call.

Follow Us
Hmm kesian
Arap u bertabah la ye..
Biasa la tu mak2 ni memang suka membanding
U sabar je la, tunggu rumah u siap then pindah..

nsmj replied at 29-3-2015 04:28 PM
Cari rumah sewa lah TT dari TT makan hati dengan orang sekeliling. Tambah lagi TT jenis sensitip. Ta ...

klau aku apply tukar bulan 4 ni..bulan 6 dh dpt pindah slgor, itupun klau ada rezeki. kalau x..aku kena la tggu smpai buln 9.

hanasensei replied at 29-3-2015 04:35 PM
klau aku apply tukar bulan 4 ni..bulan 6 dh dpt pindah slgor, itupun klau ada rezeki. kalau x..aku ...

Semoga dipermudahkan urusan TT.

nsmj replied at 29-3-2015 04:38 PM
Semoga dipermudahkan urusan TT.

thank.. hrap2 dpt la jauh. sbb boleh la fmily aku dtg mlawat ,tdo situ.. n mkn2.

betol ka mak tt tak suka dgn tt... atau ada sebab lain...
memang dari kecik dia mcm tu dgn kau ka atau bila dah kawin...
mesti ada sebab dan punca.... benda nie tak blh nak lari mcm tu ja..
sb nie masalah dgn mak... bkn dgn kawan... klu dgn kawan blh ja lari dari maslah...
pindah keluar ja... nie maslah dgn mak ayah... klu lari keluar pindah kat tempat lain tak setel jugak...
kau dgn kesihatan mcm tu dah bahaya untuk kau duduk sorng2...
nanti klu kau ada anak dan masalah kau dgn mak kau tak setel... takut tekesan kat anak kau...
masa tu akan jd lg rumit maslah kau... timbul masalah nenek tak suka kat cucu...
laki kau plak dpt tau lansung dia tak nak blik rumah mak kau lps tu... dah mak kau kata kau derhaka...
lps tu kau salah kan mak kau... mak kau salahkan kau...maslah akan jd lg rumit...
tak salah klu nak pindah... tp make sure masalah kau dgn mak kau kasi setel...
cuba kau pikir blik apa punca mak kau tak suka dgn kau...
susah nak cari orng tak suka darah daging dia sendiri...nak plk klu mak dgn anak...
melainkan ada punca yg buat dia jd mcm tu...kasi share siket...

Ermmm sabar ja lah... aku pon bukan favorita mak

mak aku x syg aku

hanasensei replied at 29-3-2015 04:23 PM
sedang bertabah lah ni.. x kisah pun pasal anak kesayangan atau tak. sbb my lil bro dia dh jauh ...

sedih bella dengar..
mesti ada sebab kenapa jadi begini..

x kan dari kecik mak asyik dingin dgn sis n lil bro?

kalau bella, buat hati kering..
stay sampai bulan 9..
jimat wang..

lima_kupang replied at 29-3-2015 04:54 PM
betol ka mak tt tak suka dgn tt... atau ada sebab lain...
memang dari kecik dia mcm tu dgn kau ka a ...

Punca nya aku xthu la..sbb dri kecik aku dh perasan..mjur aku cerdik skit la sbb dpt kputusan exam yg top5 dlm tgktan.. mgkin sbb aku jnis mlawan.klau bnda tu slh aku akn bgthu. Xda selindung. Lgpun myb mak aku stress besarkn anak2 6 org rpat. Prgai mcm2. Bila mak aku start slhkn ayh aku..aku slalu msuk side ayh aku..

aku apa yg xkena msa kecik..mulut pun pnah kna cili..siap pnyapu tu nak aku sapu ker muka lg.. tp kecik2 nkl kot..
Bila aku msuk asrama, uni..mak aku ckp aku bros. Kbtuln ptptn aku dpt half jer..mnta la lptop. Dpt lptop recon yg versi lma. Usb port 1. Disc plyer 1 jer..lgu2 xleh msuk. Bila slalu rosak. Aku g kdai..kdai pun xder hardware nk gnti..sbb stok tu dh xda.  Smntra nk tggu ptptn dpt full.. aku dok la pinjm lptop kwan.
Skli mk aku pggil blik sbb ktanya nk buat surat hitam putih nk bg aku punjam 3k nk bli lptop.. sedih oo msa tu..

adik2 aku senang jer..nk masuk poli abis spm..dpt motor lc sorg satu. Dslr, lptop cggih2, mnta apa dpt.

skrg sku dh kerja..xkisah pun.. mcm kak2 aku..ptptn semua dh setel sbb mk aku byr terus sbb dpt dskaun 20%.

aku ok jer dgn mak aku.. tba2 klau ada bnda akuwat silap dia akn snyap xnk pbdg muka aku lpastu mgadu dlm wassap fmily. Aku rsa dgn bjauhan jer dpt merpatkan hubungan kitaorg. Mcm panas jer bila dok dkat2.

pasal anak tu pun boleh nmpak.. mak aku lebih syg cucu yg mna. Cuma skrg aku tgh dilema nk mnta tukar jer k slgor. Atau stay jer kt sini.. sbb siblings   aku semua ada d slgor..  sbb ktakn lh aku dok rumh sewa.. klau x dtg mlawat nnti jd isu plak.. sbb jrak dkt. Mcm kak aku.. blik kg msa raya jer. Tggu cuti bru mak aku g mlawat..

aku klau boleh nk cmtu la. Dok jauh..rindu.. calling. Fmily dtg mlawat bwa pergi mkn2 jln2.

Lupa lak..punca utama sbb aku ada pnyakit M kot..hehe..
dlu aku kerja ptg..b4 g skolh..kerja rumh dah setel.bju dh sidai. Msak siap2 tghri.
Bila pgi..aku mkn siap2 kt skolh. Blik skolh aku dh x peduli psal keja rumh. Sbb kt rumh pun xda siapa. Mlm memg x msak.. ni sbb adik lki alu ada kt rumh prktikal. Mak aku msak la. Bkn xnk msak..kdg2 bhn bsah pun xda.
Hujung mggu jer la msak pun..

bellaa replied at 29-3-2015 06:19 PM
sedih bella dengar..
mesti ada sebab kenapa jadi begini..

Dgn ank laki mak aku xdingin. Even adik aku mmberontak. Tutup pintu blik kuat2. Tggikn suara. Mak aku still lmbutkn ckp..pjuk2.. n tunaikn apa dorang nak.
tp sbb adik aku tu jnis yg xbyk ckp..so dia elakkn bckp dgn fmily.

cuba klau kna kt aku..adik aku buat hal pun.. aku kna perli gak. Sama jer mcm hangpa..buat bnda asyik nk sakitkn hti mak jer.

kesian tt . bertabahlah . stay je sampai bulan 9 . kalau dapat tukar allhamdullilah . bukan nak kata la biasanya mak2 yang dok di kampung nie bukan tak sayang anak depa tak reti kot . aku pun 6 beradik ,aku anak bongsu , sebut bongsu boleh bayang kan parents layan macamana . yang tak best kena buli dengan kakak dgn abg waktu kecik . aku dalam family paling cerdik kot . so waktu kecil2 aku dah perasan mak sayang sape lebih .

mak sayang anak no 2 sebab dpt masuk sekolah nurse dan yg lain smpai pmr,spm je . akulah upgrade sikit dpt u . mak punya lebih sampai kakak sulung dgn no 4 keluar rumah pi dok kl .

Pindah, tunjukkan u mampu hidup sendiri, mungkin untuk lebih akan disayangi dihargai bila jauh.

Malikmalika replied at 29-3-2015 08:10 PM
kesian tt . bertabahlah . stay je sampai bulan 9 . kalau dapat tukar allhamdullilah . bukan nak kata ...

Mak aku kdg2 ok jer. Cuma klau ad dia x berkenan msti dia senyap xpun kias2. Mcm pasal air xda dlm steam iron pun dia berkias.Ckp siapa la x isi air ni..nk guna jer kering..yg guna pun aku jer lh. Tp aku diam jer la..sbb aku slalu isi kot air dlm tu.

suami aku la nk blik sini sbb dok kg lg dia seronok. Dkt gn fmily dia. Tp ikutkn aku xnk sbb aku nk kmi bdikari. Sbb klau x nnti mghrap kt kluarga plak.di

hanasensei replied at 29-3-2015 06:24 PM
Punca nya aku xthu la..sbb dri kecik aku dh perasan..mjur aku cerdik skit la sbb dpt kputusan exam ...

kesian kat kau... tp tu nak buat mcm mn kan... ibu... baik buruk dia tetap ibu kita...
pilih kasih dia pon tt tetap jadi manusia yg baik jugak kan...
tak pa la... banyak kan sabar ja... inshallah nanti ada jugak jln keluar...
betol jugak ckp tt tu.. bila jauh tu mungkin dpt kurang kan siket kot keadaan mcm nie...
klu tt pon ckp xda puncanya aku rs elok la kau pindah... tp plan la dgn suami betol2...
sb klu dah pindah dok selangor lps tu nk patah balik ke kg susah plk nanti...
untuk sementara sabar je la..