CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: obelisk

[Tempatan] Drama Melayu sekarang memalukan

Santan berlada pun bes. Lawak bukan style lawak bodos skang ni. Iol ingat yang diorang dok flat tingkat atas, pastu guna bakul ngan tali beli sayo kat tingkat bawah. Ada yusni jaapar kan

Drama tahap sampah...dh serupa drama indon yg obses dgn pari2

Athrun.Zalaa replied at 30-3-2015 03:31 PM
Drama paling memalukan adalah.........
Teman Lelaki Upahan...
Hahaha...

tgok tajuk pn da mcm $&@#. haha. suami sebelah rumah la. tolonglah fikir jauh skit.

lama dh x melayan cite2 melayu...... keje banyok weh

axl_bach replied at 30-3-2015 05:08 PM
tu laa pasal, kesian btol kena pedajal dgn kawan sendiri.......abis sumer karya dia org lain yg ma ...

setahu aku, ujang keluar tahun 1994, 1 april, majalah no 1
lepas tu dia keluarkan pujaan sirap, kaset din beramboi tu, yg jadi suara latar din beramboi tu allahyarham din beramboi
pada 1997, keluar pertikaian hak din beramboi antara ujang dan allahyarham, allahyarham din beramboi menang, sampaikan edisi edisi ujang tahun 97 tu selalu keluar lawak pasal hak cipta, dok kutuk din beramboi celup, original sp[icey, aku yg masih budak time tu tak tahu apa masalah, rupanya dok berebut hak utk watak din ebramboi
tahun 98, ujang dan majalah ujang dah pecah, sebab mr moy dpt hak utk majalah ujang, ramai kartunis lama ikut ujang ke majalah baru yaitu lanun, tp lama kelamaan kartunis2 otai tu masuk balik ujang, lanun pulak bungkus
masalah dia satu je, ujang tak paham hak cipta dan paten, dia tak sekolah tinggi, tu la masalahnya

ingat lagi masa tu sekolah rendah (saya zaman 90an) .......... pesanan cikgu tu saya ingat sampai sekarang,

cikgu tanya, siapa suka tengok doraemon?

ramai angkat tangan.

cikgu tanya lagi apa pengajaran yang kamu dapat?

ramai kawan-kawan cakap , bla bla bla ......................

lepas tu cikgu tu sambung,
doraemon cerita tentang sebuah robot. Nobita adalah budak pemalas, yang malas belajar, lembab dan hanya berharap kepada mesin semata-mata. Jadi apa yang kamu dapat?

Follow Us
olaoli replied at 30-3-2015 08:39 PM
Benson n hedges cita bes bes dulu. Bersiri hari jumaat n sabtu, or sabtu n ahad je. Selalu tercongok ...

aku rasa aku cam cerita yg mana. ni film yg org naik flight lepas tu semua org hilang kecuali mereka yg tidur dlm flight. diorang yg selamat terkandas dkt airport.lps tu dtg makhluk ala2 pac-man duk makan airport....

Mmg layannnnnnn....bhahahahaha

sekngucing replied at 30-3-2015 09:18 PM
ingat lagi masa tu sekolah rendah (saya zaman 90an) .......... pesanan cikgu tu saya ingat sampai se ...

aku ada baca manga bab yg dikatakan episod akhir doraemon.one day doraemon akhirnya hilang fungsi & xboleh dibaiki. nobita jadi insaf & byk belajar. bila dewasa dia jadi seorang saintis.in the end, nobita adalah org yg mereka robot doraemon. so byk pengajaran boleh diambil dgn cerita ni

nikaido replied at 30-3-2015 09:27 PM
aku ada baca manga bab yg dikatakan episod akhir doraemon.one day doraemon akhirnya hilang fungsi  ...

ada bnyak alternate ending utk doraemon

drama series juvana

axl_bach replied at 30-3-2015 07:01 PM
Biasa la dh pemikiran berkembang.... acu ko tgk citer IT si Penny Wise tu skang ni mau ko rasa nk  ...

aku first tengok masa darjah 2@3.tv tyg cerita ni dua mlm berturut2 part 1&2. masa tu mmg rasa seram. dahlah aku pun ada asma mcm salah satu budak yg ada dlm filem. abg aku skt2 duk ulang ayat "do you want some balloon?" mcm lahanat time tu. bila aku ulang tengok several years ago mmg perasan movie ni actually agak slow. tp cousin2 aku yg muda agak enjoy tengok especially part1. bila diorang besar dan tengok balik mesti bosan gak mcm aku. btw aku perasan yg jadi watak perempuan utama ialah pelakon yg jd mak clark kent dlm smallville

sekngucing replied at 30-3-2015 09:30 PM
ada bnyak alternate ending utk doraemon

i know. aku penah baca satu lg ending doraemon yg dia kena balik semula ke tuan asal (cicit nobita) sebab tugasnya dgn nobita dah tamat

maghrib tadi ada bukak tv3
sekali drama tajuk 'suamiku sebelah rumah'
choiiii
set2 drama kawen paksa pastu makpak mentua nk dtg melawat
buat2 glabah..

nikaido replied at 30-3-2015 09:21 PM
aku rasa aku cam cerita yg mana. ni film yg org naik flight lepas tu semua org hilang kecuali mere ...

Ya betoll!! Hahah seram kan. Citer ni sampai ke tua pun dok terhingat hingat lagi. Masa diorang stranded kat epot tu, dari jauh dengar bunyik bzzzzzzz mcm lebah. Ghopanya pac man hehhe

Sapa ingat dulu kat tv3 ada mcm siri alfred hitchcock tapi versi melayu. Satu hari dalam 2 cerita, semua cerita seram seram fiksyen. Ingat salah sorang pelakon n pengarah dia aziz m osman. Yg puja topeng pastu topeng tuh ikut balik rumah tu. zaman duku iol rasa cite antu tak berapa nak jijik low class mcm skang

axl_bach replied at 30-3-2015 03:48 PM
aku masih mengharap ada pihak yg akan adaptasi novel karya Ujang iaitu Jibam dan Aku Budak Minang... ...

Aku budak minang da penah org buat drama...tp x best langsung...tayang kat rtm x silap...

MissNigga posted on 30-3-2015 12:10 PM
meh iols tambah ....
the greatest of american hero .. the voyager (travelling melalui masa), litt ...

hehe...mekaseh

tp tak semua sy ingat...sy lebih sering layan cite buck rogers,chips,the incredible hulk,bionic woman,knight rider etc...termasuk charlies angel.. mmg tercogok kat depan tv la masa tu..   Last edited by Kerêta_Angin on 30-3-2015 02:09 PM

Edited by chazey at 30-3-2015 10:13 PM

Nak tengok drama Melayu berkualiti layan RTM la setan. Layan drama Micheal Ang di Astro memang la content, moral values segala kelaut.
Diharap Micheal Ang yang berdaftar sebagaI porumer Cari baca hencapan iol.

xde ke cite pendekar mcm zaman dulu2 tu..